Gönderen Konu: Winchester SX3 FIELD hakkında bilgi...  (Okunma sayısı 16869 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hüseyin SERTÇETİN

• Müdavim Üyemiz
Winchester SX3 FIELD hakkında bilgi...
« : 18 Mart 2011, 11:05:20 »
Arkadaşlar aslında aklımdaki tüfek Benelli Rafaello deluxe tü. Bu yüzden tüfeğimide satılığa çıkardım. Fakat sonra ilgimi sx3 çekti. Arasındada bihayli fiyat farkı var. Bu yüzden sx3 ağır basacak gibi. Fakat bu tüfek hakkında bir bilgim yok. Tüfek hakkında bilgisi olan veya kullananlar varsa artılarını ve eksilerini yazarlarsa çok memnun olurum. Ben bu tüfeği keklik, çulluk, bıldırcın, tavşan yani fermalı köpek avlarında kullanıcam...
Şimdiden yorum yazan arkadaşlara teşekkür ederim...
Hüseyin SERTÇETİN 1978 AKHİSAR 0542 5328869

Çevrimdışı İbrahim ÖZDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
    • www.bereketpirinc.com.tr
Ynt: Winchester SX3 FIELD hakkında bilgi...
« Yanıtla #1 : 18 Mart 2011, 11:42:44 »
merhaba hüseyin bey; sezon abşlamadan önce bende yeni tüfek almaya kara verdim. Çok araştırdım. sonunda sx3 de karar kıldım. Bende 2 tane sx3 var, biri 66 namlu biri 71 namlu 66 olanı sıfır aldım 71 olanı ticari amaçlı ikinci el aldım. Zaten bu tüfeğin sıfırı tr de çok az sayıda var hatta bi kaç tane var diyebilirim (eğer yeni ithalat yapılmadıysa). Bahsettiğin üzere fermalı avlarda kullanacaksan gerçekten güzel bir tüfek. İlk başta hafifi bir tüfek. Mekanik olarak sade, sağlam, dış boyasıda kumlu olması sebebi ile hem şık bir görüntüsü var hemde kullanışlılık açısından gayet güzel. Saçma dağılımı için değişik bir teknoloji kullanmışlar. Saçmalar eşit aralıklarda tarama şeklinde dağılıyo bunu bizzat denedim ve şahit oldum. sx3 ün sevmedigim tek yanı el kundağı ve dıpcık kısmının tutulan yerlerinin biraz kaba olması. Onun haricinde 10 numara bir tüfek gönlün rahat bir şekilde alabilirsin. 2. el almayı düşünürsen bendeki 71 namlu olanın resimlerini sana yollayabilirim

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 18 Mart 2011, 11:57:01 »
İlgin için teşekkür ederim İbrahim. Fakat 71 bana uzun geliyor nedense. Bitki örtümüz nedeniyle kuşlar yakın kalkıyor. O yüzden 66 yetiyor bana... Bilgileriniz için tekrardan teşekkürler...

Çevrimdışı İbrahim ÖZDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
    • www.bereketpirinc.com.tr
« Yanıtla #3 : 18 Mart 2011, 13:20:22 »
rica ederim bide 66 var ama onu yeni aldım satmicam eğer 66 sıfır düşünürsen tanıdığım bi bayide var yardımcı olabilirim.

Çevrimdışı Eşref YILDIZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • POİNTER HERZAMAN :)
« Yanıtla #4 : 18 Mart 2011, 13:28:44 »
huseyın abiii benım cok hosuma gıttıı sevdıgım bırr abımdee varr ıstersen arastırrrım
ESREF YILDIZ SAMSUN CARSAMBA 1987

resim yülke

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 18 Mart 2011, 13:37:45 »
rica ederim bide 66 var ama onu yeni aldım satmicam eğer 66 sıfır düşünürsen tanıdığım bi bayide var yardımcı olabilirim.
İlgin için teşekkürler İbrahim, 20 güne kadar komando ava gelecekmiş.

huseyın abiii benım cok hosuma gıttıı sevdıgım bırr abımdee varr ıstersen arastırrrım
Çok memnun olurum Eşref, şimdiden teşekkür ederim..

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 18 Mart 2011, 18:01:27 »
Cevabını bekliyorum Eşref..

Çevrimdışı Murat DENİZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 18 Mart 2011, 22:02:30 »
hüseyinn bey ben 20 gün önce aldım güzel tüfek 66 namlu ama gelmesi uzun sürer yani 20 gün değil.sanırım sezonu bulur.ben tüfek gelmeden parasını verdim öyle aldı zaten 10 tane gelmişti gümrükte sorun var
Murat İLDENİZ
1980 İSTANBUL

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
« Yanıtla #8 : 29 Mart 2011, 22:14:01 »
Bende bir winchester kullanıcısıyım ve bu silahlar özel ilgi alanıma giriyor :)

Öncelikle SX3 Winchester ın son dönemde ürettiği en iddalı silahlardan biri...Bildiğimiz gibi Winchester Herstal Group bünyesinde Belçikada üretiliyor.

Benim bildiğim kadarıyla;
Yeniden tasarlanan Active Valve sistemi sayesinde 24 gramdan 56 grama kadar rahatlıkla atış yapılabiliyor.Ayrıca diğer Herstal Group tüfeklerinde olduğu gibi bunda da backbored namlu kullanılıyor.(Bu arada backbored saçma grupmanını maksimum düzeye getiren bir sistem ;))
Ayrıca 1.44 saniyede 12 atış '' Fastest shootgun on the planet ''  Adamların en fazla iddaa ettiği nokta da bu zaten.Belki hatırlarsınız Tom Knapp adında 10 plağı birden havaya atıp vuran bir adam vardı.İşte böyle adamların tercih ettiği ilk silah :) (tabiki onların kullandığı silahların fişek haznesi daha uzun )

Ayrıca çelik saçmaya karşı dayanıklı bir namluya sahip...

« Son Düzenleme: 30 Mart 2011, 00:32:29 Gönderen: Ş.Burak SEZER »
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimdışı Ferhat DEMİRCİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 30 Mart 2011, 00:22:23 »
  Patrick Flanigan bu tüfekle harikalar yaratıyor.1,44 saniyelik atışı ise taktire şayan ayrıca winchester Patrick Flanigan imzalı tüfeklerde satışa sunmakta.. fakat adam bu derceleri yapmak için yaptığı antremanları izledim. o kadar fişeği nasıl atar bir insan! hemde antremanda, ve bu azminin sonuçunuda dünya rekoruyla kayıtlara geçirdi.  tom knapp ise benelli ile harikalar enteresan atışlar yapmakta..partnerli atışlarını izlemenizi öneririm..
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı Batuhan DENİZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 22 Temmuz 2011, 23:53:44 »
mükemmel bi tüfek hiç düşünmeden alabilirsiniz şu an komando avda nu tüfekten mevcut
Batuhan DENİZ
1978 balıkesir

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 04 Temmuz 2013, 21:52:24 »
ibrahim bey sx3 hangi fişekleri kullanıyorsunuz yada diğer arkadaşlarada sorayım bilgi verirseniz çok sevinirim aslında şöğle sorayım herzaman 28 30 32 gr kullanabilirmiyim sıcak havalarda özellikle. fiyatı gereği  compozite black shadow 3250 sıfır fiyatı 89 yatak ama sorun olmaz almayı düşünüyorum. yoksa beretta a300 alıcam tercihim öncelik winchesterden yana çok hoş bi silah ve kullanmadığım birkaç silahtan biri browning fusion kullandım ve  nerdeyse aynı silah
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)