Gönderen Konu: Yeni aktif valfli Kral mod.606 Escord  (Okunma sayısı 67823 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
Ynt: Yeni aktif valfli Kral mod.606 Escord
« Yanıtla #50 : 09 Aralık 2013, 13:33:58 »
Çok geç kalınmış bir özellik şu anda aktif valfli diye tanııtmak benim biraz tuhafıma gitti desem yalan olmaz,bu sistemi daha önce kendi adına pantentlemiş ve yıllardır tüfeklerinde  kullanan hatta aktif valf sistemini bile aşarak daha üstün piston sistemi üreten markalarımız varken,şimdi Kral'ın  yeni  ürettiği  aktif valfli diye tanıtmak günümüze göre bence biraz garip...
Doğru diyorsun ben şimdi tüfeği satıp hatsan alacağım
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #51 : 09 Aralık 2013, 13:35:22 »
Osman Bey kardeşim haklısın, bu aktif valf değil ama yerli hiçbir tüfeğimizdeki de değil. Mesela Hatsan'ınkilerin biri Akıllı Valf(smart valve), diğeri Smart MaxPiston diye isimlendirilmiş. Görünüşü evvelkilerden değil, özgün. Escord'daki de özgün. İkisi de aktif valf değil. Çünkü bu isimlendirme Browning'in patentli özelliklerinden birine ait. Yine de Hatsan ve Kral'daki subaplar(valf) Active Valve'nin yaptığı vazifeyi yerine getiriyor. Senin Hatsan'dakini çektiğin ve paylaştığın (eline sağlık), videodan ve yorumlarından biliyoruz. Düzgün çalıştığını öğrendik. Bu Kral'dakini senin yaptığın gibi detaylı atış deneyiminden bahseden olmadığından bilmiyoruz. Mamafih izlediğim bir iki videoda Kral'ın valf yayının "bence" biraz yumuşak olduğunu söyleyebilirim. Bu haliyle magnum gibi fişekler kullanmadan bile valf kapağının açılıp çalışacağını sanıyorum. İyi bir şey mi? Duruma göre değişir. Bakın iyi bilerek iddia etmiyorum, eğer böyleyse diye izah edeceğim(anladığım veya anlamadığım kadar): Normal fişeklerde de valfin çalışması, magnum kullanmayan avcılar için iyi bir şey. Her ne kadar magnumdaki kadar tüfeği sarsamasa  bile bir 24 gramdan 36-42 gramlara doğru sürgü tertibatının geriye darbesi artacaktır. Yani magnum olmadan da bu hızı dengelemek iyi bir şey olur. Hala bunun nasıl, ne kadar iş gördüğünü bilmiyor olsak da, benim gibi magnumlardan uzak avcıların da bu valfin faydasından istifade etmesi mümkün oluyor. Sizdeki Hatsan'da ise bildiğimiz kadarıyla magnumlarda ve geçekten sert fişeklerde aktifleşiyor görünüyordu. Bu da sizdeki gibi 89 mm yataklı bir tüfekte en olması gereken hali bana göre. Yani kullanana göre faydası değişecek bir şey. Yineliyeyim; bunların ustası değilim, iyi düşünmediğim yerler olabilir. Her halükarda şu Escord için de bu boşların mesafeleri hakkında bilgi verilse biraz daha doğru değerlendirebilirdik.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Osman KÖRÜKCÜ

• Müdavim Üyemiz
    • Sulusaray Kasabası Resmi Web Sitesi
« Yanıtla #52 : 13 Aralık 2013, 00:10:01 »
Volkan abi açıklaman için teşekkürler ancak ben aktif valf sisteminin  çalışıp çalışmadığından veya görevini yerine getirip getirmediği konusundan daha ziyade üretilen yeni bir yarı otomatik tüfekte aktif valf sistemiy var övünmek biraz tuhafıma gitti bilmiyorum kendimi yada düşüncelerimi istediğim gibi ifade edebiliyormuyum ama artık günümüzde aktif valf sistemi yarı otomatiklerin olmazsa olmazıdır,siz bunu ister aktif valf ister smart valve piston veya smart max piston diye yorumlayın hiç fark etmez. yani bu sistem zaten olmalıdır. ben bunu belirtmek istedim. eğer siz hiç yapılmayan bir özelliği ürününüzde yer verirseniz ozaman o özelliği one çıkararak reklam yapmalısınız diye düşünüyorum.
Burada hiç bir markanın reklamını yapma amacım yok ama yine hatsandan ornek vermek istiyorum mesela hatsanın supreme max modelinde bana göre hiç bir markada görmediğimiz 24 ve 66 gr fişekleri aynı şarjörde hiçbir parça ve piston değişimi yapmadan atabilecek şekilde bir piston sistemi kullanılmış. bu sistemi ne benelli'de,ne beratta'da,nede browning'de görmedik. yani bunun gibi yeni buluşlarla kullanıcıya hitap etmek markalarımıza daha çok prim kazandıracağına inanıyorum. eğer yanlışım varsa düzeltin. saygılar...

« Son Düzenleme: 13 Aralık 2013, 00:45:42 Gönderen: Osman KORUKÇU »
Osman KÖRÜKCÜ
1981 Nevşehir
0535 764 7219

Çevrimdışı Osman KÖRÜKCÜ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #53 : 13 Aralık 2013, 00:15:33 »
Doğru diyorsun ben şimdi tüfeği satıp hatsan alacağım

Cüneyt bey gücünüze giden ne oldu anlamadım ama cevap yazdığınız yorumumda herhangi bir marka belirtmedim sadece doğru bildiklerimi ifade ettim ama yanlış anlaşıldım demekki.
neyse bizde mütevazi olmak haklı olmaktan çok daha önemlidir.

Ancak tüfeğinizin böyle bir tanıtım videosunu görmek isteriz....
Ben bu videoyu çekeli yaklaşık 2 yıl oldu. benim anlatmak istedğim buydu,ancak bellliki yanlış anlaşılmışım....

« Son Düzenleme: 13 Aralık 2013, 00:24:17 Gönderen: Osman KORUKÇU »
Osman KÖRÜKCÜ
1981 Nevşehir
0535 764 7219

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #54 : 13 Aralık 2013, 00:28:25 »
selamlar osman bey kral eskortun 66 gr fişek atması mümkün değil 66 gr süper magnum fişekleri 89 mm yataklı yeni hatsan eskort tipi tüfekler atabilir kral eskortun fişek yatağı 76 mm dir en fazla atabileciği fişek ise 56 gr dır ben ilk gördüğümde kral eskortu almayı çok istemiştim ama 3+1 düşük fişek kapsitesi ve üzümlü tüfeği olması sebebiyle vaz geçtim görsel olarak piyasadaki en karizmatik ve yakışıklı tüfektir kral eskort
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2013, 00:30:09 Gönderen: Caner COŞAN »
1985
BURSA

Çevrimdışı Osman KÖRÜKCÜ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #55 : 13 Aralık 2013, 00:38:27 »
Caner bey benım amacım hiçbir zaman marka kıyaslamak veya tüfek yarıştırmak değil. ben bir birşey söyluyorum ve söylediğimin hala arkasındayım neredeyse 2014 yılına girdik hangi marka olursa olsun hiç fark etmez siz aktif valf sistemini tüfeğinize yeni uyguluyorsanız ve bunuda reklamlarınızda yer veriyorsanız bana göre kusura bakmayın ama günümüz teknolojisi ve üretkenliğine göre çok geride kalmışsınız demektir... ben bunu anlatmak istiyorum markanın,firmanın benim için hiç önemi yok.
Osman KÖRÜKCÜ
1981 Nevşehir
0535 764 7219

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #56 : 13 Aralık 2013, 00:47:41 »
merhaba osman bey ben yorumumu sizi eleştirmek için yazmadım maalesef o kral eskortu videoda tanıtan arkadaş zannedrsem fabrika tarfından yanlış bilgilendirilmiş bunu anlatmaya çalıştım zaten o videodaki arkadaşda 24 gr dan 64 gr ma kadar atış yapabilirsiniz diyor yani fişek yatağı  76 mm bir tüfekle 89 mm fişek atabilirsiniz bunu bilmeyen atıcı bu şekilde kullanırsa sonuçları kötü olabilir bunu anlatmaya çalıştım aktif valfe gelince çok iyi olmuş kral silah sanayiyi tebrik etmek lazzım Türkiyede il bu sistemi kullanan firma yanlış hatırlamıyorsam  yarı otomatik gazlı sistem tüfeklere bu lazimdı zaten aradan 1 - 2 yıl daha geçerse kral eskort için daha olumlu yanıtlar gelecek diye bekliyorum ben
1985
BURSA

Çevrimdışı Osman KÖRÜKCÜ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #57 : 13 Aralık 2013, 01:03:12 »
videodaki arkadaşda 24 gr dan 64 gr ma kadar atış yapabilirsiniz diyor yani fişek yatağı  76 mm bir tüfekle 89 mm fişek atabilirsiniz bunu bilmeyen atıcı bu şekilde kullanırsa sonuçları kötü olabilir bunu anlatmaya çalıştım
Aynen size katılıyorum bende bunları anlatmanın çabası içerisineyim....
Bu videoyu izleyen bir kullanıcı süper magnum fişek kullansa sonucu ağır olsa sorumlusu kim sizce?
Osman KÖRÜKCÜ
1981 Nevşehir
0535 764 7219

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #58 : 13 Aralık 2013, 01:40:23 »
fabrikanın kalite konturol yada arge kısmından bir yetkilinin kral eskort için yeni bir video hazırlayıp biz avcı arkadaşaları hangi gramajları kullanabilir olduğunu belirtmesi gerek diye dşünüyorum allah muhafaza bilemeyen biri 66 gr süper magnun falan atmaya kalkarsa sonuçları üzücü olablir magnum fişek deyip geçmemek lazım bu süper magnumlar neredeyse bir minik bomba etkisi yapar uygunsuz tüfeklerde yukarıdaki videoda sizin cekimizinz galiba çok güzel olmuş kullanıcıları doğru bilgilendirmiş işte kral firmasının yada 1. satıcı bayisin  bunun gibi bir video yapması lazım arkadaş çok güzel bir sekilde hatsan eskortu tanıtmış göstererek en son 66 gr süper magnumu atıyor ne kadar güzel 50 gram fişekte bile sizin bu 66 gramdan daha çok tepen tüfekler gördüm ben birde bazı avcılar sonu eskortla biten her tüfek markasını galiba hatsan eskort gibi süper magnum fişek attığını düşünüyor selametle
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2013, 01:48:00 Gönderen: Caner COŞAN »
1985
BURSA

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #59 : 13 Aralık 2013, 08:22:46 »
Cüneyt bey gücünüze giden ne oldu anlamadım ama cevap yazdığınız yorumumda herhangi bir marka belirtmedim sadece doğru bildiklerimi ifade ettim ama yanlış anlaşıldım demekki.
[/b]

Yok hocam yanlış anlaşılacak bir şey yok. Alınmadım sadece biraz kızdım ama tüfeğe veya firmaya yaptığınız yorum değil bence. Tarif ettiğiniz modellerde Kaç tane silah üreticisi var merak ettim. Ayrıca burada adet olmuş birisi Tüfeği bilen birisine ya da tüfekle ilgili konuya mesaj yazıyor. Tüfekle ilgisi olmayanda , tüfeği kullanmayan da "alma , başka marka, şundan memnunum, ben bunu kullanıyorum sende al, o firma 5 para etmez". diyor. İnsaf.... Bu tür olaylar orada çalışan insanların ekmek parasınla oynamak demektir. Kimse kimsenin rızkınla oynamasın bence.  Kullanıp test ettiysen buyur gel anlat beğendiğin ve beğenmediğin yerlerini.
   Sonra arkadaş bir insan bir soru soruyorsa bunu tüfeği kullananlar, test edenler yorumlasın, al ya da alma desin... Tüfeğin eksikleri hataları varsa tartışılacak konu açılır hatalar eksikler memnuniyetler dile getirilir.. Kral escrot kullandın mı bugüne kadar.
    Tüfeğin randımanını gördün mü? neye dayanarak alma vb kelimeler deniliyor ?
    Ben 50 gramdan fazla fişek atan adam değilim. Atmamda. 66 gramla fil avına da gitmiyorum.  Çok videosu merak ediliyor bu tüfeğin. 24-50 Gram arası destekli v e testeksiz atışlarının videosunu çekip videoya upload edeceğim.
    Tartışma olmasını istemiyorum ama bende bir şey söyleyeyim. O anlattığınız silahlarla özellik var yapılmış ama tamamen kendi icatlarımı? yoksa yabancı firmaların ürünlerinin orası burası oynanmış halimi ? Valla kızmayın ama maşallah "Kürek Sapı" gibi de namlusu var. Kabalığı ve ağırlıda başka bir olay. Sağlam mı bilemem sadece birkaç atış yapıp iyi bir inceleme yaptım. Bence kaba ama sağlam..
    Ben bilmediğim konuya, elime alıp tartmadığım ve kullanmadığım tüfeğe yorum yapmam. Bence sizde öyle yapın.
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2013, 08:35:35 Gönderen: Cüneyt ESMER »
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #60 : 13 Aralık 2013, 19:56:16 »
Açıkcası ben bu yaptıklarını ne diye isimlendireceklerini önemsemiyorum. Bazı isimler patentli olduğu için patent koruyor, üreten tasalansın. Güzel, kullanışlı bir şeyler yapsınlar da, ismi ne olursa olsun. Gerçekten magnum "gazlı" tüfeklerde olmazsa olmaz bir şey ama çok azında var. Dışarıdan da kolay fark edilen bir şey olmadığı için varsın ismini vurgulasınlar. İyi yapan da beğenilsin ki, daha iyisini yapmak istesinler.

Malesef buraya gelip tüfek soran kadar, kullandığını eni konu tanıtan olmadığından (söz meclisten dışarı) olduğumuz yerde sayıyoruz. Sadece avı iyi öldürüyor ya da öldürmüyor diyerek silah tanınmaz ama şimdilik bu kadarıyla gidiyoruz işte. Selamlar..
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Osman KÖRÜKCÜ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #61 : 17 Aralık 2013, 00:18:42 »

Tartışma olmasını istemiyorum ama bende bir şey söyleyeyim. O anlattığınız silahlarla özellik var yapılmış ama tamamen kendi icatlarımı? yoksa yabancı firmaların ürünlerinin orası burası oynanmış halimi ? Valla kızmayın ama maşallah "Kürek Sapı" gibi de namlusu var. Kabalığı ve ağırlıda başka bir olay. Sağlam mı bilemem sadece birkaç atış yapıp iyi bir inceleme yaptım. Bence kaba ama sağlam..
    Ben bilmediğim konuya, elime alıp tartmadığım ve kullanmadığım tüfeğe yorum yapmam. Bence sizde öyle yapın.
Cüneyt bey tartışmıyoruz biz buna fikir alış verişi diyelim... ben şu tüfeği al yada alma demiyorum bilip bilmedende konuşmuyorum doğru bildiklerimi ifade etmeye çalışıyorum av ekibimde kral marka tüfek kullanan arkadaşım var bunu sbelirtmek isterim.

hatsanın bu sistemi hatsan tarafından patentli bir sistemdir başka firmalardan çalma gibi bir durum yok çünkü ben bu sistemi başka (yabancı) markalarda bile görmedim 24 ile 66 gr aynı şarjörde atma özelliğni ilk hatsan üretti diyebiliyorum yanlışım varsa düzeltin. ayrıca 66 gr fişek atabilen bir tüfeğin hafif olmasını istiyorsanız zaten başta yanılıyorsunuz demektir. 66 gr fişekle çalışan tüfek kesinlikle 3 kg dan fazla olmalıdırki tepme,sarsma olayı çok daha az olsun.

Osman KÖRÜKCÜ
1981 Nevşehir
0535 764 7219

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #62 : 17 Aralık 2013, 11:56:00 »
Yahu Osman Bey zaten hep öyle olur. Av ekimde ya da bir akrabamda var oradan biliyorum denilir. İlk yazınızda bir fikir alışverişi nerde yaptınız gösterir misiniz? Ben öyle bir yazınızı göremedim de? Ya da ben herhalde yanlış biliyorum. Sizin fikir alışverişiniz bir kişinin başka marka bir tüfek almasını anlamsız bulmak mı ?
  Fikir alışverişi yapacaksanız buyurun yapalım. beğendiğiniz ya da beğenmediğiniz merak ettiğiniz yerleri sorun ya da arkadaşınızdaki tüfekten edindiğiniz bilgileri paylaşın, paylaşalım, tartışalım...
  Amacım sizinle tartışmak değil, 3kg dan ağır olan ama  çok kibar ve zarif olan tüfekler var... Ayrıca arkadaşınızda bulunan aynı marka tüfekteki deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. 
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2013, 12:00:22 Gönderen: Cüneyt ESMER »
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

Çevrimdışı Osman KÖRÜKCÜ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #63 : 17 Aralık 2013, 16:02:11 »
Cüneyt bey her iki lafınızın birisi amacım tartışmak değil diyorsunuz ama her cümlenizle tartışma yaratıyorsunuz,sizin amacınız hatsan ile kral markasını yarıştırmaksa büyük yanılgı içerisindesin bunu bilesiniz... benım böyle bir amacım yok. bu platformda tüfekler için yorum yapan herkes yorum yaptığı tüfeği kullanıpdamı yorum yapıyor sanıyorsunuz? kimi kullanmıştır yorum yapıyordur,kimiside eşinden,dostundan veya av arkadaşında görmüş incelemiştir bundan dolayı yorum yapıyordur. bende av arkadaşımdan gördüm yani bana göre herkes av arkadaşının tüfeğini çok iyi tanır bilir,hatta bazen ekip arasında merada tüfek bile değişilir ver şu tüfeğine bir bakayım nasil bişey diye... avcıysanız bunları bilmelisiniz,en azından bizde böyledir. siz kendi eleştrinizle kendinizi ele veriyor,saçmalıyorsunuz  haberiniz yok... kurek sapı gibi,çok ağır vs vs gibi sözlerle hatsanı eleştiren sizsiniz,yazılarımı okursanız ben kral markası için böyle bir aşağılayıcı hitap hiç kullandımmı? yorumlarını okuyanda sizi hatsanı alıp yıllarca kullanmış birisi zanneder... eğer siz bir tüfeği kullanmadan incelemeden yorum yapmayın diyorsanız,kullanmadığınız bir tüfek içinde kürek sapı gibi yorumunu yaparsanız ozaman sorarlar adama hoop hemşerim "bu ne perhiz,bu ne lahana turşusu diye?
Ben tüfeğimden menmunum,sizde tüfeğinizden menmunsunuzdur tartışmayı uzatmayalım...ama hatsan ile kralı kıyaslama,yarıştırma gibi amacınız varsa bunada meydanı boş bırakmam haberiniz olsun..
Nevşehirden selamlar...
Osman KÖRÜKCÜ
1981 Nevşehir
0535 764 7219

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #64 : 17 Aralık 2013, 16:49:48 »
Değerli dostlar, bence her iki taraf da birbirinin hassasiyetini anlamıştır. İkinizden de büyük bir ağabeyiniz olarak ricam, bu tartışmanın daha fazla sürmemesi. Yine de paylaşmak istediğiniz bir şeyler varsa ekleyin ama yarışma konusu olmasın lütfen. Teşekkür ederim.

1968

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #65 : 17 Aralık 2013, 21:29:59 »
merhaba Cüneyt bey bende yıl başından sonra kral eskortu almayı düşünüyorum avdaki performansı nasıldır elde hantallık yaparmı nişan alması falan iyimi yada vurduğu avlar nasıl elinize geçiyor  fişek seçiyormu geri tepme yada şahlanma fazlamı  bende resimlerde baya inceledim herşeyi ile diğer tüfeklerden farklı gibi namlusu bile daha kalın gibi  fiyatıda uygun yakışıklı tek eksik yanı benim için 3+1 olması onuda fazla sorun etmiyorum selametle
1985
BURSA

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #66 : 17 Aralık 2013, 21:34:17 »
Cüneyt bey her iki lafınızın birisi amacım tartışmak değil diyorsunuz ama her cümlenizle tartışma yaratıyorsunuz,sizin amacınız hatsan ile kral markasını yarıştırmaksa büyük yanılgı içerisindesin bunu bilesiniz... benım böyle bir amacım yok. bu platformda tüfekler için yorum yapan herkes yorum yaptığı tüfeği kullanıpdamı yorum yapıyor sanıyorsunuz? kimi kullanmıştır yorum yapıyordur,kimiside eşinden,dostundan veya av arkadaşında görmüş incelemiştir bundan dolayı yorum yapıyordur. bende av arkadaşımdan gördüm yani bana göre herkes av arkadaşının tüfeğini çok iyi tanır bilir,hatta bazen ekip arasında merada tüfek bile değişilir ver şu tüfeğine bir bakayım nasil bişey diye... avcıysanız bunları bilmelisiniz,en azından bizde böyledir. siz kendi eleştrinizle kendinizi ele veriyor,saçmalıyorsunuz  haberiniz yok... kurek sapı gibi,çok ağır vs vs gibi sözlerle hatsanı eleştiren sizsiniz,yazılarımı okursanız ben kral markası için böyle bir aşağılayıcı hitap hiç kullandımmı? yorumlarını okuyanda sizi hatsanı alıp yıllarca kullanmış birisi zanneder... eğer siz bir tüfeği kullanmadan incelemeden yorum yapmayın diyorsanız,kullanmadığınız bir tüfek içinde kürek sapı gibi yorumunu yaparsanız ozaman sorarlar adama hoop hemşerim "bu ne perhiz,bu ne lahana turşusu diye?
Ben tüfeğimden menmunum,sizde tüfeğinizden menmunsunuzdur tartışmayı uzatmayalım...ama hatsan ile kralı kıyaslama,yarıştırma gibi amacınız varsa bunada meydanı boş bırakmam haberiniz olsun..
Nevşehirden selamlar...
Aslında verecek cevabım vardı ama Volkan abinin hatırı için bir şey demiyorum. Fakat ben kral ile hatsanı yarıştıracak bir kelime kullanmadım. Kelimelerimde de seviyesizleşmedim. Lütfen kelimelerini seçerek yaz.
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #67 : 17 Aralık 2013, 21:42:25 »
merhaba Cüneyt bey bende yıl başından sonra kral eskortu almayı düşünüyorum avdaki performansı nasıldır elde hantallık yaparmı nişan alması falan iyimi yada vurduğu avlar nasıl elinize geçiyor  fişek seçiyormu geri tepme yada şahlanma fazlamı  bende resimlerde baya inceledim herşeyi ile diğer tüfeklerden farklı gibi namlusu bile daha kalın gibi  fiyatıda uygun yakışıklı tek eksik yanı benim için 3+1 olması onuda fazla sorun etmiyorum selametle
Caner bey ben memnunum. Hatta bu pazar bir abim benim yaptığım sıkıları denedi. Çok beğendi. Kendisi alım için evraklarını hazırlıyor. Bu paraya alabileceğiniz en iyi silah diyebilirim. Ben alalı 1 2 ay olmuştur 1000e yakın fişek attım 1 tane takılmadı. Nişan alması size uyumuyla alakalı. Namlısı gayet zarif. Bek ve yürüyüş avı için gayet güzel pek ağır değil. Ben köpek toplamak için 6 7kim tempolu gidiyorum yeri geldiğinde köpek arkasında koşuyorum ağırlığını hissettirmiyor.
Grupman testi yapmadım ama şimdiye kadar 4 tane tavşan vurdum. Eski tüfeklerimle yaralı gidiyordu. (kral escort, Sarsılmaz sp 301, TOrun sp307, huğlu sp bazılarını yazdım). Belki bunda boyuma olan uyumluluğundandır diyeceğim ama 30 50m adım attırmıyorum. yakıcılığı iyi ama grupman testini bilemem. Daha test etmedim. 3+1 olması benim için sorun değil. Zaten takoz kullanıyorum. Domuz avında da başka tüfek kullanıyorum bunun slug namlusu gelene kadar. ,
   İşin aslı tavsiye ederim, pişman olmazsınız..
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2013, 21:44:22 Gönderen: Cüneyt ESMER »
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #68 : 17 Aralık 2013, 21:50:15 »
teşekkür ederim Cüneyt bey tetik çekme mesafesi standartmı 35.5cm bende pozesi vardı kralın 37cm civarındaydı tetik çekme mesafesi benim boyum 1.78  eskortun 71 namulusuyla uyum sağlarım diye düşünüyorum birde hiç domuz vurdunuzmu eskortla yada sapma olayı varmı tek kursun atışı olarak
1985
BURSA

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #69 : 17 Aralık 2013, 21:59:42 »
Caner bey domuz avına daha gitmedim ama reddot için tek kurşun ile sıfırlama yaptım. Sapması falan yok. Benim boyum 1.83 bana az biraz kısa geldi gibi. Fark edilemeyecek kadar az herhalde. Hillman ın tepme azaltıcı dipçik petinden almıştım eskiden onu taktım. Şimdi kaldırdığım gibi zımba... Senin boyunda kesin uyar, sıkıntı yaşamazsınız bence..
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #70 : 17 Aralık 2013, 22:18:37 »
bende öyle düşünmüştüm bu tüfeğin özellikle işçiliği çok güzel metal ve ahşap uyumuna  itina gösterilmiş
1985
BURSA

Çevrimdışı Aytekin KARADAVUT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #71 : 05 Mart 2014, 11:59:09 »
herkeze merhaba ve değerli yorumları ve tartışmaları için teşekkür ederim:)
 ben bu tüfeği epeydir incelemekteyi youtubede birkaç tanıtım videosu var ve videoyu izledikten sonra bazı olumsuz yapılan yorumların yersiz olduğu kanısındayım ancak kafam karman çorman oldu 650 tl bütçem var ve bu alırsam ikinci kral marka tüfeğim olacak ve ilk tüfeğim kral a 12 slug namlu 7+1 gayet memnunum tık demedi daha  her gramaj fişeği karışık koyup şakır şakır boşaltıyor kral escortda öyle umarım .Her neyse sonuç olarak bu tüfeği almak isitiyorum  ama dediğim gibi kafam çorba oldu torunada baktım ama onada hem iyi hem kötü yorumlar var ltf. yardım edin
« Son Düzenleme: 05 Mart 2014, 12:01:05 Gönderen: Aytekin KARADAVUT »
1979 mersin

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #72 : 06 Mart 2014, 23:09:49 »
aydemir bey kral escortu gönül rahatlığı ile alabilirsinz bende uzun zamandır bu tüfeği inceliyrdum sonunda almaya karar verdi ve aldım 24 gramdan başlayıp 50 grama kadar 2 kutu fişeği bu tüfekle attım tık demedi size tavsiyem torundan uzak durun pişman olursunuz kral escorta gelince alırsanız 2011 ve 2012 üretimi modellerini alın kralın fabrikasından gelen bir çalışanın duyumuna göre 2011 de ilk çıkan escort ile 2013 de çıkan escortlar arasında baya bir kalite farkının olduğu yani son üretilenlerinin kalitesinin düştüğü öğrenildi ben gecen hafta escortumu aldım 2011 üretimi sıfır sekilde bazı bayilerde escort 560 civarı bazılarında 700 lira ile satılıyor aradaki fiyat farkı belirttiğim kalite düşüklüğümden escorttan  700 liraya bu kaliteyi bu performansı aktif valf sistemi kaliteli işçiliği  bu şıklığı hiçbir tüfekte bulamassınız selametle
« Son Düzenleme: 06 Mart 2014, 23:11:09 Gönderen: Caner COŞAN »
1985
BURSA

Çevrimdışı Mustafa GÜRHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #73 : 06 Mart 2014, 23:29:31 »
merhaba arkadaşlar

Babamda kral a12 66cm otomatik var. Beraber ava gidiyoruz ve av performansı birçok tüfeğe nal toplatıyor.

Denge, ağırlık ve üst bantın 10mm olması kullanım konusunda fevkalade zevk veriyor.

İşçilik olarak fiyata göre iyi ama mekanizma ve sağlamlık konusunda birşey demek zor.
Mustafa GÜRHAN
1980 istanbul / ataşehir

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #74 : 08 Mart 2014, 09:32:49 »
    Aytekin abi merhaba, bende kral escort kullancısıyım. Başka tüfeklerimde var. Ama onlar poze , çifte ve safir t-14... 12ga otomatik olarak sadece kral escord tüfeğim var. 2013 eylül başında aldım. Şu güne kadar da 1000 i geçik fişek attım bunların yaklaşık 700 tanesi 40gr... Hiç takılma sıkıştırma yada kıstırma yapmadı. Ummadığım mesafelerden av vurdum.
   İşin aslı ben Kral Escord 'tan memnunum. Alacak herkese tavsiye ederim. Görüşmek üzere.
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar