Gönderen Konu: Torun silah sanayi  (Okunma sayısı 73339 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı O.Cemal TUNAY

• borano 52
  • AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Torun silah sanayi
« Yanıtla #25 : 10 Kasım 2009, 14:09:25 »
SnSelçuk Karaköy
Ata nın S.Pozesi hakkında düşüncelerin nedir ? Helal olsun bir Beretta bu kadar iyi taklit edilemez
Selamlar
O.Cemal TUNAY
1952 Urla-İzmir

Çevrimdışı Hayati ÜNER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #26 : 20 Kasım 2009, 14:45:20 »
Arkadaslar 2,5 haftalik iznimde Amcanin Torun silahini inceleme firsatim oldu.. Silaha elime aldigimda hayrete dustum yeni alinan bir silah nasil olurda hemen dipcikten boya atar, ayrica iscilik son derece kotu, ustelik bir de silah ateslemedi tavsan da bye bye dedi:)
Hayati ÜNER
1970 Pamucakkoyu - Kuyucak - Pamukoren AYDIN       Ikamet: Eindhoven HOLLANDA

Çevrimdışı Fatih KIZILKAYA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #27 : 24 Kasım 2009, 16:18:15 »
Evet arkadaşım Smith Wesson tüfekler Konya Huğlu'da yapılıyor ve Smith Wesson patenti vuruluyor.Sanmayın ki Smith Wesson tüfek alırken avrupadan geldiğini.Burdan oraya gidiyor tekrar bize dönüyor.

çok doğru söylemişsiniz ağzınıza sağlık bir huğlulu olarak bu dediklerinize bizzat şahit oldum bazı arkadaşlarımızda varki gider o silahlara binlerce dolar verir üstelik bide yere göğe sığdıramazlar yerli silahı küçümserler ama bilmezler ki onlarda TÜRK malı HUĞLUdan 5te 1 fiyatına alırsınız aynı silahı  ;)
nolacak bizim milletin yabancı hayranlığı :D
Fatih KIZILKAYA
1988-HUĞLU-KONYA

Çevrimdışı Bekir KESKİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #28 : 03 Aralık 2009, 10:57:02 »
tartışma başlayalı çok olmuş ama ben yeni gördüm.  bende bir torun sp 308 light special kullanıcısıyım. öncelikle tüfekten kesinlikle memnunum. ne pas ne tutukluk ne de sözü edilen herhangi bir aksaklık meydana gelmedi. Ejektörü, selektörü bu güne kadar herhangi bir problem oluşturmadı. güzel ve keyifli avlar yaptım. işçilik ve kalite bence güzel... tabi kadı kızında bile kusur bulunur umarım daha kaliteli ve müşteriyi memnun edici YERLİ silahlarımız çoğalır ve Türk avcısı tarafından da kullanılır. Yerliye güvenip aldığımızda onlar da mali açıdan güçlenip daha fazla tatminkar ürünler üretir diye düşünüyorum...
Bekir KESKİN
0 Rh + 1982 Gediz KÜTAHYA

Çevrimdışı Hayati ÜNER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #29 : 03 Aralık 2009, 11:54:31 »
Bekir ve Fatih beyler,
Zaten de sorun bu ya ulkemizde yapilan ve genelde ihracaat olan tufekleri gelde bul bayiilerde ?? Bir de bizim ureticielr bir standarti daha hala yakalayamamislar 1 aylik bir tufek dipcikten boya atarmi hic????
Hayati ÜNER

Çevrimdışı Bekir KESKİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #30 : 03 Aralık 2009, 12:35:31 »
Haklısınız, esas mantık şu olmalı hem dış hem iç tüketim için üretilem tüm malzemeler aynı standart ve kalitede olmalı. Zaten böyle olursa problem ortadan kalkar. Yerli müşteri yerli malı alma konusunda güveni yine yerli üretici vermek zorunda. Bir aylık tüfeğin dipcikten boya atması yada arıza vermesi elbette üreticinin müşteriye karşı büyük bir ayıbıdır. Yukarıdaki yorumumda da bahsettiğim gibi nasıl ki müşteriye görev düşüyorsa aynı görevin kat kat fazlası elbette üreticiye de düşmektedir. Ümit ediyorum ki hem YERLİ üreticimiz ve hem de  biz tüketiciler kendi değerlerimizin farkına varırız..
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2009, 12:37:02 Gönderen: Bekir KESKİN »
Bekir KESKİN
0 Rh + 1982 Gediz KÜTAHYA

Çevrimdışı H.Avni ÖZCAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLANMAYAN AVCIYI YAĞ TUTAR
« Yanıtla #31 : 11 Aralık 2009, 20:40:05 »
Bekir ve Fatih beyler,
Zaten de sorun bu ya ulkemizde yapilan ve genelde ihracaat olan tufekleri gelde bul bayiilerde ?? Bir de bizim ureticielr bir standarti daha hala yakalayamamislar 1 aylik bir tufek dipcikten boya atarmi hic????
Arkadaslar 2,5 haftalik iznimde Amcanin Torun silahini inceleme firsatim oldu.. Silaha elime aldigimda hayrete dustum yeni alinan bir silah nasil olurda hemen dipcikten boya atar, ayrica iscilik son derece kotu, ustelik bir de silah ateslemedi tavsan da bye bye dedi:)
Hayati bey tamamen kullanım hatası bence bende aynı silahın türleri var torunla bir akrabalığımda yok ve hafta sonları tamamen avdayım birde benim misafirim olunda birde benim tüfeklere bakın
H.Avni ÖZCAN
1971 BUCAK    0 532 6886576

Çevrimdışı Hayati ÜNER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #32 : 11 Aralık 2009, 23:03:51 »
Avni bey kullanim hatasi olmasi munkun degil Amcam malina cok deger veren bir insandir cok da temiz kullanir..dupe duz imalat hatasi kendi gozumle gormesem inanmazdim..saygilar
Hayati ÜNER

Çevrimdışı İlyas AKSOY

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #33 : 02 Ekim 2010, 13:45:23 »
bu tüfek iyimi kötümü bende bayide bu hafta 12 kalibre çiftesini gördüm ahsap isciliği  esit değil kaçmalar olmus tüfek  genelde iyi gibi duruyordu kullanan varmı bende 3. tüfeğim olarak katmak istiyorum yorumlarınız neler.
İlyas ERSOY /HUĞLU 103 FE /HUĞLU 501GB / SARSILMAZ KILIÇ 2000 LİGHT 1985-Eskişehir

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #34 : 02 Ekim 2010, 21:16:01 »
Ülkemizdeki tüfekler genelde güzel görünümlüdür(bence pek de değil aslında). Ötesinin nasıl olduğunu Allah bilir. Çünkü birbirlerini tutmuyorlar genelde. Benim önerim mümkün olduğunca yeni imal edilenlerden seçin. Mesela alaşım kasalı hafif modeller henüz oturmaya çalışıyor. Hataların azaltıldığı yeni üretim tüfeklerden seçmek daha iyi. Bİr de, ruhsatınıza işletmeden önce deneme yapmanız menfaatinize.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Serkan HUMALI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #35 : 03 Ekim 2010, 11:25:28 »
1012nin kundağında deri fişekliğe sürten kısımlarının boyası 2 saat içinde kalktı :(
« Son Düzenleme: 03 Ekim 2010, 11:26:46 Gönderen: Serkan HUMALI »
Serkan
1974-İstanbul

The following users thanked this post: Çağrı TAŞ

Çevrimdışı Ramazan AKNARÇAY

• Gravürcü
  • AvlakForum Üye
  • *
    • www.vurucuav.com
« Yanıtla #36 : 03 Ekim 2010, 22:11:02 »
Arkadaşlar  Volkan  abinin  dediği  gibi  hataların  görülüp azaltıldığı  yeni  üretimleri  seçmek  elbette  daha  mantıklı  ama  bunu  anlayabilmek  işin  zor  tarafı .Malumunuzdur  herkes  malını  satmak  için  kar  marjları  için  neler  neler  söylüyorlar. Aynı  firmanın  aynı  malına  farklı tanımlamalar (yurt dışına  gidenlerden   vs ) ekleyenler  yada  aynı  firmanın  farklı  malına  aynıymış gibi  sunup  satmaya  çalışanlar  vs  vs .Güvenilir  kişilerden  yardım  almanız  en  iyisi  olacaktır .
Kaybetmeyi öğren, yoksa kazanmayı çok ciddiye alırsın..
Ramazan AKNARÇAY       0 542 337 14 71
1977- Üzümlü/ KONYA
www.vurucuav.com

Çevrimdışı İlyas AKSOY

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #37 : 04 Ekim 2010, 10:47:53 »
Torunun çiftesini alaçağım bu konuda yardımcı olabileçek arkadas varmı
İlyas ERSOY /HUĞLU 103 FE /HUĞLU 501GB / SARSILMAZ KILIÇ 2000 LİGHT 1985-Eskişehir

Çevrimdışı Ramazan AKNARÇAY

• Gravürcü
  • AvlakForum Üye
  • *
    • www.vurucuav.com
« Yanıtla #38 : 04 Ekim 2010, 23:12:22 »
Sevgili  İlyas  çiftkırmada karar  verdiysen  12-20  cal  hangisiyse  al  ama  acele  etme alaşım  pozede   yeni  bir  model  geliyor  .
Kaybetmeyi öğren, yoksa kazanmayı çok ciddiye alırsın..
Ramazan AKNARÇAY       0 542 337 14 71
1977- Üzümlü/ KONYA
www.vurucuav.com

Çevrimdışı İlyas AKSOY

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #39 : 05 Ekim 2010, 23:45:58 »
Ramazan Ustam nasıl

Çevrimdışı İsmail YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #40 : 06 Ekim 2010, 00:31:51 »
---------------------------------------------------------------------------------
aynı tüfegi yurt içinede veriyoruz diyenlerden,sadece armsan ata,süperpozede  yıldıza inanıyorum,diger firmaların açıklamalarına inanmıyorum,en azından kalite kontrolden geçemeyen tüfekleri yurt içine verdiklerinden eminim...yani bizim anlayamayacagımız defolu tüfekleri...
armsan bile  ilk zamanlarda slug namlularda yurt dışına verdiklerine ithal arpacık,yurt içine verdiklerine yerli üretim arpacık monteliyormuş,sonradan yurt içine verilen arpacıkların kısa kaldıgı tespit edilince tamamını ithal arpacık yapmışlar...bunlar söylentiden ibarettir nekadar dogrudur bilemeyiz...tşk

birol bey YILDIZa güvenip inanmakta haklısınız bende bir yurt dışı patentli bir poze kullanıyorum ama,,,,
 YILDIZ gerçekten kendini her hatasında geliştiren bir marka ve kuruluş benim 2.bir silahım olucaksa neden YILDIZ olmasın  ayrıca ekipteki 2 arkadaşım kullanıyo güzel silahlar gerçekten iyi mesafelere atış yapıyolar ve kesin sonuç veriyo
artık kendimize kendi üretimimize dönmenin zamanı geldi her konuda
 silah köpek   araba her konuda çünkü biz yapıyoruz  daha sonra gelip bize 5 katı fiyat çekiyolar sadece bir arma için yada marka için   YILDIZ SİLAH SANAYİİ BURDUR ORGANİZE SANAYİİ BÖLGESİNDE ÜRETİMİNE DEWAM ETMAKTEDİR
selamlar herkese BURDUR'dan 

İsmail YILMAZ
1987-Burdur
0506 879 76 06
0 rh(-)

Çevrimdışı Muhsin DEMİRÖRS

• Müdavim Üyemiz
  • GEZEN AVCI BULUR.
« Yanıtla #41 : 23 Ekim 2010, 19:35:53 »
ÇOK FAR VAR,ÜSTEKİ SİLAHLAR DAHA ÇOK AKUS UN ÜRETTİĞİ SİLAHLARA BENZİYOR.
  • DİAMOND GE 12Ga.OTM.
  • CESA-SARSILMAZ 12Ga.S.P.
Muhsin DEMİRÖRS
1976 KASTAMONU/İSTANBUL                 [email protected]

HERKES BİR GÜN AVCI OLACAK.

Mustafa Kabadayı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #42 : 08 Aralık 2010, 19:58:22 »
torunun 1020 model yarı otosunu kullanıyorum.20 numara olduğu için yormuyor.hafif,şık ve oldukça tesirli.fişek seçmediğini gördüm.kundak kalitesi oldukça iyi.konya bu işi biliyor.mekanizması  beretta kopyası ve güzel çalışıyor.yalnız şarjör somunu baya bir dandik yapılmış.askı kayışlığı koptu.firmadan 2cisini aldım oda çok iyi sayılmaz hani.bunun dışında çalışması ve kullanımından çok memnunum.severek kullanıyorum.normal bir kullanıcıya çok fazla bile gelir ve asla yolda bırakmaz.saygılarımla...

Çevrimdışı Halil ÖZÇÖMLEKÇİ

• Free Üye
  • *
  • Dostça Alışverişin Adresi www.halilav.com
    • Halil Av, Balık ve Kamp Malzemeleri
« Yanıtla #43 : 19 Ocak 2011, 15:01:38 »
sw nerede huğlu nerede üzümlü nerede bilen yok yorum yapılıyor torun silah sanayi üzümlünün girişindedir gectiğimiz sene gittiğimde bazı bölümlerde üretimi denetleyen amerikalı kontronörcüler olduğunu gördüm sw ye silah üretimi var ama bu firma işi gücü sw ye üretim yapmak değil Stevens firmasınada üretim yapıyor bunun haricinde zirve markasıda torun silah a aittir yerli piyasaya sürülen modellerde gerek kundak yapısı gerekse işçilik daha itinalı yapılıyor torun silahlarını yoğunlukla bende satıyorum ve sikayet almıyorum bir kaç keç süperpozelerde ejektör sorunu yaşayan arkadaşa sahit oldum bu maduriyetleride fabrika tarafından hızlıca giderildi bence fiyatlarına göre 10 numara çalışan tüfek
Halil ÖZÇÖLMEKCİ
Halil Av, Balık ve Kamp Malzemeleri
www.halilav.com
0544 626 2944

Çevrimdışı Suat KOÇ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #44 : 08 Mart 2011, 23:14:46 »
valla torun brillant var avdan soğudum arkadaşlar tüfek geldi arpacık eğri namlu kromları döküldü tetik tertibatı arızalandı fabrikaya göndermekten bıktım artık en son ördek avında yapptı yine yapacağını fırlattım tüfeği geçtim mangalın başına
Suat KOÇ
1978 ANKARA

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #45 : 09 Mart 2011, 02:31:36 »
benım duyumum şöle torun W.Scoth  yaptıgı silah sayısı 300 ve onuda hatalı üretım yada beyenmedıgı için almadıgı.
 kısaca sadece lafta kaldı torun W.Scoth  silah yapıyor diye öle bir ithalat olmamış yanii.
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #46 : 09 Mart 2011, 03:15:18 »
firmalarımızın en büyük eksigi standartlarının olmayışı...x marka tüfek alırsın süper çıkar,başka birisi x marka tüfek alır berbat çıkar....zaten belli standardı yakalayan firmalar gerçek marka oluyorlar...armsanın bile 4 kez namlu degiştirmesine ragmen kullanıcısının grupman olayına çözüm bulamaması ilginç...ve bir arkadaş verney-caron ların şok takımının farklı oldugu söylemişti...aklıma içeri verdiklerini fason yaptırdıkları şoklarımı veriyorlar oldu...sinek küçük mide bulandırır hesabı....ki bu firma gerçekten isim yapmış bir firma...gerisini varın siz düşünün.....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Suat KOÇ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #47 : 11 Mart 2011, 22:12:00 »
tüfeğin iyisi yurtdışına çayın iyisi yurtdışına rakının iyisi yurtdışına hep böyle değilmidir arkadaşlar halen çayın tozunu rakının dibini içiyoruz tüfeğe gelince iki fişek at yok kromu döküldü tetik tertibatı bozuldu ya resmen aldatılıyoruz yavura helal olsun işi biliyor adamlar hakkını aramasını biliyor arkadaşlar birde kimsenin gazına gelmeyin ya şu firma şuraya silah gönderiyormuş şöyle yapıyormuş falanmış filanmış hepsi hikaye bu iş türkiyede pazardan karpuz almak gibi birşey her şey şansa kalmış
Suat KOÇ
1978 ANKARA

Çevrimdışı Erdem YAMAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • av tüfekleri satış pazarlama bayi
    • mevlanaavpazari
« Yanıtla #48 : 11 Mayıs 2011, 21:34:29 »
slm arkadaşlar size torunu kım tanıttıysa yanlış tanıtmışlar ben üzümlüde av tüfekleri tamir bakım revizyon işlemleri ve satış pzarlama yapmaktayım ben bu gune gelinceye kadar hıcskıntı yaşamadım torun tüfeklerinde ayrıca halıl arkadaşıma katılıyorum.ben okadar torun silahı sattım daha hıc tamırı veya müşteriden sikayet gelmedi ayrıca bilal öztaş beye sesleniyorum siz feshedılırken kadır torun beyle berabermiydiniz.nerden duydun kım soyledı sıze siz kulaktan onun bunun söylediklerıylen buraya yazıp ciziyorsunuz.feshetme yok torun ayrıca yeni bir anlaşma daha yaptı cok buyuk bır anlasma sizler yakında goreceksınız.torun tufeklerıne hasret kalacaksınız.yakın zamanda torun fırması iç pazara tüfek vermeyecek.ozamanda böyle atıp tutacakmısınız.görecez.ayrıca ben av tüfekleri tamir,bakım,revizyon,kromkaplama ve av tüfekleri satışıda yapmaktayım.ilgilenen tum avcı arkadaşlarıma buradan duyrulur.iletişim:05414167294  www.cakabeyavmalzemeleri.com uygun fıyatlar her zaman sızler içindir.
Erdem YAMAN
1985 bursa/karacabey/ av tüfekleri satış pazarlama bayi :05414167294

ethem erciyes

• Ziyaretçi
« Yanıtla #49 : 21 Mayıs 2011, 17:46:57 »
Selamlar sayın forum üyeleri bende Torun marka süperpoze almaya karar verdim bu fiyatlara kusursuz ve benzersiz bir silah olcak değil tabi, bütçemi zorlamyan bütün özellikleri içinde bulunan bir tüfek benim için yeterli en azından selamlar