Gönderen Konu: KRAL SÜPER POZE HEM ZARİF HEM HESAPLI  (Okunma sayısı 69098 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yalçın YUSUF

• AvlakForum Üye
  • *
KRAL SÜPER POZE HEM ZARİF HEM HESAPLI
« : 06 Ocak 2010, 13:46:43 »
Arkadaşlar dün av bayiinde kral süper pozeyi gördüm bana çok zarif ve estetik olarak mükemmel geldi fiyat olarakta 600 tl hem hesablı ama tabiki kullanışı ve namlusu  önemli piyasada çok daha kaliteli süper pozeler olduğunu biliyorum ama bizim bütcemize göre uygun ama kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum saygılar
Yalçın UYSAL
1974 İZMİR

Çevrimdışı Kurultay AYGAN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: KRAL SÜPER POZE HEM ZARİF HEM HESAPLI
« Yanıtla #1 : 06 Ocak 2010, 14:10:18 »
Yalçın bey bende 3 ay önce bi poze almak için çok araştırdım.Kralda araşırdığım kadarı ile çift patlama,enjektör arıza oldukça sık rastlanan bi sorun.Poze de huğlu yada bi bakın derim hafif modelleride piyasada sitemiz üyelerinden Mehmet TATLIYA ulaşırsanız size her konuda yardımcı olacaktır.

Kurultay AYGAN 20.06.1979
Keşan-EDİRNE 0536 492 04 28

Çevrimdışı Mustafa AYAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 06 Ocak 2010, 14:34:31 »
bıldıgım kadarıyla eger bi yanlışım yoksa huglu tüm tüfeklerınde gramajını düşürdü ve fiyat yansıtmadı 104a tavsıye edrim gramacı dustukten sonra kullanılaca kbi tüfek saygılarr
Mustafa AYAN
1984 istanbul
**BİLECİKLİM**

Çevrimdışı Mustafa ÖNDER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 06 Ocak 2010, 15:23:18 »
yalçın abi ben kıral marka süper poze kullanıyorum 3 yıldan beri ilk tokata ava GİTTİM İLK AV ĞÜNÜMDE Bİ TAVŞAN Bİ KEKLİK VURDUM 1 YIL HİÇ BOŞ GELMEDİM ÖRDEK ,TAVŞAN ,KEKLİK ÇULLUK, BILDIRCIN,ÜVEYİK ,KARA TAVUK,KARAMEKE, FURDUM TIK SORUN YAŞAMADIM AL KULLAN MEMNUN KALIRSIN

Yapılan avlar M.A.K. kararlarına uygundur.!

Mustafa ÖNDER 1982

Çevrimdışı Levent ERDENİZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 06 Ocak 2010, 16:17:50 »
ben ve bayabi arkadaşım burda kral 20 numara poze kullanıyoruz gerek özellik olarak gerekse avdaki performansı çok güzel bi tüfek.fiyatıda makul ufak tefek bazen sorunlar çıkarabiliyor ama onuda hemen gideriyorlar.ben huğluda kullandım çok güzel bi tüfek ama ağır.bence alın memnun kalacaksınız...
Levent ERDENİZ
1978 Alanya ANTALYA

Çevrimdışı Serkan KESKİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 06 Ocak 2010, 17:41:21 »
Yalçın Bey Kral marka namlu arası açık, namlu 65 cm ,aliminyum kasa, enjektörlü,sellektörlü, tek tetik tüfeği 4 ay önce aldım hatta taksitleri daha bu ay bitti.Çalışma sistemi olsun enjektör olsun şu ana kadar hiç bir problemini görmedim.Yanlız ben uzun süre otomatik kullandığım için henüz tüfeğe alışamadım.Fiyat meselesine gelince tüfeği aldıktan sonra internette fiyatını araştırdım bazı sitelerde daha uygun olduğunu gördüm.Ben 550 tl ye 4 taksit yaptırmıştım.Bir araştır derim sonuçta üzümlü kökenli bir marka.Tavsiye ederim.Fotoğraftaki bıldırcınlar omzmdaki bahsttiğim tüfekle vuruldu. :)
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2010, 17:50:59 Gönderen: Serkan KESKİN »
Serkan KESKİN  1983 Senirkent / ISPARTA -  İKAMET GELİBOLU

Çevrimdışı Durhasan GÖNEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Aşk'ı Hak'ka oLmayanın LaçkaLaşır AkLı
« Yanıtla #6 : 07 Ocak 2010, 21:02:00 »
20  tane kurşunu peşpeşe atamaz .Enjektör ve çift patlatma sorunları biraz şans işi.Avı canlı düşürmesinide unutmamak lazım.eğer sağlam tüfek istiyorsanı çift tetik enjektörsüz huğlu alın derim.Yerli mallarında detay arttıkça kalite düşüyor. tane kral poze aldım sattım.

Berk bey,hangi deneyiminize istinaden 20 kurşunu peşpeşe atmaz dediniz..Nolur..?Namlu mu şişer yivlilerde olduğu gibi..?
     Avı canlı düşürmesi,namlu iç çapının 18.3 lerde olup,düşük gramajlarda mükemmel grupman yapmasından mı kaynaklanıyor acaba sizce..?
     Huğlu nun çok sağlam olupta,Kral ın sağlam olmaması konusunda da bizi aydınlatırsanız sevinirim..
     Cevabınızı bekliyorum..
Durhasan GÖNEN
1977 Silifke/MERSİN                                                           
0 rh-
[email protected]

Çevrimdışı Ramazan AKNARÇAY

• Gravürcü
  • AvlakForum Üye
  • *
    • www.vurucuav.com
« Yanıtla #7 : 08 Ocak 2010, 22:39:46 »
    Berk bey,hangi deneyiminize istinaden 20 kurşunu peşpeşe atmaz dediniz..Nolur..?Namlu mu şişer yivlilerde olduğu gibi..?
     Avı canlı düşürmesi,namlu iç çapının 18.3 lerde olup,düşük gramajlarda mükemmel grupman yapmasından mı kaynaklanıyor acaba sizce..?
     Huğlu nun çok sağlam olupta,Kral ın sağlam olmaması konusunda da bizi aydınlatırsanız sevinirim..
     Cevabınızı bekliyorum..

Durhasan  abi   cevabı  bende  merak  ettim  açıkçası
Kaybetmeyi öğren, yoksa kazanmayı çok ciddiye alırsın..
Ramazan AKNARÇAY       0 542 337 14 71
1977- Üzümlü/ KONYA
www.vurucuav.com

Çevrimdışı Bülent SALIK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 09 Ocak 2010, 09:31:15 »
Kral poze almak istediğim bir tüfek ilk fırsatta alacağım eski üzümlü kooperatifin yerine kurulan  şirket kaliteli tüfekler üretiyor bir arkadaşım kullanıyor çok memnun.
Bülent SALIK
0 Rh + 1969 MANİSA ikamet TEKİRDAĞ
Özkanlar fx 15 cesa süperpoze vursan 92 a

Çevrimdışı İsmail TALAY

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 10 Ocak 2010, 19:12:18 »
 değerli arkadaşlar , yukarıda ki yorumları teker teker okudum , 15 yıldır ava giden bir avcı ve 1 yıllık av bayisi olarak şunları söyleyebilirim . Browning, beratta, remington , ve diğer yerlitüfeklerin hemen hepsin i kullandım veya yakın arkadaşlarım kullanıyor.

av bayisi olarak bir kaç marka tüfek satıyorum. bu sezon başından bu yana kullandığım tüfek ; 20 cal KRAL SP enjektörlü . gerek mekanizma sı gerek namlusu gerekse saçma grupmanı olarak fazlaca memnun olduğumu belirteyim. yerli teüfeklerin enjektörlerinde zaman zaman sorun yaşandığı da olmuyor değil , örneğin kral ı kullanmaya başladığımda üveyik avlarında 25 gr YAF ile enjektör sorunu yaşadım , fabrika ya durumu bildirdim ve arıza giderildi.. Evet artık türkiye de de güzel av tüfekleri üretiliyor. Yakın gelecekte avrupayı yakalayabileceğimizi düşünüyorum.

Ha ayrıca arka arkasına 20 kursun atmasam da bir hayli kursun atışım oldu KRAL la , çok güzel atışlardı hepsi. evet arka arkaya 20 kursun atılıp atılmayacağı konusunda da şöyle söyleleyim , hangimiz bir avda arka arkaya 20 kursun atıyor ki silah sorun cıkarsın? silahlarımız av için üretiliyor show için değil .. tüfeği hangi amaçla kullanacaksak ona göre silah alalım dimi , ava gideceksek av tüfeği , show yapacaksak show tüfeği :)
İsmail TALAY
1975 BALIKESİR

işte bingo

• Gravürcü
  • AvlakForum Üye
  • *
    • www.vurucuav.com
« Yanıtla #10 : 24 Ocak 2010, 18:24:29 »
Sevgili  Berk
2  adet Kral  poze  almış  kullanmış  ve   satmışın , çift  patlatma  sorununu  yasadığını  söylüyorsun  .bir  tanesi ilk  çıkanlardanmış  yani  2003  öncesi onlarda  vardı  bu  sıkıntı  malum   diğeri  2008  çıkışlı ,ruhsatta  sıkıntılar  olmuş  fabrikayı  aramışın aldığın  yer  bunu  yapması  gerekirken  sen  halletmişin  .peki  bu  çift  patlatma  sıkıntısında  fabrikayı  aradınmı  daha  önce  aramış  olduğun  gibi , hayır ! paslanma  durumları  için  aradınmı  ,hayır !  Yoksa  aradında  ilgilenilmedimi  .
 Seni anlamak  için  çaba  sarfediyorum  ama  anlayamadığım  sekilde  ısrarla 1-2yada  3-5 tüfek  üzerinden  genelleme  yapıyosun .senin  mantığından  gidersek  açtığın  başlıktaki
http://www.avlakforum.com/forum/index.php?topic=88591.0
  sorun  yapan  fusion  evolveyi  bu  genellemeye  dahil  edersek  bütün  fusion  evolve,ler  fişeği  yatağa  verirken sorun  yapıyor (kaşık dısa  veriyor ) sonucu  çıkmazmı .Bence  daha  yapıcı  olmamız  gerek .
Ayrıca 2008   üretimi  kral  poze  için , 18,3  iç  çaplı  bir  namluda normal  sartlarda  40  gr  yada  üzeri  dolu  atıp  vede   sonuç  beklemek  bi  garip  .sanırım  yanlış  yazdın . ;)
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2010, 18:28:24 Gönderen: Ramazan AKNARÇAY »
1977- Üzümlü/ KONYA
www.vurucuav.com

• Gravürcü
  • AvlakForum Üye
  • *
    • www.vurucuav.com
« Yanıtla #11 : 24 Ocak 2010, 18:27:44 »
Diyeceksinki  niye  76  magnum  ibaresi  var .bu  tamamen  başka  bir  konu
1977- Üzümlü/ KONYA
www.vurucuav.com

Çevrimdışı Yusuf AKSU

• AvlakForum Üye
  • *
  • www.AksuAv.com.tr - 1982' den Beri Sizlerle..
    • Online Av Malzemeleri
« Yanıtla #12 : 11 Şubat 2010, 22:58:25 »
kral ve torun pozeler güzel ve uygun fiyatli krallar biraz daha uygun yani altiyuz tl den daha uyguna satıyorum.. sattıgım musterılerımde memnunlar.. dusunen varsa yardımcı olurum
rasgele
Yusuf Polat AKSU - Online Av Malzemeleri - http://www.aksuav.com.tr - Karaman

Çevrimdışı Harun ÖZCAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 07 Aralık 2010, 20:34:25 »
Arkadaşa aldık 1 at önce enjektörlü alüminyum kasa 2850 gram  500TL  şimdilik iyi herhangi bir sorun yok .
Harun ÖZCAN
1980 SAKARYA

Çevrimdışı Salih GÜLÜCÜ

• AvlakForum Üye
  • *
  • Ey Türk titre ve kendine gel
« Yanıtla #14 : 05 Şubat 2011, 12:03:49 »
     Cevabınızı bekliyorum..

yılın sorusu arka arkaya 20 tek kurşun atarmı atarsa süper atmazsa çok kötü arka arkaya 20 kurşun atarda sorun çıkarmazsa soba borusu yap o tüfeği ya namluda doğru düzgün bir şok yoktur yada ısınmayacak kadar kalın ve odun gibi bir silahtır arkadaşlar bunlar yivli poze değil özel yapılmış tek kurşun atımı tüfeği değil trap skeet tüfeğide değil bunlar kuş ve tavşan avı için tasarlanmış 2800 gr ağırlığında alimünyum kasa silahlar ve yapılma amaçlarını çok güzel karşılıyorlar ki şu dipçik ve el kundağındaki abartı lazer işleme olayınıda bir yana bırakıp sade ve az bi işleme yapsalar eminim çok avcı elinden bırakmaz 500 liralık tüfek bu kadar olmaz tek tetik enjektör v.s. yine iyi tüfek eline bi benelli almış yada ucundan tutmuş görmüş avcılıkta yeni arkadaşlar ondan başka bişi tanımazlar yerliye neden bukadar karşıyız bu ülkeyide bu ülkenin yaptıklarınıda sevin 5000 euroluk silahlardakini 500 liralık silahlarda aramayın yapsın beratta 500 euroya bi pozede kalitesini bi görelim eleştiri mantıklı olduğu zaman eleştiri olur mantığın dışına çıktımı saçmalamadan başka bişi değidir 5000 liralık doğandan 500000 liralık ferrari performansı beklemeye benzer
Salih GÜLÜCÜ  1982 ANKARA
CZ550 hunter lux 308win
Browning A5 ultimate ducks,Ata venza
Canik TP9 SFx

Çevrimdışı Salih GÜLÜCÜ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 05 Şubat 2011, 12:07:06 »
ismail bey 20 calibresinin enjektörlüsü varmı kralın cevabınızı bekliyorum almak için sordum 20 calibrede olmadığını söylediler
CZ550 hunter lux 308win
Canik TP9 SFx

Çevrimdışı İsmail TALAY

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #16 : 05 Şubat 2011, 13:06:36 »
ismail bey 20 calibresinin enjektörlüsü varmı kralın cevabınızı bekliyorum almak için sordum 20 calibrede olmadığını söylediler

tabiki var..
İsmail TALAY
1975 BALIKESİR

işte bingo

Çevrimdışı Salih GÜLÜCÜ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 05 Şubat 2011, 13:31:10 »
teşekkürler ismail bey ben de almak istemiştim 20 calibresini parlak brawning pozelere benzeyen bi kubuz yapmışlar 12 calibresi 2600 -2700 gr civarındaydı 20 si süper olur yürüyüş avında sizinkinin ağırlığı nedir aceba
CZ550 hunter lux 308win
Canik TP9 SFx

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #18 : 05 Şubat 2011, 20:47:09 »
... parlak brawning pozelere benzeyen bi kubuz yapmışlar ...

Alaşım pozede krom kaplama mıydı acaba? Bence iyi olur. Kubuzu çizilmelerden, sürtünerek aşınmadan korur. Biraz parlak olsa da olur. Fakat böyle kromlu ve alaşım kubuz yerli poze var mı?
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Salih GÜLÜCÜ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #19 : 05 Şubat 2011, 23:09:03 »
alaşım deyip geçmeyin ben f 16 savaş uçağı fabrikasında elektriksel modifikasyoncu olarak çalışıyorum f16 nın %90 ı  t5 - t6  alimünyumdur çizmek için çaba harcamak lazım bu silahlarda t5 alimünyum kullanıyor ama krom kaplama olan çok hoş duruyordu
CZ550 hunter lux 308win
Canik TP9 SFx

Çevrimdışı Harun ÖZCAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #20 : 06 Şubat 2011, 15:32:45 »
20 kalibre  yok sitesinde
Harun ÖZCAN
1980 SAKARYA

Çevrimdışı Salih GÜLÜCÜ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #21 : 06 Şubat 2011, 16:57:29 »
ismail abi var dedi harun bende yok diye biliyorum en yakın zaman da fabrika ile görüşmeyi düşünüyorum 20 calibre tek tetik enjektörsüz var ama enjektörlüsü yok diye biliyorum
CZ550 hunter lux 308win
Canik TP9 SFx

• Gravürcü
  • AvlakForum Üye
  • *
    • www.vurucuav.com
« Yanıtla #22 : 08 Şubat 2011, 22:06:32 »
20  cal  alaşım  kasa  pozesi  yok  arkadaşlar  Kral'ın .metal kasa  olarak var 20  cal  onunda  ejektörlüsünün üretimi   son  1 yıldır yok  .Bayilerin  stoklarında  olabilir .
Ayrıca  şunuda  söylemek gerek  alaşım olan  bir  kubuzu  krom kaplayabilmenin  olanağı yok  .Alaşım  kubuzu  kaplamanın 2  yolu var 
1- Eleksol  kaplama ,renk olarakda  siyah ,beyaz  ,kırmızı ,gri yapılabiliniyor
2- Nikel  kaplama  ,beyaz ve  saten  renginde  yapılabilir .

Unutmadan  20  cal  alaşım  poze  üretimi  arge  aşamasında  devam  ediyor  Kral'ın  .İlerleyen  zamanda  bayilerde  göreceğiz inşallah .
1977- Üzümlü/ KONYA
www.vurucuav.com

Çevrimdışı Oğuz DRAMA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #23 : 09 Şubat 2011, 00:22:38 »
arkadaşlar ben kral aldım poze benden sonra babam da aldı ama bnim tüfekte bi sorun cıkmadı ama babamınkimde çift patlatma ara sıra oluyor.oda ağır fişek attığımızdan dolayı 40 gr dan sonra çift patlatma derdi oluyor herzaman olmuyor tabi ama yinede oluyor arasıra ama kullanışlı bi tüfek.
Oğuz DRAMA
28.09.1991 İSTANBUL ARNAVUTKÖY

Çevrimdışı Nedim ŞEN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #24 : 14 Şubat 2011, 00:27:00 »
Merak edilen bi konuyuda ben açıklığa kavuşturayım bende kralın 12 kalibre pozesi var 71 namlu çelik kasa enjektörlü arka arkaya 22 fişşek attım (B&P 6 numara 32 gram) banamısın demedi
Nedim ŞEN
1976 KÜTAHYA- AFYON-BİNGÖL
05053595605