Gönderen Konu: neden çift göz açık atılır.  (Okunma sayısı 54858 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erdal ÇİFTÇİ

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: neden çift göz açık atılır.
« Yanıtla #25 : 11 Ağustos 2010, 13:20:35 »
sevgili arkadaşlar ne kadar güzel yorumlar yazmışsınız inanın çok mutlu oldum epeydir işlerimin yoğunluğu sebebiyle siteye giremiyordum anca girebildim daha yeni ve daha iyi konularla yazmaya devam edicem malum bayram önü işler yoğun .kendi işimin yanısıra av textili ve atış textili ile ilgili bir çok ürün üretiyorum bundan dolayı çok yoğunum ama daha sık girmeye çalışıp bildiklerimi aktarıp sorularınızı cevaplamaya çalışacağım.
bu arada bir terslik çıkmazsa trap ve skeet dünya kupası finali izmirde yapılacak dünyanın en iyi atıcılarını izmirde izleme fırsatını yakalıyacaksınız. umarım bir değişiklik olmaz issf yetkilileri izmir poligonunu inceleyim uygun raporu verdi çalışmalar başladı
Erdal ÇİFTÇİ
1969 izmir 0 532 382 32 17

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #26 : 21 Şubat 2011, 01:25:06 »
bu mudur?bu dur...erdal abi müthişsin..teşekkürler
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Cem BORA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #27 : 30 Mart 2011, 13:04:00 »
erdal abi mereaba ben cem dün kanoşmuştuk senin le trap la ilgili burdan takip edeceğim seni :)
Cem BORA
1977 izmir

Çevrimdışı Osman ALP

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #28 : 16 Nisan 2011, 17:45:19 »
Merhaba Erdal aşağıdaki videodaki bayan tek göz ile güzel atışlar yapıyor. ( 1.30 saniyeye dikkat )
Osman ALP
16.11.1970 - İZMİR
Browning Auto5, Sauer Beretta s56, Remington 1187 Special Purpose, Remington Model 11, Remington 870 Express Combo, JP Sauer&Sohn Royal Çifte, Üzümlü Koop. Poze, Retay Masai Mara, Derya MK-12, Rubans Anglais Dolma Çifte

Çevrimdışı Erdal ÇİFTÇİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #29 : 25 Nisan 2011, 08:59:55 »
sistemini kendine göre uydurmuş ben yinede yanlış olduğunu düşünüyorum.
saygılar
Erdal ÇİFTÇİ

Çevrimdışı Emre AKMAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #30 : 05 Eylül 2011, 12:59:47 »
merhaba erdal abicim ben bu sayfaya yeni üye oldum.trap e merakım var.senin paylaştıklarınla inşaallah kendimi daha da geliştiricem.saygılar...
Emre AKMAN
1992 Çaycuma/Zonguldak

Çevrimdışı Erdal ÇİFTÇİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #31 : 06 Eylül 2011, 11:34:37 »
aramıza hoşgeldin emre kardeşim
 umarım yardımcı olabiliriz

bu arada kendimi sınadım acaba bişeyler öğretebilirmiyim diye genç bir kardeşimizi sadece bir ay birebir eğittim 3 aylık olduğunda resmi yarışmada 23 21 gibi çok iyi skorlar attı benim çırağım beni çok mutlu etti deniz aslan ı canı gönülden kutluyorum.
Erdal ÇİFTÇİ

Çevrimdışı Bertuğ KÖMÜRCÜ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #32 : 06 Eylül 2011, 11:49:56 »
ben oldum olası çift gözle atarım bence atışta derinliği ayarlayabiliyorsun atışın nereye hangi yere denk geldiğini hisediyorsun yani 1 de tek gözle isabet alman çok zor bakma trapta nereye gideceğini biliyor nerde çıkacağını biliyor geldin onlar bizim iç ana dolu daki keklikleri vurabilirse vursun en zor anında kalkıyor sizde biliyorsunuz ya yerden taş alırsan yda başka kötü bir anda sen tek gözle isabet etirene kadar ........
Bertuğ KÖMÜRCÜ
1988-Ankara

Çevrimdışı Hayati ÜNER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #33 : 06 Eylül 2011, 12:33:30 »
daha onceleri hep tek gozle atis yapiyordum Burada bir trap atisini gittim 15 yil filan oldu egitmen bana cift gozle atis yapacaksin dedi o gun bugundur avda da trapta da hep cift gozle atis yaparim artik aliskanlik oldu.

Hayati ÜNER
1970 Pamucakkoyu - Kuyucak - Pamukoren AYDIN       Ikamet: Eindhoven HOLLANDA

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • (Keklik Uzmanı)
« Yanıtla #34 : 17 Ocak 2012, 02:03:50 »
Trap hiç atmadım buralarda bırakın yaygınlığı yok. benim poligonum mera plağımda jet keklik çok düzgün  ve hızlı çıkışı var her yönden ama ben şu iki göz açık olayına değinmek istiyorum. geçen avda başıma geldi
30 metre civarında bıldırcın sola doğru geçit yaparken arpacığa aldım bir gözüm kapalı sola doğru swing yaparken arazi yapısından dolayı bıldırcını göremez oldum nerede lan bu dedim kendi kendime sol gözümüde açtım bıldırcını net şekilde daha iyi gördüm iki göz açık ilk defa sıktım bıldırcın düştü tabiki vay be dedim o günden sonra iki göz atmaya çalışıyorum. çok daha iyi tek gözle atmak tek gözle araba kullanmaya benziyor benim için artık selam...
  • Falcor 958 (Robust) (Poze) (70)
  • Vursan 92 A Europa (65)
  • Vursan 92 A Europa (71)
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • İngiliz Setter (MARKO)
Emin OLGAÇ B Rh (+)  1967 TEİAŞ/MARDİN  

Çevrimdışı Bülent SOLMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #35 : 18 Ocak 2012, 23:17:23 »
emin bey merhaba.biz diyarbakır erganide trap atıyoruz.eski ama yinede iş görüyor.gelmek isterseniz mart ayından itibaren başlıyoruz.seviyorsanız buyrun gelin beraber atalım.bir de adıyamanda var poligon , orası standartlarauygun bir poligon. bilginize.....
Bülent SOLMAZ
1969 ELAZIĞ

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • (Keklik Uzmanı)
« Yanıtla #36 : 18 Ocak 2012, 23:24:40 »
emin bey merhaba.biz diyarbakır erganide trap atıyoruz.eski ama yinede iş görüyor.gelmek isterseniz mart ayından itibaren başlıyoruz.seviyorsanız buyrun gelin beraber atalım.bir de adıyamanda var poligon , orası standartlarauygun bir poligon. bilginize.....

Bülent bey davetiniz için teşekkür ederim. erganideki poligonmu yoksa amatör makinamı...
  • Falcor 958 (Robust) (Poze) (70)
  • Vursan 92 A Europa (65)
  • Vursan 92 A Europa (71)
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • İngiliz Setter (MARKO)
Emin OLGAÇ B Rh (+)  1967 TEİAŞ/MARDİN  

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
« Yanıtla #37 : 18 Ocak 2012, 23:29:26 »
Ben de 25 yıldır  çift göz açık atıyorum hiç bir problem yaşamadım
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

Çevrimdışı Zafer SOYGÜR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #38 : 19 Ocak 2012, 00:10:54 »
Değerli arkadaşlar yukarıdaki atıcı bayan tek gözle atıyor ama attığı branş amerkan trap yani yükselen plakaya yapılan atış.olabilir vurma şansı çok faz açı dar.vs. normal atışlarda av olsun olimpik atış olsun
muhakkak 2 göz açık olmalı neden...1.geniş açı görmek herzaman tüfeğin kontrolünüm. fonla birlikte sizde olmasını sağlar. tabi hakim gözü bilmeniz gerekmekte yani.hakim göz solsa sağ atış yapan atıcı
hakim gözün % 80..90 görüş hakimiyetiyle namlunun sol tarafını görür.ama sol göz hakimse ve kunda uygundaşeritle bütünleşecektir.atış tamam .özellikle çulluk avcılarının kaçınılmaz şekilde 2 göz açık atması lazım.arka fon çalılar uçuş hattını net görerek namluyu.el kundağını tutan elin namlu uzantısı gibi gösterdiği yere saçmaların gitmesini sağlasın...ama önce hakim göznasıl bulunur.bunu anlamak çok kolay.bir gazete parçası alın işaret parmağınız sığacakmış gibi delin  yüzünüzden uzğa tutun.ilerideki her hangi birşeye iki göz açık bulmaya çalışın ama 2 göz açık o noktayı bulduktan sonra.evvela sol gözü kapayın bakın o nesne odelikte duruyormu duruyorsa sağ göz hakim demektir sağ kundakla devam..sağ gözü kapatın sol göz açık  nesne görünüyorsa sol göz hakim...iki göz açık atmaya nasıl alışırsınız ve nereye bakılmalı.bunları anlatim.sağ kundaklı atıcı iseniz normal renli veya renksiz numaralı olmasın dikkat sol camın tam ortasına.bant yapıştırın matlaşmasını sağlayın  devamlı tüfeği yüzleyin 2 göz açık ve devamlı evin içerisinde emniyet kurallarına dikkat ederek.tüfeğin boş olduğundan emin olarak duvar kesitlerine swing yapım bakın çok düzgün şekil de antrrenmandan sonra neler  olacak..daha devam edeceğiz ..ÖNCE EMNİYET..DİKKAT...Bana sorabilirsiniz.daha bitmedi..0 531 290 04 03..rastgele...

tebrikler alparslan abi mükemmel bir anlatım

SAYGILAR
Zafer SOYGÜR
1977 Alaşehir MANİSA 0 532 545 61 43
---ALAŞEHİRLİ ZAFER ---
ZAFER'LER GETİREN ATLARIN NALLARI ALTINDANDIR

Çevrimdışı Çağlar ERDİNÇ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #39 : 19 Ocak 2012, 00:51:09 »
sadece tüfek değil tabanca atışlarını da iki gözünüz açıkken yapın, eğer alışırsanız çok daha etkili atışlar yapacağınızı göreceksiniz..
Çağlar ERDİNÇ
1982 Yalova
[email protected]

Çevrimdışı Bülent SOLMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #40 : 19 Ocak 2012, 11:02:25 »
Emin bey 3 makinalı bir poligonumuz var.lisanslı sporcularımız var. standartlara uymaya çalışıyoruz.yıllardır yeni poligon için uğraşıyoruz ama maalesef ilgi göremiyoruz.sıkıntımız çok ama sevdiğimiz için yinede yapıyoruz.size mesaj bıraktım bi bakın.saygılar...
Bülent SOLMAZ
1969 ELAZIĞ

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #41 : 19 Ocak 2012, 11:25:31 »
bir kaç sefer çift göz açık attım denedim.hiç birini vuramadım.anladımki alışmadık ......don durmuyor.eski stile devam.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Alp BALABAN

Çevrimdışı Kadir TOPÇU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #42 : 19 Ocak 2012, 12:30:24 »
2 göz acık atmek daha ıyı derler  derinlik mesafe hesabı ıcınde ıkı göz acık olması iyimiş ama alışkanlık otomatık göz kapanıyor aslında benım 2 göz acık atmam lazım sag gözde ufak bır tembellık var ama yınede sol göz kapanıyor otomatık ozellıkle ufak kuşlar ılerıde oldumu sorun yasıyorum ama bu sene alısmaya calısacam
Kadir TOPÇU
1984-ADANAlıyık

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #43 : 19 Ocak 2012, 12:36:37 »
Sol göz kapağına bir kürdan, kibrit çöpü falan dayamak lazım :) Ben kısık bakıyorum :D
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Hasan AKSU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #44 : 19 Ocak 2012, 13:36:31 »
bir çift göz muhabbetidir gidiyor, hiç denemedim, daha net görüş açısı olacağı belli ama çift göz hedefe bakarken hangi noktada tetik keseceğiz bunun resmini atacak bir çift gözlü varmı ? çünkü çift gözle bakmayı bilmediğim için baktığımda herşey ayrı ayrı görünüyor gez arpaçık birleşkeni devreden çıkıyor, yazılan bunca çift göz yorumlarını anlamıyorum, dediğim gibi çift göz ile nereye bakıyor ve ava hangi noktada tetik çekiyorsunuz?
1981 / Samsun / Malatya

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #45 : 19 Ocak 2012, 13:57:59 »
Yukarıda Zafer Bey bir alıntı yapmış. Orada Alparslan Bey güzel açıklamış bencede. İnanması zor ama çoğumuzun gözlerinden biri hakimdir. Daha fazlası yukarıda.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #46 : 19 Ocak 2012, 14:03:05 »
volkan abi bir tanesi zaten limitleri dolduruyor allah muhafaza ikisi birden açık olursa vay avların haline  :-))
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Hasan AKSU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #47 : 19 Ocak 2012, 14:07:01 »
iyi peki deniycem, işin gerisi atıcıya kalıyor, yılların verdiği bir alışkanlık var bunun üzerine çıkmak kolay olmayacak
1981 / Samsun / Malatya

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #48 : 19 Ocak 2012, 22:06:33 »
volkan abi bir tanesi zaten limitleri dolduruyor allah muhafaza ikisi birden açık olursa vay avların haline  :-))
:) Bize öbür gözü kapat diye öğretenlerin bir bildiği varmış demek.
1968

Çevrimdışı Hasan AKSU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #49 : 20 Ocak 2012, 12:57:43 »
:) Bize öbür gözü kapat diye öğretenlerin bir bildiği varmış demek.
:)
1981 / Samsun / Malatya