Gönderen Konu: İstanbul'da Atış Yapabileceğimiz Kırsal Alan Var Mı?  (Okunma sayısı 2592 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Taha ERTEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Merhabalar,

Yaklaşık 2 hafta önce yeni bir süperpoze aldım ve daha hiç atış yapma şansım olmadı. İstanbul'da özellikle Avrupa yakasında deneme atışı yapabileceğim bildiğiniz kırsal alanlar var mı? Ve ayrıca kırsal alanda atış yapmak yasal mıdır? Yoksa illa poligona mı gitmek gerekiyor?

Mesela yanımızda trap plakaları ve fişekleri de olacak ve plaklara atış yapacağız. Yani eğer jandarma vs. gibi görevli birileri bizim av yaptığımızı düşünürse en azından trap plakları var yanımızda zaten fişekler de trap fişekleri yanlış anlaşılacağımızı sanmıyorum.
1994 İSTANBUL

Çevrimdışı Mehmet USTATÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: İstanbul'da Atış Yapabileceğimiz Kırsal Alan Var Mı?
« Yanıtla #1 : 09 Ağustos 2016, 19:50:21 »
O taraflarda hiç atış yapmadım fakat  arabayla yaptığım yolculuklarda Hadımköy sonrasında  Silivri ve Trakyaya doğru ormanlık alanlar  ve ücra yerler olduğunu biliyorum.

Dediğiniz olay tamamen jandarmanın insiyatifine kalmış,  fakat OHAL süresince sıkıntılı olabilir, örneğin bizim derneğin atış yarışmaları OHAL'den dolayı kaymakamlık izin vermediğinden iptal oldu.

Jandarmaya ek olarak ormanlık  alandaysanız bildiğim kadarıyla orman memuru/av koruma kontrol ekipleri size isterse  her türlü cezayı kesebilir  ve orada bulunmanızı da  kaçak avcılığa sokabilir. Bende  geçmişte bir süre sadece trap atıcılığı yaptığım için bana saçma gelmişti fakat sorduğum resmi kurumlardan bu yanıtı almıştım.  Ama bu süreçte de hiç bir zaman jandarma/orman memurları veya av koruma memurlarıyla karşılaşmamıştım.
  • Kral Tundra
1986 - Kocaeli

Çevrimdışı Taha ERTEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: İstanbul'da Atış Yapabileceğimiz Kırsal Alan Var Mı?
« Yanıtla #2 : 09 Ağustos 2016, 20:52:37 »
O taraflarda hiç atış yapmadım fakat  arabayla yaptığım yolculuklarda Hadımköy sonrasında  Silivri ve Trakyaya doğru ormanlık alanlar  ve ücra yerler olduğunu biliyorum.

Dediğiniz olay tamamen jandarmanın insiyatifine kalmış,  fakat OHAL süresince sıkıntılı olabilir, örneğin bizim derneğin atış yarışmaları OHAL'den dolayı kaymakamlık izin vermediğinden iptal oldu.

Jandarmaya ek olarak ormanlık  alandaysanız bildiğim kadarıyla orman memuru/av koruma kontrol ekipleri size isterse  her türlü cezayı kesebilir  ve orada bulunmanızı da  kaçak avcılığa sokabilir. Bende  geçmişte bir süre sadece trap atıcılığı yaptığım için bana saçma gelmişti fakat sorduğum resmi kurumlardan bu yanıtı almıştım.  Ama bu süreçte de hiç bir zaman jandarma/orman memurları veya av koruma memurlarıyla karşılaşmamıştım.
Açıklamanız için teşekkür ederim Mehmet Bey. Tüfeği denemeye çok niyetlendim, arkadaşlarımla deneyeceğiz, umarım yasal olarak herhangi bir sıkıntı çıkmaz.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1994 İSTANBUL