Gönderen Konu: ZARARLILARLA MÜCADELE, SAKSAĞAN AVIM...  (Okunma sayısı 72434 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Serdar BAKAL

• Müdavim Üyemiz
  • VARLIĞIM, YÜCE TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN...
ZARARLILARLA MÜCADELE, SAKSAĞAN AVIM...
« : 31 Ağustos 2011, 21:42:39 »
Merhabalar... Daha sezon açılmadan zararlılarla ve av hayvanlarının yavrularını tehdit eden unsurlarla bu sene mücadele edeceğimi bazı konularda üstü kapalı olarak söylemiştim...
    Bu tür hayvanlar her geçen gün çığ gibi büyümekte... Daha öncelerden planladığım gibi bugün av sezonumu bende SAKSAĞAN avımla açtım... Bu gün bıldırcın, üveyiklere silah atmamak için kendime söz verdim. Evet üzerimden en az 10 adet üveyik geçti ve sözüme sadık kalarak silah dahi doğrultmadım...
           Aslında bu avım bir anlamda bu yıl sezon açılışını bölgelere ayırmadan her yerde aynı zamanda açan avcılığı ve doğanın kanunlarını avcılardan daha iyi bildiklerini sanan yetkililer içindi...Belkide bu şekilde av sezonunu erken açarak bizleri 15 adet limit verdikleri saksağan ve karga avına sevketmeleri olabilirdi...  
          Tek başıma bu avda biraz acemiliğim olmasına rağmen yine silah atma fırsatım oldu...

Evet bu avda gözlerimin önünden gitmeyen  saksağan ve kargaların bazı hareketleri vardı... Bunlar yeni doğmuş tavşan yavrularının, keklik yumurtalarının, bıldırcın civcivlerinin, çulluk yumurtalarının ve yeni doğmuş keçi koyun yavrularının bile bir numaralı düşmanları....
     PEKİİİİ.... Bu zararlılara başka bir canlı dokunuyormu? yada zarar veriyormu??? Varmı bunu bilen yada gören??? Tabiiki yok... Ne bir yırtıcı kuş nede bir etçil hayvan nede bir başka canlı...
     Peki biz avcılar sadece eti yenen kuşlarımı avlayacağız??? Biz aynı zamanda bizim av hayvanlarımıza zarar veren canlılarla yada cansızlarla da mücadele etmeyecekmiyiz??? İşte ben kendi mücadelemi başlattım. Umarım bu konu aynı fikirde olan arkadaşları yada fikrime katılanları harekete geçirir... Sadece eti yenen hayvanları vurmayalım... İşte size belki bir daha bulamayacağınız bir tüfek atma ve avcılık fırsatı... HEMDE LİMİTLERİ 15 ADET iken...

Yukarıda da bahsettiğim gibi bu avcılık daha çok yeni ama zevkli, Saksağanın hiç bu kadar zeki bir hayvan olacağını tahmin etmezdim. Birkaç saksağana atış imkanım oldu ama 1 tanesini elde edebildim...
Eksiklerim şunlardı.... Mera seçimi ve potansiyel araştırmalarımın eksik oluşu.
Fişek tercihim... bu avda 8-7-6 numara olan fişekleri tavsiye ediyorum, gramajını silahınıza göre siz ayarlarsınız. Tüylerinin bu kadar kalın olacağını tahmin etmiyordum...  :)

Bu günden itibarende vurduğum bütün karga ve saksağanları bu konu altında toplayacağım. SAYGILARIMLA...

01-09-2011 saat 17/00 sularında yine bir kaçamak yapmaya karar verdim. Bugün tecrübeliydim ama, dünkü deneyimlerimden sonra, rüzgarın yönünü ve kuşların geliş istikametini öğrenmiştim artık.
Fişeklerimi değiştirdim ve tutmuştum yerimi... Pür dikkat mahlukatın gelmesini bekliyordum...

heryerden sesleri geliyordu ama kendilerini göremiyordum...

En sonunda 1 tane vurup mühremizi yaptıktan sonra skoru 3 yaptık. Bu kuşu halaaa çözemedim desem yeri var. Fakat yerine denk gelince nasıl düşeceğini şaşırıyor... Yara taşıyan bir kuş aynı zamanda çok koşuyor ve zıplıyor, sağlam tutmak lazım... ;)

güneş batarken birkaç fotoğraf çekilmeyide ihmal etmedik tabiiki...

Bu günlük bu kadar, arabacımıza saksağan kanıda değdi sonunda, bir o kalmıştı... Cümleten rasgele... Bandırmada ancak bu kadar olur saksağan avcılığı diyelim ve mesajımızı bitirelim...

« Son Düzenleme: 01 Eylül 2011, 20:08:45 Gönderen: Serdar BAKAL »
Serdar BAKAL1982 Bandırma/BALIKESİR,ŞARKÖY0 542 562 36 73

CADIGİLLERDEN LADY

www.youtube.com/Serdarbakal

The following users thanked this post: Murat KARAKAYA

Çevrimdışı Erşah TAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: ZARARLILARLA MÜCADELE, SAKSAĞAN AVIM...
« Yanıtla #1 : 31 Ağustos 2011, 22:58:36 »
İlk önce gerçekleştirdiğiniz bu av için size kutlarım,keşke herkes sizin gibi karga avı yapsa..ama ne yazıkki küçümsenceğini düşündüğü için çoğu kişi bu avdan kaçmakta..ama önmli olan karga cinsi kuşları avlamk,çünkü;bunlar av kuşlarımzın en başlıca düşmanları..av kuşlarımızın yumurtalarını çalmakta üstüne yoktur :))) sizi gerçktn tebrik ederim ...
Erşah TAŞ
 Çanakkale/Çan    ----   1993                                                  Trakya Üniversitesi   Makine Mühendisliği

The following users thanked this post: Fatih ÖZALANYALI

Çevrimdışı Serdar BAKAL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 31 Ağustos 2011, 23:32:41 »
Bu avcılık konusunda kimsenin kimseyi küçümseme hakkı yoktur olamazda... Fakat gerçekten buda işin  değişik boyutu tabiiki saksağan avcısı yada karga avcısı diyebilirler ama yastığa kafayı koyduklarında ne kadar mantıklı ve bilinçli bir işin yapıldığının farkına varacaklar...
Küçümseme gibi düşüncesi olan adam kendini küçük ve aciz duruma düşürmekten başka birşey yapamaz... Güzel sözlerin içinde teşekkürler Erşah kardeşim... ;)

CADIGİLLERDEN LADY

Çevrimdışı Ahmet YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 31 Ağustos 2011, 23:55:19 »
İlk önce gerçekleştirdiğiniz bu av için size kutlarım,keşke herkes sizin gibi karga avı yapsa..ama ne yazıkki küçümsenceğini düşündüğü için çoğu kişi bu avdan kaçmakta..ama önmli olan karga cinsi kuşları avlamk,çünkü;bunlar av kuşlarımzın en başlıca düşmanları..av kuşlarımızın yumurtalarını çalmakta üstüne yoktur :))) sizi gerçktn tebrik ederim ...
Ahmet YILDIZ
1981 KOCAELİ KARTEPE

Çevrimdışı Mustafa ÇAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • Avına Saygı Duymayan Avcı Olamaz
« Yanıtla #4 : 01 Eylül 2011, 00:26:03 »
bu sene yasak olduğunu bildiğim halde sezon açılmadan evden havalı tüfekle birsürü karga vurdum, bana kızan avcı dostlarım olacaktır, tahmin edebiliyorum fakat besin zincirinin en üstünde olan doğal bir düşmanı olmayan bu kuşların meralarda av kuşları ve bilimum kuşların, mahallelerimizde ve semtimizde de özellikle haziran ayında serçe,güvercin,kırlangıç,kumru biraz havalar serinleyince gelen sığırcık yavrularını nasıl bağırta bağırta yediklerini bıldırcın yuvalarını serçe yuvalarını nasıl talan ettiklerini görenleriniz varsa bana hak vereceklerdir, avda bu sene bende eğer avımı bozacaksa atmayı düşünmüyorum ancak av yoksa arkamı dönüp gitmek yerine karga ve saksağan avı başlıyor, benim için..
Bence nüfusları aşırı derece arttı ve artık potansiyel yiyecek olarak gördükleri herşeye saldırıyorlar, Önceden birçok avcı gibi boşa fişek atmak, yemeyeceğim hayvana neden tüfek atayım diyerek karga ve saksağan vurmuyordum ama artık eğer denk gelirsem limitimi doldurana kadar karga vurabilirim.Benim gibi düşünen avcı arkadaşlar olduğunu görünce sevindim..hepinize rastgele...
  • Stoeger M3000 Pregrine Max5
  • Huğlu 601 GB
  • Kral Superpoze
  • Hatsan Mod 135
Mustafa ÇAY
1980 İSTANBUL

The following users thanked this post: Alper DUMAN

Çevrimdışı Bilal ARABACI

• Müdavim Üyemiz
  • Önce Emniyet Sonra Hareket
    • Av, Atış, Güvercinler Hakkında Videolar
« Yanıtla #5 : 01 Eylül 2011, 10:35:08 »
YabanTV'deki "Kendi Avını Kendin Üret" adlı programı hazırlayan ve sunan Mehmet Arpaz, bu av hayvanlarının nufüsuna etki eden mahlukları, bir öğretmen gibi elinde kalem arkasında tahta ince ayrıntılarıyla açıklamaya çalışmıştı. Hatta öyle ki, vurulması yasak olan Atmaca gibi yırtıcıları ne şekil bir tuzakla yakalanabileceğinide çizerek açıklamıştı.

Girişimlerinizi tebrik ediyorum beyler. Umarım çabuk vazgeçmezsiniz.
Bilal ARABACI, 1984 İstanbul, Bahçelievler, Yenibosna
www.youtube.com/bilalarabaci
www.bilalarabaci.com
Av, Atış, Güvercin Yarışları Hakkında Videolar
[img width=100 height=100]http://i190.photobucket.com/albums/z270/bilalarabaci/KArisik/bilalarabaciCOM/bilal-arabaci-com-100x100-imza-resim_zps1e033b

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 01 Eylül 2011, 10:56:34 »
ben eti yenmeyen  hayvanları avlamıyorum ama olaya hiç serdar ın baktığı açıdan bakmamıştım.ilginç  bir  tespit ve mantıklı.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Serdar BAKAL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 01 Eylül 2011, 11:08:59 »
Olay sadece Üveyik yada bıldırcın yada herhangi bir eti yenen hayvanın avında denk gelerek avı bozmadığı müddetçe atıp vurma olayı değil.
           Ben dün özellikle planlı ve teşkilatlı olarak bu hayvanların avına çıktım. Daha öncede bahsettiğim gibi, bu hayvanlar doğadaki tüm yumurtaların ve yeni doğan yavruların düşmanı, fakat onları tehdit eden doğal bir tehlike yok...
           İşte bu bağlamda görev yine bize düşmekte. Hemde LİMİTLERİ   15 adet iken...

CADIGİLLERDEN LADY

Çevrimdışı Serdar BAKAL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 01 Eylül 2011, 11:16:29 »
buda Çağıl ÇIRAKOĞLU ve arkadaşları tarafından yapılmış kıbrıstan bir karga avcılığı...
her yıl avcılık federasyonunda özel izin çıkartılarak yapılan zararlılarla mücadele (karga,saksağan ) avında bugün vurduğumuz kargalar 10/5/2009

bu resimdeki kargalar vurulmuştur mühre olarak kullanılır diğer kargalar bunları görünce oraya geliyorlar ben de tabi orda saklıyım.... :)

arkadaşım mahmut

saklandığım güme

kargalar özellikle kelklik ,turaç ,tahtalı yavru ve yumurtalarına ayrıca tavşan yavrularına çok büyük zararlar vermektedirler uzun yaşadıklarını da düşünürsek bu yüzden onları da belli bir seviyeye düşürmek zorundayız kktc avcılık federasyonu her yıl gönüllü kişilerden oluşan guruplarla bu zararlılarla mücadeleyi yapmaktadır.
« Son Düzenleme: 01 Eylül 2011, 11:20:00 Gönderen: Serdar BAKAL »

CADIGİLLERDEN LADY

Çevrimdışı H.İbrahim ŞİMŞEK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 01 Eylül 2011, 11:23:22 »
serder bey dedıklerınıze aynen katılıyorum cünkü dogal hayata zararı cok dıger canlıların savunmasız yavrularını ve yumurtalarını caldıgını gozumle gordum bızım evın önundekı dırekte iki tane kumru yavrusu vardı ve ben mudahale etmeme ragmen yavruların ıkısını de aldı hıc bırsey yapamadım  anne ve baba kumru bos yuvaya baka kaldılar buda benı cok üzdü dogaya verdıklerı zarar gıbı insanların ürünlerınede zarar verıyolar benım 10 tane karısık meyve agaclarım var. dalından bır meyve nasip olmadı yese zoruma gıtmeyecek ıkı gagalıyor sonra meyve kendılıgınden curuyor badem agaclarını yagmalıyor. bu tür zararlı hayvanların mücadelesi şart sizi tebrık  edıyorum avınız bol  ve daim olsun
H.İbrahim ŞİMŞEK
1983 NEVŞEHİR

Çevrimdışı Serkan KESKİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 01 Eylül 2011, 11:50:59 »

Serdar seni bu duyarlı davranışından dolayı tebrik ederim. Bir çoğumuz bahsettiğin konuları göz ardı ediyor ve düşünmüyoruz. Doğanın dengesi olarak bu kuşları avlayan bir yırtıcının bulunmayışı, uzun yıllar yaşaması ve yol açtığı zararlar doğrultusunda avlanmasının kesinlikle gerektiği hayvanlar.

Bu sitede takip ettiğim zaman diliminde açılan en önemli konulardan bir tanesi, tebrikler...
Serkan KESKİN  1983 Senirkent / ISPARTA -  İKAMET GELİBOLU

Çevrimdışı Serkan ÇAKAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 01 Eylül 2011, 13:02:45 »
helal serdarım.....

bizde denk gelince affetmeyiz....

keklik yumurtasının düşmanı bu hayvanlar....

rastgele dostum...
serkan çakar 1979 MERZİFON / AMASYA
05423436587

Çevrimdışı Bülent KOCA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 01 Eylül 2011, 13:49:58 »
bu sene yasak olduğunu bildiğim halde sezon açılmadan evden havalı tüfekle birsürü karga vurdum, bana kızan avcı dostlarım olacaktır, tahmin edebiliyorum fakat besin zincirinin en üstünde olan doğal bir düşmanı olmayan bu kuşların meralarda av kuşları ve bilimum kuşların, mahallelerimizde ve semtimizde de özellikle haziran ayında serçe,güvercin,kırlangıç,kumru biraz havalar serinleyince gelen sığırcık yavrularını nasıl bağırta bağırta yediklerini bıldırcın yuvalarını serçe yuvalarını nasıl talan ettiklerini görenleriniz varsa bana hak vereceklerdir, avda bu sene bende eğer avımı bozacaksa atmayı düşünmüyorum ancak av yoksa arkamı dönüp gitmek yerine karga ve saksağan avı başlıyor, benim için..
Bence nüfusları aşırı derece arttı ve artık potansiyel yiyecek olarak gördükleri herşeye saldırıyorlar, Önceden birçok avcı gibi boşa fişek atmak, yemeyeceğim hayvana neden tüfek atayım diyerek karga ve saksağan vurmuyordum ama artık eğer denk gelirsem limitimi doldurana kadar karga vurabilirim.Benim gibi düşünen avcı arkadaşlar olduğunu görünce sevindim..hepinize rastgele...
Çok şaşırdım;avcı arkadaşlar kızabilir düşüncenize!
Biz bir taraflarımızı yırtarak,lütfen zararlıları kontrol altına alalım elin memleketinde bu işi sistematik olarak düzenli bir şekilde organize halde yürütüyorlar diye diye dilimizde tüy bitti bu amaçla topik de açtık ama maalesef pek anlatamadık diyordum.
Ta ki Serdar Bakal Bey in bu örnek davranışını görünceye kadar,ben şahsım olarak;sansar,karga,saksağan,martı v.b görünce affetmem yoksa av bulamazsınız!
Bu düşünceye kızsa kızsa Panter Emel kızar avcılar değil,kızıyorsa da adı başka bir şeydir.
Bülent KOCA-1970  Çal   505 8281132 Alaşehir

Çevrimdışı Serdar BAKAL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 01 Eylül 2011, 14:02:03 »
Serdar seni bu duyarlı davranışından dolayı tebrik ederim. Bir çoğumuz bahsettiğin konuları göz ardı ediyor ve düşünmüyoruz. Doğanın dengesi olarak bu kuşları avlayan bir yırtıcının bulunmayışı, uzun yıllar yaşaması ve yol açtığı zararlar doğrultusunda avlanmasının kesinlikle gerektiği hayvanlar.

Bu sitede takip ettiğim zaman diliminde açılan en önemli konulardan bir tanesi, tebrikler...
Bu konu hakkında dahada duyarlı ve bilinçli olmamız gerektiğini düşünüyorum... Doğanın dengesinde dahi dediğiniz gibi bu kuşları avlayan bir yırtıcı yok...
ben sadece bu tarz hayvanlarında avının yapılmasının gerekliliğine biraz dikkat çekmek istedim. Herkez üveyikler yavru diyor, işte buyrun ozaman size zevkli, doğaya inanılmaz faydalı ve 15 limiti olan alternatif bir av... Saygılar...

CADIGİLLERDEN LADY

Çevrimdışı Serdar BAKAL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 01 Eylül 2011, 14:09:04 »
Bülent bey bu konu aslında merdiven altında kalmış ama herkezin aklında olan bir konu... Sadece gün yüzüne çıkmayı ve insanların katılımlarını ve düşüncelerinin ne durumda olduğunu gözlemliyordu...

İşte üveyik avının yöneticiler tarafından erken açılmasıyla birlikte bu ilk başta benden patlak verdi ve devamı da geliyor....

Dediğinize baştan sona katılıyorum, bu ırkların kontrol altına alınması gerekiyor... Yapılan fizibiliteler sonucunda zaten 15 adet avlanma limiti verilmiş, en fazla avlanma limiti verilen kuş türleri...

CADIGİLLERDEN LADY

The following users thanked this post: Osman KÜÇÜKMUMCULAR

Çevrimdışı Ahmet AGAT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 02 Eylül 2011, 11:11:33 »
KARDEŞİM SANA KATILIYORUM VE HER AVA GİTTİĞİMDE KARGA-SAKSAĞAN TÜRÜ KUŞLARI VURUYORUM.NEDENİDE SİZİN BAHSETTİĞİNİZ GİBİ YUMRTA DÜŞMANI ONUN İÇİN BENDE AVLIYORUM.BU KONUDA TÜM AVCI DOSTLARIMDAN RİCAM HER NE AVINA GİDİYORSANIZ GİDİN 5 ADET VURMAYA ÇALIŞIN.TEŞEKKÜRLER.
Ahmet AGAT
1970-TİRE-İZMİR
05556537935

Çevrimdışı Sabur KOÇ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #16 : 02 Eylül 2011, 13:32:33 »
Sizi tebrik ediyorum.Düşünceniz ve böyle bir avı gerçekleştirdiğinizden dolayı..
Bende saksağanda siftah yaptım.Fırsat olduğunda her sene vurmaya çalışırım.
Geçen av videolarında saksağanın keklik yumurtalarını ve yavrularını nasıl yediğini
seyrettim.     Benim dikkatimi çeken saksağanın kekliklerin yaşam alanı içerisinde olması..
Her gittiğimiz keklik avında saksağan görebiliyoruz.Çok uyanık bir hayvan. Vurması zor.
Ama bütün avcı arkadaşlar bu konuda duyarlı olmalı , fişeğe acımadan fırsat olduğunda
saksağan vurmalı diyorum.
Sabur KOÇ
1964-Ankara

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #17 : 03 Eylül 2011, 12:45:01 »
Sonuna kadar destekliyorum ve bu örnek davranışınızdan dolayı sizi tebrik ediyorum.
Bu tür zararlılar sadece yumurtalara saldırmıyor.
Geçenlerde ;
Benim erkek setterim BARON-2 ile eşleştirdiğim bir arkadaşımın köpeği doğum yaptı,yavruların doğduğu gün akşam el ayak çekildikten sonra 5-6 adet martının köpeğin kulübesi önünde anne köpeği taciz ettiğine şahit olundu,amaçları anne köpeği bir şekilde yuvadan uzaklaştırıp yavrulardan bir kaçını çalabilmekti.Arkadaşıma komşusu tarafından haber edilince bu durum,arkadaşım hemen yavruların yanına intikal etti martıları uzaklaştırmak için elinden ne geldiyse yapmasına rağmen oradan uzaklaştıramadı çareyi yavrularla anne köpeği daha güvenli bir yere taşımakta buldu ve sabaha kadar yavruları martılara kaptırmamak için uykusuz kaldı.

Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul

Çevrimdışı Kemal YILMAZ

• Müdavim Üyemiz
  • Şehit oldu!
« Yanıtla #18 : 03 Eylül 2011, 14:17:36 »
bol atışlı avlar dileğiyle serdar yapılması gerekeni yapman güzel bir davranış acemilik çektiğiini söylesende kamufle olman on numara resimlerden anladığım kadarıyla karga çok zeki bir hayvan dikkat et sürü halinde geçerken eğer iyi kamufle olamamışsan sürü ikiye ayrılır yada farklı bir rotadan gider kamuflende güzel olduğuna göre gerisi sana kalıyor 
Kemal YILMAZ
1975 KONYA- ŞEHİT OLDU

Çevrimdışı Kenan KOCADERE

• AvlakForum Üye
  • *
    • kenan kocadere
« Yanıtla #19 : 03 Eylül 2011, 23:26:23 »
serdar butür zararlılarla mücadelenden dolayı seni tebrik ediyorum.ben her ava çıktığımda hangi av olursa olsun karga veya saksağan kısmette ne varsa denk geldimi kesinlikle affetmem ve bunu yıllardır yaparım hatta bu bende bir tutku haline geldi karga avı :) keklik avında köpeğim pusmuş keklik sürüsüne ferma yapsa o an üzerimden karga geçse ilk önce kargaya atarım  bunu yapçak kaç kişi var bilemiyorum.herkese karga avını tavsiye ederim yakında bu tür av paylaşımları çoğalır beklemekteyiz
Kenan KOCADERE
1983 Orhangazi BURSA ikamet istanbul Yenibosna

ethem erciyes

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : 04 Eylül 2011, 00:18:46 »
Güzel bir paylaşım gerçekten bu kadar zararlı olduklarını bilmiyordum ve şimdiye kadar hiç tüfek doğrultmadım, eti yenmez düşüncesiyle, ama son şahit olduğum arkadaşın  12 tane güvercininini telef eden sansarada denk gelsem avlamaktan kaçınmam, bu yaptığınız doğadaki bütün kuşlara büyük bir yardım, güzel bir başlangıç, tabiki daha öncedende yapanlar varmış ama devamını bütün avcılar olarak getirmekte bize düşüyor

Selamlar

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #21 : 04 Eylül 2011, 00:29:30 »
bence bu durum vijdan la alakalı keyfe keder bır canı almak ne kadar dogru olabılır kı?
bıldırcın vs yumurtasını cıvcıvıni yiye bılır onun tabıatı bu EKO SİSTEM deki rolu bu. ona bakılacak olunursa atmacada yıyor onunda tabıatı bu.
herkes üstune düşen görevı yerıne getırıyor.
sizi kınamıyorum yanlış anlaşılmasın zaman zaman bende vuruyorum ustume geldımi.
gereksiz yere can almak yanlış bence.... rasgele.
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #22 : 04 Eylül 2011, 01:19:16 »
gönende eskiden tüfek ruhsatı alabilmek için 5 çift karga bacağı getirme şartı vardı..sonra 3 çifte filan düşürüldü..sonrasında hepten kaldırıldı..fişek sponsoru bulunursa güzel avcılık..serdar tüfeğin akkar mı?
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Ümit ÇAGLAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Herkese rastgele
« Yanıtla #23 : 04 Eylül 2011, 01:45:43 »
Burda o kadar çok karga var ki sabahları sesinden uyuyamıyorsunuz Ayrıca çok dayanıklı hayvanlar olduğu için hastalık da taşıyorlar ...... bu da çok önemli
  • Fabarm xlr 5
Ümit ÇAGLAR
1977 KARS

Çevrimdışı Ercan SÖNMEZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #24 : 04 Eylül 2011, 13:19:29 »
1