Gönderen Konu: Balık Bulucu yardım  (Okunma sayısı 2749 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hüseyin KAYA 15

• AvlakForum Üye
  • *
  • ALLAH VAR GAM YOK
Balık Bulucu yardım
« : 17 Ocak 2017, 16:46:57 »
Herkeze rastgele elimde eagle 128 model balık bulucu ekranı var ama bunu kullanmak için başka ne tür parçalar gerekli nerden temin ederim bilmiyorum bi araba aldık bagajinda çıktı arbayi aldigimiz adami belirli aralıklarla aradik geri gonderelim diye adam acmadi tlf bir kaç ay sonra tekrardan aradık anlattık durumu oglunun olduğunu oglununda yurt dışına gittigini makina neyse sizde kalsin dedi adam ben de şimdi bu cihazı kullanmak istiyorum tekneme bağlamak için başka nelere ihtiyacım var kullanan arkadaş lardan yardım istiyorum ilgilenen herkeze şimdiden çok teşekkürler

img bb
  • BENELLİ CRİO COMFORT
  • DOCH DRAHTHAAR ŞANS
  • DOCH DRAHTHAAR HERA
Yarım kalmışken FIRATIMIN hayalleri umrumda değil pkk nın havaya uçan hevalleri GARİP KUŞÇU OĞLU Hüseyin KAYA 1985-BURDUR

Çevrimdışı Fehmi TAŞKIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Balık Bulucu yardım
« Yanıtla #1 : 17 Ocak 2017, 18:17:15 »
Öncelikle bu balık bulucuya uygun transducer yani Ayna dediğimiz sinyali deniz dibine gönderip yansımayı tekrar geri alan cihaz lazım. Aynı zamanda teknenizde bu cihazı çalıştıracak akü ve bağlantı kabloları da olmalı. Cihaz sanırım siyah beyaz ekranlı ve oldukça eski bir model.
  • MAUSER M03 300 Win. Mag.
  • Beretta A400 Xtreme Plus 76
  • Akus Custom Deluxe 71-76
  • Glock 19 Gen 5
  • Sig Sauer P 229 ALSO 9mm
  • Smith Wesson 686 4'' 357 Mag.
1977-İZMİR

The following users thanked this post: Hüseyin KAYA 15

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 17 Ocak 2017, 23:33:05 »
burdur merkezde yim aynı marka bende var ama renkli ve model değişik. makinayı bir göreyim  ne gerekli olduğuna size söylerim
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

• AvlakForum Üye
  • *
  • ALLAH VAR GAM YOK
« Yanıtla #3 : 19 Ocak 2017, 21:17:36 »
burdur merkezde yim aynı marka bende var ama renkli ve model değişik. makinayı bir göreyim  ne gerekli olduğuna size söylerim
Öncelikle bu balık bulucuya uygun transducer yani Ayna dediğimiz sinyali deniz dibine gönderip yansımayı tekrar geri alan cihaz lazım. Aynı zamanda teknenizde bu cihazı çalıştıracak akü ve bağlantı kabloları da olmalı. Cihaz sanırım siyah beyaz ekranlı ve oldukça eski bir model.
veli abi sadece bu fotoda görünen cihaz var elimde fehmi abi teşekkür ederim bu bahsettiğiniz cihazlar her makinaya uyarmı yada maliyetli şeylermi
  • BENELLİ CRİO COMFORT
  • DOCH DRAHTHAAR ŞANS
  • DOCH DRAHTHAAR HERA
Yarım kalmışken FIRATIMIN hayalleri umrumda değil pkk nın havaya uçan hevalleri GARİP KUŞÇU OĞLU Hüseyin KAYA 1985-BURDUR

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 19 Ocak 2017, 23:59:56 »
 hiç uğrasma eski ile

elindeki cihaz eski bir model .alacağın ayna eskilere uyarmı bilinmez .sen en iyisi yenisini al.yada ben de var .((EAGLE  renkli son model)))lazımsa yeni model uygun fiata veririm.KARAMANLI  ve karaçal  barajında 1 sefer kullandım.ufak kayık ile...denizde hiç kullanılmadı
« Son Düzenleme: 22 Ocak 2017, 20:27:46 Gönderen: Veli TOKCAN »
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Fehmi TAŞKIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 20 Ocak 2017, 01:25:14 »
Hüseyin kardeşim. Muhtemelen elindekine uygun ayna bulamayacaksın bulsan da yaptığın masrafa değmeyeceğini düşünüyorum. Balık bulucular kullanım alanlarına göre bir çok özellik barındırıyor ve buna göre fiyatlandırılıyorlar. Son yıllarda bir çok yeni teknoloji eklendi. Bu iş biraz dipsiz kuyu. Aynayı bağladığın yerden tut motor pervanesinin kavitasyonu veya teknenin giderken yaptığı su, denizin tuzluluk oranı, dip zeminin yapısı bile çok önemli etken. Ben olsam balık bulucu ihtiyacım varsa ona göre yeni balık bulucu alırım. Yoksa zaten hiç bulaşmam :) Hangileri iyi dersen Furuno ve Lowrance iyidir. ikisini de kullandım ve kullanıyorum.
Rastgele
  • MAUSER M03 300 Win. Mag.
  • Beretta A400 Xtreme Plus 76
  • Akus Custom Deluxe 71-76
  • Glock 19 Gen 5
  • Sig Sauer P 229 ALSO 9mm
  • Smith Wesson 686 4'' 357 Mag.
1977-İZMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • ALLAH VAR GAM YOK
« Yanıtla #6 : 22 Ocak 2017, 00:23:24 »
veli abi teşekkür ederim şu an için bunun için ayırdığım bir bütçe yok elimdeki malzemeyi değerlendirebilirmiyim diye düşünmüştüm onun için sizlerin yardımınına başvurdum fehmi abi verdiğin bilgiler için teşekkürler
  • BENELLİ CRİO COMFORT
  • DOCH DRAHTHAAR ŞANS
  • DOCH DRAHTHAAR HERA