Gönderen Konu: akkar Churchill s.poze aldım  (Okunma sayısı 69362 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Resul YASAK

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: akkar Churchill s.poze aldım
« Yanıtla #75 : 31 Aralık 2013, 23:06:39 »
Bugün itibarıyla Akkar pozeden vazgeçmiş bulunmaktayım..Servisle görüştüm ve Akkar Curchill poze almak istediğimi fakat kendi ölçülerime göre kundak yaptırmak istediğimi söyledim..Fakat kişiye özel kundak yapamayacaklarını belirttiler ve şok oldum..Bir Akkar otomatik kullanıcısı olarak inanın çok şaşırdım..Herkese de göğsümü gere gere öneriyordum hayal kırıklığına uğradım..Böyle elit bir firmanın bence ölçüler dahilinde kundak yapmaları gerekirdi..Eskilerin sözünü AKKAR firmasına hatırlatmak isterim:'' AVI TÜFEK DEĞİL KUNDAK VURUR!!!''

ersin bey sende de maşaallah ne kadar tüfek var. m2 var, yıldız var, stoger var, akkar otomatik var. allah arttırsın. merakımı mazur görün yıldız pozeden vaz mı geçiyorsunuz? yeni poze arayışları mı var?
Resul YASAK
1977 HATAY

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #76 : 31 Aralık 2013, 23:50:22 »
Resul Bey Stoegeri yolcu edeli çok oldu :) Yıldızımıda gelin edebilirim bir dostum ısrarla istiyor bakalım hayırlısı..Sadece M2 ile Akkar oto var..Pozesiz yapamam ben :D Curchilin pozesi gerçekten kaliteli ve güzel fakat kundak olayı işi bozdu..Selametle..
  • BENELLİ CRİO COMFORT 71
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66
ERSİN ORBAY-ADANA-HATAY ..SAĞLIKÇI..1978..
GERÇEK AVCI AVA DA ŞANS TANIYANDIR..

Çevrimdışı Murat YILMAZ 61

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #77 : 01 Ocak 2014, 10:24:44 »
Tüfeğiniz hayırlı olsun .Bende fırsat bulunca  1500 lira civarına  akus yada huğlu poze düşünüyordum, şimdi akkar da eklendi gayet güzel görünüyor.
1983   ist -  Trabzon

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #78 : 01 Ocak 2014, 13:57:50 »
Resul Bey Stoegeri yolcu edeli çok oldu :) Yıldızımıda gelin edebilirim bir dostum ısrarla istiyor bakalım hayırlısı..Sadece M2 ile Akkar oto var..Pozesiz yapamam ben :D Curchilin pozesi gerçekten kaliteli ve güzel fakat kundak olayı işi bozdu..Selametle..
  Bütün mesele kundak olsun be Ersin,bugün konyada bir kundak yaptırmanın maliyeti 150-200 lira.Demokrasilerde çareler tükenmezmiş  ;) kafana takmaya deymez,sen silahı beğendiysen gerisi teferruat.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #79 : 01 Ocak 2014, 14:50:21 »
  Bütün mesele kundak olsun be Ersin,bugün konyada bir kundak yaptırmanın maliyeti 150-200 lira.Demokrasilerde çareler tükenmezmiş  ;) kafana takmaya deymez,sen silahı beğendiysen gerisi teferruat.
Erol abi mesele o değil..Bugün bir huğlu,bir akdaş,bir yıldız poze yapımında ölçüye göre kundak yapabiliyorken Akkarın kişiye özel kundak yapmıyoruz demesi beni çok şaşırttı..Sonuçta ikinci el tüfek almıyoruz abi..Haaa ikinci el bir tüfek alırsınız hoşunuza gider sonra kendinize uygun kundak yaptırırsınız..Fakat sıfır tüfekten bahsediyoruz..Sağlık olsun..
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66

Çevrimdışı Samet YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #80 : 02 Ocak 2014, 00:41:04 »
Abi her güzelin bır eksıği çıkıyor, kundak parasını pazarlık yapıp çıkar al bi Akkar daha :)
1987-Edirne
bmp resim yükle

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #81 : 02 Ocak 2014, 02:41:54 »
Erol abi mesele o değil..Bugün bir huğlu,bir akdaş,bir yıldız poze yapımında ölçüye göre kundak yapabiliyorken Akkarın kişiye özel kundak yapmıyoruz demesi beni çok şaşırttı..Sonuçta ikinci el tüfek almıyoruz abi..Haaa ikinci el bir tüfek alırsınız hoşunuza gider sonra kendinize uygun kundak yaptırırsınız..Fakat sıfır tüfekten bahsediyoruz..Sağlık olsun..
Ersin bey,doğru,Akkar kişiye özel kundak yapmıyor..sebebide dünya standartlarındaki kundak ölçülerini baz alıyor..Ancak satış bölümünden Şevket bey'in size ufak bir jest yapabileceğini umuyorum,selamlar
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #82 : 02 Ocak 2014, 12:10:11 »
Abi her güzelin bır eksıği çıkıyor, kundak parasını pazarlık yapıp çıkar al bi Akkar daha :)
İnşallah sametcim..Bakalım hayırlısı olsun..
Ersin bey,doğru,Akkar kişiye özel kundak yapmıyor..sebebide dünya standartlarındaki kundak ölçülerini baz alıyor..Ancak satış bölümünden Şevket bey'in size ufak bir jest yapabileceğini umuyorum,selamlar
Sağlık olsun Ahmet Bey teşekkür ederim yorumunuz için..Selametle..
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66

Çevrimdışı Özer SELÇUK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #83 : 04 Ocak 2014, 09:38:35 »
Ersin abi ne yaptın.baktınmı neyde karar verdin

1985 ANKARA--Akkar Churchill

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #84 : 04 Ocak 2014, 13:54:41 »
Özercim şimdilik askıya aldım..Bakalım hayırlısı olsun..Sende yaptığın denemeleri avları fotola da bizde görelim :) hadi selametle kal..
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66

Çevrimdışı Özer SELÇUK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #85 : 04 Ocak 2014, 19:42:37 »
Teşekkürler abi herşeyin hayırlısı  bu aralar fırsat yok gidemiyoruz
« Son Düzenleme: 02 Şubat 2014, 22:41:35 Gönderen: Özer SELÇUK »

Çevrimdışı Özkan ÇETİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #86 : 16 Şubat 2014, 00:29:08 »
Yurt dışından senelik iznimi kullanmak için yurda döndüm ve evrak işlerimi 3 günde halledip 12 şubat itibari ile satınalma belgemi aldım. Eminönü Mercandaki fabrika satış mağazasından İrfan Bey'in misafirperverliği ve samimi yaklaşımıyla zaten uzun araştırmalar neticesinde almaya karar  kılmış olduğum 66 cm churchill s.pozemi teslim aldım. İrfan bey tüfek satışının akabinde verdiği hediyeler ile de müşteri memnuniyetini hedefleyen bir abimiz. Kundak boyu standart olarak 35,5 cm geliyor, kendisinin ölçümleri sonucu benim için 1 cm kadar uzun olduğu kanaatine vardık ve eğer istersem fabrikalarında bir miktar kısalttırabiliceğimi söyledi, eğer kundak bana göre kısa olsaydı zaten ilave parçalarla da uzaltılabiliyor. Bugün ilk defa deneme atışları yapma şansım oldu ve mevcut standart kundakla gayet  isabetli atışlar kaydettim ve hatta ilk defa denediğim tek gözümü kapatmadan yaptığım atışlarımın da oldukça isabetli olduğunu gördüm. Kundağa yanağımı koyduğum anda hedefe geliyor olması beni ziyadesiyle memnun etti. Akkar'ı benim gibi yerli tüfek meraklılarına acizhane araştırmalarıma dayanarak gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışan ve satış sonrası da tüfeklerinin arkasında duran bir firma oldukları herkez tarafından kabul edilen bir gerçek. Bence kundak boyu ile ilgili talebinizi tekrar görüşmeniz durumunda yardımcı olacaklardır.
Saygılarımla.
Özkan ÇETİN
Gebze-Karabük 1979
Gürcistan

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #87 : 16 Şubat 2014, 01:19:35 »
Özkan bey hayırlı olsun..kazasız belasız kullanın inşallah.
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Özer SELÇUK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #88 : 17 Şubat 2014, 22:10:02 »
Özkan bey hayırlı olsun .güle güle kullan.kazasız belasız atışlar dilerim

Çevrimdışı Özkan ÇETİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #89 : 17 Şubat 2014, 23:47:46 »
Teşekkür ederim Ahmet bey ve Özer bey. Tüm avcı ve atıcı arkadaşlara kazasız belasız atışlar dilerim. Rastgele.
Özkan ÇETİN
Gebze-Karabük 1979
Gürcistan

Çevrimdışı Özer SELÇUK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #90 : 18 Şubat 2014, 18:07:25 »
Teşekkür ederim Ahmet bey ve Özer bey. Tüm avcı ve atıcı arkadaşlara kazasız belasız atışlar dilerim. Rastgele.
Asıl biz teşekkür ederiz

Çevrimdışı Özer SELÇUK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #91 : 09 Mayıs 2014, 14:07:01 »
Slm arkadaşlar hep bu ttüfeğin namlusunun paslandığından falan bahsetmiş arkadaşlar.kışın ördek avına gittim.tüfek elimden kaydı .çamura saplandı.orda suda yıkadım .kullandım eve geldim temizledim.sezonu kapattık.3 ay geçti merak ettim bugün namluda vs yerleri inceledim pastan eser yok.inşallahta olmaz. Olacağınıda sanmıyorum .

Çevrimdışı Kemal KAYAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • SETTER
« Yanıtla #92 : 02 Ağustos 2014, 17:45:30 »
1 ay önce bende 66 namlu bir churchill aldım. 5-6 kutu fişek attım çeşitli marka numara ve gramajlarda fakat hiçbir aksaklık yaşamadım. Ağır derler çoğu yerde fakat normal ölçülerde olduğunu, işçilik ve görsellik olarak birçok kendinden fazla  tanınmış markanın önünde olduğunu rahatça ve net şekilde söyleyebilirim. Sonuç olarak üretiminin tamamına yakınını ihraç eden bir firmadan bahsediyoruz. İster istemez bazı standartları yakalamak zorundalar...

Otomatik emniyet ava başlarken babamın MKE çiftesinde vardı birdahada otomatik emniyetli bir tüfek kullanmadım. Trap atışlarında birçok kez tüfeği kurduktan sonra emniyeti açmayı unuttuğumdan onlarca plak gökyüzünde süzüle süzüle benle dalga geçer gibi uçtu gitti :) 
Bu kaçan plakların yerine çulluk olacağı günler yaklaştığından otomatik emniyeti iptal etme kararı aldım... Fotoğrafta boştaki levye hemen mandalın altından gelen yayın içindeydi ve kırma mandalıyla beraber hareket  edip sağa doğru harekette oda geriye doğru gidip emniyeti itiyordu. Levyeyi aldığımız zaman yay ordan heran fırlayacak hale geldi. Bizde yayın yaslandığı parça ve yay arasına ikisininde içine geçip çıkmayacak elips şeklinde 4mm.lik bir parça yerleştirerek yayın orda sabit kalmasını sağladık.

İşlem tamamlandıktan sonra görüntümüz bu şekildeydi.

• Akus Estate SxS
  • Akus Hunter Deluxe O/U
  • Beretta A400 Xplor Unico Semi Auto
  • Fabarm Imperator Pump Action
  • Sarsılmaz Sar 9 (9x19mm)
  • English Setter (Radentis)

Balıkesir/Erdek 1981

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #93 : 02 Ağustos 2014, 18:52:08 »
Kemal bey tüfeğiniz hayırlı olsun gülegüle kullanın güzel günlerde,206 modeli galiba ağırlığı hakkında bilgi verebilirmisiniz.Geçenyıl çıkardıkları 205 modelleri daha hafif,bende onları beğendim.Hele bir 205 spesial modeli var numaralı kundak çok hoş duruyor.
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı Kemal KAYAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • SETTER
« Yanıtla #94 : 03 Ağustos 2014, 22:25:37 »
Kemal bey tüfeğiniz hayırlı olsun gülegüle kullanın güzel günlerde,206 modeli galiba ağırlığı hakkında bilgi verebilirmisiniz.Geçenyıl çıkardıkları 205 modelleri daha hafif,bende onları beğendim.Hele bir 205 spesial modeli var numaralı kundak çok hoş duruyor.

Hassas terazide tartma fırsatı bulamadım.. Ağırmış gibi hissettiğim 66cm. namlulu çalik kasa Haniç çiftemi tarttığımda 3.13 kg. geldiğini görünce çok şaşırmıştım. İkisi arasında çok fazla bir ağırlık farkı olduğunu sanmıyorum. En fazla 3,2-3,3 kg. geleceğini düşünüyorum...

Bugünde 3-4 kutu fişek atıp Akkar pozemle toplamda 10 kutuya ulaştığımı sanıyorum. Yani 250 atışta; tek tetik mekanizmasında bir sorun (çift patlatma vb.), selektör problemi, ejektör problemi hiç yaşamadım. Attığım fişkeler 28,30,32,33 ve 34 gram 7-8-9 numara Yavaşçalar, Mirage, Winchester ve kendi dolularımızdı.

Tek problemim 1,90 boyunda ve 90 kg olan bir adam olarak hala sertlikten dolayı  tüfeği kırarken ve kurarken zorlanıyor olmam :)
« Son Düzenleme: 03 Ağustos 2014, 22:26:54 Gönderen: Kemal KAYAN »
  • Akus Estate SxS
  • Akus Hunter Deluxe O/U

Balıkesir/Erdek 1981

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #95 : 06 Ağustos 2014, 23:49:26 »
            Akkarın tüfekleri iyidir, ben çok memnunum.Ama  namlu boyaları kötü ve paslanmaya çok meyilli.Namluyu sürekli hafiften yağlı bırakmak gerek.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Resul YASAK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #96 : 10 Ağustos 2014, 23:36:20 »
akkar poze sahibi arkadaşlar tüfeklerinizi hassas terazide tartıp yazsanız ne iyi olur... alacak kişiler bilgi sahibi olurdu...kezasız belasız bol avlar...
Resul YASAK
1977 HATAY

Çevrimdışı Kemal KAYAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • SETTER
« Yanıtla #97 : 17 Ağustos 2014, 13:41:13 »
66 cm. namlu ve ejektörüyle 3,305 kg net ağırlığı var...

• Akus Estate SxS
  • Akus Hunter Deluxe O/U

Balıkesir/Erdek 1981

Çevrimdışı Resul YASAK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #98 : 17 Ağustos 2014, 13:48:37 »
66 cm. namlu ve ejektörüyle 3,305 kg net ağırlığı var...

teşekkürler Kemal Bey. bana göre ağır bir tüfek. yürüyüş avlarında yorar. kezasız belasız bol avlar dilerim...
Resul YASAK
1977 HATAY

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #99 : 18 Ağustos 2014, 12:58:44 »

teşekkürler Kemal Bey. bana göre ağır bir tüfek. yürüyüş avlarında yorar. kezasız belasız bol avlar dilerim...
206 serileri o ağırlıkta,yeni 205 serileri var onlar hafif onlara bakın.
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK