Gönderen Konu: Akkar çifte inceleme  (Okunma sayısı 24286 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Uğur ŞENLİK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Akkar çifte inceleme
« Yanıtla #50 : 24 Eylül 2016, 15:07:45 »
Ceyhun bey teşekkür ederim
daha iyileri sizin olsun İnşallah.
  • Akkar 512 çifte
  • Akkar Altay
  • Armsan 620
Uğur ŞENLİK
1969 zonguldak

Çevrimdışı Osman ALP

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #51 : 24 Eylül 2016, 18:39:14 »
Osman bey selamlar
bu gün Akkar satışı aradım boyanın ne olduğunu sordum
namlunun boyaya giderken kendi gövdesi ile karışmaması için işaret olarak yapıldığını söylediler.

Bilgi için teşekkürler Uğur Bey. Tekrar hayırlı olsun.
Osman ALP
16.11.1970 - İZMİR
Browning Auto5, Sauer Beretta s56, Remington 1187 Special Purpose, Remington Model 11, Remington 870 Express Combo, JP Sauer&Sohn Royal Çifte, Üzümlü Koop. Poze, Retay Masai Mara, Derya MK-12, Rubans Anglais Dolma Çifte

The following users thanked this post: Uğur ŞENLİK

Çevrimdışı Kamil ÇENET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #52 : 18 Kasım 2016, 06:43:24 »
Öncelikle herkese merhaba, Zafer Topçu arkadaşımızın zahmet edip yazan dediği arkadaş benim  :) yolladıgı mesajı görür görmez yazdım inanın  2-3 ay olmuş mesaj göndereli ama ben yeni görmüştüm. neyse gelelim akkar çifteye; çiftenin gurupmamından  memnunum ama dikkatimi çeken şey yüksek gramajlı şavrotin  fişeklerde gurpmanı sanki bozuluyor.36 metreden 32gr no: 6 saçma ile 1 numara şok kullanarak yaptıgım atış neredeyse saçmanın açılımı 1 m2 içerisinden taşmamış gibiydi yani içerisinde bir kuşu hayal edin ve gurupman çok iyiydi. hatta 7 numara saçma ile 1 no şok 93 adım yaklaşık 80m uzakta ağaçtaki üveyiği yaralı düşürebilmiştim 2 saçma yemiş (deneme amaçlı atış yapmıştım). ama genelde kullandığım 3-4 nolu şoklar sağ 4 sol 3 numaralı şok. ama dikkat ediyorum 8- 9 no saçma ile bıldırcın avında yakın atışlarda ıskalıyorum veya çok fazla saçma yiyor ve parçalanıyor hayvan ama az uzaklaştıgı zaman daha iyi vuruyorum ve en az 3-4 saçma üzerinde ayrıca saçma girişlerine baktıgımda simsiyah içlerinde tüy fitilleme tabir edilen şey oluyor (iyimi kötümü bilmem). gelelim sıkıntılı konuyo tüfegin el kundagındaki metal yer namluda bi iki yer ve kubuzda bi iki yerde paslanma var daha önce fabrikaya gönderdim sagolsun ilgilendiler ve pilastik kutuda tutmamamı söylediler(15-20 gün kalmıştı), fabrikadan geldikten sonra elbise dolabında  muhafaza ettim ama yine karıncalanma oldu aynı yerlerde artık ben gidecegim fabrikaya muhakkak bi çözümü vardır oda benim şansım. Ersin beyle fuarda görüşmüştüm sellektör ekleyebilirmiyiz tüfeğe diye oda ilk çıkanlar için bilmiyorum ama sonradan çıkanlar için olur demişti fuardan sonra ararsanız yardımcı oluruz demişti hem o kouyu hem bu paslanma işini bi konuşacağız bakalım sonuçları yazarım ama sezon bitmeden tüfegi veremeyeceğim içim daha sonuçlara  5-6 ay var. :) :) tüfegin resimlerini fırsat bulunca ekleyecegim saygılar..
1977 istanbul

The following users thanked this post: Resul YASAK

Çevrimdışı Ali Haydar ERKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #53 : 14 Ocak 2018, 15:46:57 »
Merhabalar akkar 512 serisi almayi dusunuyorum ama paslanma oluyormus konu hakkinda bilgi verebilirmisiniz tesekurler
  • Kral Magnum superpoze
  • Ata Neo 12
1986 - Kahramankazan/Ankara