Gönderen Konu: Fabarm XLR 5  (Okunma sayısı 26065 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Fabarm XLR 5
« Yanıtla #25 : 22 Ocak 2015, 20:02:45 »
Doğrudur ben namlu sistemi farklı kastetmiştim.Auto 5 ile bir an karıştırdım.Tesadüfki facebboktan biri ile maxusmı Auto 5 mi muhabbeti yaparken buradanda cevap yazınca bir an gafletde yazmışım...Özür dilerim :)
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Alper ALUŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #26 : 22 Ocak 2015, 22:01:08 »
Peki o zaman 4.000-4.500 TL olan bir Fabarm XLR 5 Beratta ve ya Browning yerine tercih edilmeli midir?
  • Browning 525
  • Franchi Black Magiç
  • English pointer ANGEL

Alper ALUŞ
Beden Eğitimi Öğretmeni
[email protected]
1974 Manisa/Salihli

Çevrimdışı Selim BÜYÜKKARACA

• AvlakForum Üye
  • *
  • _Mein ehre heißt treue_
« Yanıtla #27 : 22 Ocak 2015, 22:19:01 »
benelli m2 tactical modelini almaya niyetlenmiştim bayide incelerken birde fabarm ın xlr modelinin tactical versiyonu olan  pss10 modelini görüp inceliyince benelliyi iptal edip fabarmı ayırttırdım. kalite ve işçilik olarak harika. hali hazırda bilmeyenler  vardır Fabarm alman heckler & koch firmasına pompalı tüfek yapıyor. alman kolluk güçleri kullanımı için.
1987 Almanya

Çevrimdışı Mücahit ÖZEL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #28 : 22 Ocak 2015, 22:37:59 »
bir abimin elinde vinci var sıfrdan farkı ruhsata kayıtlı olması, şimdi vinciyi verip Xlr 5 alacak iyimi kötümü yapıor anlamış değilim, vincinin fiyatı 6bin küsürlerde fabrmınki ortada, tribore namlu mu vardı önceleri, geniş iç çaplarda penetre sıkıntısı oluyor yüksek gram atın dendi bence bu işler hep marketing çalışmalar bugün tribore yarın sevenbore bence maceraya girmeye gerek yok, zaten ülkemizde av yapmak iyice cılık duruma gelmiştir, elinde on milyarlık dünyanın en iyi silahı olsa ne yazar ki kullanamadıktan sonra, getirin doksanlı yılları elime sadece bir tek tüfek verin

Mahmut bey tribore,back bored marketing de  crio bore, crio choke -300 sıvı nitrojenli sözde namlulu benelliler ney.:)  bi benelli alacaksınız 8 binliraya ilk iş şoklarını değiştirmek olacak nerde kaldı sıvı nitrojene batırılmış sözüm ona  crio namlu..doğru önceden tribore yoktu ama buna paralel olarak sipe,f2,jk6,s4,mb v.s v.s gibi bin bir çesit kapsül ve barutla dolum yapılan değişik  fişeklerde yoktu...devir yenilik ve teknoloji devri ben fişek teknolojisine paralel olarak artık namlu yapılarının da değişeceğine ve çapların azda olsa genişleyeceği ve geliştirileceği kanısındayım..
 Dar iç çap demek= fazla penetre mi demek..?veya
 Geniş iç çap demek=düşük penetre mi demek?   bence tam tersi dar iç çap =fişek çeşidinde çok daha fazla  seçicilik,daha fazla etek ve sarhoş saçma,atıcıya daha fazla rahatsızlık,vuruş yüzdesinin düşmesi,ikinci atışlara  adapte olmada güçlük v.s gibi daha bir sürü olumsuzluk..herşey fişek le alakalı ve kesinlikle yeni sistem namluların fişek menüsü ve çeşidi dar iç çaplara kıyasla çok daha fazla...xlr 5 fiyatından ve teknolojisinden dolayı bence digerlerinden açık ara üstün..ikinci twercih maxus olabilir...rasgele..
« Son Düzenleme: 22 Ocak 2015, 22:39:45 Gönderen: Mücahit ÖZEL »
Mücahit ÖZEL
1979 izmir

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #29 : 22 Ocak 2015, 22:54:53 »
Mücahit bey
Fabarm kendi sitesinde Tribore Hp namluları överken Backbored ve overbore namlularda görülen Penetration kaybının Kendi sistemlerinde  son kısımları 18.7 den 18.4 mm ye düşürdüklerinden olmadığını söylüyor..
Beretta DT 11 ve 692 modellerinde Tribore Hp yi taklit etti..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

• Expert Üye
« Yanıtla #30 : 22 Ocak 2015, 22:57:54 »
The TRIBORE barrel is the only one without the disadvantage of all over-bored barrels ; a very poor penetration ! The over-bored barrels are looking for a better distribution. The innovation was to increase the bore diameter to reduce the friction and by consequence the deformed pellets number. It was born for shooting disciplines ( sporting and trap ) where penetration was not the objective ...the goal was a better distribution to break more clays.Of course with traditionnal over-bored barrels, there is a lack of penetration: The gas is compressed in a higher volume (the bore diameter is increased from 18,40 to 18,85 mm), so less pression , a lower pellets speed ..and by consequence a REDUCED PENETRATION ( Ec= ½ mv2 ).
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

• Expert Üye
« Yanıtla #31 : 22 Ocak 2015, 23:00:04 »
Hatta geniş namlular için ÇOK KÖTÜ BİR PENETRASYON kelimelerini kullanıyorlar..
« Son Düzenleme: 22 Ocak 2015, 23:01:37 Gönderen: Tuncay KAHRAMAN »
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Alper ALUŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #32 : 22 Ocak 2015, 23:24:37 »
Peki o zaman 4.000-4.500 TL olan bir Fabarm XLR 5 Beratta ve ya Browning yerine tercih edilmeli midir?
  • Browning 525
  • Franchi Black Magiç
  • English pointer ANGEL

Alper ALUŞ
Beden Eğitimi Öğretmeni
[email protected]
1974 Manisa/Salihli

Çevrimdışı Mücahit ÖZEL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #33 : 22 Ocak 2015, 23:30:35 »
Tüncay bey penetrasyon kaybının namlu iç çapından önce bir sürü ayağı var..bunu sadece namlu iç çapına indirgemek doğru değil...dar iç çaplı namlularda olan penetrasyon kaybı diğer namlulara göre GÜNÜMÜZ FİŞEKLERİ ile daha fazla..örneğin fişeklerde kullanılan  tapalarının büyük çoğunluğu 18,50 ve 18,70 aralığında yani tapaların çapları,nanlu çapları 18,30 olan klasik çaplı beretta ve özellikle benelli lerdden  daha geniş ve en önemlisi barutlar kapsüller çok daha kuvvetli,türkiyede kullanılan fişeklerin kurşun saçma ile doldurulduğunuda eklersek hal böyle olunca penetre kaybı da kaçınılmaz ve bu tüfeklerin fişek menüsü daha dAR oluyo..amerikada malum su kuşu avlarında kurşun şaçma kullanımı yasak..  çelik saçmada dar iç çaplı tüfekler daha çok tutulabilir penetresyan kaybı yaşanmayabilir ama yurdumuzda durum tamamen farklı..
Mücahit ÖZEL
1979 izmir

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #34 : 22 Ocak 2015, 23:33:51 »
Tuncay Bey çok iyi özetlemiş....fabarm klasik bir tüfek değil...namlu işine gerçekten gereken önemi vermiş...şokları diğer tüfeklerden farklı...ekstra bir şok ihtiyacı yok..kozmetik olarak güzel...zarafet açısından belki kaba gelebilir fabarm...benim tespitim üveyik ile sezonu açan bıldırcına da giden keklik çulluk ördek tahtalı ördek avı  yapan bir avcıya yani klasik türk avcısına hitap eden başka tüfeğe gereksinim duyurmayacak bir silah fabarm dolayısı ile tribore namlular..belkide fişek seçimi ni bile kolaylaştıracaktır... ben franchi first class fabarm ellegi den beretta 303 304 den sonra bir bu fabarmı triboru birde franhi affinitiy leri çok satacak silah olarak görüyorum...
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

• Expert Üye
« Yanıtla #35 : 22 Ocak 2015, 23:41:36 »
Sn.Aluş
İyi marka model ve sistem yoktur elinizdeki tüfek tekilinin iyi yada kötü örnek olduğu tek realitedir!
Eline iyi bir Benelli geçen Benelli yi Fabarm geçen Fabarm ı İyi bir Beretta geçene Beretta yı önerecektir..
Ben çokiyi Benelli de kullandım kötü Beretta da..Tam tersini de yaşadım..
Eğer deneyerek kıyaslayarak almıyorsanız Ne çıkarsa Bahtınıza olacaktır..
Fabarm ın eniyi yanı nispeten daha uygun fiyata bu denemeyi yapabilme şansınızdır en kötü yanı ikinci el talebi ve fiyat kaybı olabilir..

Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

• Expert Üye
« Yanıtla #36 : 22 Ocak 2015, 23:49:40 »
Sn Özel
Ben Fabarm ın iddialarını yorumsuz olarak yazdım..
Fabarm ve diğer geniş namlular Çelik saçma için Eniyi örnekler olduğunu iddia ediyorlar..
Fabarm ın sitesinde Tribore Hp sistemi anlatan bölüm Çelik saçma için eniyi namlu sistemi cümlesiyle başlıyor..
Kurşun saçma da zaten dar namluları önerir dünya..
Benim fikirlerim  onlarca testten sonra değişti..Sisteme değil Tüfek tekilinin iyi yada kötü olduğu gerçekliğine ulaştım..
« Son Düzenleme: 22 Ocak 2015, 23:51:11 Gönderen: Tuncay KAHRAMAN »
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #37 : 23 Ocak 2015, 00:34:53 »

+1

Sn.Aluş
İyi marka model ve sistem yoktur elinizdeki tüfek tekilinin iyi yada kötü örnek olduğu tek realitedir!
Eline iyi bir Benelli geçen Benelli yi Fabarm geçen Fabarm ı İyi bir Beretta geçene Beretta yı önerecektir..
Ben çokiyi Benelli de kullandım kötü Beretta da..Tam tersini de yaşadım..
Eğer deneyerek kıyaslayarak almıyorsanız Ne çıkarsa Bahtınıza olacaktır..
Fabarm ın eniyi yanı nispeten daha uygun fiyata bu denemeyi yapabilme şansınızdır en kötü yanı ikinci el talebi ve fiyat kaybı olabilir..

• Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

Çevrimdışı Ceyhun ERİM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #38 : 23 Ocak 2015, 03:50:20 »
Sisteme değil Tüfek tekilinin iyi yada kötü olduğu gerçekliğine ulaştım... Sevgili TUNCAY kardeşimin bu sözü bana göre son noktadır ...
05.04.1976 CEYHUN ERİM EDİRNE UZUNKÖPRÜ
XLR 5 / AFFİNİTY/ VENZA / S 12 E/ PHONEMO/ 200 AC/ CHURHCIL/ VERNEY CARRON/ NİTRO/ BARETTA

Çevrimdışı Mücahit ÖZEL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #39 : 23 Ocak 2015, 08:44:37 »
Sn Özel
Ben Fabarm ın iddialarını yorumsuz olarak yazdım..
Fabarm ve diğer geniş namlular Çelik saçma için Eniyi örnekler olduğunu iddia ediyorlar..
Fabarm ın sitesinde Tribore Hp sistemi anlatan bölüm Çelik saçma için eniyi namlu sistemi cümlesiyle başlıyor..
Kurşun saçma da zaten dar namluları önerir dünya..
Benim fikirlerim  onlarca testten sonra değişti..Sisteme değil Tüfek tekilinin iyi yada kötü olduğu gerçekliğine ulaştım..

tüncay bey fabarm ın iddiası full şokla bile çelik saçma atabilen tüfekler ürettiği yani namlularının aşırı başınçlı fişeklere mukavemetine dikkat çekiyo...
kurşun şaçmada dar iç çapın dez avantajı keşinlikle tartışılmaz..
bende kendimce yüzlerce test yaptım dar iç çaplı geniş iç çaplı tüfeklere sahip oldum aldım sattım halen daha kullanıyorum benim vardığım sonuç : daha az tepme ve konfor,vuruş yüzdesi,performans olarak piyasada satılan fişeklerin çok daha fazlası ile uyum gibi sebeplerden dolayı geniş nanluların avantajlı oldugu ve  eski sistem namluların artık yavaş yavaş tarih olacağı
« Son Düzenleme: 23 Ocak 2015, 08:46:47 Gönderen: Mücahit ÖZEL »
Mücahit ÖZEL
1979 izmir

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #40 : 23 Ocak 2015, 09:10:28 »
İç çapı geniş olan tüfekler ile arkadaşlar 24-28-30 gram fişekler kullanmaya çalışırlarsa her zaman randıman alamayabilirler...MAxus kullanan arkadaş üveyik avında ancak 32-33  gram 7-8 no ile verim aldığını eskiden yerli bir otomatik ile 28-30 gram kullandığını söylemişti..iyi bir nişancı ve avcıdır.Yeni nesil otomatikler sistem ve namlu değişiklikleri ile piyasadalar.bir geçiş dönemi gibi..alan memnun olan olmayan bir çok arkadaş çıkacaktır.Hiç memnun kalmadığı Beretta 400 a xplor tüfeği satıp o gün bir arkadaşının zafer capitol tüfeği ile avlanması rica etmesi üzerine attığını vuran arkadaşım gidip hem kinetik hemde gazlı modellerinden iki tane zafer aldı...tamamen memnuniyet üzerine bu iş...daha akşam browning 525 ten memnun olmauan arkadaş ile sohbet ederken bir arkadaş telefonla arayıp 425-525 aradığını söyledi...biri arıyor biri istemiyor...bu durumlar böyle..
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Mehmet GÜLKAYMAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #41 : 23 Ocak 2015, 09:43:05 »
Sisteme değil Tüfek tekilinin iyi yada kötü olduğu gerçekliğine ulaştım... Sevgili TUNCAY kardeşimin bu sözü bana göre son noktadır ...
Mehmet GÜLKAYMAK
A Rh + 1968 KONYA

DAĞDELEN  - HUĞLU - REMİNGTON 1187 LC.-BENELLİ VİNCİ

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #42 : 23 Ocak 2015, 09:55:56 »
İç çapı geniş olan tüfekler ile arkadaşlar 24-28-30 gram fişekler kullanmaya çalışırlarsa her zaman randıman alamayabilirler...MAxus kullanan arkadaş üveyik avında ancak 32-33  gram 7-8 no ile verim aldığını eskiden yerli bir otomatik ile 28-30 gram kullandığını söylemişti..iyi bir nişancı ve avcıdır.Yeni nesil otomatikler sistem ve namlu değişiklikleri ile piyasadalar.bir geçiş dönemi gibi..alan memnun olan olmayan bir çok arkadaş çıkacaktır.Hiç memnun kalmadığı Beretta 400 a xplor tüfeği satıp o gün bir arkadaşının zafer capitol tüfeği ile avlanması rica etmesi üzerine attığını vuran arkadaşım gidip hem kinetik hemde gazlı modellerinden iki tane zafer aldı...tamamen memnuniyet üzerine bu iş...daha akşam browning 525 ten memnun olmauan arkadaş ile sohbet ederken bir arkadaş telefonla arayıp 425-525 aradığını söyledi...biri arıyor biri istemiyor...bu durumlar böyle..

Yüzde bir milyon katılıyorum polat bey size, backbore namluyla daha yüksek gramaj atın yoksa dar çaplıya göre  penetrasyonu düşük kalır.browning Phoenix le 2 senedir avlanıyorum yüksek gramajda coşuyor silah resmen....
Ported şoklada atış konforu müthiş havalı silah sıkıyor gibi peşpeşe atarken...
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimiçi Çağrı ECE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #43 : 23 Ocak 2015, 10:16:18 »
Mahmut bey tribore,back bored marketing de  crio bore, crio choke -300 sıvı nitrojenli sözde namlulu benelliler ney.:)  bi benelli alacaksınız 8 binliraya ilk iş şoklarını değiştirmek olacak nerde kaldı sıvı nitrojene batırılmış sözüm ona  crio namlu..doğru önceden tribore yoktu ama buna paralel olarak sipe,f2,jk6,s4,mb v.s v.s gibi bin bir çesit kapsül ve barutla dolum yapılan değişik  fişeklerde yoktu...devir yenilik ve teknoloji devri ben fişek teknolojisine paralel olarak artık namlu yapılarının da değişeceğine ve çapların azda olsa genişleyeceği ve geliştirileceği kanısındayım..
 Dar iç çap demek= fazla penetre mi demek..?veya
 Geniş iç çap demek=düşük penetre mi demek?   bence tam tersi dar iç çap =fişek çeşidinde çok daha fazla  seçicilik,daha fazla etek ve sarhoş saçma,atıcıya daha fazla rahatsızlık,vuruş yüzdesinin düşmesi,ikinci atışlara  adapte olmada güçlük v.s gibi daha bir sürü olumsuzluk..herşey fişek le alakalı ve kesinlikle yeni sistem namluların fişek menüsü ve çeşidi dar iç çaplara kıyasla çok daha fazla...xlr 5 fiyatından ve teknolojisinden dolayı bence digerlerinden açık ara üstün..ikinci twercih maxus olabilir...rasgele..

Mücahit abi benellide yazdığınız problemleri sadece şok değiştirerek hepsi çözülürdü.ama o zamanlar yurtdışından uygun fiyata şok getirenlerde yoktu keşke tüfek değiştirmeden başka şokları deneseydin. benim tüfekte hiç birini görmedim fişekte seçicilik felan yok ava uygun irilikte saçma olsun yeter.fişeklerin tapa çaplarını bile merak edip ölçmem hiç.
 sadece vuruş yüzdesi değişebilir geniş çaplı tüfekler saçmayı erken açtığı için yakın mesafede daha iyi olabilir
« Son Düzenleme: 23 Ocak 2015, 10:23:47 Gönderen: Çağrı ECE »
  • Franchi Affinity
SMMM Ç.Çağrı ECE 1988 İZMİR

Çevrimdışı Alper KAYAR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #44 : 24 Ocak 2015, 22:14:24 »
yahu gozunuzu seveyım bı akıl verın.
brownin a-5 maxus camo 4 saz desen magnum yatak 71 namlu kınetık sıstem
fabarm xlr5 brush
franchi affinity gamo max 4 saz desen kinetık olanı
benelli black eagle 2
hangısını alayım.
a-5 dusunuorm su an ıcın.
yazık gunah o benellıye werılen 8 bın lıraya dıe dusunuorm.
ördek ve tahtalı dısında ava gıtmem bu arada.
  • Fabarm xlr5
  • Beretta s-55
evdekı huzur zengınlık budur.

1985-SAKARYA

Çevrimdışı Enes Sadık BALI

• AvlakForum Üye
  • *
  • yaradılanı hoşgör Yaradandan ötürü
« Yanıtla #45 : 25 Ocak 2015, 12:53:18 »
yahu gozunuzu seveyım bı akıl verın.
brownin a-5 maxus camo 4 saz desen magnum yatak 71 namlu kınetık sıstem
fabarm xlr5 brush
franchi affinity gamo max 4 saz desen kinetık olanı
benelli black eagle 2
hangısını alayım.
a-5 dusunuorm su an ıcın.
yazık gunah o benellıye werılen 8 bın lıraya dıe dusunuorm.
ördek ve tahtalı dısında ava gıtmem bu arada.
  Abi ördek ve tahtalıdan başka ava gitmiyorsan çözüm basit ; stoeger m 3000 max4 71 namlu+ kick's high flayer xfull . ÖRDEK VE TAHTALIDA saydıklarını aratmaz
En büyük kavga , insanların haketmediği saygıyı istemesinden çıkar.

1993 Orhaneli / BURSA

Çevrimdışı Mücahit ÖZEL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #46 : 25 Ocak 2015, 14:03:07 »
Mücahit abi benellide yazdığınız problemleri sadece şok değiştirerek hepsi çözülürdü.ama o zamanlar yurtdışından uygun fiyata şok getirenlerde yoktu keşke tüfek değiştirmeden başka şokları deneseydin. benim tüfekte hiç birini görmedim fişekte seçicilik felan yok ava uygun irilikte saçma olsun yeter.fişeklerin tapa çaplarını bile merak edip ölçmem hiç.
 sadece vuruş yüzdesi değişebilir geniş çaplı tüfekler saçmayı erken açtığı için yakın mesafede daha iyi olabilir

Çağrı mesele sadece şoktan ibaret değil..bu tüfeklerin çoğu fişekle otomatik yapması ve hızlı çalışması için atım yatağından itibaren namluları dar bu da fişek şeçme,konfor kaybı,vuruş yüzdelerinin düşmesi bana göre en önemliside normalden sert pişeklerle penetre kaybı  gibi sorunların olmasına sebep oluyo..hem sonra tüfeğe  çuvalla para verip birde yerli tüfek parası verip yeni şok almak bana çok mantıklı gelmiyo..şok değişecek olduktan sonra yani keramet şokta ise onda bir fiyatına  vursan 92 a,ata neo,stooger alıp avrupa şok takıp kullanmak daha ekonomik ve mantıklı olur..
Mücahit ÖZEL
1979 izmir

Çevrimiçi Çağrı ECE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #47 : 25 Ocak 2015, 17:38:05 »
Çağrı mesele sadece şoktan ibaret değil..bu tüfeklerin çoğu fişekle otomatik yapması ve hızlı çalışması için atım yatağından itibaren namluları dar bu da fişek şeçme,konfor kaybı,vuruş yüzdelerinin düşmesi bana göre en önemliside normalden sert pişeklerle penetre kaybı  gibi sorunların olmasına sebep oluyo..hem sonra tüfeğe  çuvalla para verip birde yerli tüfek parası verip yeni şok almak bana çok mantıklı gelmiyo..şok değişecek olduktan sonra yani keramet şokta ise onda bir fiyatına  vursan 92 a,ata neo,stooger alıp avrupa şok takıp kullanmak daha ekonomik ve mantıklı olur..
Mücahit abi Browning  alanlar Beretta  alanlar özel yapim şok  almiyolar  mi forumda bile bisürü  var. Benelli dünyada bu kadar satış yapıyor hemde diğer markalar gibi çalışma sisteminde namlusunda değişiklik yapmadan demekki sistemde problem yok belki size kusurlu olanı denkgelmistir . Bana göre grupman  ve delicilikte şok  çok önemli keramet büyük bölümde şokta ama vursan ata Neo yu işin  içine katarsak kimse fabarm  browning  beretta  da almasin
« Son Düzenleme: 25 Ocak 2015, 17:47:35 Gönderen: Çağrı ECE »
  • Franchi Affinity
SMMM Ç.Çağrı ECE 1988 İZMİR

Çevrimdışı Mücahit ÖZEL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #48 : 25 Ocak 2015, 19:21:14 »
Çagrı parası olan avrupa tüfek tabiki alsın ben de kullanıyorum... benim eleştirim özellikle benelliler içn bu tüfekler bu paraları haketmiyo ve şişiriliyo, abartılıyo..benelli satın alan ve umduğunu bulamayan yüzlerce avcının içerisinde çok azdır memnun olan sende bunlardan bir tanesisin:)..genellde yerli tüfeklerin her olumsuzlukları konuşulur fakat ne hikmetse avrupa tüfeklerin kusurları pek dillendirilmez...fabarm,browning,berettanın bazı serileri benellilerden hem çok daha hesaplı ve kat ve kat bence daha üstün...
Mücahit ÖZEL
1979 izmir

The following users thanked this post: Samet ERÇEL

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #49 : 25 Ocak 2015, 19:55:39 »
Çagrı parası olan avrupa tüfek tabiki alsın ben de kullanıyorum... benim eleştirim özellikle benelliler içn bu tüfekler bu paraları haketmiyo ve şişiriliyo, abartılıyo..benelli satın alan ve umduğunu bulamayan yüzlerce avcının içerisinde çok azdır memnun olan sende bunlardan bir tanesisin:)..genellde yerli tüfeklerin her olumsuzlukları konuşulur fakat ne hikmetse avrupa tüfeklerin kusurları pek dillendirilmez...fabarm,browning,berettanın bazı serileri benellilerden hem çok daha hesaplı ve kat ve kat bence daha üstün...
Aynen öğle abi bende ilk hep bilgisayarda Benellilere bakarım hastayım zarifliğine sadeliğine ama o paranın hakkı değiller ve evet bencede iyi bir pattern ve penetrasyona sahip fişek seçmeyen Benelli dünyanın en iyi yarı otomatiğidir ama bu iyi silahı bulabilmek için kaç tanesini alıp satıcaz hemde bu denli pahalıyken ve elinde memnun olanların çoğuda %100 memnun olduğundan değil markaya ve verdiği paraya toz konduramadığından çok memnunum diyo yani burada kimse ÜZERİNE ALINMASIN aman ha benim canlı olarak gördüklerimden bahsediyorum.
« Son Düzenleme: 25 Ocak 2015, 20:03:46 Gönderen: Özgür UYAR »
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)