Gönderen Konu: DOMUZ ETİNİN SAĞLIĞA ZARARLARI...  (Okunma sayısı 28465 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Celal KIZILÇAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: DOMUZ ETİNİN SAĞLIĞA ZARARLARI...
« Yanıtla #50 : 02 Nisan 2016, 11:30:07 »
Sevgili avcı kardeşlerim konuyu açan arkadaşımızın yazdıklarına istinaden bende burada nazicane fikirlerimi sizlerle paylaşmak istedim. şimdi bazı dostlarımız bana kızacak bazılarıda benimle hem fikir olacaktır diye düşünüyorum. her ne olursa olsun benim amacım burda kimseyle bir tartışma ortamına girmemektir. sadece kendi hür irademle konu hakkındaki  fikirlerimi beyan etmektir.
 konuya bir kaç soruyla girip  sizllerden samimi olarak bu soruları cevaplamanızı  istiyorum.
domuz eti haramsa.... içki haram değilmi.... hiçmi içki içmedik....zina veya göz hovardalığı haram değilmi ....hiçmi yoldan geçen güzel bir bayana dönüp bakmadınız....kumar haram değilmi... hiçmi at yarışı,iddaa vs. oynamadınız...faiz haram değilmi... hiç mi vadeli hesap açmadınız bankada veya euro , dolar yapmadınız...şimdi gelelim domuza, çiftlik domuzlarını konuya dahil etmiyorum,siz bilmezmisinizki  domuz bostana girdimi en güzel karpuzu yer,meyve bahçesine girdimi yere düşen meyveyi yemez ağacın dallarını kırar en güzel meyveyi yer...domuz salyangoz yer ve bilirsinizki salyangoz nekadar temiz bir hayvandır..siz hiç dağda hasta domuz gördünüzmü... hangi avcı bilmez domuzun ne kadar güçlü bir hayvan olduğunu ve uygun yerinden vurmazsan kolay kolay ölmediğini...
çok basit bir mantıkla HZ.MUHAMMED(S.A.V) EFENDİMİZ NİYE YSAKLAMIŞ DOMUZ ETİNİ.. bilmem kaç yüz yıl önce buzdolabı yok,tüp yok bişey yok bu et nasıl saklanacak nasıl pişecek...haa şu bi gerçek domuz eti çok çabuk bakteri üreten bir et olduğu için iyi pişirilmesi gerek  ... bu kadar basit.... şimdi onca domuz yiyen hıristiyan insan cehennememi gidecek sizce hepsimi kötü bu insanların..
Şu mantık yanlışmıdır sizce etini yemiyeceğin hayvanı avlama.. mesela leylek yenmiyor veya başka güzel bir canlı onu vurmuyorsan... domuzuda karalama bence... VE biliyorumki  birçok arkadaşım domuz eti yiyiyor bu sitede.
sen kalkar domuz etinden çiğ köfte yaparsan tabiki hasta olrsun...ayrıca bütün hayvansal yağlar insan sağlığı için zaralıdır.
haa yiyin kardeşim demiyorum ama yiyenede kafir gözüyle bakmayın...bütün rkadaşlarıma saygı duyuyor ve aynı saygıyı bekliyorum                         

güzel hoşta arkadaş sağlığa zararlı olduğunu herkes söylüyor bak kendinde söylüyorsun çabuk bakteri ürettiğini niyemi domuzda tek mide vardır sığırlarda ise dört adet mide vardır domuzun yediği besin elenmeden bakterilerinden arınmadan ete karışır evet domuz eti yediği için bi insan cehendeme girer içki içtiği içinde cehenneme girer önemli olan töğbe etmek töğbe etmeden ölürsen cehennem diyor allah kuran neyi yasaklamışsa ondan uzak duracaksın yapışsanda töğbe edeceksin öbürtürlü sıkıntı büyük Allah yasak diyorsa biz insanlar olarak onu doğru kabul edemeyiz islam bunu gerektiriyor
  • akkar 206 süper poze
  • üzümlü 4+1 otomatik
  • setter
1983 İstanbul
 önce kendine ne olacağını sor, sonra ne yapman gerekiyorsa yap

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #51 : 04 Mayıs 2016, 11:58:15 »
konuya yaklaşım dinen bellidir dinde de hiçbir şey tartışmaya açık değildir. yani dinen  tartışılacak birşeyi yok.

sağlık açısından  bakarsak,

domuzlar ayılar ve insanlar gibi hepçil. yani hem etobur hem otoburdur. et yiyen hayvanlar olduklarından leş de yerler.  inekler gibi geviş getiren hayvanlar da değildirler. bunların etini yemek bir takım sağlık sorunlarına yol açabilir. bu sebeplerden , ayı,  çakal, kurt, tilki, köpek, kedi  falan gibi et yiyen hayvanlar savaş hali gibi durumlar dışında pek tercih edilmez. suriyede insanların açlıktan kedileri yemek zorunda kaldığı haberi çıkmıştı yakın zamanda. Allah kimseyi o durumlara düşürmesin.

http://www.medyatimes.com/suriye-haberleri-suriyede-kusatma-altinda-bulunan-insanlar-kedi-eti-yemeye-basladi-3874.html

etoburlar  genelde çin gibi 1.5 milyar nüfusu olan ve açlıktan çekirgeleri bile kızartıp yemek zorunda olan toplumlarda  tüketilir. düşünün türkiyedeki tavuk çiftlikleri çine tavuk ayağı ithal ediyor. derisini soyup kızartıyorlar.

« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2016, 16:14:50 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #52 : 04 Mayıs 2016, 12:11:07 »
bir de yerel kültür var.
insanlar yediklerini  o coğrafyada yetişen ürünlerden seçmek zorundadırlar. yani , adada yaşayan japonlar için somon ve balina ,, kızılderililer için bizon,biz oğuz türkleri için de  koyun ve keçi sürüleri coğrafi olarak temel besin kaynağıdır. İslam öncesinden beri bunları yeriz.  yani domuza gelene kadar zaten başka alternatiflerimiz hep olmuştur. orta asyada geyik ve at da yenir.

bir de domuz Islak ormanları, bataklıkları yer tutar, fazla kuru bölgelerden kaçınırlar. arap coğrafyasında zaten pek bulunmaz. wikipediadaki yabandomuzu yayılım haritası verilmiştir.

1978-İZNİK