Gönderen Konu: Özel Ölçüye Çevrilmiş Uzatma Tırtıklı Şok Gurupman Testi  (Okunma sayısı 2778 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Aykut ÇAKMAK

• AvlakForum Üye
  • *
  • Önce insan ol...
Renova Active Uzatma Tırtıklı Şok ve Özel Ölçüye indirgenmiş tırtıklı şoklar ile gurupman denemeleri.

Elimde bulunan 18.30mm 3no (MOD 0.20) ve 18.20mm 2no (İMPMOD 0.25) tırtıklı şokları tornada 18.45mm'e, yine 18.65mm 4no (İMPCYL 0.10) şoku 18.75mm yani fix şoka çevirdim.

18.85mm olan 5 no (CYL 0.00) şok a herhengi bir işlem uygulamadım.

Özel ölçülüye indirgenmiş 3 ve 4 no şoklar ile 36.5metre
Yine özel ölçülü tırtıklı 4 ve orjinal tırtıklı 5 şok ile hem 36.5metre ve hem de 25metre atışları gerçekleştirdim.

Sonuçlar görüldüğü gibi tatmin edici.

Saçma MARKA VE NO:
Züber 32gr 8 no.

play store download png
  • Huğlu Renova Kryptek Highlander🔥
Spearfishing-Hunting
Renova Kryptek Highlander🔥

The following users thanked this post: Uğur YILMAZ, Yaşar KÖKÇEN, Hüseyin KÖKSOY

Çevrimdışı Hüseyin KÖKSOY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Sayın Aykut bey Renova nın gurupmanları gayet başarılı. Nede olsa 2019 yılında Guiness Rekorlar Kitabına girmiş bir tüfek.
  • Armsan RS A2
Hüseyin KÖKSOY
1977 - Bolvadin / 0 531 559 79 80 / B RH +
           [email protected]
            [email protected]
                           Eskişehir

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
Sayın Aykut bey Renova nın gurupmanları gayet başarılı. Nede olsa 2019 yılında Guiness Rekorlar Kitabına girmiş bir tüfek.
Renova hangi konuda Guiness Rekorlar kitabına girdi  acaba ?
Bilgilendirir misiniz ?
« Son Düzenleme: 02 Nisan 2021, 21:13:18 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

• AvlakForum Üye
  • *
Renova hangi konuda Guiness Rekorlar kitabına girdi  acaba ?
Bilgilendirir misiniz ?

Sayın Suat bey aa haber ajansı 03.12.2019 tarihinde yayınlamış olduğu haber aşağıdadır.
https://www.aa.com.tr/tr/turkiye/huglu-av-tufegi-guinness-rekorlar-kitabinda/1662471

Konya
Türkiye'nin av tüfeği üretim merkezlerinden Beyşehir'deki Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi Başkanı Naci Tanık, yaptığı yazılı açıklamada, Huğlu'da üretimini yaptıkları yarı otomatik av tüfeği Renova'nın (CZ 1012) ABD'nin Kansas eyaletinde düzenlenen yarışmada önemli bir başarıya imza attığını belirtti.

Powder Creek Shooting Park atış poligonundaki yarışta, 12 saat içerisinde 5 kişiden oluşan takımın en fazla plak kırma rekorunu denediğini ifade eden Tanık, şunları kaydetti:

"ABD'deki CZ-USA firması için Huğlu'da ürettiğimiz Renova modeli (CZ 1012) av tüfeği, poligonda 12 saatte en fazla plağı kırarak tescil edildi ve Guiness Rekorlar Kitabı'nda yer almaya hak kazandı. Bu alanda daha önce kırılan 4 bin 602 plak kırma rekoruna Huğlu tüfeğiyle 4 saat gibi kısa bir sürede ulaşan David Miller ve ekibi, bu defa toplam atış süresi boyunca 14 bin 167 adet plak kırarak yeni bir rekorun sahibi oldular. Bu rekor denemesi aynı zamanda Huğlu'nun av tüfekleri açısından zorlu bir kalite kontrol testi anlamına da geliyor. Testte 12 saatin yaklaşık 9 saatini atış yaparak geçiren takım, her 35 dakika atışın ardından 10 dakika mola verdi. Atıcılara ait 6 adet tüfeğin bulunduğu rekor denemesinde tüfeklere 12 saat boyunca atıcılardan başka hiç kimse dokunmadı."

Abdülhamit Yaşar
03.12.2019
  • Armsan RS A2
Hüseyin KÖKSOY
           [email protected]
            [email protected]
                           Eskişehir

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
Bu rekoru kırmak için 5000 adet civarı fişek atılıp bu rakama kadar sorunsuz gelebiydiyse tebrik etmek gerekir.
Zira ben Türkiye de 5000 atımı bu kadar kısa sürede atıp arıza çıkarmatacak tüfek markalarının  çok az olduğu kanısındayım.

BİGA/1979

The following users thanked this post: Hüseyin KÖKSOY

• AvlakForum Üye
  • *
Bu rekoru kırmak için 5000 adet civarı fişek atılıp bu rakama kadar sorunsuz gelebiydiyse tebrik etmek gerekir.
Zira ben Türkiye de 5000 atımı bu kadar kısa sürede atıp arıza çıkarmatacak tüfek markalarının  çok az olduğu kanısındayım.

Huğlu veyron 5000 atış testinde sadece kurma kolu kırıldı. İsterseniz bir bakın derim, ayrıca Renova rusyada 2000 atıma tabi tutuldu. YouTube de videolar mevcut bakabilirsiniz.
  • Armsan RS A2
Hüseyin KÖKSOY
           [email protected]
            [email protected]
                           Eskişehir

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
Hüseyin bey Huğlu tüfeklerim oldu.Kullandım.Y oto ve çiftelerini.
Memnun kaldığımızı söylemek isterim.
Ancak 5000 gibi atış rakamları artık dünyada rağbet görmüyor.
Namlu fişek atmakla erimez zaten.Sorun birbiriyle bağlantılı ya da bir bütünü oluşturan diğer parçalarda oluşabilecek aksaklıklar.
Benim Huğlu 401 y oto tüfeğim vardı.Bu tüfekle hayatımın en güzel avlarını vurdum.
Deneme için ilk poligona gittik.
Bir seri trap attım kurma kolu yerinden fırladı.🙈😁
Şimdi sıfır bir ürün alınca insan ister istemez  sorunsuz olmasını diliyor.
İlk denemede  oluşan hatalar benim gibi biraz titiz adamları soğutur.
Keza sıfır aldığım Armsan paragon tüfekte 10 cm sol vuruyordu 15 m de.
Düzeltildi ama benim dolabımdaki yerini kaybetti.
 Hayatımın en uzak kuşlarını vurduğum bu tüfeğide  içime sinndiremediğim için sattım.
Bu ülkede üretilen bütün yerli tüfeklerin artık C.İ.P. testinden geçmesi gerektiğine inanıyorum.
Yoksa işimiz şansa kalmaya devam eder.
« Son Düzenleme: 04 Nisan 2021, 13:07:30 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »

BİGA/1979

• AvlakForum Üye
  • *
Suat bey size aynen katılıyorum. Malesef yerli de işimiz şansa kaldı, ama ben yinede yerli taraftarıyım. Şu an elimde bir tüfek yok hatsan vardı, mücbir sebepler den dolayı sattım, şimdi yeni tüfek almak için araştırma yapıyorum, ama maddi imkanlar el vermiyor, bakalım hayırlısı.
  • Armsan RS A2
Hüseyin KÖKSOY
           [email protected]
            [email protected]
                           Eskişehir