Gönderen Konu: Girsan MC 312  (Okunma sayısı 113737 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Semih ÖKSÜZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: girsan knetik....
« Yanıtla #25 : 17 Ağustos 2013, 09:28:35 »
Abi biz millet olarak hiç bir işi düzgün yapmayı öğrenemeyeceğiz sanırım. Video da onca fişek yakıyorlar. Ya arkadaş doldururken söylesene şu marka fişek şu gram diye. Videoyu izleyenler bilgilensin. İlla bir şeyler eksik olmak zorunda mı?

aynen katılıyorum kardesim, yada test surecı bıttı bununla ilgili bir reklam yap yada forum sitelerinde iletisime gec oradan aydınlat cok ilgisiziz
Semih ÖKSÜZ
1981 İstanbul / GİRESUN

Çevrimdışı Veysel ÖZDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 21 Ağustos 2013, 15:41:42 »
Merhaba arkadaşlar

Öncelikle bu video tanıtım amaçlı çekilmedi.
Tüfeklerin dayanıklılık testi sırasında bir mühendis arkadaşımız çekti. Profesyonellik beklemek yanlış.
Reklam konusunda kesinlikle haklısınız.
Bende Hiç memnun değilim bu konudan.
Forumunuzdaki tüfekle ilgili sorulara yardımcı olabilirim.

Saygılarımla..
1987 giresun

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #27 : 21 Ağustos 2013, 18:40:03 »
Merhaba arkadaşlar

Tüfeklerin dayanıklılık testi sırasında bir mühendis arkadaşımız çekti. Profesyonellik beklemek yanlış.

Saygılarımla..

öncelikle foruma hoşgeldiniz,tüfeginiz yurtdışında daha çok tanınıyor anlaşılan... en azından sökülmüş halini görmek isterdik,gurupman ve penetrasyon çalışmalarınız varsa paylaşım bekleriz....
en begendigim iki unsur knetik ve oldulça hafif olması.... sırf hafif oldugu için bu tüfegi incelemeden diger markalara bakmayacagım....

ülkemizde reklam olayını pas geçmişsiniz neden oldu.....
« Son Düzenleme: 21 Ağustos 2013, 18:41:05 Gönderen: M.Birol DEMİRTAŞ »
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #28 : 21 Ağustos 2013, 19:12:32 »
bu adamların işi tabanca. belki sitelerindede aynı şekilde. ama atış denem vidoesunu gördüm vala ii çalışıyor. aralıksız şakır şakır atıyor vala. allahım yolları ı açık etsin. kalite istiyorum girsan inşallah iiçıkar ne işimiz var avrupa pahalılar ile yeterki yerli i olsun sorun çıkarmasınç
 yemin ederim yerli bir firma 20 cal. iç pistanonu adam so borusunda yapmış söktüm baktım aman allahım resmen beyaz iç hat içme su borusu. babam hevesla almış dükkana getirim 20 cal. diye hemen geri yolladım. bu derece basit ucuz işçilik gerisini siz düşünün .

1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #29 : 21 Ağustos 2013, 20:31:10 »
Merhaba arkadaşlar

Saygılarımla..

Veysel Bey aramıza hoşgeldiniz. Rica etsek ürününüzü biraz tanıtabilirmisiniz.
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #30 : 22 Ağustos 2013, 09:45:44 »
Merhaba arkadaşlar.

Bu zamana kadar Girsan tamamen silah üretimi yapıyordu.

Tüfekte MC312 ilk deneyim.

İlk olduğu için titizlikle çalışıldı.

Shotshow 2013 fuarında görücüye çıktı.

Tüfeğin mekanizması çok hafif şekilde kurulabiliyor.

(Aşağıdaki Türk firmalarını tanıdan videonun 1. dk sından sonrasında bakabilirsiniz tüfeği nasıl kurduğuna.)

(Youtube : Girsan Shot Show 2013 )

Yurt içine öncelik vermeme değil aslında, ilk prototipler yurt dışında görücüye çıktığı için öyle zannediliyor olabilir.

İlk prototipler yurt dışına çıkınca buradaki satış yapan firmalar tüfeği  tanıtım amaçlı reklam yaptılar.

Ülkemizde de satışı Yazıcılar Av yapıyor ama reklam yapmıyor. Girsanla pek alakası yok durumun yani.

Satışa hemen hemen aynı zamanda çıktılar yurt içinde ve dışında.

Bütün gramazdaki fişekleri sorunsuz atabiliyorsunuz.

Tactical MC312 yi bekleyin gerçekten çok kaliteli ve gösterişli bir tüfek.

"M.Birol DEMİRTAŞ" bey Hafiflikten kastınız tüfeğin ağırlığı değil mi?

Saygılarımla...
1987 giresun

Çevrimdışı Semih ÖKSÜZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #31 : 22 Ağustos 2013, 11:36:52 »
Yurt içine öncelik vermeme değil aslında, ilk prototipler yurt dışında görücüye çıktığı için öyle zannediliyor olabilir.

İlk prototipler yurt dışına çıkınca buradaki satış yapan firmalar tüfeği  tanıtım amaçlı reklam yaptılar.

Ülkemizde de satışı Yazıcılar Av yapıyor ama reklam yapmıyor. Girsanla pek alakası yok durumun yani.

Satışa hemen hemen aynı zamanda çıktılar yurt içinde ve dışında.

Bütün gramazdaki fişekleri sorunsuz atabiliyorsunuz.

O0
Yazınızda girsan la pek alakası yok diyor ama anlasmanıza ekleseydiniz bu sorunlar olmayacaktı ve bundan bütün avcılar yararlanacaktı
bence Türkiye yi pek onemsemiyorsunuz gibi geldi,
Aslında cok zor bir is degil. Kendinizde video cekip youtube eklerseniz bizleri aydınlatabilirsiniz, deneme atışlarını eklediginiz gibi ?
Siz tüfegi guzel sekilde anlatabilirsiniz ama bizler gormedigimiz tufege tanıtımı olmayan bir tufege ne kadar guvenebiliriz ? ama yinede hayırlı olsun, ayrıca superpoze ve çifte gibi urunlerdede calısmalar varmıs? simdiki durum nedir ?
iyi calısmalar dilerim
Semih ÖKSÜZ
1981 İstanbul / GİRESUN

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #32 : 22 Ağustos 2013, 11:51:19 »
Veysel Bey;
Açıklamalar ve Videolar için teşekkürler. Videolardan ve açıklamalrdan gördüğüm kadarıyla ürününüz sınıfında, yerli üretimler içinde oldukça iddialıya benziyor.
Yazıcıların sitesine girdim, ancak ürününüzle ilgili hiç bir bilgiye ulaşamadım.Şimdi izninizle (bütün üyelerimizin kafasına takıldığını düşündüğüm) ürününüzle ilgili bir kaç sorum olacak. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

1-Ürününüzün ortalama ağırlığı, kaç kilogramdır?
2- Fişek yatağı genişliği kaç mm. (18,0-18,2-18,4 gibi)
3-Edinebileceğimiz namlu uzunlukları nedir? Slug namlu ve/veya combo set olarak satışlarınız var mı?
4-Ürününüzün Kundak ölçüleri nedir. Tetik çekme mesafesi ve kundak düşüklüğü kaç cm. dir. (Bazı yerli üreticiler direk dış pazarı düşündüğünden 37,5-38 cm gibi uzun kundaklarla üretim yapmaktalar ve yerli kullanıcı bu ürünleri kullanamamaktadır)
5-Ürünlerinizin perakende satış fiyatı nedir?
6-Doğrudan fabrikadan satışınız var mı, yoksa distribitör olarak yazıcılarla mı görüşmek gerekiyor?
7-Ürününüzle atılmış endüşük ve en yüksek gramajlı fişekler kaç gramdır?
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #33 : 22 Ağustos 2013, 12:49:32 »
Öncelikle ürün ülkemizde ve yurt dışında aynı zamanda satışa girdi.

Videolar ileride gelecektir mutlaka.

Ürünü Yazıcılar Av satıyor. Sitesi güncel olmayabilir.

Linkten detaylara bakabilirsiniz?

http://www.yavuz16.com/tr/haber-detay/mc-312-av-tufeklerimizin-yurt-ici-satisi

Çalışma Sistemi   : Yarı Otomatik Kinetik Sistem
Kalibre   : 12 Cal.
Fişek Yatağı   : 76 mm (3")
Namlu Uzunluğu   : 51, 55, 61, 71, 76 cm  (20"-22"-24"-26"28"-30")
Namlu   : Özel Çelik (Krom Kaplama)
Ağırlık (Ortalama)   : Sentetik:3200 gr ; Ceviz :2950 gr
Şarjör Kapasitesi   : (2+1), (3+1), (4+1)
Omuzluk   : Kauçuk
Emniyet    : Manuel
Dipçik ve El Kundağı   : Sentetik ve Ceviz
Dipçik Uzunluğu : 34 cm (13,5")
Şoklar   : (1-2-3-4-5)
Gövde   : Alüminyum Alaşım
Tetik   : Krom Kaplama
Arpacık   : Özel Fosforlu

1-Ürününüzün ortalama ağırlığı, kaç kilogramdır?
Sentetik:3200 gr ; Ceviz :2950 gr

3-Edinebileceğimiz namlu uzunlukları nedir? Slug namlu ve/veya combo set olarak satışlarınız var mı?
51, 55, 61, 71, 76 cm  (20"-22"-24"-26"28"-30") --- Slug namlu vardır.

5-Ürünlerinizin perakende satış fiyatı nedir?
Perakende satış yapan bir link veriyorum. http://www.hilalav.com.tr/default.asp?git=9&urun=7476
6-Doğrudan fabrikadan satışınız var mı, yoksa distribitör olarak yazıcılarla mı görüşmek gerekiyor?
Fabrikayı arayarak yardım alabilirsiniz bu konuda. 0 454 215 29 31
7-Ürününüzle atılmış endüşük ve en yüksek gramajlı fişekler kaç gramdır?
Testlerde 24gr dan 50 gr kadar atış yapılmıştır.
« Son Düzenleme: 26 Ağustos 2013, 07:43:01 Gönderen: Veysel ÖZDEMİR »
1987 giresun

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #34 : 22 Ağustos 2013, 14:09:07 »
Cevaplar için teşekkürler Veysel Bey;
İzninizle sorularıma bir kaç ilave daha yapmak istiyorum.

8-Dipçik Uzunluğu : 34 cm (13,5")

resim

Avcılar için en önemli husus dipçik ölçüleridir. Eğer burada bahsedilen uzunluk, resimdeki kırmızı çizgi ile bahsedilen uzunluk ise bence biraz kısa kalmış. Bu durumu telafi için isteğe göre, istenen dipçik ölçülerinde üretim yapıyormusunuz, ya da dipçik uzatmak için dipçik pedi vb. ilaveleriniz mevcut mu?

9-Kundak düşüklüğü soruma cevap alamadım, resimde yeşil çizgiyle gösterilen ölçü sizin ürününüzde kaç cm. (5,5-6-6,2-6,5-7 cm. gibi)

10-Ürününüzde Kundak düşüklüğünü ve açıyı ayarlayabilmek için, açı ayar pulları ya da buna benzer bir şey mevcut mu?

11-Yukarıda soruyu yanlış sordum sanırım fişek yatağı genişliğinden kastım namlu içi çapıydı. Namlu içi çapınız kaç mm. acaba?

12-Ürününüzde, Cut out diye de tabir edilen fişek kesme sistemi mevcut mu acaba. Yani ürününüzde hazneden fişek gelmesini engelleyip, namlu ağzındaki fişeği tek kurşun ya da başka bir fişekle değiştirmek mümkünmü?

13-Az önce yazıcılar avla görüştüm. Site yenileme çalışmaları varmış, ürünle ilgili bilgi bilahere siteye konulacakmış.
Fiyatlar: Sentetik model:1.200 TL. Ceviz modeller kundak kalitesine göre 1.350-1.450 TL. Slug model 1.450 TL. imiş.
Telefondaki bayan ayrıca enerji diye bir modelden bahsetti (1.500 TL. imiş) ve teknik bilgi veremedi. Bu ürünü diğerlerinden farklı kılan özelleikler nelerdir?

Ve en son sorum; ürünlerinizin fiyatlarını yukarıda yazdım. Ürününüz fiyat olarak Piyasada mevcut olan ve en önemli Kinetik Av Tüfeği üreticilerinden ve de rakibiniz olan Ata Neo ve Stoegerlerden daha cazip değil. Bu durumda neden Girsan? Yani diyelim ki ben yeni bir kinetik yarıotomatik almaya karar verdim. Sizin ürününüzü diğerlerinden farklı kılan nedir? Videolardan çalışması hakkında iyi kötü bir fikir sahibi olduk. Bunun dışında yapılmış herhangi bir grupman testi, pattern ve paneterasyon testiniz mevcut mu?

Cevaplar için tekrar teşekkürler.
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #35 : 22 Ağustos 2013, 15:38:02 »
8-Dipçik Uzunluğu : 34 cm (13,5")

Avcılar için en önemli husus dipçik ölçüleridir. Eğer burada bahsedilen uzunluk, resimdeki kırmızı çizgi ile bahsedilen uzunluk ise bence biraz kısa kalmış. Bu durumu telafi için isteğe göre, istenen dipçik ölçülerinde üretim yapıyormusunuz, ya da dipçik uzatmak için dipçik pedi vb. ilaveleriniz mevcut mu?

İlk cevapta el kundağı ölçüsünü vermiştim. Dipçik 37cm civarı. Telafi edecek bir sistem yok.

9-Kundak düşüklüğü soruma cevap alamadım, resimde yeşil çizgiyle gösterilen ölçü sizin ürününüzde kaç cm. (5,5-6-6,2-6,5-7 cm. gibi)

5.8cm

12-Ürününüzde, Cut out diye de tabir edilen fişek kesme sistemi mevcut mu acaba. Yani ürününüzde hazneden fişek gelmesini engelleyip, namlu ağzındaki fişeği tek kurşun ya da başka bir fişekle değiştirmek mümkünmü?

Malesef mevcut değil.

13-Az önce yazıcılar avla görüştüm. Site yenileme çalışmaları varmış, ürünle ilgili bilgi bilahere siteye konulacakmış.
Fiyatlar: Sentetik model:1.200 TL. Ceviz modeller kundak kalitesine göre 1.350-1.450 TL. Slug model 1.450 TL. imiş.
Telefondaki bayan ayrıca enerji diye bir modelden bahsetti (1.500 TL. imiş) ve teknik bilgi veremedi. Bu ürünü diğerlerinden farklı kılan özelleikler nelerdir?

Hangi üründen bahsettiği hakkında bi fikrim yok açıkçası. Tactical var onunda farkı dipçik, fişeklik, picattiny ray, Tactical gez , slug namlu v.s farkları var.

Ve en son sorum; ürünlerinizin fiyatlarını yukarıda yazdım. Ürününüz fiyat olarak Piyasada mevcut olan ve en önemli Kinetik Av Tüfeği üreticilerinden ve de rakibiniz olan Ata Neo ve Stoegerlerden daha cazip değil. Bu durumda neden Girsan? Yani diyelim ki ben yeni bir kinetik yarıotomatik almaya karar verdim. Sizin ürününüzü diğerlerinden farklı kılan nedir? Videolardan çalışması hakkında iyi kötü bir fikir sahibi olduk. Bunun dışında yapılmış herhangi bir grupman testi, pattern ve paneterasyon testiniz mevcut mu?

Ufak farkların olması normal ama şu bir gerçek ki Girsan kaliteden ödün vermek yerine maliyeti artırmıştır.

« Son Düzenleme: 26 Ağustos 2013, 07:43:48 Gönderen: Veysel ÖZDEMİR »
1987 giresun

Çevrimdışı Tolga GÜVENDİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #36 : 22 Ağustos 2013, 15:50:09 »
resimde yeşil çizgiyle gösterilen ölçü sizin ürününüzde kaç cm. (5,5-6-6,2-6,5-7 cm. gibi)

5.8cm

10-Ürününüzde Kundak düşüklüğünü ve açıyı ayarlayabilmek için, açı ayar pulları ya da buna benzer bir şey mevcut mu?

Malesef yok

5.8 cm bir çok avcıya dik gelecektir,,özellikle boynu uzun olanlara,,açı ayar pullarının olmaması dezavantaj...

av tipi pompalı üretmeyi düşünüyor musunuz?
Tolga GÜVENDİK
1990 / MANİSA
ImgLand.net image

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #37 : 22 Ağustos 2013, 16:08:30 »
Ufak farkların olması normal ama şu bir gerçekki Girsan kaliteden ödün vermek yerine maliyeti artırmıştır.    Peki Veysel bey güzel yazmışsınız da,bende şöyle sorayım şu fiyat kalite olayı yurt dışı satışlarınızda da geçerlimi?Veya şöyle açalım,ürününüz ortalama 1200tl diyelim ÖTV+KDV düşüldükten sonra ortalama 800tl gibi bir rakam yapar buda 400USD gibi bir rakam eder yani siz bu ürünlerinizi Amerika veya Avrupaya bu fiyata satabiliyormusunuz?Yoksa Coni`ye 200-250 USD de Ahmete Mehmete gelince 1200tl mi oluyor.Bunu hep merak etmişimdir.Selamlar.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #38 : 22 Ağustos 2013, 16:43:39 »
5.8 cm bir çok avcıya dik gelecektir,,özellikle boynu uzun olanlara,,açı ayar pullarının olmaması dezavantaj...

Bence de 5,8 dik sayılır. 6,2 standart diye biliyordum, hatta ben 6,5 tercih ederim.
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Rasim DİNÇALP

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #39 : 22 Ağustos 2013, 16:51:23 »
ata ve armsan gibi güzel gez ve arpacığı olan birde slug namlu yapmaları gerekir bence
Rasim DİNÇALP
1964 izmir

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #40 : 22 Ağustos 2013, 16:57:08 »
Veysel Bey hoşgeldiniz. Elimize almadık ama şimdiden beğenildi. Emeği olanlara teşekkürler ve başarılarınızı artarak devamını dilerim.

Tüfeğinizde dipçik açı ayar pulları olmadığını yazmışsınız. Ben bir iki yerli markanın pullarını birbirine benzetmiştim. Başka markaların ayar pullarının sizin tüfeğe uyumlu olup olmadığını öğrenebilir miyiz?

Alkan Bey o cut-off denen şeyi ben de faydalı buluyorum. Fakat bu Benelli tipi tüfeklerde ve hatta Benelli kinetiklerin kendisinde yok gibi bir şey. İcra yayı gazlılardan yumuşak olduğundan şahsen fazla aramıyorum. Lakin gazlılarda çok önemsiyorum. Dünya da böyle bakıyor olmalı ki, gazlı olup da depo kesme özelliği olmayan modern yarı otomatik yok sayılır.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #41 : 22 Ağustos 2013, 17:43:47 »

Bi problem çıkaracağını zannetmiyorum. Çeşitli iyi atıcılar tarafından denendi sonuçta .  Ayarlı olması tabiki daha iyi olurdu.

İlerleyen zamanlarda olabilir.

Ufak farkların olması normal ama şu bir gerçekki Girsan kaliteden ödün vermek yerine maliyeti artırmıştır.    Peki Veysel bey güzel yazmışsınız da,bende şöyle sorayım şu fiyat kalite olayı yurt dışı satışlarınızda da geçerlimi?Veya şöyle açalım,ürününüz ortalama 1200tl diyelim ÖTV+KDV düşüldükten sonra ortalama 800tl gibi bir rakam yapar buda 400USD gibi bir rakam eder yani siz bu ürünlerinizi Amerika veya Avrupaya bu fiyata satabiliyormusunuz?Yoksa Coni`ye 200-250 USD de Ahmete Mehmete gelince 1200tl mi oluyor.Bunu hep merak etmişimdir.Selamlar.

Yurt dışındaki satış fiyatını aşağıdaki linkten görebilirsiniz.

http://www.budsgunshop.com/catalog/index.php/cPath/37_1389/Girsan+Shotguns/

ata ve armsan gibi güzel gez ve arpacığı olan birde slug namlu yapmaları gerekir bence

MC 312 Slug namlu ve tactical yapıldı. Resimlerle göreceğiz yakında.

Saygılarımla..
« Son Düzenleme: 26 Ağustos 2013, 07:44:55 Gönderen: Veysel ÖZDEMİR »
1987 giresun

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #42 : 22 Ağustos 2013, 21:13:37 »
Veysel Bey sıkılmadan sorularımıza cevap verdiğiniz için teşekkürler.
Kundak ölçüleri konusundaki uyarıları dikkate alırsanız iç piyasadaki müşteri potansiyeliniz artacaktır. Şahsen, kundak ölçüleri bana uygun olsaydı ürününüzden sahiplenmeyi düşünmeye başlamıştım bile. Ama ürününüzün dipçiği bana göre uzun ve dik. Bu ölçüler atıcıların denemesinde pek bir şey farkettirmez. Farkı ancak avda ortaya çıkar. Zira avcılar arasında "Namlu öldürür, kundak vurdurur" deyimi meşhurdur. Bir avcı olarak, acizane size tavsiyem kundak ölçüleri standardınızı (36-36,5)-(6,2-6,3) ölçülerine yakın yaparsanız daha rahat pazar edinirsiniz. Yalnızca kundak uzunluğu 37-37,5 cm olduğu için pek çok Stoeger ve Phenoma'nın satıldığını biliyorum...

• Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #43 : 22 Ağustos 2013, 22:05:13 »
Arkadaslar kundak olculerinin tam olarak nereden olculdugunu soylermisiniz tekrar kontrol edecem. Bu kadar onemli oldugunu bilmiyordum. Detayli olcmedim o yuzden. Bekliyorum.
1987 giresun

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #44 : 22 Ağustos 2013, 22:23:39 »
Kundak ölçüleri konusundaki uyarıları dikkate alırsanız iç piyasadaki müşteri potansiyeliniz artacaktır. Şahsen, kundak ölçüleri bana uygun olsaydı ürününüzden sahiplenmeyi düşünmeye başlamıştım bile. Ama ürününüzün dipçiği bana göre uzun ve dik. Bu ölçüler atıcıların denemesinde pek bir şey farkettirmez. Farkı ancak avda ortaya çıkar. Zira avcılar arasında "Namlu öldürür, kundak vurdurur" deyimi meşhurdur. Bir avcı olarak, acizane size tavsiyem kundak ölçüleri standardınızı (36-36,5)-(6,2-6,3) ölçülerine yakın yaparsanız daha rahat pazar edinirsiniz. Yalnızca kundak uzunluğu 37-37,5 cm olduğu için pek çok Stoeger ve Phenoma'nın satıldığını biliyorum... Alkan beyin yazdığını aynen kopyaladım ve aynen harfiyen katılıyorum çok önemli bir konu
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #45 : 22 Ağustos 2013, 22:27:11 »
yanlız bana biri yardımcı olabilirmi başkasının paylaştığı bir konuyu aynen nasıl gösteriyorsunuz yukarıda mavi bölüm içinde ve altına kendi iletilerinizi yazıyorsunuzya nasıl olduğunu bilmiyorum alkan beyinkini kopyaladım kendi yazdığım gibi oldu
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #46 : 22 Ağustos 2013, 22:34:21 »
yanlız bana biri yardımcı olabilirmi başkasının paylaştığı bir konuyu aynen nasıl gösteriyorsunuz yukarıda mavi bölüm içinde ve altına kendi iletilerinizi yazıyorsunuzya nasıl olduğunu bilmiyorum alkan beyinkini kopyaladım kendi yazdığım gibi oldu

Özgür Bey, alıntı yapmak istediğiniz mesajın üstündeki  alıntı bölümüne tıklarsanız konu aynen aşağıya kopyalanır.
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #47 : 22 Ağustos 2013, 23:02:49 »
Özgür Bey, alıntı yapmak istediğiniz mesajın üstündeki  alıntı bölümüne tıklarsanız konu aynen aşağıya kopyalanır.
Sağolun Alkan bey :)
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #48 : 22 Ağustos 2013, 23:03:59 »
Arkadaslar kundak olculerinin tam olarak nereden olculdugunu soylermisiniz tekrar kontrol edecem. Bu kadar onemli oldugunu bilmiyordum. Detayli olcmedim o yuzden. Bekliyorum.
Kundak ölçüsü kişiye göre değiştiği için başa bela bir şey. Bana göre 37-37,5 cm ideale yakın. Tam bilmiyorum ama 38 cm en uygunu olabilir bana göre. Başkasına göre daha uzun veya kısa gerekir. Dipçik ve yanak düşüklüğü de keza..

Yarı otomatik ve pompalı tüfeklerin çiftelere(ve pozelere) göre bir avantajı dipçik pullarının keşfidir. Çiftelerde ise bu mümkün değil. Açı ayar pulları sayesinde avcı veya atıcı tüfek ustasına gitmeden bile biraz ayar yapabilir. Bu pulların eksik oluşu daha yukarıda bahsedilen Randy Wakeman'ın değerlendirmesinde de var. Yani olsa herkes daha mutlu olacak :)

Açı haricinde bir de dipçik uzunluğu konusu var. Onu pulla falan ayarlama imkanı yok. Ancak dilim dilim isteğe göre takılabilen dipçik tabakaları buna en güzel çözüm olur. Hatsan Triopad diye dilimli dipçik lastiği kullanıyor ama bence ondan da güzel ve kibarı var. Mesela Winchester SX3 böyle bir şeye sahip,

http://www.winchesterint.com/winchester/fichprod/sx3.html

Şu da Hatsan Triopad
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #49 : 22 Ağustos 2013, 23:19:17 »
Kundak ölçüleri konusundaki uyarıları dikkate alırsanız iç piyasadaki müşteri potansiyeliniz artacaktır. Şahsen, kundak ölçüleri bana uygun olsaydı ürününüzden sahiplenmeyi düşünmeye başlamıştım bile. Ama ürününüzün dipçiği bana göre uzun ve dik. Bu ölçüler atıcıların denemesinde pek bir şey farkettirmez. Farkı ancak avda ortaya çıkar. Zira avcılar arasında "Namlu öldürür, kundak vurdurur" deyimi meşhurdur. Bir avcı olarak, acizane size tavsiyem kundak ölçüleri standardınızı (36-36,5)-(6,2-6,3) ölçülerine yakın yaparsanız daha rahat pazar edinirsiniz. Yalnızca kundak uzunluğu 37-37,5 cm olduğu için pek çok Stoeger ve Phenoma'nın satıldığını biliyorum... Alkan beyin yazdığını aynen kopyaladım ve aynen harfiyen katılıyorum çok önemli bir konu

bu ölçüler kişiden kişiye değişeceği için kimseye şu ölçüler uygun demek yanlış olur.bu ölçülerde sonuçta bir genelleme alınarak yapılıyor.her firma belirli bir standart ölçüye göre tüfek yapıyor.en güzeli boy  ölçüsüne  göre kundak düşüklüğü  tetik çekme  mesafesi ve tetik çekme  ağırlığı kişilere göre özel olarak yapılmalı.hal böyle olunca bu üretici seri üretimi neye göre yada hangi ölçüye göre yapacak. mesela benim boyum 1,70 elimdeki tüfekte kundak ölçüsü  37,5 cm  ve gayet memnunum.36 yada 36,5cm ölçü daha uzun kişiler için kısa  kalır  diye  düşünüyorum.yada 37,5cm üzeri ölçüde daha kısa atıcılar için sıkıntı yaratacaktır.
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2013, 23:24:38 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979