Gönderen Konu: AKBAŞ ÇOBAN SİTESİ YAYINDA  (Okunma sayısı 4709 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bülent DOĞAN

• Free Üye
  • *
AKBAŞ ÇOBAN SİTESİ YAYINDA
« : 07 Eylül 2011, 23:11:22 »
www.akbascoban.com  sitesi yayına girmiştir.Sizlerin beyenisinde  Site için olmasını istediklerinizi site iletişim formuna iletiniz en doğru siteye sahip olmak için önerilerinize ihtiyacımız olacaktır.

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
Ynt: AKBAŞ ÇOBAN SİTESİ YAYINDA
« Yanıtla #1 : 08 Eylül 2011, 00:54:54 »
Akbaş cinsi köpekler devlet tarafındanda koruma altına alınmış ve gen kaynaklarının korunması amacıyla TİGEM ( TARIM İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ) bu görevi üzerine almıştır.Halen uzunca bir süreden beri bu köpekler TİGEM'e bağlı KARACABEY TARIM İŞLETMESİ MÜDÜRLÜĞÜNDE üretilmekte ve satılmaktadır.Satılan köpekler gerekli resmi evrakla beraber verilmektedir.aynı işletmede orjinal kangal üretimi ve satışıda yapılmaktadır.bilgi için TİGEM.gov.tr veya Karacabey tarım işletmesi müdürlüğü 0224 6896476.ile irtibata geçebilirsiniz.
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Bülent DOĞAN

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 09 Eylül 2011, 19:48:46 »
Tigemde bulunan Akbaşların içerisinde sizce kaçtanesi istenilen ırk standartlarını taşıyor bunu iyi bilmek lazım hemen hepsinde pigment sorunu var içlerinden 2 veya 3 köpek hariçtir.K.I.F bu ırk ile ilgili en doğru çalışmayı yakın zamanda başlatacaktır bu çalışmanın akbascoban.com sitesinden takip edebileceksiniz tavsiye edilen yavruların sahiplendirme adına tüm çalışmaları yakından takip etmekte olduğumuzu belirtmek isteriz.Irk standartlarını belirlemek için hala hazırda Türkiye de yeteri kadar akbaş bulunamıyor umarım ulaşılabilinecek en yüksek kaliteyi yakalarız.

Çevrimdışı Eray KURT

• AvlakForum Üye
  • *
  • 0 rh-
« Yanıtla #3 : 09 Eylül 2011, 20:14:11 »
tigem olarak pekde bir çalışma yaptıklarını düşünmüyorum engüzel çalışmayı akbaşların vatanı olarak da bilinen eskişehir ili sivrihisar kaymakamlığı yapmıştır bu nedenle huzurlarınızda sayın kaymakamımız hüseyin çakırtaş beye ve ondan önceki kaymakamımıza çok teşekkür ediyorum
2010 yılında bu hayvanların geleneksel festival ile hatırlanmasını bizleri birlik beraberliğe teşvik ettikleri için çok teşekkür ediyorum bende bir AKBAŞ yetiştiren olarak bu organizasyonların sürekli olması için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini düşünüyorum saygılar
Eray KURT 21.02.1983 BURSA/Gürsu
İngiliz Pointerle Avcılık Bam Başkadır
Bursalı Pointerci

Çevrimdışı Eray KURT

• AvlakForum Üye
  • *
  • 0 rh-
« Yanıtla #4 : 09 Eylül 2011, 20:24:51 »
bende dişi erkek olmak üzere 2 adet akbaş var erkek veterinerlerin olsun uludağ ünideki prof hocaların olsun çok beğendiği bir köpek olmasına rağmen kimse ilgilenmedi bende istiyorumki bu hayvanlar eğer standarda uygunsa bunlardan üretime alsınlar kardeş oldukları içinde kendim eşleştiremiyorum inşallah ilgilenen birini buluruz
Eray KURT 21.02.1983 BURSA/Gürsu
İngiliz Pointerle Avcılık Bam Başkadır
Bursalı Pointerci