Gönderen Konu: Nasil bir Red-dot almaliyim?  (Okunma sayısı 5791 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İsmail METE

• AvlakForum Üye
  • *
Nasil bir Red-dot almaliyim?
« : 08 Ocak 2019, 15:36:01 »
Kiymetli ustalar, degerli dostlar;
Tactical tufek icin bir red dot almak istiyorum ama,
Tek kursun atisinda kullanacagim
Hangi marka iyidir
Servis olanagi varmidir.
Ulkemizde uretilen bir marka model var midir
Butce 500 tl.
Kullanan,alicak olan,kullanipta memnun kalmayan,
Bu konuda kiymetli ustalarin yorumlarini ve onerilerini beklerim.
İsmail METE
1981 DENİZLİ

Çevrimdışı Erkan ÜNAL

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Nasil bir Red-dot almaliyim?
« Yanıtla #1 : 08 Ocak 2019, 20:39:19 »
İsmail kardeşim taktik tüfeğinin üst bantı nasıl... bir foto atarsan takılabilirlik. Durumuna bakalım... ben 66 namlu şeritli tüfeğimde reddot kullanıyorum... ince ayar yaparsan atış konforu Harika... 2 göz açık da atış yapabilirsin..ben domuzda kullanıyorum... hangi tüfeğe takılacak... sonra ince ayar...bunun bir iki yolu var...sanırım bütçen  yeter....
  • Alt Üst Çifte 71
  • Slug 61 Y.oto
  • 66 namlu Y.oto
  • 71 namlu Y.oto
  • Alt Üst Çifte 76
Erkan ÜNAL
1969 Orhangazi/BURSA
İkamet- TEKİRDAĞ Merkez

The following users thanked this post: Abdullah GÜLTEPE, İsmail METE

Çevrimdışı İsmail METE

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 08 Ocak 2019, 21:31:25 »
İsmail kardeşim taktik tüfeğinin üst bantı nasıl... bir foto atarsan takılabilirlik. Durumuna bakalım... ben 66 namlu şeritli tüfeğimde reddot kullanıyorum... ince ayar yaparsan atış konforu Harika... 2 göz açık da atış yapabilirsin..ben domuzda kullanıyorum... hangi tüfeğe takılacak... sonra ince ayar...bunun bir iki yolu var...sanırım bütçen  yeter....
Erkan bey,
Kullanacagim tufek bu rs a2

Simdilik sadece atis yapiyorum.Fisek tufek kombinasyonu yakalarsam domuz avinada baslayacagim insallah.
İsmail METE
1981 DENİZLİ

Çevrimdışı Erdinç UÇAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 09 Ocak 2019, 00:52:13 »
İsmail Bey merhaba,
Öncelikle 500 TL alabileceğiniz bir red dot size bir fayda sağlamaz görüşündeyim. aliexpress,ebay veya amazon gibi bir yerden almak isteseniz bile, ateşli silahlar için olan ürünler sizin bütçenizin üzerinde. Gümrükte sorun çıkma olasılığı sonrası oluşabilecek bürokratik işlemler sizi üzer, ürün geri gönderilir. Yivsiz av tüfeğinde verim alınabilecek ürünler için https://www.balistikmarket.com/ ürünlerine özellikle fiyat performans açısından değerlendirilebilecek ürün olarak "Holosun HS403B" ürün tavsiye edilir. Bu konuda benim düşüncelerim bunlar. Yaşanmış tecrübesi olan arkadaşlarında tavsiye ve yönlendirmelerini takip ediyor olacağım.
  • Beretta A400 Xplor Unico
  • B.C Miroku
  • Beretta 1301 Tactical
  • Ermox XA4
Erdinç UÇAR
1978-Edirne

The following users thanked this post: İsmail METE

Çevrimdışı Ömür DURMUŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #4 : 09 Ocak 2019, 07:23:31 »
merhaba.bir kaç değişik optik kullanmış biri olarak fikrim şu ki , 500 Tl alacağınız bir üründe işiniz tamamen şansa kalmıştır - büyük ihtimalle paranız boşa gider..üçüncü sınıf taklit ürünleri Çin'den getirip içinivb yapıştırıp sağlamlaştırıp satanlar da var...şahsi görüşüm  eğer yurt dışına gidip gelen bir tanıdığınız varsa onların alıp getirmesidir  -daha ucuza daha kaliteli ürün alırsınız....aksi takdirde mutlaka Holosun-Vortex vb gibi ülkemizde orijinalini bulabileceğiniz bir ürün tercih edin başını ağrımasın....çok hızlı nişan almak atış yapmak için tercihiniz reflex sight ya da holosight olmalı..bir tık daha nişan alacak zamanınız varsa red dot lar  size uygundur...özellikle ABD giden gelen biri olursa tavsiyem oradan ürün aldırmanızdır. iyi şanslar
  • typhoon f12 / t4
  • derya lion ipsc /crx400 / x400
  • hatsan mpa
  • Mossberg 500
  • stoeger m3k
  • derya mk12
1973 - İstanbul

Çevrimdışı İsmail METE

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 09 Ocak 2019, 09:50:28 »
İsmail Bey merhaba,
Öncelikle 500 TL alabileceğiniz bir red dot size bir fayda sağlamaz görüşündeyim. aliexpress,ebay veya amazon gibi bir yerden almak isteseniz bile, ateşli silahlar için olan ürünler sizin bütçenizin üzerinde. Gümrükte sorun çıkma olasılığı sonrası oluşabilecek bürokratik işlemler sizi üzer, ürün geri gönderilir. Yivsiz av tüfeğinde verim alınabilecek ürünler için https://www.balistikmarket.com/ ürünlerine özellikle fiyat performans açısından değerlendirilebilecek ürün olarak "Holosun HS403B" ürün tavsiye edilir. Bu konuda benim düşüncelerim bunlar. Yaşanmış tecrübesi olan arkadaşlarında tavsiye ve yönlendirmelerini takip ediyor olacağım.

Erdinc bey,
Holosun'u youtube da kullananlardan izledim.Anladigim kadariyla memnunlar.Ama benim butceyi o sekmentteki urunler baya zorlar.Fiyat perfonmas bakimindan uygun olan urun varsa onu tercih etmeyi dusunuyorum.
İsmail METE
1981 DENİZLİ

Çevrimdışı İsmail METE

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 09 Ocak 2019, 09:55:49 »
merhaba.bir kaç değişik optik kullanmış biri olarak fikrim şu ki , 500 Tl alacağınız bir üründe işiniz tamamen şansa kalmıştır - büyük ihtimalle paranız boşa gider..üçüncü sınıf taklit ürünleri Çin'den getirip içinivb yapıştırıp sağlamlaştırıp satanlar da var...şahsi görüşüm  eğer yurt dışına gidip gelen bir tanıdığınız varsa onların alıp getirmesidir  -daha ucuza daha kaliteli ürün alırsınız....aksi takdirde mutlaka Holosun-Vortex vb gibi ülkemizde orijinalini bulabileceğiniz bir ürün tercih edin başını ağrımasın....çok hızlı nişan almak atış yapmak için tercihiniz reflex sight ya da holosight olmalı..bir tık daha nişan alacak zamanınız varsa red dot lar  size uygundur...özellikle ABD giden gelen biri olursa tavsiyem oradan ürün aldırmanızdır. iyi şanslar
Omur bey,
Anladigim kadariyla holosun-vortex-aimpoint gibi urunler kendini ispatlamis urunler.
Biraz daha arastirip f/p urunu bulamiycak olursam, yurt disindan gelen birine siparis veririz artik.
İsmail METE
1981 DENİZLİ

Çevrimdışı Mehmet Sabri MUTLUER

• Expert Üye
« Yanıtla #7 : 09 Ocak 2019, 10:04:38 »

Tactical tufek icin bir red dot almak istiyorum ama, Tek kursun atisinda kullanacagim
Hangi marka iyidir Servis olanagi varmidir. Butce 500 tl.

İsmail bey,

Maalesef ayırdığınız bütçe ile alabilecekleriniz ancak Airsoft için üretilmiş  Red-dot'lar için yeter. Yivsizlerin geri tepmesine dayanacak, ayarları kaçmayacak iyi sınıfında en ucuz Red-dot Sightmark tır, ülkemizde satışı mevcut. Onun ederi de maalesef bütçenizin 3 katı kadardır. Biraz birikim yapıp almanızı tavsiye ederim.  Bütçenizi,  sıfırlaması hemen bozulan hatta kırılabilen ucuz Red-dot'lar için harcamayın.
  • Benelli Supernova
  • Beretta 1301
  • Ata CY Slug
  • Retay Masai Mara
MSM 1948-İzmir

Çevrimdışı İsmail METE

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 09 Ocak 2019, 10:44:53 »
İsmail bey,

Maalesef ayırdığınız bütçe ile alabilecekleriniz ancak Airsoft için üretilmiş  Red-dot'lar için yeter. Yivsizlerin geri tepmesine dayanacak, ayarları kaçmayacak iyi sınıfında en ucuz Red-dot Sightmark tır, ülkemizde satışı mevcut. Onun ederi de maalesef bütçenizin 3 katı kadardır. Biraz birikim yapıp almanızı tavsiye ederim.  Bütçenizi,  sıfırlaması hemen bozulan hatta kırılabilen ucuz Red-dot'lar için harcamayın.
Mehmet Sabri Bey,
Haklisiniz.Anlasilan;
Red dot isini butceyi belli seviyeye gelene kadar biraz oteleyelim.Anladim kadariyla su anki kurlarla 1500-2000 arasi kaliteli yari yolda birakmayan urun alabilecegiz.
Desenize iyi mal iyi para.
İsmail METE
1981 DENİZLİ

Çevrimdışı Mehmet Alper YAZAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 09 Ocak 2019, 10:55:20 »
Erkan bey ben de red dot düşünüyorum. Bazı sorular sormak istiyorum size. Armsanın gezli slug namlusu var. Ancak benimkinde ray yok üzerinde. Buna red dot uyar mı? Bir de domuz avı için hangi tipini tercih etmek gerekir? Gez arpacıklı slug namluya bu aparatı takmak ekstra bir fayda sağlıyor mu sizce domuz avında?
  • Winchester SXP Black Shadow
  • Armsan Paragon Grande S Combo
  • Cesa Favorit 1800
  • Özkanlar FX-19
1990 Erzincan

Çevrimdışı Erkan ÜNAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 09 Ocak 2019, 10:58:13 »
    İsmail kardeşim bu tip kızaklı bir tüfeğe Aimpoint tarzı bir reddot alman gerekir.... fiatı biraz farklı çıkabilir... üst bantta yeri olsaydı küçük ekranlı model takılabilirdi... selamlar
  • Alt Üst Çifte 71
  • Slug 61 Y.oto
  • 66 namlu Y.oto
  • 71 namlu Y.oto
  • Alt Üst Çifte 76
Erkan ÜNAL
1969 Orhangazi/BURSA
İkamet- TEKİRDAĞ Merkez

Çevrimdışı İsmail METE

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 09 Ocak 2019, 11:20:17 »
    İsmail kardeşim bu tip kızaklı bir tüfeğe Aimpoint tarzı bir reddot alman gerekir.... fiatı biraz farklı çıkabilir... üst bantta yeri olsaydı küçük ekranlı model takılabilirdi... selamlar
Erkan Bey,
Aimpointlerin fiyatida dediginiz gibi, bizim butcenin ustunde.Butceyi biraz toparlayalimda, kaliteli bir urune yonelecegiz artik.
İsmail METE
1981 DENİZLİ

Çevrimiçi Abdullah ORUÇ

• Müdavim Üyemiz
  • "Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"
« Yanıtla #12 : 07 Eylül 2019, 05:00:47 »
merhabalar;
eski bir konu ama reddot konusunda yardıma ihtiyacım var.
cantilever namlu için HOLOSUN marka red-dot düşünüyorum. yukarıda yorumlarda yazılan diğer markaları (aimpoint hariç) tanımıyorum.
kullanımı nasıldır? yani basınca dayanıklı mıdır? yivsiz tüfek için tavsiye eder misiniz?
Holosun marka red-dot Türkiyede satışı var mı?
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
  • Armsan Phenemo 28" - 21" Barrel
  • Best Arms 24" Slug Barrel
Abdullah ORUC
 1982 BURSA

"Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"

Çevrimdışı Taner TOPÇU

• AvlakForum Üye
  • *
  • TANRI Türkü Korusun ve Yüceltsin
« Yanıtla #13 : 07 Eylül 2019, 17:22:27 »
Holosun iyi bir markadır Vortex, Aimpoint ,Eotech ,Sig sauer, Trijicon ,Truglo bu markalarıda araştırabilirsiniz.Ben Truglo reflex sight modelini 2 sezondur kullanıyorum domuz avında 0 lama kesinlikle bozulmuyor pil ömrü çok iyi su geçirmezliğide fevkalede.Ayrıca normal 20mm çap olan red dotunu yedek olarak yurtdışından tedarik ettim.Fotoğraflarını atıyorum umarım yardımı dokunur.

1982-BURSA

Çevrimdışı Mehmet Sabri MUTLUER

• Expert Üye
« Yanıtla #14 : 09 Eylül 2019, 16:12:02 »
merhabalar;
eski bir konu ama reddot konusunda yardıma ihtiyacım var.
cantilever namlu için HOLOSUN marka red-dot düşünüyorum. yukarıda yorumlarda yazılan diğer markaları (aimpoint hariç) tanımıyorum.
kullanımı nasıldır? yani basınca dayanıklı mıdır? yivsiz tüfek için tavsiye eder misiniz?

Abdullah bey,
Ben Aimpoint kullanıcısıyım, aimpoint PRO ve Aimpoint Micro T2 kulanıyorum. Bunlar en üst düzey, fiyatıda oldukça yüksek optikler. Arkadaşlarımdan Eotech kullananlar var, uzun vadede bazı sorunları oldu. Holosun yurtdışındaki yorumlarına bakılırsa ucuz ama kullanışlı bir optik olarak görünüyor. Türkiye'de alınabilecek alternatifler arasında Sight Mark Wolverine var. Kullanan arkadaşlarım yorum yazabilirler   https://tac87.com/kategori/optikler/optik-nisangahlar?cat_id=2538215333125350400
  • Benelli Supernova
  • Beretta 1301
  • Ata CY Slug
  • Retay Masai Mara
MSM 1948-İzmir

Çevrimdışı Tarık EFE

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 09 Eylül 2019, 22:11:59 »
İzmir Av Market te Holosun, Eotech, Sightmark, vortex, vb... modelleri temin edebilirsiniz.

Tüfek feneri almayı düşünen arkadaşlar için dip not ;

Streamlıght Hl X 1000 lumen tüfek feneri de firmanın stoklarında.
  • Benelli M4 .Armsan 612 Slug. Huğulu Poze .Sarsılmaz Poze.Üzümlü Poze.
1976 - İzmir

The following users thanked this post: Mehmet Sabri MUTLUER

Çevrimiçi Abdullah ORUÇ

• Müdavim Üyemiz
  • "Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"
« Yanıtla #16 : 09 Eylül 2019, 23:16:59 »
Holosun yurtdışındaki yorumlarına bakılırsa ucuz ama kullanışlı bir optik olarak görünüyor. Türkiye'de alınabilecek alternatifler arasında Sight Mark Wolverine var. Kullanan arkadaşlarım yorum yazabilirler   

Arkadaşım Amerikada idi. ağustos başında geldi. e-Bay da 2,el Holosunlar vardı. 150-170 dolara alabilecektik lakin. Daha önemli şeyler almaktan ona paramız kalmadı. Arkadaşın tekrar gitmesi Tramp'a bağlı. :) :) :)

şimdi "keşke" diyorum lakin. iş işten geçti.
bu av sezonuna yetişmeyecek ama önümüzdeki yıl için birtane Holosun almam gerek sanırım.
  • Armsan Phenemo 28" - 21" Barrel
  • Best Arms 24" Slug Barrel
Abdullah ORUC
 1982 BURSA

"Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"