Gönderen Konu: HUĞLU GX SOLA VE ALTA ATMA PROBLEMİ ///ÇÖZÜLDÜ///  (Okunma sayısı 24674 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cemal MADEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Huğlu Nitro ile ilgili yaşadığım sorunları bende bir başka form da paylaşmıştım.Huğlu adına o  form da paylaşım yapan arkadaş bu işe sanırım çok üzüldü ve sanırım form adminlerine şikayet etti.Ahmet arkadaşımın paylaşımını sildiler.Bunun üzerine bende firma nın değil avcının yanında olmak gerek.Avcının yanında değilseniz üyeliğimi iptal edin yazdım.GÜÜÜM forumdan benide atmışlar.Bende dürüst bir avcı olarak o forumu kınıyorum.Burada amaç kesinlikle firma karalamak değil.Tüfeği arızalı olan biziz,ispatı var mı,var.Tüfeğin arızasını gideremediler,ispatı var mı,var.Bizde bundan bahsettik.Ayrıca burada sorunlarımızı dile getirmemize imkan veren tüm tüm forum yetkililerine teşekkür ederim,SAYGILARIMLA
  • Hatsan Supreme Combo 61/71
1972 ANKARA (SİNOP)

The following users thanked this post: Adem KARACAN, Ahmet KAYNUP

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
anlatılanlardan anladığım kadarıyla bu nitrolarda uzunca bir serinin ya  namnusu, ya da kasası hatalı üretilmiş,

durumu fark etmişlerse de "halkımız unutkan, ali kırcanın da ne görüntüleri çıktı show habere geçip yıllarca işine devam etti, yapacak birşey yok canımız sağolsun , bişey olmaz "diye düşünüyor gibiler.

« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2015, 19:29:53 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

Çevrimdışı Ahmet KAYNUP

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
   Gx 812s tüfeğim geçen cumartesi elime ulaştı ve gerekli atışları yaptım. sola vurma olayı düzelmiş diyebilirim. Ancak alt için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim 36,5 metreden 20 cm alta vurma olayı halen var. ama işin sevindirici yanı 20 cm alta vursada 10 kurşun attıysam 8 i aynı delikten geçiyor:).
   Net olarak 70 adet farklı markalarda kurşunu 3 arkadaşımla birlikte attım. Firmayı zan altında bırakmamak adına yine 100 tl den oldum. Sonuç hiçte istediğim gibi değil.

Bu arada Firma servisinde çalışan ve 7 8 aydır ustabaşı  diye konuşmuş olduğum Mustafa bey in tüfek tamiri ile alakası olmadığını ve sadece tüfek giriş çıkışı ve telefonlarla ilgilenen bir personel olduğunu öğrendim. Keşke daha önceden bilgim olsaydı derdimi ustaya anlatırdım.

Her neyse mücadelem devam ediyor. Tüfeği tekrardan servise gönderdim ve orada usta olduğunu söyleyen bir arkadaşla görüştüm. Bana daha önce tüfeği gönderirken 12 den vuruyor sıkıntı yok demişti. Şimdi ustayı arayarak tamam hata tüfekte değil bendeyse eğer onikidende vuruyorsa sizin atışlarınıza göre onikiden değil 20 cm üste vurmasını istiyorum dedim. Ankara nın avcı şenliklerine katılamadım ve son şenlik bu 14 haziran da bakalım bu şenliğe tüfeğimle katılabilecekmiyim.

Bu arada yaklaşık 3 aydır serviste olan Nitro Beast tüfeğimin iadesini gerekli belgeleri göndereli bir ay olmasına rağmen alamadım ve aradığımda yoğunluk vs. gibi söylemlerde bulunmaktalar. Tüketici kanununa göre para iadesinin 10 gün içerisinde yapılması gerek aksi halde yasal yollara başvurarak, faiz, ücreti vekalet, mahkeme masrafları yanında tazminat haklarımı da kullanmak durumunda kalacağımı firmaya ileteceğim, olumlu sonuç alamadığım takdirde, Mahkeme ye  dava açarak, ürün bedeli yanında, makul bir tazminat da talep edeceğim.
1979 ankara

Çevrimdışı Gürsel KARABAY

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
   Gx 812s tüfeğim geçen cumartesi elime ulaştı ve gerekli atışları yaptım. sola vurma olayı düzelmiş diyebilirim. Ancak alt için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim 36,5 metreden 20 cm alta vurma olayı halen var. ama işin sevindirici yanı 20 cm alta vursada 10 kurşun attıysam 8 i aynı delikten geçiyor:).
   Net olarak 70 adet farklı markalarda kurşunu 3 arkadaşımla birlikte attım. Firmayı zan altında bırakmamak adına yine 100 tl den oldum. Sonuç hiçte istediğim gibi değil.

Bu arada Firma servisinde çalışan ve 7 8 aydır ustabaşı  diye konuşmuş olduğum Mustafa bey in tüfek tamiri ile alakası olmadığını ve sadece tüfek giriş çıkışı ve telefonlarla ilgilenen bir personel olduğunu öğrendim. Keşke daha önceden bilgim olsaydı derdimi ustaya anlatırdım.

Her neyse mücadelem devam ediyor. Tüfeği tekrardan servise gönderdim ve orada usta olduğunu söyleyen bir arkadaşla görüştüm. Bana daha önce tüfeği gönderirken 12 den vuruyor sıkıntı yok demişti. Şimdi ustayı arayarak tamam hata tüfekte değil bendeyse eğer onikidende vuruyorsa sizin atışlarınıza göre onikiden değil 20 cm üste vurmasını istiyorum dedim. Ankara nın avcı şenliklerine katılamadım ve son şenlik bu 14 haziran da bakalım bu şenliğe tüfeğimle katılabilecekmiyim.

Bu arada yaklaşık 3 aydır serviste olan Nitro Beast tüfeğimin iadesini gerekli belgeleri göndereli bir ay olmasına rağmen alamadım ve aradığımda yoğunluk vs. gibi söylemlerde bulunmaktalar. Tüketici kanununa göre para iadesinin 10 gün içerisinde yapılması gerek aksi halde yasal yollara başvurarak, faiz, ücreti vekalet, mahkeme masrafları yanında tazminat haklarımı da kullanmak durumunda kalacağımı firmaya ileteceğim, olumlu sonuç alamadığım takdirde, Mahkeme ye  dava açarak, ürün bedeli yanında, makul bir tazminat da talep edeceğim.
Ahmet bey tüfek servisten gelmeden önce hedefe yapılmış atış kağıtlarını isteyin ben Akdaş pozem için istedim Sadık Usta yollamış sonra bende sırf meraktan denedim aynı hedef kağıdındaki gibi.
  • Ata Neo 12
  • Akdaş 412 L
  • Pointer , 13 adet Setter Della Bassana
1971 istanbul

Çevrimdışı Ahmet KAYNUP

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Her defasında atış kağıtlarını gönderiyoruz dediler ama hiç atış kağıdı gelmedi. Nasıl deniyorlar yada nereye atıyorlar hatta deniyorlarmı o bile şüpheli.
1979 ankara

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI

ahmet bey sizin bu sorun dipçik açısından mı acaba. ayar pullarıyla bir denemekte fayda var.
1978-İZNİK

Çevrimdışı Ahmet KAYNUP

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
 Firma en sonunda sorunumu çözdü üsütüne düşeni yaptı. Şuan tüfekte herhangi bir sıkıntı yok.
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2015, 15:14:56 Gönderen: Ahmet KAYNUP »
1979 ankara

Çevrimdışı Tugay BARIŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: HUĞLU GX SOLA VE ALTA ATMA PROBLEMİ ///ÇÖZÜLDÜ///
« Yanıtla #57 : 04 Kasım 2015, 11:27:01 »
Ahmet bey, konuyu öyle bir sonlandırmışsınız ki sanki o problemleri yaşayan ve burada aktaran siz değilsiniz. En son yazınızın 2 gün sonrası ''firma üstüne düşeni yaptı demişsiniz'' konu havada kalmış sanki :). Ne oldu nitronun para iadesini aldınız gx sıfırı ile mi değişti, tamir mi edildi, onunda mı para iadesini yaptılar, jest yapıp lüks seri tüfekmi verdiler, nedir?
1988-İzmir

Çevrimdışı Muhsin UYSAL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #58 : 04 Kasım 2015, 17:23:03 »
Ahmet bey, konuyu öyle bir sonlandırmışsınız ki sanki o problemleri yaşayan ve burada aktaran siz değilsiniz. En son yazınızın 2 gün sonrası ''firma üstüne düşeni yaptı demişsiniz'' konu havada kalmış sanki :). Ne oldu nitronun para iadesini aldınız gx sıfırı ile mi değişti, tamir mi edildi, onunda mı para iadesini yaptılar, jest yapıp lüks seri tüfekmi verdiler, nedir?
1992 HATAY

Çevrimdışı Ahmet KAYNUP

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #59 : 15 Kasım 2015, 15:16:44 »

Konu askıda kalmadı tabi ki. Nitro'nun para iadesini yaptılar. GX 812 tüfeğim halen durmakta ve firma nın son yaptığı bant ve dipçik ayarlarından sonra güzel atışlar yapmaktayım ve memnunum. Tek kurşunla 100 metreye kadar küçük su şişesini vurabiliyorum. Grupmanın dan da çok memnunum.
  Lakin 24 gram fişekle birlikte çalışır dedikleri gx812 yaz boyu bıldırcın ve
veyik avlarında %90 olarak çoğu 30 gr fişekte tutukluk yaptı ve çalışmadı. 5-10 fişek attıktan sonra bile nedendir bilmiyorum namlu gaz delik çıkşlarının olduğu yerdeki piston inanılmaz kirleniyor ve kurum bağlıyor. Öyle ki şarjör borusundan dışarıya çıkartmak için bıçakla önce kurumu sıyırmak zorunda kalıyorum. 30 gr ile çalışmamasının nedeni bu değil tabi ki. Başka hiç bir tüfekte bu durumu gözlemlemedim ben.Temizleyip yaptığım ilk atışta bile çalışmıyordu tüfek. 2 yerli bir yabancı fişek denedim durum değişmedi.

Bu durumu fabrikayla paylaştın mı derseniz hayır paylaşmadım şimdilik 33 gr fişek atıyorum sıkıntı yok. Diğer tüfeğime kaplama yapılması için İstanbul a yolladım o geldiğinde fabrikayla diyaloğa geçmeyi düşünüyorum.

Bunların dışında Nitro nun sola atma problemine kalıcı bir çözüm bulup/bulamadıklarını soracağım kesin düzeldiği bilgisi alırsam tekrar nitro almakta bir an olsun tereddüt etmez alırım.  En son fabrikada arge çalışmaları devam ediyor diye söylenmişti.

Diğer bir konu ise Huğlu firmasının Facebook sayfasındaki tutumları. Ben her zaman söyledim amacım karalama yapmak değil başımdan ne geçtiyse onları paylaşıyorum diye. Firma ile aramızda bir tatsızlık oldu doğru ama sonuçta ben hakkımı aradım onlar üstüne düşeni yaptı ve olayı çözdük. Her sürtüşmede Üyesi olduğum Huğlu Facebook sayfasından engellenip her yapılan kötü yorumu silmek bir firma için hoş bir durum değil. Geçen yıl birçok video ve fotoğraflarımı yayınladır ve bu yıl bile Youtube gibi video paylaşım sitelerinde Tüfeğimin markasını yazarak av ve atış videolarımı yayınlıyorum. Firma kendi Sayfalarında  paylaşılan video ve fotoğrafların altına yazılan (herkesin) her olumsuz yorumunu siliyor. Yani orada kötü yorum olmaması Hiç hatası olmayan bir firma olduğu anlamına geldiğini mi sanıyor silen arkadaş. Unutmamalı ki iş yapılan yerde hatalar olabilir ve bu tip yorumları silmek kendini kandırmaktır. Örnek vermek gerekirse bakın HATSAN veya ATA firmasının sayfalarına olumsuz yorumlar silinmez ve çözüm yoluna gidilir. Eleştiriye açık ve şeffaf olmakta fayda var.

1979 ankara

Çevrimdışı Cemal MADEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #60 : 15 Kasım 2015, 16:52:55 »
 Huğlu Nitro ile ilgili kötü veya iyi  denemyimlerimi bende paylaşmak istediğim,D.A adndaki formdan ve Huğlu Facebook grubundan bende atıldım :).Bu gruplarda ismi  K.K olan arkadaş beni de üyelikten çıkarttırdı ve engellendim.Aynı sorunlarımı bu forumda da paylaştım ve üyelikten çıkarılmadım.Bu nedenden dolayı bir çok bilgiye ulaşabildiğim ve tarafsız olduğunu düşündüğüm bu platforma teşekkür ederim.Huğlu firması gerçekten bu ülkenin değerlerinden Fakat ben Huğlu firmasından değil onu temsil ettiğini söyleyen ve muhatap olduğum kişilerinden memnun kalmadım.Bunları yazarken Huğlu marka tüfek sahibi olanlar yanlış anlamasın,ama Benim Huğlu Nitro mda sorunlu çıktı ve iade oldu.Bunlarıda ilgili bölümde paylaştım.Bu işlemler taktir edersiniz ki çok uğraş,can sıkıntısı ve zaman kaybı yarattı.Tekrar bu formun kurucularına ve adminlerine ,üyelerine teşekkürler...
  • Hatsan Supreme Combo 61/71
1972 ANKARA (SİNOP)

Çevrimdışı Ahmet KAYNUP

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #61 : 15 Kasım 2015, 18:36:52 »
Huğlu Nitro ile ilgili kötü veya iyi  denemyimlerimi bende paylaşmak istediğim,D.A adndaki formdan ve Huğlu Facebook grubundan bende atıldım :).Bu gruplarda ismi  K.K olan arkadaş beni de üyelikten çıkarttırdı ve engellendim.Aynı sorunlarımı bu forumda da paylaştım ve üyelikten çıkarılmadım.Bu nedenden dolayı bir çok bilgiye ulaşabildiğim ve tarafsız olduğunu düşündüğüm bu platforma teşekkür ederim.Huğlu firması gerçekten bu ülkenin değerlerinden Fakat ben Huğlu firmasından değil onu temsil ettiğini söyleyen ve muhatap olduğum kişilerinden memnun kalmadım.Bunları yazarken Huğlu marka tüfek sahibi olanlar yanlış anlamasın,ama Benim Huğlu Nitro mda sorunlu çıktı ve iade oldu.Bunlarıda ilgili bölümde paylaştım.Bu işlemler taktir edersiniz ki çok uğraş,can sıkıntısı ve zaman kaybı yarattı.Tekrar bu formun kurucularına ve adminlerine ,üyelerine teşekkürler...

BU forumdaki gibi "D.A." forum sitesinde de konunun aynısını açtım. Ancak benim konumu da forum sahipleri haber bile vermeden hem silip hem beni engellediler. Taraflı davranışlarından dolayı "D.A." forum sitesini kınıyorum. Tarafsız davranarak sorunlarımızı ve memnuniyetimizi diğer avcı arkadaşlarla paylaşmamızı sağlayan avlakforum.com forum yöneticilerine de ayrıyeten teşekkür ederim.
1979 ankara

Çevrimdışı Ahmet KAYNUP

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #62 : 26 Kasım 2015, 08:07:48 »
Tüfeğim le 100 metreden dün yaptığım tek kurşun atış videom. sorun çözülmüş mü karar sizin:)

1979 ankara

Çevrimdışı Ergin ŞİMŞEK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #63 : 26 Kasım 2015, 10:50:20 »
10 numara olmuş
1984 SAMSUN/BAFRA  *****HAYALİN KADAR YAŞAR CESARETİN KADAR BÜYÜR ADAMLIĞIN KADAR ANILIRSIN*****

The following users thanked this post: Ahmet KAYNUP

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #64 : 08 Eylül 2017, 13:02:42 »
24 gram fişekle birlikte çalışır dedikleri gx812 yaz boyu bıldırcın ve
veyik avlarında %90 olarak çoğu 30 gr fişekte tutukluk yaptı ve çalışmadı.

bendeki 61 cm  namnulu 601 g şu ana kadar kullandığım 8 tüfekten en sorunsuzuydu.. 24-36 ne koysam atardı. isabeti de yivli gibiydi .tepme şahlanma falan da pek yoktu çok konforluydu. . ondan sonraki 55 namnulu olanı ise hayatımda elime geçmiş en berbat tüfekti. son fabrikadan geldiğinde tatata diye makineli gibi atıyordu ;D ;D ;D , dur yahu şunu biraz makineli gibi kullanayım dedim ama  tutukluk sorunu çözülemeyince ve tehlikeli olduğu için  sattım. bazı seriler çok iyi bazı seriler çok kötü bence. deneyerek almak lazım. huğlunun otomatiklerini 20 sene sorunsuz kullanan da çoktur.
« Son Düzenleme: 08 Eylül 2017, 13:08:07 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK