Gönderen Konu: Masai mara  (Okunma sayısı 10820 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa ALKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Masai mara
« : 31 Mart 2018, 12:42:36 »
Ustalar masai mara nasıl bir tüfek alsam grupmanı ve öldürmesi nasıl
1986 - Kayseri

Çevrimdışı Arif KAYA

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Masai mara
« Yanıtla #1 : 31 Mart 2018, 22:34:32 »
Ali KELTEN bey bildiğim kadarıyla Retay Arms personelidir. Detaylı bilgi verecektir size diye düşünüyorum. Gelişimini, kullanıcı geri dönüşümlerini yakından takip ettiğim bir modeldir.

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1988 - Kocaeli

Çevrimdışı Murat DİKMETAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 01 Nisan 2018, 00:31:22 »
Bende uzaktan uzaktan bakıyorum fakat kullanıcı geri dönüşü yok tüfek ile ilgili forumda . http://avlakforum.com/frm/index.php?topic=192776.500 bu genel konusu 21 sayfa olmuş ama Ali bey harici ava götüren yok veya ali bey harici tüfekten alan yok galiba forumda . @Mustafa ALKAN bey size bence @Ali DELİOĞULLARI beyden başka kimse yardımcı olamaz forumda . Bir avcı olarak onun görüşleri daha değerlidir firma yetkilisinden önce benim için . Avda bizzat kullanan biri olarak . Ali bey tüfek ile ilgili deneyimlerinizi paylaşırsanız bende memnun olurum
  • Huğlu 202B
  • Winchester SXP
1983 - Fatsa

Çevrimdışı Mustafa ALKAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 01 Nisan 2018, 00:32:34 »
1986 - Kayseri

Çevrimdışı Mustafa ALKAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 01 Nisan 2018, 00:33:14 »
38metre grupman 3 no şok
1986 - Kayseri

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 01 Nisan 2018, 00:46:38 »
Atılan fişek nedir ?
Tahmini 5 no sanırım
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Mustafa ALKAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 01 Nisan 2018, 07:18:23 »
Sterling 3şok
1986 - Kayseri

Çevrimdışı Bahri TUĞRULTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 01 Nisan 2018, 09:47:47 »
38 metrede 5 no fişek 3 no şok ile böyle bir yoğunluk.
« Son Düzenleme: 01 Nisan 2018, 10:19:32 Gönderen: Bahri TUĞRULTEKİN »
1983 Akhisar

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 01 Nisan 2018, 20:17:15 »
@Mustafa ALKAN bey aldınız galiba hayırlı olsun . 38 metre ise çok çok iyi . İyi günlerde kullanın .
  • Huğlu 202B
  • Winchester SXP
1983 - Fatsa

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #9 : 01 Nisan 2018, 20:36:42 »
Saçmanın 5 no olduğu kesin değil ama hadi öyle sayalım.. 3 şokla 38 metreye tenekenin kıçında neredeyse 90 a yakın saçma saydım..
Valla parmaklarım çok kaşındı ama yazdım yazdım geri sildim.. Benim de bu ''atış'' tekniklerini öğrenmem lazım..
Her neyse.. Tüfeğiniz hayırlı olsun güle güle kullanın..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Engin TARHAN, Tevfik GÜN, İdris MOĞOL, Bilal AYDIN, Aydın TOROS

Çevrimdışı Zafer YILDIRIM

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 01 Nisan 2018, 20:47:25 »
Kac namlu idi bu tüfek.benim tüfegim bu yogunlugu 28 metre de verse bana yeter de artar bile...
Zafer YILDIRIM / 1985 / SAMSUN/TERME

Çevrimdışı Kamil SELCİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 01 Nisan 2018, 20:51:43 »
38 metre değilde ₺38 küçük adım derseniz bu grupman  3 şok ve beş nolu saçmaya daha uygun olur sanırım eğer 38 metre doğru ise ne ben avcıyım nede elime masai Mara gibi bir tüfek geçmiş helal olsun.
  • Stoeger md2000
  • Akdaş AH212 hybrit
1982-Konya

The following users thanked this post: Aydın TOROS

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #12 : 01 Nisan 2018, 20:53:15 »
38 m de ( net olup olmadığı belli değil ) bu sonucu veren silahı 50 m de görmek isteriz  ::)
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

The following users thanked this post: Bilal AYDIN

Çevrimdışı Şevki MİRZA

• Müdavim Üyemiz
  • PARTRİDGE HUNTER
« Yanıtla #13 : 01 Nisan 2018, 21:19:12 »
Şuanda bu grupman Türkiye değil Dünya standartlarının da üstünde...
Maşallah
  • Huğlu 103 Ce Süper poze
  • Huğlu Renova
  • Canik 55 shark fc
  • Huğlu 200AC
1985 - Ankara

The following users thanked this post: Tevfik GÜN

Çevrimdışı Tevfik GÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 01 Nisan 2018, 21:26:45 »
Mesafe doğru ise şok ve fişek sıkıntılı(hemen ölçüler not edilmeli)
Şok ve fişek doğru ise mesafe sıkıntılı ve yeniden ölçülmeli
Şok,mesafe ve fişek doğru ise atıcı ve firma tebrik edilmeli ve hemen bir tane sipariş geçilmeli ama ben ikinci cümlede ısrarcıyım.

Keşke tenekenin geri kalan 5 yüzünede ateş etseydiniz istikrarın devamlılığı hakkında daha net fikir yürütebilirdik.

Bu arada tüfeğiniz hayırlı olsun güle güle kullanın.
« Son Düzenleme: 01 Nisan 2018, 21:31:54 Gönderen: Tevfik GÜN »
1978 Eğirdir-Isparta

The following users thanked this post: Halit YILDIRIM, Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #15 : 01 Nisan 2018, 22:17:05 »
Bence de 2. maddede sıkıntı var. Hayır yani adım sayısını metre olarak söyleyen, hatta bunda ısrar eden  çok kişi gördüm  :)
Tenekeler, grupman sevdamız yüzünden neler neler çekti bizim elimizden.. Göz var nizam var..
Bu şartlarda bu grupmanı yapacak tüfek yok benim gözümde. Bırak 38 metreyi, bu sonucu 30 metrede elde etmek bile büyük başarıdır..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Gökmen TAŞAR, Aydın TOROS, Mustafa ALKAN

Çevrimdışı Mustafa ALKAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #16 : 01 Nisan 2018, 23:19:54 »
Bunu bu resmi ve bilgileri tüfeği satan verdi ben atmadım sadece  bilgi almak istiyorum ustalardan
1986 - Kayseri

Çevrimdışı Ali TATAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 01 Nisan 2018, 23:36:51 »
Kendi gözlerinizle görmediğiniz şeylere pek inanmayın.daha yeni bir tüfek piyasada pek kullananı yok.
Ali TATAR
1985 Antalya

Çevrimdışı Ali DELİOĞULLARI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 03 Nisan 2018, 21:01:35 »
Bende uzaktan uzaktan bakıyorum fakat kullanıcı geri dönüşü yok tüfek ile ilgili forumda . http://avlakforum.com/frm/index.php?topic=192776.500 bu genel konusu 21 sayfa olmuş ama Ali bey harici ava götüren yok veya ali bey harici tüfekten alan yok galiba forumda . @Mustafa ALKAN bey size bence @Ali DELİOĞULLARI beyden başka kimse yardımcı olamaz forumda . Bir avcı olarak onun görüşleri daha değerlidir firma yetkilisinden önce benim için . Avda bizzat kullanan biri olarak . Ali bey tüfek ile ilgili deneyimlerinizi paylaşırsanız bende memnun olurum
Sa. Murat Bey, konuyu yeni gördüm cevap vermek isterim lakin çok profesyonelce olmayabilir. Arkadaşkar nicel veriler isteyebilir. O yüzden sayfalarca açıklama yapmak zorunda kalabilirim. Bir tüfekten neler bekliyoruz, üretici firmadan neler bekliyoruz bunları netleştirip o yönde yorum yapmalıyız bence.
Şahsım adına benim beklentilerimi karşılayan bi tüfek. Grupman ve penetrasyon olarak avrupa tüfeklerden geri kalmaz. Yalnız benim isteğim sadece bu değil. Ustaya kolay ulaşmalıyım. Bir sorunla gittiğimde "psikolojik" cevabını duymak istemem. Nicel veriler ile değerlendirme yapılmasını isterim vs.
Kendim kolay ulaşıyorum. İlgililer. Güler yüzle karşılanıyorum.En azından atış testleri yapma imkanları var, kendim de atıp deniyorum.
Bi defa yeni bi firma destek olmalıyız, yapıcı eleştiriler yapmalıyız. Zaten eleştiriye açık insanlar.
Mesela şimdi birleştirme konisinin açısını 5 dereceden 2.5 dereceye uzatarak bi yenilik yapmışlar ki bu grupmanı daha düzgün hale getirmiş. Piyasada yeni olduklarının bilincindeler, yeniliklere açıklar. Yalnız bilinçsiz arkadaşlarımızın asılsız şikayetleri çok zamanlarını alıyor. Bütün şikayetleri aynı titizlikle değerlendiriyorlar.
Daha önce söylediğimi yineliyorum. Almanlar kendi arabalarından başka arabalara binseydi dünya devi olamazlardı. Aşırı milliyetçilik yapıp ısrarla yerli arabalarına bindiler. Halk fırsat verdi üretici değerlendirdi. Bence vereceğimiz fırsatı değerlendirebilecek kapasitede RETAY...  Şunuda belirteyim zaten şuanda kendilerini Beretta yada Benelliye rakip yada eşdeğer görmüyorlar.... Şuan ki kullandığım masai mara beni tatmin ediyor, fakat diğer tüfeklerimle avlanmayı daha çok sevdiğimden şuan 2. tüfek durumunda.
  • Beretta S56E
  • Beretta Ultralight DELÜX
  • Benelli Raffaello Standart
  • Franchi Black Magic
  • Retay Masai Mara
  • Franchi black magic
1985 KONYA

The following users thanked this post: Murat DİKMETAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #19 : 04 Nisan 2018, 14:28:46 »
Ali bey değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Epey süredir tüfek bakıyorum otomatik . Çevremde arkadaşlarımın kullandıklarına olsun burda forumda kullananlar olsun hala daha araştıyorum . Yanlış anlamazsanız bir soru daha sormak istiyorum retay çalışanları da yanlış anlamaz inşallah . Sizce piyasa da kendini ispat edememiş bir tüfek için : piyasada satılan ; ata,huğlu,sarsılmaz,akdaş,stoeger,armsan vs. firmaların yanında 800 - 1200 tl fazla para vermeye değer mi ? Benim tüfeğim fişek seçmesin 30 - 35 metre de attığım yeri vursun bana yetiyor . Hoş bugün bir beratta benelli sahibi olsam da tutupta 50 metre üstüne tüfek doğrultacak değilim :) Verdiğimiz bu fark numaralı kundak ,kolay sökülebilir tetik sistemi vs. bir kaç değişiklik için ise normal kullanıcılar için başka seçenekler sunulmuyor . Kafanızı ağrıttıysam özür dilerim selam ve dua ile @Ali DELİOĞULLARI

Sa. Murat Bey, konuyu yeni gördüm cevap vermek isterim lakin çok profesyonelce olmayabilir. Arkadaşkar nicel veriler isteyebilir. O yüzden sayfalarca açıklama yapmak zorunda kalabilirim. Bir tüfekten neler bekliyoruz, üretici firmadan neler bekliyoruz bunları netleştirip o yönde yorum yapmalıyız bence.
Şahsım adına benim beklentilerimi karşılayan bi tüfek. Grupman ve penetrasyon olarak avrupa tüfeklerden geri kalmaz. Yalnız benim isteğim sadece bu değil. Ustaya kolay ulaşmalıyım. Bir sorunla gittiğimde "psikolojik" cevabını duymak istemem. Nicel veriler ile değerlendirme yapılmasını isterim vs.
Kendim kolay ulaşıyorum. İlgililer. Güler yüzle karşılanıyorum.En azından atış testleri yapma imkanları var, kendim de atıp deniyorum.
Bi defa yeni bi firma destek olmalıyız, yapıcı eleştiriler yapmalıyız. Zaten eleştiriye açık insanlar.
Mesela şimdi birleştirme konisinin açısını 5 dereceden 2.5 dereceye uzatarak bi yenilik yapmışlar ki bu grupmanı daha düzgün hale getirmiş. Piyasada yeni olduklarının bilincindeler, yeniliklere açıklar. Yalnız bilinçsiz arkadaşlarımızın asılsız şikayetleri çok zamanlarını alıyor. Bütün şikayetleri aynı titizlikle değerlendiriyorlar.
Daha önce söylediğimi yineliyorum. Almanlar kendi arabalarından başka arabalara binseydi dünya devi olamazlardı. Aşırı milliyetçilik yapıp ısrarla yerli arabalarına bindiler. Halk fırsat verdi üretici değerlendirdi. Bence vereceğimiz fırsatı değerlendirebilecek kapasitede RETAY...  Şunuda belirteyim zaten şuanda kendilerini Beretta yada Benelliye rakip yada eşdeğer görmüyorlar.... Şuan ki kullandığım masai mara beni tatmin ediyor, fakat diğer tüfeklerimle avlanmayı daha çok sevdiğimden şuan 2. tüfek durumunda.
  • Huğlu 202B
  • Winchester SXP
1983 - Fatsa

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 04 Nisan 2018, 22:35:09 »
Murat Bey retay da fişek seçme fark etmedim, 36.6 metrede attığı yeri vuruyor. En azından bütün üretilen parçaların bi standartı var. Namlu iç çapları standart. Fiyat konusu bütçe meselesi. Gecen seneden beri retayın fiyatı tartışma konusu. Benim merak ettiğim ama retayada herhangi bir av bayiinede sormadığım acaba bayiler mi şişiriyor, yoksa retaydan satışı mı yüksek bilmiyorum. Ama fiyat tavan kısıtlaması olsa iyi olur.
« Son Düzenleme: 04 Nisan 2018, 22:37:02 Gönderen: Ali DELİOĞULLARI »
  • Beretta S56E
  • Franchi Black Magic
  • Retay Masai Mara
  • Franchi black magic
1985 KONYA

The following users thanked this post: Murat DİKMETAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #21 : 05 Nisan 2018, 00:15:09 »
Ali bey fiyat konusu şöyle 1600-2200 tl arası yazdığım bütün markaların standart bazılarının kundağı vs. farklı tüfeği alınabiliyor . Bizim buradaki bayilerde yok malesef alıp bir inceleme şansım olmadı . İnternette bakdığımda 2900 - 3000 tl bandında fiyatlar .
Bulunduğum coğrafya itibari ile çulluk avcısıyım ve numaralı kundaklı bir tüfekle av yapmak biraz abes kaçıyor bana . Güzel ama ister istemez açırım tüfeğime . Bu fiyat farkını kapatmak için firmanın bir çalışması olur ise bende almak isterim bir tane retay . Cevaplarınız için çok teşekkür ederim Ali bey elinize sağlık

Murat Bey retay da fişek seçme fark etmedim, 36.6 metrede attığı yeri vuruyor. En azından bütün üretilen parçaların bi standartı var. Namlu iç çapları standart. Fiyat konusu bütçe meselesi. Gecen seneden beri retayın fiyatı tartışma konusu. Benim merak ettiğim ama retayada herhangi bir av bayiinede sormadığım acaba bayiler mi şişiriyor, yoksa retaydan satışı mı yüksek bilmiyorum. Ama fiyat tavan kısıtlaması olsa iyi olur.
  • Huğlu 202B
  • Winchester SXP
1983 - Fatsa

The following users thanked this post: Ali DELİOĞULLARI

Çevrimdışı Gökmen TAŞAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 05 Nisan 2018, 02:25:29 »

Ne demek namlu iç çapları standart?
Biraz açar mısınız? Nasıl ölçülmüş?
Elbette diger tüm parçalar standart olacak. Diğer firmaların parçaları standart değil mi?
Lütfen net değerlerle konuşalım

Saygılar
Gokmen
Gökmen TAŞAR-1979
Korkuteli-Kumluca-Finike
Antalya

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 05 Nisan 2018, 05:53:48 »
Sayfalarca açıklama yapmak zorunda kalabilirim demiştim. Gökmen beyin sorularına vereceğim cevaplar en güzel video çekimi ile olur, namlu iç çaplarını hangi aletle nasıl ölçtüğümüz, mobil şokların çıkış çapları yada namlu içi honlamasının stabilizosyonu, ama o kadar zamanım yok. Numaramı vereyim ;
0506 301 98 58 Gökmen bey arayabilirsiniz, dilim döndüğünce anlatırım. Bu dediğim değerleri, masai mara, beretta, benelli, ve önde gelen yerli firmaların bazılarında defalarca ölçtük. Artı namlu çeliğinin hangi değerlerde olduğunuda ölçtük, attığı yeri vurup vurmadığınıda. Edindiğim tecrübeleri arayan diğer avcı dostlarlada paylaşabilirim. Yanlış anlaşılmasın ama yazıya döktükçe sorular artacak. Affınıza sığınırım. Teşekkürler....
« Son Düzenleme: 05 Nisan 2018, 05:55:45 Gönderen: Ali DELİOĞULLARI »
  • Beretta S56E
  • Franchi Black Magic
  • Retay Masai Mara
  • Franchi black magic
1985 KONYA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #24 : 06 Nisan 2018, 20:14:22 »
@Ali DELİOĞULLARI bey  yanlış anlamayın beni ama her tüfek için geçerlimidir dediğiniz . Dediğiniz gibi konu konu açıyor ama huğlu akusta olduğu gibi tolerans payı yok mudur yani ? 18,4 dedilerse 18,4 yapıyorlar mı ?

Sayfalarca açıklama yapmak zorunda kalabilirim demiştim. Gökmen beyin sorularına vereceğim cevaplar en güzel video çekimi ile olur, namlu iç çaplarını hangi aletle nasıl ölçtüğümüz, mobil şokların çıkış çapları yada namlu içi honlamasının stabilizosyonu, ama o kadar zamanım yok. Numaramı vereyim ;
0506 301 98 58 Gökmen bey arayabilirsiniz, dilim döndüğünce anlatırım. Bu dediğim değerleri, masai mara, beretta, benelli, ve önde gelen yerli firmaların bazılarında defalarca ölçtük. Artı namlu çeliğinin hangi değerlerde olduğunuda ölçtük, attığı yeri vurup vurmadığınıda. Edindiğim tecrübeleri arayan diğer avcı dostlarlada paylaşabilirim. Yanlış anlaşılmasın ama yazıya döktükçe sorular artacak. Affınıza sığınırım. Teşekkürler....

@Gökmen TAŞAR bey bu durum şöyle huğlu 202 b çiftemi alırken namlu iç çapını ölçülerini huğlu kooperatif ve akusu arayıp sormuştum malesef bir standart yok . Huğlu kooperatif 18,4 ve 18,6 arası akus 18,45 ve 18,6 arası oluyor demişti telefonda . Bende gözümü karartıp Huğlu'dan yana kullanmıştım şansımı hiç ölçmedim iç çapını lakin attığım yeri vuruyor kullanıyorum .

Ne demek namlu iç çapları standart?
Biraz açar mısınız? Nasıl ölçülmüş?
Elbette diger tüm parçalar standart olacak. Diğer firmaların parçaları standart değil mi?
Lütfen net değerlerle konuşalım

Saygılar
Gokmen
  • Huğlu 202B
  • Winchester SXP
1983 - Fatsa