Gönderen Konu: Havuzdaki çatlaklar nasıl kapatılır ?,..  (Okunma sayısı 1289 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Havuzdaki çatlaklar nasıl kapatılır ?,..
« : 12 Eylül 2018, 21:17:19 »
 tutunki av ve avcılık bir havuzdan ibaret artık kaç milyon metreküp bilinmez,

7 eylülden sonra ''çukurova'' ovası meşhur takvim tarihi itibariyle bıdırcın göçüyle av camiası bıldırcınla buluşur,

amma velakin bugün dernekte şahit olduğum konuşmalarda avdan dönen bir avcı ağabeyim '' iki kılavuz 3 bıldırcın kalktı der 2 usta köpek 3 avcı ava girdik 2 bıldırcın vurduk av nerede '' diye hayıflandı en son duyduğum sıcak haber birinci ağızdan bu.

içerlerde yağmur ardadahan'da kar mersinde 3-4 gündür gece dün akşama dek arka arkaya 3/5 kuvvette kuzeyden güneye yani coorafi olarak dağdan denize rüzgar esmekte silifke yöresi dahili kuş toplu göçe girmemiş bu dünkü haber silifke taşucu boğsak bizim bölgedeki aynı havaride göç yolunda kalan sahil bölgelerden oluşur denizi aşmadan torosları konya ovasından kalkıp aşan bıldırcın popilasyonu denizi aşmadan hava sertleyene dek buralarda konaklar rif vadi geçiş yolunda çöle varmadan akdenizi aşmadan buralarda konaklar amma velakin bakınız şimdi,..

konya ovasının toros sarp dağlarının etek bölgelerindeki ereğli veya bulgurlu civarından geçip vira yapan bıldırcın dağ köylerini aşarken onlarca belki yüzlerce belki binlerce göç yoluna atılan kaset sesinden rüzgarın etkisiyle ya önüne ya rüzgarın sağına ya soluna veyada arkasına bölünüp parça parça ayrılıp allahın sarp dağına ağacın belkide suyun olmadığı kıra indirilip 3/5 -10/50 sayı herneyse indirilip avlanıyor kalan sürü yoluna devam ediyor toplugöçü parçalayan bu havuzu çatlatan babamda olsa orasına kına yaksın.

gelgelelim hal böyle her memlekette farklıda olsa coorafya gereği küçük farkla katliam benzeri halde yapılmaya devam ediyor bu avı avcılar yapıyor camia olarak adına avcı denen ama avcılıkla alakadar olmayan bu cehalet içerisideki eli tüfekli camiayı nasıl eğitiriz bilemiyorum ama avcı havuzda su kalmayınca ne yapacak ben işin o kısmına kafa yoruyorum.

içimizde bulunan bu çatlakları onaramazsak bu çatlaklardan sızan su havuzu kurutacak ve biz bu gün olduğu gibi av yerine hava almaya devam edeceğiz hafta sonu avbisten kota alıp belki x devlet popigonuna poligonda belki belki x devlet trap veya skette avlağına gideriz.,,
o eli tüfekli cahillerse allahın dağında bira şişesine tetik keserler ,.. kimbilir.

acil yapılanmaya ihtiyaç bilinçlenmeye kolları sıvama zamanı geldi zamanı hattaki geçti.

avına ve avlağına sahip çık avcı av yaparken kaset bulursan elindeki tüfekle aha bıldırcın de vur onu vur,..

avcılığı avcılar yönetsin mak muk boş iş denetimleri kifayetsiz yetişemiyorlar o zaman avı yasaklasınlar fişek sattırmasınlar tüfekleri toplasınlar legal avcı olarak bizi yolmaktanda vaz geçsinler, beceremedikleri işi için bükemediği bileğin elini öpsün kardeşim biz bu avcılığın düzenini kuramıyor anlamıyoruz masabaşından bu işler yürümüyor yapamadık deyip bir yiğitlik göstersinler devletin makamı iş yapacağız diyede meşgul etmesinler.

saygılarımla

« Son Düzenleme: 13 Eylül 2018, 09:52:55 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

The following users thanked this post: Gökhan AKDOĞAN, M.Burak METİLLİ, Hüseyin İŞCEN

Çevrimdışı Onur ERGUN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ynt: Havuzdaki çatlaklar nasıl kapatılır ?,..
« Yanıtla #1 : 13 Eylül 2018, 11:09:36 »
Murat bey ağzınıza sağlık....

Her şeyden önce göç kuşu da olsa yapılan iş milli avcılığımızı bitirmeye teşebbüstür,

tarım ekolojisi ve doğa ülkemizde daha önce hiç olmadığı kadar değişip tükeniyor.Pamuk tarlasına bakın hepsi çubuk çubuk dibinde ot yok!Üveyik avına gidiyorsun (ege bölgesi için konuşuyorum) meşeler kesilmiş, her yer zeytin yapılmış,susam yok ayçiçeği yok yok da yok...

keklik avı henüz yasak olmasına rağmen ağustosta sezonu açanlar var.Şikayet ettim gelen giden yok

cahil olunabilir ama ahlaksızlık boyutunun rutin avcılık ile iç içe geçmesini vatana ihanet olarak algılıyorum

AVCILIK BİTİYOR....

• YILDIZ SPZ ME/12/70MM
  • SARSILMAZ MAGİC/12/76MM
  • BRITISH POINTER/KARA KAFA
1982 - İzmir

The following users thanked this post: M.Ali AKDAĞCIK

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Havuzdaki çatlaklar nasıl kapatılır ?,..
« Yanıtla #2 : 13 Eylül 2018, 11:39:43 »
Murat bey ağzınıza sağlık....

Her şeyden önce göç kuşu da olsa yapılan iş milli avcılığımızı bitirmeye teşebbüstür,

tarım ekolojisi ve doğa ülkemizde daha önce hiç olmadığı kadar değişip tükeniyor.Pamuk tarlasına bakın hepsi çubuk çubuk dibinde ot yok!Üveyik avına gidiyorsun (ege bölgesi için konuşuyorum) meşeler kesilmiş, her yer zeytin yapılmış,susam yok ayçiçeği yok yok da yok...

keklik avı henüz yasak olmasına rağmen ağustosta sezonu açanlar var.Şikayet ettim gelen giden yok

cahil olunabilir ama ahlaksızlık boyutunun rutin avcılık ile iç içe geçmesini vatana ihanet olarak algılıyorum

AVCILIK BİTİYOR....

onur bey,

%89 1. yorum işte bu bile konu okunma sayısının bize söylediği, ha birde hüseyin işcen beyin teşekkür yorumu var unutmadan.

işte bu derece kaset yanlısı veya destekçisi veyahutta duyargasızlığımızın işaretleri olarak nitelendiriyorum.

teşbitte hata olmazmış,  AV ''CILIK''  cidden cıklkı çıktı.

saygılarımla.
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2018, 18:18:26 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN