Gönderen Konu: Hangisini alsam karar veremedim  (Okunma sayısı 22933 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Devim ÇELİK

• AvlakForum Üye
  • *
  • Her Kuşun Eti Yenir :)
Hangisini alsam karar veremedim
« : 27 Aralık 2013, 09:49:58 »
Arkadaşlar merhaba maksimum 450 tl bütçeyle uzun mesafe ve etkili atışlar için hangi tüfeği önerirsiniz. Hatsan dışında Lütfen hatsan var zaten başka birşey denemek istiyorum belki hatsan daha iyi atışlar elde ettiğiniz tüfekler vardır. Şimdiden teşekkürler.
Devim ÇELİK
Hatsan 125 SP
Huğlu 301G 12 Calibre 71cm Tek Kırma
Artemis A1012 12 Calibre 65cm 7+1 Otomatik

Çevrimdışı Devim ÇELİK

• AvlakForum Üye
  • *
  • Her Kuşun Eti Yenir :)
Ynt: Hangisini alsam karar veremedim
« Yanıtla #1 : 27 Aralık 2013, 10:04:51 »
Şimdi hatsanı aradım ve nitro piston'lu model istediğimi söyledim bu modellerin türkiye'ye satışı yokmuş :( sebebi olmamasından daha saçma. Sadece avrupalı kullanıcılara hitab etmesi açısından üretilmişler türkiye'de av yasak olduğu için iç piyasanın bu tüfeklere ihtiyacı yokmuş. Neye ihtiyacımız olacağını onlar belirliyor olaya bak biz burda normal pistonlarla 130-140 mt atışları yapıyoruz bide düşünün nitro pistonla nasıl atışlar yapılıyordur. Resmen bizi adam yerine koymuyorlar. Herşeye rağmen almak istiyorum dedim satamayız dediler. 2014'ün 3. ayında vortexli olanlarını i piyasaya süreceklermiş yani şuan vortex diye satılanlar bile vortex değilmiş arkadaşlar. hatsanı bu olaydan dolayı kınıyorum. Üstelik fiyatları aynı.
Devim ÇELİK
Hatsan 125 SP
Huğlu 301G 12 Calibre 71cm Tek Kırma
Artemis A1012 12 Calibre 65cm 7+1 Otomatik

Çevrimdışı Zeki ÇETİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 07 Nisan 2014, 23:13:03 »
vortex'ler satışa başladı  bu ay itibari ile ...
1957 istanbul

Çevrimdışı Engin TARHAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 08 Nisan 2014, 10:36:44 »
benide aldı havalı hevesi bilgisi olan arkdaşlar yardımcı olurlar ise sevinirim tüfek tavsiyesine ihtiyacım var araştırdıkça insanın aklı karışıyor.
1976  istanbul

Çevrimdışı Engin TARHAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 08 Nisan 2014, 10:41:00 »
şimdi hatsan ı incelerken buldum vortex li modeller i yazmışlar

http://www.hatsan.com.tr/tr_hatsan_essiz_ozellikler.html
1976  istanbul

Çevrimdışı Engin TARHAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 08 Nisan 2014, 10:45:12 »
mod 85 yeni ürün vortex li fena durmuyor tavsiye edermisiniz veya kullanan varsa yorumlarınızı bekliyorun arkadaşlar

http://www.hatsan.com.tr/tr_mod_85_sniper.html
1976  istanbul

Çevrimdışı Murat KESKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 18 Nisan 2014, 18:53:11 »
hatsan mod 125 camo modeli kullanıcısı olarak çocukluktan gelen bir hevestir aldım ama piston çok sert, bu yüzden namludan kırmak belli bir zaman sonra baymaya başlıyor. 10-20 atış yaptığında ya bir mola veriyorsun ya da yanında birisi varsa ona veriyorsun. ama etkili atış menzili süper. vortex piston sistemini dört gözle bekliyorum. bazı modellere montelenmiş bu ay satışa çıkmış ama elimizdeki tüfeklere daha montelenmesi ilerki günlerde belli olacakmış. belli olur olmaz hemen servise göndermeyi düşünüyorum. saçma olarak benim favorim gamo rocket. süper bir etkisi var ve fazla sekme yapmıyor. ve hedefte isabet kaydediyor.
1979 AFYON İKAMET
        KONYA MEMLEKET

Çevrimdışı Murat KESKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 18 Nisan 2014, 18:57:11 »
mod 85 yeni ürün vortex li fena durmuyor tavsiye edermisiniz veya kullanan varsa yorumlarınızı bekliyorun arkadaşlar

http://www.hatsan.com.tr/tr_mod_85_sniper.html

engin abicim o model vortex sistemi daha çıkmadı zannedersem. ürün  ilanında da bakarsan vortex uyumlu diyor. yani aldıksan sonra taktırabilirsin. vortex sistemli sadece mod 125 sniper modelinde mevcut.
1979 AFYON İKAMET
        KONYA MEMLEKET

Çevrimdışı Engin MAKAS

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 18 Nisan 2014, 19:12:21 »
Havalı merakınız varsa size tavsiyem alın bir PCP kurtulun bu çileden. Yaylı havalılarla uzun mesafede istediğiniz keyfi bulmak zor. Ben Hatsan BT65 kullanıyorum. 140 m de bira şişesini kırmadan delip geçiyor. İnce memet 27 g. solıd mermisi ile 200m ye atış yapıyorum. Bu performansı yaylıda bulamazsınız. İçinizdeki heves kırılmadan, boşa para harcamadan alın bitane PCP bakın keyfinize.

https://www.facebook.com/photo.php?v=10203452156606849&set=vb.1300956540&type=3&theater
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2014, 19:16:05 Gönderen: Engin MAKAS »
Torungil
İzmir / Kemalpaşa. 1979
arh +
KALİTE KONTROL AUDATÖR
Bazı tüfekler fişek seçmez. Bazı avcılar tüfek seçmez.

Çevrimdışı Murat KESKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 18 Nisan 2014, 19:20:00 »
engin abi her güzelliğin bir zorluğu oluyor. pcp de de ya tüp taşıyacaz yada pompa. artı birazda maddi açıdan baya yüksek bir fiyat.
1979 AFYON İKAMET
        KONYA MEMLEKET

Çevrimdışı Engin MAKAS

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 18 Nisan 2014, 19:27:33 »
engin abi her güzelliğin bir zorluğu oluyor. pcp de de ya tüp taşıyacaz yada pompa. artı birazda maddi açıdan baya yüksek bir fiyat.

Boşa para harcayacaksın. Yaylı alıp 50 mt den ötesini her attığımı vuracam diye hayal kurma. Bu hobiden soğumana neden olur. 2, elleri araştır, en kötü pcp ve pompadan, yaylıya göre çok daha keyifli atışlar yaparsın.
Torungil
İzmir / Kemalpaşa. 1979
arh +
KALİTE KONTROL AUDATÖR
Bazı tüfekler fişek seçmez. Bazı avcılar tüfek seçmez.

The following users thanked this post: Ömer ATEŞ

Çevrimdışı Engin TARHAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 23 Nisan 2014, 17:28:15 »
adaş doğru söylüyorsun ama bütçe meselesi  yani işin bide o tarafı var.
1976  istanbul

Çevrimdışı Engin TARHAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 23 Nisan 2014, 17:32:02 »

murat kardeişm vortex olayını aradım hatsan dan teyit ettim yaylı modellere vortex uyarlamasını yapmıyorlar tamamen farklı bi durum kasa farkı vs
« Son Düzenleme: 23 Nisan 2014, 17:35:30 Gönderen: Engin TARHAN »
1976  istanbul

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 23 Nisan 2014, 18:06:13 »
Al bir diana yada gamo bak rahatına....
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 23 Nisan 2014, 22:48:49 »
hatsanın havalı tüfeğini  3  4 yıl kadar önce avrupadaki bir fuarda hatsanın standına giden  ak47 nin tasarımcısı mişail kaleşnikof  eline alıp incelemiş o bile beğenmiş bu tüfeği bu onun ne kadar kaliteli olduğunu gösteriyor yaban tvde seyretmiştik resimlerini
1985
BURSA

Çevrimdışı Köksal YOLLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 24 Nisan 2014, 09:19:31 »
10 yılı aşkın ciddi ve profesyonelce havalı silahlar ile ilgileniyorum. Hatta bu sporu Türkiyede en iyi yapan kişilerle birlikte ve o ekibin içindeyim. Aklınıza gelebilecek her türlüsünü kullandım..
Bu sitede maalesef bu silahı av amacı ile alma girişiminde bulunulduğu için yardımcı olmuyorum. Eğer alacak kişinin avlanma amacı gütmeden bu silahları spor amacı ile kullanacağına kanaat getirirsem her konuda yardımcı olurum. Kimse bana tepki göstermesin lütfen. Anlayış göstereceğinizi umuyorum. Prensip meselesi.

O zaman size tek söz söyleyim. Bu işten keyif almak istiyorsanız Hatsan markasını aklınızdan çıkartın. Umarım faydali olur.
Köksal 1984 ANKARA
A rh (-)

Çevrimdışı Ümit TAŞER

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 24 Nisan 2014, 12:54:29 »
10 yılı aşkın ciddi ve profesyonelce havalı silahlar ile ilgileniyorum. Hatta bu sporu Türkiyede en iyi yapan kişilerle birlikte ve o ekibin içindeyim. Aklınıza gelebilecek her türlüsünü kullandım..
Bu sitede maalesef bu silahı av amacı ile alma girişiminde bulunulduğu için yardımcı olmuyorum. Eğer alacak kişinin avlanma amacı gütmeden bu silahları spor amacı ile kullanacağına kanaat getirirsem her konuda yardımcı olurum. Kimse bana tepki göstermesin lütfen. Anlayış göstereceğinizi umuyorum. Prensip meselesi.

O zaman size tek söz söyleyim. Bu işten keyif almak istiyorsanız Hatsan markasını aklınızdan çıkartın. Umarım faydali olur.
Keklik vurulurmu bu tüfeklerle veya gölün ortasında ki ördek? almasam da olur yeter ki düşsün o çırpınmasını görüyüm onun >:D >:D Düşüncenden dolayı tebrik ediyorum bide telefonuna baksan daha iyi olacak :)
  • Akkar altay 61slug, 66 seritsiz, 71 seritli
  • Huglu 104A 76cm super poze

Çevrimdışı Köksal YOLLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 24 Nisan 2014, 14:47:16 »
Şimdi bazı arkadaşların aklına eminim geliyordur, Yasak evet ama niye yasak?

İşte Ümit abinin dediği gibi,  bu tüfekler uzun mesafelere gidebilen tüfekler. ve Yivli namluya sahipler. Yani atış yaptığınız hayvanı öldürmüyor, ya delip geçiyor ya yaralı bırakıyor. bu tüfeğin amacı spor müsabaka v.s. Av için yapılmamışlar.

Evet ben bu tüfekle 100 metreden kesme şeker , aspirin patlatıyorum. ama bu tüfekleri müsabakalarda ve spor amacı ile kullanıyorum.  Düşünün bununla verimli av yapılabilseydi. En âlasını ben vururdum. 100 binlerce atış yaptım çünkü. Yıllardır gönül verdiğim bir hobi atış sanatı.  Ama gittim av tüfeği aldım bu yıl, neden?  Çünki o tüfeklerle av yapılmaz hayvana eziyet yapılır vicdana eziyet yapılır.

PCP konusuna gelince, arkadaşlar bunlar oyuncak değil. 300 cc bir tüpün içinde 200 Bar basınçlı havadan bahsediyoruz.  Coca cola şişesi 330 cc. 1 otomobil lastiği 2 bar  Umarım aradaki uçurumu gözünüzde canlandırdınız.   o aldığınız pcp tüfeklerin bakımları yapılmaz ise, bilinçli olarak kullanılmaz ise en ufak bir oringlerinin eskimesi ve deforme olması demek.  Tabiri caizse sizi CANLI BOMBA yapar.!

PCP tüfek kullanımı Ciddi anlamda Profesyonellik gerektirir. Alıyım pompası ile hava basıyım atıyım ile olmaz. PCP kullanmanın 100 lerce püf noktasını güvenlik önemlerini ve inceliklerini oturup burada size 1 gün boyunca sayabilirim.

Bu yazıyı neden yazıyorum sadece forumdaki arkadaşlarımın dikkatini çeksin, Bu tüfeklerin oyuncak olmadığını ve av tüfeği olmadığının farkına varsınlar diye.

Evet sizde eğlenmek için, spor için, atıcılığınızı geliştirmek için bu tüfeklerden edinmek istiyorsanız ve bu işten gerçekten keyif almak istiyorsanız. Maalesef her zamanki gibi Yerli üretimden biraz uzak durup, kaliteli tüfekler almanız gerekiyor.

Yineliyorum. Pcp ler bomba gibidir, yaylılar ise en ufak bir hatada parmağınızın bir tanesinin yok olmasına sebebiyet verecek tehlikededir.

Bu biraz pahalı hobidir.

Son olarak, Size 100 metre mesafeden yapılmış örnek bir grupman resmi gönderiyorum. Sağlıcakla kalın.

Köksal 1984 ANKARA
A rh (-)

The following users thanked this post: Özkan ÇETİN

Çevrimdışı Bilal PAZVANT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 25 Nisan 2014, 00:59:02 »
Gamo Extreme Co2 5.5 modeli var elimde üzerinde dürbünü de var.Dürbün fiyatı yaklaşık 150 lira falan bir heves enişteye aldık 1 kutu mermi attı satalım dedi.İlgilenen olursa uygun fiyata verebilirim.Ne fiyatlarını biliyorum ne anlarım ne merakım var.
« Son Düzenleme: 25 Nisan 2014, 01:00:11 Gönderen: Bilal PAZVANT »

Çevrimdışı Sezer ÜZÜMLÜ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 29 Nisan 2014, 14:29:45 »
Şimdi bazı arkadaşların aklına eminim geliyordur, Yasak evet ama niye yasak?

İşte Ümit abinin dediği gibi,  bu tüfekler uzun mesafelere gidebilen tüfekler. ve Yivli namluya sahipler. Yani atış yaptığınız hayvanı öldürmüyor, ya delip geçiyor ya yaralı bırakıyor. bu tüfeğin amacı spor müsabaka v.s. Av için yapılmamışlar.

Evet ben bu tüfekle 100 metreden kesme şeker , aspirin patlatıyorum. ama bu tüfekleri müsabakalarda ve spor amacı ile kullanıyorum.  Düşünün bununla verimli av yapılabilseydi. En âlasını ben vururdum. 100 binlerce atış yaptım çünkü. Yıllardır gönül verdiğim bir hobi atış sanatı.  Ama gittim av tüfeği aldım bu yıl, neden?  Çünki o tüfeklerle av yapılmaz hayvana eziyet yapılır vicdana eziyet yapılır.

PCP konusuna gelince, arkadaşlar bunlar oyuncak değil. 300 cc bir tüpün içinde 200 Bar basınçlı havadan bahsediyoruz.  Coca cola şişesi 330 cc. 1 otomobil lastiği 2 bar  Umarım aradaki uçurumu gözünüzde canlandırdınız.   o aldığınız pcp tüfeklerin bakımları yapılmaz ise, bilinçli olarak kullanılmaz ise en ufak bir oringlerinin eskimesi ve deforme olması demek.  Tabiri caizse sizi CANLI BOMBA yapar.!

PCP tüfek kullanımı Ciddi anlamda Profesyonellik gerektirir. Alıyım pompası ile hava basıyım atıyım ile olmaz. PCP kullanmanın 100 lerce püf noktasını güvenlik önemlerini ve inceliklerini oturup burada size 1 gün boyunca sayabilirim.

Bu yazıyı neden yazıyorum sadece forumdaki arkadaşlarımın dikkatini çeksin, Bu tüfeklerin oyuncak olmadığını ve av tüfeği olmadığının farkına varsınlar diye.

Evet sizde eğlenmek için, spor için, atıcılığınızı geliştirmek için bu tüfeklerden edinmek istiyorsanız ve bu işten gerçekten keyif almak istiyorsanız. Maalesef her zamanki gibi Yerli üretimden biraz uzak durup, kaliteli tüfekler almanız gerekiyor.

Yineliyorum. Pcp ler bomba gibidir, yaylılar ise en ufak bir hatada parmağınızın bir tanesinin yok olmasına sebebiyet verecek tehlikededir.

Bu biraz pahalı hobidir.

Son olarak, Size 100 metre mesafeden yapılmış örnek bir grupman resmi gönderiyorum. Sağlıcakla kalın.

Hocam paylasim icin cok tesekkurler.

Çevrimdışı Murat KESKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 03 Mayıs 2014, 21:48:27 »
murat kardeişm vortex olayını aradım hatsan dan teyit ettim yaylı modellere vortex uyarlamasını yapmıyorlar tamamen farklı bi durum kasa farkı vs

engin abi nisan ayı başlarında ben aramıştım hatsan ı önümüzdeki ay yani mayıs ayında belli olacak demişlerdi. ve vortex sistemi takılabilecek demişlerdi. hatta benden tüfeğimin markasını sormuşlardı. şimdi de uyarlanmayacak mı diyorlar? abi eğer öyle bişey varsa bence saçmalık. youtubede yurt dışında tüfek sahipleri kendileri vortex pistonu hatsan tüfeklerine monte ediyorlardı. nasıl bi kasa farklılığı çözemedim. ve yaklaşık 5 ay önce de teknik servis takılabileceğini söylemişti. yoksa vortexli çıkan tüfek satışı yavaşlamasından mı çekiniyorlar??? bu işin takipçisi olacağım. ve eğer gerçekten yapmayacağız diyeceklerse hatsan marka olarak benim için bitmiştir.  ayrımcılıkdan dolayı...!!!
1979 AFYON İKAMET
        KONYA MEMLEKET

Çevrimdışı Engin TARHAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #21 : 06 Mayıs 2014, 19:04:53 »
murat kardeş görüştüğüm kişi bana öyle söyledi ama bi başkasına da olur derler ise şaşırmam doğrusu
1976  istanbul

Çevrimdışı Murat KESKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 05 Haziran 2014, 23:17:30 »
murat kardeş görüştüğüm kişi bana öyle söyledi ama bi başkasına da olur derler ise şaşırmam doğrusu

engin abi hatsan la görüştüm daha doğrusu mail attım. cevap aynen dediğin gibi olumsuz çıktı. bu bence artık oyalama taktiği. düne kadar ilerleyen günlerde yapılacağını söylediler (hatta elimdeki tüfeğin tetik sistemini sormuşlardı ) şimdi ise şu an için öyle bir düşüncemiz yok diyorlar. bu bence açıkca yeni çıkan vortex pistonlu çıkan tüfeklerin satışını yavaşlamaması için yapılan bir taktik. ama böyle yaparak elindeki müşterileri de kaçırdıklarının farkında değiller sanırım. forumda hiçbir HATSAN yetkili acaba bunları okumaz mı? engin abi ben çözümü buldum. ve tüfeği 3 gün önce bir sinirle yok paraya sattım. aslında yurt dışın dan piston sipariş edip evde kendim takıp ve bunu da videoya çekip hatsan firmasına hemde sizlere göndermek istedim (internette biraz araştırılırsa yurt dışından videoları mevcut, elite marka piston takılışı var) ama bu seferde değmez diyerek vazgeçtim. bu kadar iyi bir teknik serviste olmaması imkansız ama cevap verememeleri de bi o kadar manidar!!! pcp dönüşüm başladı... ama hatsan markayı alırken iki kere düşüneceğim...
1979 AFYON İKAMET
        KONYA MEMLEKET

Çevrimdışı Yaşar KÖKÇEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 06 Haziran 2014, 09:56:19 »
Ateşli silahlarımdan daha çok havalı tüfek kullanıyorum. Vortexli modellerle yaylı modellerin kasalarında bir fark yok. Hatsan 75TL karşılığında yaylı modellere vortex piston takacağını söylemişti daha önce, şimdi bundan vaz mı geçiyor. Bu arada Stoeger Atac çıktı piyasaya nitro pistonlu, uygun fiyatlı bir tüfek. Yanında gelen dürbün de çok çok iyi. http://www.aksuav.com.tr/default.asp?git=9&urun=1539
1980-Antalya

Çevrimdışı Murat KESKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 21 Haziran 2014, 17:58:52 »
Ateşli silahlarımdan daha çok havalı tüfek kullanıyorum. Vortexli modellerle yaylı modellerin kasalarında bir fark yok. Hatsan 75TL karşılığında yaylı modellere vortex piston takacağını söylemişti daha önce, şimdi bundan vaz mı geçiyor. Bu arada Stoeger Atac çıktı piyasaya nitro pistonlu, uygun fiyatlı bir tüfek. Yanında gelen dürbün de çok çok iyi. http://www.aksuav.com.tr/default.asp?git=9&urun=1539

Stoeger Atac +1 diyorum. kontrolsüz bir güç değil + ses en aza indirgenmiş + kurulumu kolay + tepmesi az olduğu için dampa ayağa pek gerek yok...
1979 AFYON İKAMET
        KONYA MEMLEKET