Gönderen Konu: akkar Churchill s.poze aldım  (Okunma sayısı 70116 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Resul YASAK

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: akkar Churchill s.poze aldım
« Yanıtla #100 : 18 Ağustos 2014, 15:30:29 »
206 serileri o ağırlıkta,yeni 205 serileri var onlar hafif onlara bakın.

sizin bahsettikleriniz ejektörsüz modeller sanırım Erol Abi. ejektörlü modelleri hafifletseler daha cazip olurdu diye düşünüyorum. yabancı markalar bunu gerçekleştirmiş. hem ejektörlü hem çelik kasa. sanırım yerlide de bir firma yapmayı başarmış bunu.
Resul YASAK
1977 HATAY

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #101 : 18 Ağustos 2014, 16:10:33 »
Evet 205 srilerinde ejektör yok,ejektör benim istediğim bir özellik olmadığı için direk onlar ilgimi çekti sade ve hoş bir görüntüsü var.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Çevrimiçi Şükrü AKKAVUK

• AvlakForum Üye
  • *
  • Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #102 : 19 Eylül 2014, 07:44:47 »
Tufegin hayirli olsun kardeşim yalniz bu tüfeklerle iyi bakman gerek çünkü bunlarin namlulari krom degil kostik kaplama govdede hic bir kaplama yok
Şükrü AKKAVUK
1970 istanbul

Çevrimdışı Özer SELÇUK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #103 : 06 Aralık 2014, 22:08:14 »
Benim poze net ağırlık 3.200gr . .çok memnunum 71 namlu olması ördek ve ttavşan avı için on numara

1985 ANKARA--Akkar Churchill

Çevrimdışı Özer SELÇUK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #104 : 06 Aralık 2014, 22:11:21 »
1 ay önce bende 66 namlu bir churchill aldım. 5-6 kutu fişek attım çeşitli marka numara ve gramajlarda fakat hiçbir aksaklık yaşamadım. Ağır derler çoğu yerde fakat normal ölçülerde olduğunu, işçilik ve görsellik olarak birçok kendinden fazla  tanınmış markanın önünde olduğunu rahatça ve net şekilde söyleyebilirim. Sonuç olarak üretiminin tamamına yakınını ihraç eden bir firmadan bahsediyoruz. İster istemez bazı standartları yakalamak zorundalar...

Otomatik emniyet ava başlarken babamın MKE çiftesinde vardı birdahada otomatik emniyetli bir tüfek kullanmadım. Trap atışlarında birçok kez tüfeği kurduktan sonra emniyeti açmayı unuttuğumdan onlarca plak gökyüzünde süzüle süzüle benle dalga geçer gibi uçtu gitti :) 
Bu kaçan plakların yerine çulluk olacağı günler yaklaştığından otomatik emniyeti iptal etme kararı aldım... Fotoğrafta boştaki levye hemen mandalın altından gelen yayın içindeydi ve kırma mandalıyla beraber hareket  edip sağa doğru harekette oda geriye doğru gidip emniyeti itiyordu. Levyeyi aldığımız zaman yay ordan heran fırlayacak hale geldi. Bizde yayın yaslandığı parça ve yay arasına ikisininde içine geçip çıkmayacak elips şeklinde 4mm.lik bir parça yerleştirerek yayın orda sabit kalmasını sağladık.

İşlem tamamlandıktan sonra görüntümüz bu şekildeydi.

Güle güle kullan abi .kazasiz belasiz avlar dilerim .haırlı olsun

Çevrimdışı Özer SELÇUK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #105 : 10 Ocak 2015, 09:21:20 »
Daha önceki yorumlarda birkaç arkadaşımız  çabuk paslandığından bahsetmiş .2 senedir kullanıyorum .bende ördek hastasıyım karın buzun suyun içinde ..hala ilk günkü gibitertemiz

Çevrimdışı S.Cevat CAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #106 : 14 Ocak 2015, 18:59:11 »
Benim ki daha bıldırcında yediği çiğden paslandı. Kendi traş olduğum kadar Remoil yağ ile temizlemezsem vay haline...

Demekki yerli silah sanayii hala standart tutturmakta zorlanıyor.
Dokuzlar 12 ga poze-Akkar 12 gaChurchill 205 poze
Armsan eos 36 ga tek kırma-Armsan 12 ga Rs a1
Benelli m2 12 ga
Mauser M03 8x57cal.
S.Cevat CAN 1982 İSTANBUL

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #107 : 14 Ocak 2015, 20:12:00 »
70 liraya krom kaplama yapın özel yağlara vereceğiniz parayla büyütecek bişey yok bu paslanma sorununu baikallarda paslanma yapar kostik boya dan dolayı
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

Çevrimdışı S.Cevat CAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #108 : 14 Ocak 2015, 21:11:29 »
Samet bey siz bu işlemi nerede yaptırdınız ve ne şartlarda deneyimlediniz. Bilgilendirir misiniz?
Benelli m2 12 ga
Mauser M03 8x57cal.

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #109 : 14 Ocak 2015, 22:03:53 »
Bu işlemi yaptırmadım daha eğer böyle bir sorun ile karşılaşırsam bunu yapan güzel firmalar var 100 lirayı geçmiyor fiyat emin olun.. Krom kaplama günümüz teknolojisinde çok ilerde artık
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı Emrah GÜNDEM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #110 : 15 Ocak 2015, 09:38:30 »
hepsi aynı namlu değil mi? bu kadar paralara böyle tüfekler alınıyor?
1987 KONYA

Çevrimdışı S.Cevat CAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #111 : 15 Ocak 2015, 12:55:48 »
 Öyle ise Akkar bu kaplama maliyetini satarken mutlaka düşmeli :)
Benelli m2 12 ga
Mauser M03 8x57cal.

Çevrimdışı Emrah GÜNDEM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #112 : 15 Ocak 2015, 13:01:01 »
HEMEN HEMEN BÜTÜN TÜFEKLERİN ÖLÇÜLERİ BİR CELİKLERİ NAMLULARI BİR. BU FİYAT FARKLARI NEDEN KAYNAKLANIYOR ACABA. 4140 OYMA ÇELİK GÜMÜŞ KAYNAK BİTTİ BU FİYAT FARKI NEDEN KAYNAKLANIYOR? AYNI 4140 OYMA CELİK NAMLU VE AYNI STANDART ÖLÇÜLERİNDE  OLAN FARKLI IKI MARKANIN AVI OLDURMESI NASIL DEĞİŞEBİLİR? BİZ SADECE KUNDAK DİPCİK GRANÜL İŞMESİNE MI PARA VERİYORUZ?
1987 KONYA

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #113 : 15 Ocak 2015, 13:02:35 »
Öyle ise Akkar bu kaplama maliyetini satarken mutlaka düşmeli :)
AKKAR`ın kullandığı kostik boya normal krom kaplamadan daha pahalı bir uygulamadır  ;)
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı S.Cevat CAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #114 : 15 Ocak 2015, 14:45:55 »
Erol bey açıklamanız için teşekkür ederim Samet beyin tavsiyesine istinadendir yorumum zira daha önce silah boyatmışlığım ve ihtiyaç duymuşluğum olmadı.Boya konusunda hemen hiç bilgim yok kullanım sonucu ortaya çıkana göre yorum yapmaktayım.

Eğer konuya vakıflığınız varsa Akkar'ın yaptığı kostik boyanın avantajları ile ilgili bilgilendirir misiniz ? Eğer daha pahalı bir işlemde ısrarcılar ise bir avantajı olmalı kullanıcıya.

Şahsen avda kullandığım tüfeklerimde görsel kondüsyon yönünden çok takıntılı biri değilimdir ancak bir son kullanıcı olarak yılgınlık verici bir hal aldı bu pas temizliği mevzusu. Şöyle bir örnek vereyim ; Ava gidilecek sabah evvelce temizlenmiş namluya nem için teflonlu koruma yağını güzelce uygulayıp fazlasını alıyorum. Çulluk avı malum ıslak orman,dallar vs. arabaya dönerken namluda oluşmuş bariz turuncu lekeler... Remoil, Break free, Ballistol gibi  farklı birkaç marka temizleme ve  haricinde koruma yağı denediysem de sonuç aynı. Eve döndüğümde hemen temizliğe girişmek gerekiyor yoksa bir iki gün beklettik miydi  temizlik için harcanan eforla kalabalık bir guruba çiğ köfte yoğurulur :) Lekeler henüz malzemeye işlemediğinden bekletmezsem nispeten kolay çıkıyor.

Durumla alakalı olarak fabrikaya danışmayı denedim,teknik bir mevzu olduğunu söylememe rağmen ısrarla Mercan'daki satış bölümüne yönlendiriyorlar. Mercan'la da yazık ki hoş olmayan bir tartışma sonrası muhatab olmak istemiyorum. Bu gidişle tüfeği ya kullanmayacağım ya da boyattığım-kaplattığım ilk silahım olacak.

Bilgilendirmelerini esirgemeyen diğer üyelere de şimdiden teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: 15 Ocak 2015, 14:48:34 Gönderen: S.Cevat CAN »
Benelli m2 12 ga
Mauser M03 8x57cal.

Çevrimdışı Resul YASAK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #115 : 15 Ocak 2015, 14:53:11 »
AKKAR`ın kullandığı kostik boya normal krom kaplamadan daha pahalı bir uygulamadır  ;)

Sizin dediğiniz gibi pahalı ise, o zaman krom kaplama müşterileri daha memnun edecektir sanıyorum. Hem de daha düşük maliyete. Ya da beni daha çok memnun ederdi....
« Son Düzenleme: 15 Ocak 2015, 20:24:09 Gönderen: Resul YASAK »
Resul YASAK
1977 HATAY

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #116 : 15 Ocak 2015, 16:22:56 »
Erol bey açıklamanız için teşekkür ederim Samet beyin tavsiyesine istinadendir yorumum zira daha önce silah boyatmışlığım ve ihtiyaç duymuşluğum olmadı.Boya konusunda hemen hiç bilgim yok kullanım sonucu ortaya çıkana göre yorum yapmaktayım.

Eğer konuya vakıflığınız varsa Akkar'ın yaptığı kostik boyanın avantajları ile ilgili bilgilendirir misiniz ? Eğer daha pahalı bir işlemde ısrarcılar ise bir avantajı olmalı kullanıcıya.

Şahsen avda kullandığım tüfeklerimde görsel kondüsyon yönünden çok takıntılı biri değilimdir ancak bir son kullanıcı olarak yılgınlık verici bir hal aldı bu pas temizliği mevzusu. Şöyle bir örnek vereyim ; Ava gidilecek sabah evvelce temizlenmiş namluya nem için teflonlu koruma yağını güzelce uygulayıp fazlasını alıyorum. Çulluk avı malum ıslak orman,dallar vs. arabaya dönerken namluda oluşmuş bariz turuncu lekeler... Remoil, Break free, Ballistol gibi  farklı birkaç marka temizleme ve  haricinde koruma yağı denediysem de sonuç aynı. Eve döndüğümde hemen temizliğe girişmek gerekiyor yoksa bir iki gün beklettik miydi  temizlik için harcanan eforla kalabalık bir guruba çiğ köfte yoğurulur :) Lekeler henüz malzemeye işlemediğinden bekletmezsem nispeten kolay çıkıyor.

Durumla alakalı olarak fabrikaya danışmayı denedim,teknik bir mevzu olduğunu söylememe rağmen ısrarla Mercan'daki satış bölümüne yönlendiriyorlar. Mercan'la da yazık ki hoş olmayan bir tartışma sonrası muhatab olmak istemiyorum. Bu gidişle tüfeği ya kullanmayacağım ya da boyattığım-kaplattığım ilk silahım olacak.

Avantajı falan yok sevgili kardeşim,sadece görsellikten ibarettir.Tercih meselesidir,firma yetkililerinin demesi dışardaki müşterilerin özellikle bu şekilde istediğinden dolayı bütün ürünlerini buyönde ürettikleridir.İç piyasaya ayrıca farklı bir üretim yapmadıklarını belirtiyor firma,ayrıca şunuda belirteyim Avrupa pekçok pahalı silahlarda bu boyalar kullanılır krom boya değil.Kostik boya veya yabancıların bluing dediği türdeki boyalar hassastır iyi bakmak gerekir ihmale gelmez.Açıkçası benim şahsi tercihim de krom boya olmasından yana,ama benim şuana kadar birşikayetim olmadı paslanma yönünden okadar aşırı şekilde bakıma ihtiyaç duymadım.Sadece namlunun üzerini ince bir yağla(nalburlarda dahi satılan makine yağı)hafif birşekilde yağlı bırakmam yeterli oluyor.
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #117 : 15 Ocak 2015, 16:25:51 »
Sizin gibi ise krom kaplama müşterileri daha memnun edecektir sanıyorum. Hem de daha düşük maliyete. Ya da beni daha çok memnun ederdi....
Ne anlatmak istediğinizi tam olarak anlayamasamda evet şahsen bende krom boya olmasını tercih ederim,fakat herhangi bir şikayetimde yok.
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı Resul YASAK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #118 : 15 Ocak 2015, 20:25:58 »
İletimi düzelttim Erol Abi. Yanlışlık için özür dilerim.
Resul YASAK
1977 HATAY

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #119 : 16 Ocak 2015, 11:11:58 »

Kostik boya kullanıyorlar malesef krom seçeneği yok bu silahta ben bile bile aldım bunu eğer herhangi bir pas Vs gibi bişey olursa gönderin sıfır yapıp geri yolluyolar Ha ben göndermem derseniz 100 lirayı geçmeyen krom kaplama yaparsınız hiçbir sıkıntı kalmaz
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #120 : 16 Ocak 2015, 16:00:05 »
İletimi düzelttim Erol Abi. Yanlışlık için özür dilerim.
Rica ederim önemli olan ortak bir noktada buluşup anlaşabilmek  :)
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı Y.Bozkurt ÇINAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #121 : 20 Ocak 2015, 17:40:37 »
Kostik boya şeklinde bahsedilen namlu boyası , cam boya da deniyor parlak bir boya değil mi?
1969 AFYON

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #122 : 20 Ocak 2015, 17:49:29 »
Kostik boya şeklinde bahsedilen namlu boyası , cam boya da deniyor parlak bir boya değil mi?

evet sürme boya dostum
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı Özer SELÇUK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #123 : 19 Şubat 2015, 18:41:28 »
Bu sezon bir kere bile oturmadım .hep avdaydım.tüfek sabah aksam  ,yağmur, çamur, kar demedi benle birlikteydi.ne pas nede tekleme.36 gr tek kurşun la domuz bile vurduk ama 1 tane
 Ben cok memnunum.. ..otomotiğimde aynı durumda

hızlı resim yükle
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2015, 07:33:05 Gönderen: Özer SELÇUK »

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #124 : 19 Şubat 2015, 18:43:20 »
Aman Özer kardeşim bence o fotoyu kaldır zira sığırcık avı yasak
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK