Gönderen Konu: Kars'ta tüfekle vurulmuş boz ayı bulundu  (Okunma sayısı 21451 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Kars'ta tüfekle vurulmuş boz ayı bulundu
« Yanıtla #25 : 04 Ekim 2011, 16:09:30 »
aşırı tepki gösterilmesi gereken biri varsa oda bu kocaoglanı telef edendir başkası degil.....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #26 : 05 Ekim 2011, 09:54:15 »
Son yazımda eksik bırakmışım. Bu olayda mağdur olan ayı olmuş. İnşallah onu öldüreni de hakim önüne çıkarırlar. Acıdım hayvana. Çok babayiğit hayvanmış. İnsanlara zararı yoksa yaşayabildiği kadar yaşamalıydı. Veya avlanabilirdi :) Ama geliriyle o bölgede bu hayvanların yaşaması için gerekecek masrafı karşılanabilirdi. Hatta aynı şeyi avladığımız kuşlar ve tavşanlar vs için ödediğimiz vergi falan için de istiyorum. Av ve yaban olmazsa biz de bir hiçiz. Avın korunması yine avlanmasına büyük ölçüde bağlı olduğuna inanıyorum. Bu konularda ilerlemiş ülkeler bu yolla başarılı oluyorlar.
Gözü dönmüşlük bunun neresinde, biri bana da açıklasın...
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Ümit ÇAGLAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Herkese rastgele
« Yanıtla #27 : 05 Ekim 2011, 11:31:45 »
kestigi kurbandan ne cikti hocam merak ettim?

kurbanlık hayvan ne kadar tel ,poşet ,yün, bez ,ip,çivi, kemik parçaları ne bulduysa yemiş teller çiviler hayvanın içinde yürümüş etlerine saplanıp kalmış saplandığı yeri sarartmış görüntü çok kötü olduğu gibi hayvanın diğer taraflarının etide bozuk tadıyormuş ben görmedim sadece içinden çıkanı gördüm bir el arabasından fazla bu bahsettiklerimden vardı.
  • Fabarm xlr 5
Ümit ÇAGLAR
1977 KARS

Çevrimdışı İsmail ÖZDEMİR

• Müdavim Üyemiz
  • http://www.facebook.com/pages/Kurzhaar-VOM-BAFRA-%
    • http://www.facebook.com/pages/Kurzhaar-VOM-BAFRA-%C3%96zdemir/325654497557412
« Yanıtla #28 : 10 Ekim 2011, 22:18:32 »
aman dikkat ediniz komutanım
nasılsınız iyisiniz inşallah
selamlarımla

Çevrimdışı F.Mehmet KARADENİZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #29 : 18 Ekim 2011, 09:08:12 »
vurulmaması gereken bir ayı ama zararıda çok bu ayıların arıcılıkla uğraşanlar çok dert yanıyorlar petekleri çalıp götürüyorlarmış arıcı arkadaşım vardı 8 peteğini çalmış bir sezonda ayı
Fatih Mehmet KARADENİZ
1980 ordu ikamet samsun

Çevrimdışı Ahmet ÖZBEK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #30 : 19 Ekim 2011, 21:10:57 »
 ayıyı vurana avcı diyemem ama herif kesin korkudan vurdu.avcı dersem ,avcı paralı avlakta vurur ,gülenlere yorum yok.... :D.
Ahmet ÖZBEK
1957 SAMSUN KAVAK

Çevrimdışı Canan GÖRÜR

• Müdavim Üyemiz
  • ADANA BELÇIKA HATTINDA GARİP BİR AVCI
« Yanıtla #31 : 22 Ekim 2011, 01:10:47 »
yazık olmuş inşallah cezasız kalmaz ve vuranda allah katinda birgun cezasini bulur koskoca bir hedefe ates etmek insanliga yakismaz heleki copten karnini doyurmaya calisan bir canliysa saygilar
Canan GÖRÜR
1967 ADANA & BELÇİKA

mustafaguler

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : 25 Aralık 2011, 19:12:20 »
bu ayıyı hangi hayvan vurmuş belirlendimi acaba

Çevrimdışı Ahmed DEMİRTAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #33 : 25 Aralık 2011, 20:33:02 »
bakıyorumda hepiniz avcısınız (çevrecilerin avcılara tepki gösterdiği gibi tepki veriyorsunuz )mutlaka ayı avına izin verilmeli ,bu iş bir an yasal hale getirilmeli popülasyon sayısı ülkemizde aşırı arttı ,önlem alınmazsa bir an önce Erzuum vb yerlerde olduğu gibi ya ayılar insanları ödürecek ya da insanlar ayıları yasal olmayan bu şekilde acımasızca öldürecek ,burada bir şuç varsa o da sistemde ,bugun bu kişi belki bulunursa cezalandırılacak ya bulunmazsa ,vb olaylar nasıl önlenecek
Ahmed DEMİRTAŞ
1975 İSTANBUL

Çevrimdışı Hikmet KIRMIZIOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #34 : 08 Haziran 2013, 20:11:50 »
Mesleğim gereği arazide çok fazla zaman geçiriyorum. Hem gece hem gündüz günlerce arazide kalıyorum(açık havada uyumakta dahil) ve karadenizde özellikle de Gümüşhane ve Trabzon illerinde ayı popülasyonu giderek artıyor.Nerden biliyorsun diyeceksiniz  2011 yılında ayı gördüğüm bölgelerde 2012 yılında aynı ayıları 1 veya 2 yavrusuyla beraber görmeye başladık. Ayrıca bir çok kez (özellikle gece arazide alerlerken )ayılarla kafakafaya gelmemize rağmen hep kaçan onlar oldu.Yanında yavrusu olanlar bile bizden bi tepki gelmeyince kaçtı ve gitti.Hele domuz avında karşılastıklarımız nasıl kaçıyor görmeliydiniz.Ben ayı saldıran vatandaşlarımıza da zorda kaldığı için saldırdığını düşünüyorum ayıların.Birde doğruluğu kesin olmamakla birlikte kızana gelmiş olan dişi ayıların normal halinden daha agresif olduğunu tahmin ediyorum.bence ayı popülasyonu envanter çıkartılarak belirlenmeli ve belli bir miktarı av turizmine açılmalıdır. 
  • Ata Neo & Beretta 1301 Otomatik
  • Rizzini Aurum Süperpoze & Yıldız Çifte
1986 Balıkesir

Çevrimdışı Osman Ş.İNCE

• AvlakForum Üye
  • *
  • AFFETMEK ; İYİ İNSANLARIN İNTİKAMIDIR...
« Yanıtla #35 : 09 Haziran 2013, 11:13:37 »
yazık olmuş hemde çok.hani ayı sıkıştırmıştır ,zarar vermek istemiştir istemeden insan canını kurtarmak için ateş eder felanda da şimdi durduk yere hemde yivli ile hemde 2 kez ateş ediliyosa öyle bir durum olmadığıda zaten aşikar.eğer bu hayvan zevkine vurulmuşsa o vuranıda bulup zevkine birşeyler yapmak lazım...
Osman Şahin İNCE
1985 MERSİN
Çıraklığını yapmadığın işin , Ustalığını yapmayacakmışsın...

selçukkaygısız

• Ziyaretçi
« Yanıtla #36 : 09 Haziran 2013, 12:07:45 »
her ne amaçla olsun trofe için hayvanları öldürenlerden nefret ediyorum,özgür düşüncem eleştirilebilir,Bu ayıyı da öldürenin Allah belasını versin,bütün malını ayılar talan etsin inşlh ..

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #37 : 09 Haziran 2013, 14:59:49 »
Askerde arazide üs bölgesindeyken çok tuvaletim gelmişti ayıptır söylemesi baya bir ishaldim. Mevziiyi bırakıp "şu ilerideki kayanın arkasına gideyim orada yaparım" deyip arkadaşı uyarmıştım. İleride çok iri (2-3katlı bina gibi) bir kayanın yanına gittim. Tabi ne olur ne olmaz diye silahım elimde emniyeti de açık. Neyse kayanın arkasına dolandım. İndirdim kamuflajı başladım işe :D silahım elimde emniyetini kontrol edip ne olur ne olmaz diye hazır bekliyordum. İşte ne olduysa o an oldu. Birden 20-25 metre mesafede karşıma 2 tane ayı yavrusu çıktı, ben durumun farkına varana kadar arkadan bayağıca iyi olan anneleri :D Ayı beni görünce bir ayağa dikildi sonra bir gök gürültüsü oldu :) sonra ön pençelerini yere vurdu. Valla hatırladığım kadarı ile ön pencerelerinle toprağı sağa sola doğru karıştırmasıyla yerden kalkan tozları gören ben kamuflajı toplayamadan silah elimde başladım kaçmaya... Arkama baka baka deparla koştuğumu gören silah arkadaşım (Teröristtir diye köşeyi dönüp bana atış yapmasınlar diye)benim çıktığım bölgeye baya atış yapmıştı. Ayı sesten korkup kaçtı zannedersem :) Mevziiye geldiğimde telsizden durum istiyorlardı. Bizim bölükten bir komutanımız hemen mevziiye yetişmiş zaten. Beni görünce "çingene bu halin ne lan. üstün başın bok içinde? nerden geliyon, pantulunu topla, botun nerede, ayağında neden botun yok? napıyosunuz oğlum siz burda!!!!" deyince "şimdi askerliğin bitti oğlum" dedim.
Durumu hemen komutana anlattım. Gidip botumu bulduk. (artık nasıl kaçtıysam ayağımdaki bot kaçarken ayağımdan çıkmış). Nöbetçi amire vukaatı bildirmişler. Mevzii yi terk ettiğim için ceza vermediler bir seferlik ama çok acayip askeri cezalar yedim. sayabildiğim 370komando dansı 70mekik 65sınavdan sonra saldım kendimi yere. İyi bir asker olduğum için  saolsun bölük komutanım bu kadarla cezalandırdı beni. Gerçi sonra ki bir haftayı ağrılarımdan dolayı tam hatırlayamasam da :)

Bu başımdan geçen olayı örnek olarak anlattım.

askerdeyken arama tarama faaliyeti içindeyken. önümüzde yatan ayı (herhalde uyuyordu) sesi duyunca birden ayaklandı. 15-20 metre mesafede göz göze kaldığımız ayıya hemen silahı çevirip emniyeti otomatiğe çevirdim. Komutanıma "atayım mı komutanım" dediğimde "yok atma aslanım bırak hayvan yoluna gider" deyip yanımdan ayıya doğru bağırarak el kol hareketi yaparak korkutmaya çalıştı. Hayvan sanki anlamış gibi döndü arkasını hızlıca uzaklaştı.

Demem o ki beddua atmayalım. Görevini yapan bir askeri birliğe çok yaklaşıp tehdit içerdiyse birlik tarafından vurulmuş olabilir.
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

Çevrimdışı Savaş GÜLTEKİN

• Müdavim Üyemiz
  • http://www.yabanda.com
    • www.yabanda.com
« Yanıtla #38 : 16 Eylül 2013, 15:45:22 »
  Ülkemizde çevre orman bakanlığının ki en zengin bakanlık biiliriz bakmakla kalmayıp av turizmine bir standart getirmesi gerekir ki böylesi bilinçsiz görüntüler olmasın. Kldıki bu sadece fotolara yansıyan görüntüler yansımayanları varın siz düşünün...Güzel bir trofeymiş :D
Savaş GÜLTEKİN (KEKLİK AVCISI) BİTLİS/TATVAN
http://www.yabanda.com
1975

Çevrimdışı Ahmet KAZICI

• Müdavim Üyemiz
  • keklik avcısı
« Yanıtla #39 : 27 Aralık 2013, 13:38:05 »
yazıkyaaa. valla günah tamam avcıyız ama keklik vur tavşan vur ördek vur. bu vurulmu yaa zaten yok denecek kadar az.elin kırılsın
  • Ata
  • Ata
  • Sarsılmaz
  • 1-seter 2 kuttzaar 3- pointer
Ahmet KAZICI
1970 Söke AYDIN

Çevrimdışı Osman Ş.İNCE

• AvlakForum Üye
  • *
  • AFFETMEK ; İYİ İNSANLARIN İNTİKAMIDIR...
« Yanıtla #40 : 27 Aralık 2013, 15:46:22 »
bunu vuran ancak ; küçük hedefleri vuramayan , büyük bir zavallıdır...
Osman Şahin İNCE
1985 MERSİN
Çıraklığını yapmadığın işin , Ustalığını yapmayacakmışsın...

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #41 : 27 Aralık 2013, 16:00:22 »
çok güzel bir hayvanmış..yazık olmuş  :(