Gönderen Konu: ARMSAN PHENOMA İÇİN UYUMLU İTHAL ŞOK VAR MI?  (Okunma sayısı 6841 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Muhammet ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
ARMSAN PHENOMA İÇİN UYUMLU İTHAL ŞOK VAR MI?
« : 08 Mayıs 2015, 13:53:01 »
ARMSAN PHENOMA AURA MODELİNİ 2 YILDIR KULLANMAKTAYIM. 24 - 52 GRAM ARASI SORUNSUZ ÇALIŞAN BİR TÜFEK KURŞUNU İYİ VB. OLMASINA RAĞMEN ÖLDÜRMEME YARALI BIRAKMA SORUNUNA KALİTELİ BİR İTHAL ŞOK İLE ÇARE BULABİLİR MİYİM 3 NO  DEĞERLİ YORUMLARINIZI BEKLİYORUM
  • BERETTA 686 SPECİAL L
  • KIRIKKALE KROMSUZ NAMLU
  • ARMSAN PHENOMA AURA
  • D.DRAHTHAAR (ATEŞ VOM KILIÇLI)
10.05.1982
Aydın-Sivas-İkamet Erbaa

Çevrimdışı Muhammet ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: ARMSAN PHENOMA İÇİN UYUMLU İTHAL ŞOK VAR MI?
« Yanıtla #1 : 08 Mayıs 2015, 14:18:10 »
ben kendi tecrübelerime göre suçu şoklarda buluyorum  geniş şoklarla (4-5 )  5 numara fişek kullanırsam cansız düşüyor  o da yakın gelirse kuşu mahvediyor. üveyik te çare bulamadım ama dar şok ince saçma deneyeceğim.  En güzeli sabit kaliteli bir ithal şok ile kuş avı yapabilir miyim onu deneyeceğim açıkcası mobil şok değiştir her avda pek sevmediğim bir konuya çare olabilecek mi acaba onu öğrenmek ve denemek istiyorum
  • BERETTA 686 SPECİAL L
  • ARMSAN PHENOMA AURA
10.05.1982
Aydın-Sivas-İkamet Erbaa

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 08 Mayıs 2015, 14:42:52 »
ARMSAN PHENOMA AURA MODELİNİ 2 YILDIR KULLANMAKTAYIM. 24 - 52 GRAM ARASI SORUNSUZ ÇALIŞAN BİR TÜFEK KURŞUNU İYİ VB. OLMASINA RAĞMEN ÖLDÜRMEME YARALI BIRAKMA SORUNUNA KALİTELİ BİR İTHAL ŞOK İLE ÇARE BULABİLİR MİYİM 3 NO  DEĞERLİ YORUMLARINIZI BEKLİYORUM
muhammet bey aynı sorun arkadaşımın phenomasında vardı farikasına yollamıştı namlu balans ayarı kaçık demişler düzeltip yollamışlar ama sezon sonu olduğu için avda deneme şansı olmadı tabi  vericem linkte geldikden sonra bir kaç atış yapmıştık yağ tenekesine isterseniz bir inceleyin http://avlakforum.com/forum/pattern-ve-penetrasyon-denemeleri/armsan-phenoma-66-namlu-test-atislari/
« Son Düzenleme: 08 Mayıs 2015, 14:45:26 Gönderen: Özgür ATAŞ »
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

Çevrimdışı Gökmen TAŞAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 09 Mayıs 2015, 01:12:34 »
3 yildir avda kullaniyorum. Gayet de memnunum. Oldurmesi bence cok iyi. Soklara gelirsek 1 yildir avda kullandim. Beretta a400 xplor ile ayni soku kullaniyor. Buda optima hp choke. Bir adet patternmaster bir adet kicks smoke soku var elimde. Yarali kusum gitmedi mi gitti tabiki. Ama merkezli atislarda sikinti yok. Ben severek kullaniyorum.
Gökmen TAŞAR-1979
Korkuteli-Kumluca-Finike
Antalya

Çevrimdışı Muhammet ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 12 Mayıs 2015, 08:50:13 »
3 yildir avda kullaniyorum. Gayet de memnunum. Oldurmesi bence cok iyi. Soklara gelirsek 1 yildir avda kullandim. Beretta a400 xplor ile ayni soku kullaniyor. Buda optima hp choke. Bir adet patternmaster bir adet kicks smoke soku var elimde. Yarali kusum gitmedi mi gitti tabiki. Ama merkezli atislarda sikinti yok. Ben severek kullaniyorum.

merhaba gökmen bey
şok aldığımda olumlu bir etkisi olur mu sizce bir de hangi fişekleri kullanıyorsunuz kaç gr kaç no hangi şok ile gibi 
teşekkürler
  • BERETTA 686 SPECİAL L
  • ARMSAN PHENOMA AURA
10.05.1982
Aydın-Sivas-İkamet Erbaa

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 12 Mayıs 2015, 12:33:19 »
beretta A400 şoku. bende mevcut. ikili set ve üçlü set. şeklin de sıfır olarak var elimde.
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Gökmen TAŞAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 25 Mayıs 2015, 00:44:49 »
şimdi bir çok şok var. kicks-patternmaster-carlsons-trulock... birde bunlarda kendi içinde modellere ayrılmış. mesela ported, extented, tapa kesicili, düz...  buna da ek olarak değişik inç ölçülerinde şoklar mevcut. ör:hindi şoku: .680 .685 ör:xfull a firması .690 b firması .695..... hangi fişekle hangi şok? bunun doğru bir söylemi yok aslında. neden mi? bende 2 şok var ve ben bunları tecrübe ettim!!! başka tecrübe etmedim. belli gr fişeklerde bazı şoklar düzgün pattern vermiyor!!! ya gr düşüreceksin ya gr yükseltceksin. tüm bunlara ek birde senin tüfeğinin namlu içi değeri ne? 18.40 mı? 18.36mı? 18.50 mi? 18.45 mi? bu namlu içi değerimiz zaten standart değil. dolayısıyla herkes gibi sende yapacağın ava göre kendine doğru gelen yada kendince doğru gördüğün şoku alıp istediğin av için kullanacaksın. ör: güvercin avı içi 71cm namlulu phenoma ile uzak atışda başarı sağlamak istiyorsun ve .695 inç ithal şok alıp deneyeceksin. yada .700 bana yeter diyeceksin. bu olay her tüfekte değişmekle beraber her tüfeğin her bölgede ayrı ayrı fişek sevmesi olayı gibi. deneme şansın yok. hangi şoku çok kullanıyorsan avlarında o şok değerlerinde ithal şok al. bu konu uzar abi. kal sağlıcakla.
Gökmen TAŞAR-1979
Korkuteli-Kumluca-Finike
Antalya

Çevrimdışı Çağan ARSLAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 29 Ağustos 2015, 15:53:19 »
oda ne ole yaa ben penome kullanıcısı olarak cok menunum kuslar pacavra o tabı olucak canlı dusmesı falan sonucta canlı varlık derısının altına gırer bosluna gelır canlı varlık sonucta tabı atıcılıkta onemlı..........fısek ıyı olması llazım rc ve lambro kullanıyorum saygılar 
1983-Çanakkale

The following users thanked this post: Gökmen TAŞAR

Çevrimdışı Muhammet ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 28 Eylül 2015, 00:05:10 »
hepinize teşekkürler tüfeği konyada ustalar bakar bakmaz namlu ucunda şokların orasının yamuk olduğunu farkettiler inanamadım test ettik sol vuruyordu yeni namlu yaptırdım istediğim iç çaplarda gittikçe daralan şimdi memnunum
  • BERETTA 686 SPECİAL L
  • ARMSAN PHENOMA AURA
10.05.1982
Aydın-Sivas-İkamet Erbaa

The following users thanked this post: Gökmen TAŞAR

Çevrimdışı Barış AKDENİZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 19 Kasım 2018, 13:20:32 »
Sorunun cevabını Gökhan KAN abimiz vermiş, Beretta A400 diyerek.

Benimde şöyle bir sorum olacak. ATA VENZA ile uyumlu ithal şok var mıdır? Carlson's şokların waterfowl serisini çok beğeniyorum örneğin. Saygılar
Barış AKDENİZ
1985 Lüleburgaz.

Çevrimdışı Gökmen TAŞAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 21 Ocak 2019, 13:45:53 »
Ata venza bildigim kadariyla crio şok kullaniyor.
Gökmen TAŞAR-1979
Korkuteli-Kumluca-Finike
Antalya