Gönderen Konu: Akkar Churchill - Yıkıcılık,Cansız Düşürme  (Okunma sayısı 19174 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Akkar Churchill - Yıkıcılık,Cansız Düşürme
« Yanıtla #25 : 14 Nisan 2015, 18:55:06 »
Aynen ogle kardesim  hicbir silah her fisekle is yapmaz kimilerinin yapiyormus gerci sicak soguk fark etmez ne koyarsam öldürür diyor bi biz bulamadik ögle silah :)
özgür çok sık tüfek değiştiriyosun herhalde fişekler senin  hızına yetişemiyordur.   Cihangir ben mirage fişeklerini çok beğenirim.tavsiyede ederim.sanmaki her avcının tüfeği cansız düşürüyor.hareketli hedefe atışar da genelde herkeste olur bu kanat kırıkları.nişan hatası da olabilir.baksana tek kurşunda şov yapıyorum diyosun.Tüfekten olmasının ihtimalide çok düşük.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #26 : 14 Nisan 2015, 20:20:00 »
özgür çok sık tüfek değiştiriyosun herhalde fişekler senin  hızına yetişemiyordur.   Cihangir ben mirage fişeklerini çok beğenirim.tavsiyede ederim.sanmaki her avcının tüfeği cansız düşürüyor.hareketli hedefe atışar da genelde herkeste olur bu kanat kırıkları.nişan hatası da olabilir.baksana tek kurşunda şov yapıyorum diyosun.Tüfekten olmasının ihtimalide çok düşük.

« Son Düzenleme: 14 Nisan 2015, 20:28:01 Gönderen: Özgür ATAŞ »
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

Çevrimdışı Mehmet ÇAKIR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #27 : 14 Nisan 2015, 21:20:25 »
Sayın; Cihangir Günel ve diğer forum üyeleri abiler herkese merhaba, iyi akşamlar...

Cihangir Bey; Tüfeğinizin avı vurupda öldürmediği kan çıkardığını belirtmişsiniz, bu sorunu biraz yorumlayınca çözüme ulaştıracak bir sıralama yapmakda faydalı olabilecek fikirler paylaşmak istedim bende...

Sorunun çözüm içi;
1) Tüfek ile nişan aldığınızda kundakların sizeuymadığından dolayı küçükde bir alt yada üst vurma olabilir...Kundak ölçülerinizle kendi ölçülerinizi kıyaslayarak karşılaştırabilirsiniz... Not: Yivsiz av tüfeğinde ateş ederken el kundağı tutuşu bnce çok önemlidir nacizane tavsiyem el kundağını kasa ile birleşiminden itibaren 3-5 cm ileride tutunuz bu size estetik bir atış sağlar...

2) Vurulan hedef etek saçma dinilen grupmanın kenarında kalan saçmalar ile vurulmuş olabilir. Bu durumu yorumlamak için iki namlunun ucuna 1 yada 2 mm'lik misinadan bir dürbün artısı olacak şekilde namlu uçuna bantlayın, tüfeğin namlusunu ayırın ve namluyu düz bir zemin üzerinde sabitleyin bu masada olabilir bir mengenede olabilir... 15-25-35 metrelere çapı 30 cm den büyük olmayacak  hedefler koyun ve namlu içindeki artı ile arpacığın hedefteki baktığı yeri kıyaslayın... Bu ilemi 2 namlu içinde ayrı ayrı yapın lütfen... Bu size bant üzerindeki arpacığın bu mesafede nereyi göreceğini gösterir... Eğer bantda yada namlu birleştirme noktasında üretim hatası varsa hatayı görmüş olursunuz...

3) İlk iki işlemide yaptınız ve hiç bir hata ve kusurla karşılaşmamışsanız 35 metre mesafede yine tüfeğinizin bir masa üzerine koyarak yada mengeneye sabitleyerek 32 gram 6 numara standart barut ve tapalı bir fişekle 80*80 cm ebatlarda bir fon kartonunun ortasına bir daire çizerek ateş edin... Bu işlemide hedeflere alt ve üst namlularla ayrı ayrı yapın ve kendi arasında bu mesafedeki grupmanını kıyaslayın...

4) 3. Seçeneğide denediniz ve bu çözümlerden hiç birinden hata bulamaysanız uyguladığınız bu çözümleri anlatan bir mektup ve grupman testinizin fotosuyla tüfeğinizi fabrikaya; namlu iç çapı ve diğer ölçülerin alınması bu duruma bir çözüm bulmak için gönderin...

Size tavsiyelerim bunlardır... Tahminim bu dört maddeyi SIRASIYLA uygulayarak bir çözüm bulabilirsiniz... Bu önerileri uygulamak size fişek denemeleri yaparak özellikle piyasada bir çok gramaj ve markada fişek varken boşuna masraf ve hayal kırıklığından kurtaracağına inanıyorum... Bana göre her tüfeğin grupmanı ve penetrasyonu av üzerindeki etkisi farklıdır, bu aynı marka aynı model aynı namlu uzunluğu aynı şok olsa bile bence böyledir çok küçükde olsa (mm'lik) ölçü değişiklikşleri av tüfeğinde hemen farklılıklar gösterir...

İnşallah en kısa sürede sorununuza çözüm bulursunuz...Saygılar...
1993-SALİHLİ-MANİSA---ELEKTİK TEKNİSYENİ

The following users thanked this post: Cihangir GÜNEL

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #28 : 14 Nisan 2015, 22:29:14 »

Aslında haklısın abi 30 u devirdim silahta :) 3 yıl av bayiliği yaptım 2 yıl oldu bıraktım halende sektörün içindeyim haliyle geldiği fiyattan alıyorum hemen elden çıkarması kolay oluyor pek zararımda olmuyor yani bayilikten öncede tam gaz devamdı zarar çoktu o zaman. Silah lazım olan arkadaşlar bana gelir hani yokmu beğenmediğin silah ucuza alam diyip beklerler :) Bu sebepten bu konular hakkında ciddi tecrübeye sahibim ve durmadan av üzerindeki etkilerine bakar test yaparım ciddi de fişek yakarım bu konuda, bizim buralarda karga kalmadı beni gören diyarı terk ediyo :)
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Cihangir GÜNEL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • "Sabır Her Kişinin Değil Er Kişinin Harcının"
« Yanıtla #29 : 14 Nisan 2015, 22:39:12 »
Arkadaşlar bugün fabrikayı tekrar aradım, Böyle bir şeyin söz konusu dahi olmayacağını söylediler, mallarının arkasındalar, Teknik bir arkadaş ile görüştüm Ersin bey, namlu içindeki kromun saçmaları ısıttığını yani bildiğimiz şeylerden bahsetti, ve piyasadaki kötü fişeklerden bahsetti, özellikle nikel kaplı bazı hız fişeklerinde bu sorunun çok yaşandığını, yumuşak saçma kullanmam gerektiğinden bahsetti, ve özellikle kışın kesinlikle yüksek gramaj, ve özellikle en dar şokları kullanmam gerektiğini söyledi,tabi bıldırcın hariç.

Birde bu konun çok geniş bir yelpazesi var dedi, çok ilginçtir bu konuda sizden daha takıntılı avcılar tanıyorum dedi, bu fişek testleri için 25 metre mesafeye canlı hedef yerleştirip atış yaptıklarından bahsetti, yani direk dikip canlı hayvan bağlıyorlarmış, ama ne bağlıyorlar bilmiyorum. Ben gene sezon açılmadan tenekede denemelere devam edecem valla : :D
  • Beretta Poze S56
  • Browning A5
  • Deutsch Black Kurzhaar (Rockey)
1987 - ANKARA

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #30 : 14 Nisan 2015, 22:43:49 »
Arkadaşlar bugün fabrikayı tekrar aradım, Böyle bir şeyin söz konusu dahi olmayacağını söylediler, mallarının arkasındalar, Teknik bir arkadaş ile görüştüm Ersin bey, namlu içindeki kromun saçmaları ısıttığını yani bildiğimiz şeylerden bahsetti, ve piyasadaki kötü fişeklerden bahsetti, özellikle nikel kaplı bazı hız fişeklerinde bu sorunun çok yaşandığını, yumuşak saçma kullanmam gerektiğinden bahsetti, ve özellikle kışın kesinlikle yüksek gramaj, ve özellikle en dar şokları kullanmam gerektiğini söyledi,tabi bıldırcın hariç.

Birde bu konun çok geniş bir yelpazesi var dedi, çok ilginçtir bu konuda sizden daha takıntılı avcılar tanıyorum dedi, bu fişek testleri için 25 metre mesafeye canlı hedef yerleştirip atış yaptıklarından bahsetti, yani direk dikip canlı hayvan bağlıyorlarmış, ama ne bağlıyorlar bilmiyorum. Ben gene sezon açılmadan tenekede denemelere devam edecem valla : :D

tüfeği 3 ay avda kullandım ördek ve tahtalıda bp ve rc zuber remington fişek kullandım hiçbir sıkıntı olmamıştı gayet güzel avlar yaptım açıkçası..tek sorunu paslanması dışında
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2015, 22:44:59 Gönderen: Samet BİRİCİK »
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

Çevrimdışı Cihangir GÜNEL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • "Sabır Her Kişinin Değil Er Kişinin Harcının"
« Yanıtla #31 : 14 Nisan 2015, 22:52:16 »
Samet bey paslandı bende de aslında daha yeniden fabrikada boyatalı 1,5 ay oldu pas olayı oluyor akkarda ama benimkini süper boyamışlar yeniden ilk günkü gibi geldi. umarım tekrar olmaz.
  • Beretta Poze S56
  • Browning A5
  • Deutsch Black Kurzhaar (Rockey)
1987 - ANKARA

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #32 : 14 Nisan 2015, 23:58:48 »
Samet bey paslandı bende de aslında daha yeniden fabrikada boyatalı 1,5 ay oldu pas olayı oluyor akkarda ama benimkini süper boyamışlar yeniden ilk günkü gibi geldi. umarım tekrar olmaz.

nemlendiği sürece olur bu genetik sorunu akkarın
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

Çevrimdışı Hikmet KIRMIZIOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #33 : 20 Nisan 2017, 22:42:27 »
barut hakkı sabit,gramajı 2 gram düşürüp öyle deneyin bence ben çözümü öyle buldum...
  • Ata Neo & Beretta 1301 Otomatik
  • Rizzini Aurum Süperpoze & Yıldız Çifte
1986 Balıkesir

Çevrimdışı Murat TEKİN 20

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #34 : 25 Nisan 2017, 14:30:30 »
4 yıldır akkar churchıll 206 black huntıng modelini kullanmaktayım ve öyle arada ava gıden biri değilim.Hastalık saglık olmadıgı sürece cumartesı pazar avdayım.İlk sezon sadece bir tane kekliğim yaralı gitti.İsterseniz you tubede keklik tavsan bıldırcın tahtalı culluk üveyik avlarımı izleyebilirsiniz bu tüfekle.Fişek olarak keklikte şok alt namlu 3 ust namlu 2 kullanırım.Fişek keklikte rc sipe 32 gram 7 alt üst 6  üveyikte rc competıon 28 gram 7.5 numara bıldırcında yaf 28 gram 9 veya 10 bior aynı fişegı çullukta kullanıyorum.Bir nebze faydalı olabılysem ne mutlu bana.

« Son Düzenleme: 26 Nisan 2017, 11:04:11 Gönderen: Murat TEKİN 20 »
  • Pointer
Murat Tekin
Denizli /Merkez 
((Pointer))
Ayinesi iştir kişinin lafına bakılmaz.
[email protected]

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #35 : 25 Nisan 2017, 23:51:20 »
           Özgür Bey, peki bu magıc hakkında ne düşünüyorsun?Sende kalıcı olabilir mi? Manisalı Özgür silahı bir türlü benimsemedi, sende durum nasıl?
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #36 : 26 Nisan 2017, 10:25:15 »
           Özgür Bey, peki bu magıc hakkında ne düşünüyorsun?Sende kalıcı olabilir mi? Manisalı Özgür silahı bir türlü benimsemedi, sende durum nasıl?
Abi bende kalici olacak silah üretilmedi 😀😀 en fazla iki yil zaten iki yil duruyorsa çok iyi silahtir. 😁 sezon başlasin bir abi o zaman cevap verebilirim kendi silahimi cok az avda denedim şu ana kadar cok iyi ama kesin sonuç yok. İyi marka yoktur iyi silah vardir Tuncay hocam demesi adaşın silah iyi sonuç vermemiş nasip işi diyelim.
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı İbrahim KAPLAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #37 : 07 Mayıs 2017, 21:28:14 »
Bi daha akkar mı tövbe yönümü dönmem tüfekte her türlü hata var tek kurşun en az 50 cm sag vuruyor saçma öldürmüyor daha neler neler bide fabrikayi aradiginda hep bi bahane tufek öldürmüyor diyorum gramaji yukselt diyor ersin bey 34 gr 5 no mirage kulanyorum dedigimde 36 gr kullanmami söylüyor 2 gr farkli fisek kullanınca nasıl öldüreceğini ben çözemedim NOKTA

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1974 Hatay-Gaziantep

Çevrimdışı İbrahim KAPLAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #38 : 07 Mayıs 2017, 21:30:14 »
Bide namlu boyası var  dillere destan 😂😂😂

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1974 Hatay-Gaziantep

Çevrimdışı Mehmet Belkar ERÜZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #39 : 03 Kasım 2020, 23:57:36 »
Merhabalar konunun üzerinden zaman geçmesine karşın yeni gördüm ve paylaşmadan geçmek istemedim. Elimde yakın zamanda almış olduğum Akkar ın Churchill 812 süperpozesi mevcut. 4 ve 6 numara mobil şoklar ile tavşan ve keklik avlarım oldu( bulunduğum bölgede bozayı da olduğu için böyle bir şok tercihi yaptım). Yalnız 6 numarayı 3 numara ile değiştim grupmana çok faydası oldu, tek kurşun atımlarında da henüz bir problem yaşamadım. Yakıcılık ve öldürmeme konusunda şunu söylemek isterim. Kullandığım mermiler 34 gr Remington 4 numara ile 32 gr Bps in 6 numara saçması oldu. Saçma giriş yerleri mor ve çıkan kan siyahımsı koyu kırmızıydı.Model farkı mıdır bilemem ama inanın tüfeğin yakıcılığından gayet memnunum, grupmanı da fena değil.Süperpoze almayı düşünenler varsa bu modeli tavsiye ederim. Saygılar ..
« Son Düzenleme: 22 Kasım 2020, 01:06:37 Gönderen: Mehmet Belkar ERÜZ »
  • Akkar Churchill 812 (Süperpoze)
Doğaya saygı , bilinçli avcılık

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #40 : 04 Kasım 2020, 12:07:52 »
Keklik ,tavşan ve Üveyik avlarında kullandım 812 modelini 24 gr 7.5  trap fişekleri mükemmel (bornaghi cesare ve bp f2 legend) yaralı yaralı düşeni olmadı

Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_