Gönderen Konu: sarsılmaz concord hakkında düşünceleriniz  (Okunma sayısı 26333 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa ÖZTÜRK 06

• AvlakForum Üye
  • *
  • çıtak (nicelik biyere kadar sonuna kadar nitelik)
sarsılmaz concord hakkında düşünceleriniz
« : 06 Mayıs 2011, 16:54:20 »
sarsılmas concord kullanan arkadaşlar tüfek hakkında görüşlerinizi belirtebilirmisiniz
                                                                                                            mustafa öztürk 1982 Ankara kızılcahamam 0RH+

Çevrimdışı Yaşar DEMİRAY

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: sarsılmaz concord hakkında düşünceleriniz
« Yanıtla #1 : 12 Mayıs 2011, 20:20:27 »
ikinci tüfeğim ve on yıldır kullanıyorum.fakat şunları söylemek zorundayım sarsılmazın eski modelle yeni concordelerin bazı farkları var eskilerde çift tırnak(fişek tutucu)var yenilerde tek tırnak eski olanları bazen çift fişek sürebilir kaşığa yenilerde bu sorun kalkmış durumda birde sabit namlulu olanların grupmanı daha iyi gibi hafifliğine aldırmayın taş gibide sağlamdırlar söyleyeceklerim bu kadar.selamlar
Yaşar DEMİRAY 1980
AMASYA

Çevrimdışı Süleyman DALAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 12 Mayıs 2011, 23:53:42 »
biz 3 arkadas 3 concort lx aldik sifir tufekler 15 20  fisek atimindan sonra tutukluk yaptitavsiye etmem
Süleyman DALAR
1973 FRANSA afyon

Çevrimdışı Muharrem ÇEVİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 10 Haziran 2011, 11:23:20 »
Süleyman Bey Ben de ilk Aldığımda (SarsılmazFranchi) yapmıştı meğer tüfekten anlamıyoruz ya içindeki contayı ters takmışım öyleyken bile bi dünya av vurdum sonra bir arkadaşım içini açınca fark etti hayret dedi bu tüfek bu şekilde nasıl çalışmış şimdiye kadar dedi. Düzeldikten sonra ardı ardına ağır dolularla o kadar çok atış yaptık ki Sürekli avrupa tüfek kullanan bir aabimiz yerli tüfeklerin bu kadar kaliteli olacağını tahmin etmezdim dedi, hayranlığını gizleyemedi. İkinci husus Tüfeği yağladıktan sonra mutlaka silmelisiniz yağlı bırakırsanız her tüfek tutukluk yapar... Saygılar..
  • Sarsılmaz Concorde S
Muharrem ÇEVİK
1978-Nallıhan/ANKARA
İkamet BOLU

Çevrimdışı Hasan ERKOÇ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 06 Temmuz 2011, 13:07:10 »
kesinlikle tavsiye ederim sarsılmaz kaynaşlı yapımı var bendede 71 namlu kendinden şoklu av vurması bir harika şov yapıyorum resmen her çeşit fişekle ava etkisi aynı  inanın hiç canlı hayvanım düşmedi avı vurupta ardından koşmadım hiç yenileri nasıl ama bilmiyorum kesinlikle tavsiye ederim 
Hasan ERKOÇ
1976 ANAMUR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 04 Ağustos 2011, 08:23:25 »
fişekle uyumu hakkında önerileriniz nelerdir her marka ayrı fişek sever diyolar katılırmısınız bilmem ama sarsılmaz otomatik hangi fişeği hangi avda seviyo acaba

Çevrimdışı Sezer İNAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 04 Ağustos 2011, 17:50:20 »
Kardeş ben 4 senedir concorde L kullanıyorum. Mükemmel bir tüfek diyebilirim.Hafif olmasıda harika.Ancak lastik contasını 3 senede bir değiştirmelisin.Fazla fişek seçmez.Uyduruk fişeklerde bile affetmez.Uzaya sık sızdırır ..Sıcak saatlerde 28-30 gram sık.Soğuklrda 32-34 gram sık.
Sezer İNAN
1975-Kayseri

Çevrimdışı Ersin DEMİRKOL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 04 Ağustos 2011, 19:25:38 »
Bende de CONCORD L var. Çok memnunum. Hiçbir sorun yaşamadım. Birde yerli olması avantaj, herhangi bir sorun olması durumunda tamiri çok kolay.
Ersin DEMİRKOL
1972-Sakarya

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 05 Ağustos 2011, 06:03:49 »
bu kadarmı sarsılmaz kullanan var fişeği marka olarak önerebilecek yokmu

Çevrimdışı Ersin DEMİRKOL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 05 Ağustos 2011, 19:01:27 »
Tüfekte kullanacağın fişek için bu kadar kafana takma. Tüfek her türlü fişeği atar. Ancak yapacağın ava göre fişeği sen belirlemen gerek. Saygılar
Ersin DEMİRKOL
1972-Sakarya

Çevrimdışı Oğuz ANADOL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 05 Ağustos 2011, 22:06:02 »
Merhabalar yaşımız genç ama sarsılmaz konusunda tecrübeliyimdir çünkü daha orta okuldayken yazın çalışıp kışın okul harçlıklarımı biriktirip bir yılın sonunda babamın üzerine bir tane concorde lx almayı başarmıştım. Her ne kadar kurallara uygun olmasa da (yaşım tutmadığı için) o günden bu seneye kadar ava hep bu tüfekle gittim. Belki yüzlerce bıldırcın onlarca keklik onlarca tavşan vurdum bir sürü ördek vurdum. Yani anlayacağınız en az 1500 fişek yakmışımdır ama tüfek tık demedi. Yaz kış ava gittim hiç sorun çıkarmadı. Hatta güneşte, karda, yağmurda kaldı, günlerce temizleyemediğim oldu sorun çıkarmadı. Yenileri nasıldır bilmem ama ben yaklaşık 11 sene önce almıştım ve çok memnunum. Sadece geçen sene 3. fişekte takılma yaptı bende sarsılmaza verdim tüfeği fabrikaya gönderdiler tek kuruş almadan hatta kargo ücreti bile almadan yapıp getirdiler. 10. yılda bu kadarcık kusur da olsun artık:) Bende bunun üzerine 2. tüfeğimi de sarsılmaz salvo süper poze aldım ondan o kadar memnun değilim güzel tüfek ama bende en başta biraz sorun çıkardı bu sene bakacam durumuna. Ama Concorde modeline ve sarsılmazın parça ve onarım garantisine diyeceğim yok. Bence güzel tercih, fişek hadisesine gelince ben otomatikle hep mirage attım tüfeğe de oturdu fişek sorun yaşamadım ama her fişeği de atar. Tercih sizin ben otomatikle avda hep mirage atarım, öylesine atış yaparken diğer fişekleri attım sorun olmadı.
Oğuz ANADOL
1985-Konya

Çevrimiçi Abdullah GÜLTEPE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 05 Ağustos 2011, 23:26:36 »
sarsılmaz otomatikler güzel tüfekler ama bana fişek doldururken yandaki düğmeye basma olayı sıkıntı veriyor düğmeye basmadan fişek dolduralabilecek vede eski tüfekleri gibi çift tırnaklı bir oto çıkarırlarsa bende kullanabilirim.
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212
Abdullah GÜLTEPE 1984 KARABÜK-İSKENDERUN/HATAY
 Tel: 05354083156

Mustafa Kabadayı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 02 Aralık 2011, 10:25:35 »
aynı tüfeğin eski modelinden amcamda var.concorde modeli.onun pek ilgisi olmadığı için ara sıra ben temizliyorum tüfeği.sağlam bir yapısı var ve daha pas yok üzerinde.eski yapımlarının sağlam olduğu belli ama yeni modellerini bilemem..

Çevrimdışı Muharrem ÇEVİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 14 Ağustos 2012, 15:22:55 »
sarsılmaz otomatikler güzel tüfekler ama bana fişek doldururken yandaki düğmeye basma olayı sıkıntı veriyor düğmeye basmadan fişek dolduralabilecek vede eski tüfekleri gibi çift tırnaklı bir oto çıkarırlarsa bende kullanabilirim.
Abdullah Bey concorde-S yada yeni adıyla SA-W 700 -S modelinde bu sorun ortadan kalkmış.
  • Sarsılmaz Concorde S
Muharrem ÇEVİK
1978-Nallıhan/ANKARA
İkamet BOLU

Çevrimdışı Süleyman ARSLAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 14 Ağustos 2012, 17:10:04 »
bende sarsılmaz concordla sadece keklik avı yapatım 61 namluyla tam bir kıyma tüfeği.artısı var eksisi yok ama eski modeli tabiki.yenilere bişey söyleyemem.ne atarsan at banamısın demez hafif rahatlık var.Ama yedek parçaları sarsılmazın pahallı onuda göz önünde bulundurmanı isterim tabiki
Süleyman ARSLAN
1981 zonguldak/alaplı

Çevrimdışı A.Recai DEMİRCİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 14 Ağustos 2012, 17:22:56 »
 8 sene hiç bir sorunla karşılaşmadım.Sattığıma bin yerimden pişmanım.Otmatik alacak olursam ilk tercihim gene concorde L olacak.iyi fişek kullan gerisi sana kalmış.
A.Recai DEMİRCİ
Emekli Memur-1957
Atabey-Isparta

Çevrimdışı Taner YENİGÜN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 06 Mart 2013, 22:18:32 »
Taner YENİGÜN
1974 SİVAS

Çevrimdışı Taner YENİGÜN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 06 Mart 2013, 22:20:04 »
soldaki resimler sarsılmaz harika silah fakat 2000 de aldım.sagdakiler husan hiçbirşeye yaramadı.
Taner YENİGÜN
1974 SİVAS

Çevrimdışı Yener HACIOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 07 Mart 2013, 00:46:58 »
Sarsılmaz concord sport kullanıyorum yaklaşık 6 yıl kadar oldu.bi çok y.otomatik tüfek elime almama rağmen hatta yaban da proğramlara çıkan tüfekler de dahil benim concord sportun yanında çok kaba kalıyor.diğer markalar çoğu çift tırnak.çek bırak kursağa düşür ağıza al.concord sport mekanizmayı çekmenizle ağıza alması bir oluyor.bu benim için önemli bir detay.silah estedik,kibar,seri çalışır bir kere sıkıntı yaşadım onda da boş kovanı atmakta sıkıntı yarattı.fabrikaya gönderdim.hemen hallettiler.ben çok memnunum.Avrupa silah almazsam asla tüfeğimi değişmem.yalnız olumsuz bir yanı var.boya konusunda:namluda iğne ucu büyüklüğünde noktalar şeklinde açılmalar vardı onuda yolladım fabrikaya tekrar boyandı geldi.fabrika şimdiye kadar 2 sefer muatap oldum ya kardeşim buda senin suçun olmaz demediler.hatta kullanmadan tutun her türlü sorun için bizi arayın dediler.artık karar sizin.ne alırsan al hayırlı olsun.
lYener.HACIOĞLU-1977-SAKARYA_İSTANBUL

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 07 Mart 2013, 10:23:19 »
sarsilmaz concorde kullanan hic bi avcidan sikayet duymadim kendimde kullaniyorum 61 namlu ucarda kacarda da zevkli fisek seciyor diyorlar ama bence fisek secme luksu yok sadece fisegi sur atesle bence cok guzel bi tufek bu zamana kadarda hic bi ariza yapmadi cok sukur bence siddetle tavsye ederim.
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı Gökhan ÖZCAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 04 Haziran 2013, 02:00:04 »
bi süre araştırma yaptım ilk kez tüfek alıyorum ve herkes bunu tavsiye etti bi tane aldık hayırlı olur inşallah. :)
GÖKHAN ÖZCAN / MALATYA
sarsılmaz concorde lx

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #21 : 04 Haziran 2013, 21:49:22 »
bi süre araştırma yaptım ilk kez tüfek alıyorum ve herkes bunu tavsiye etti bi tane aldık hayırlı olur inşallah. :)
Amin :) Sıfır aldıysanız kafanızı yormayın. Ve.. Hoşgeldiniz.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Hasan ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #22 : 05 Haziran 2013, 10:25:14 »
16 SENEDİR CONCORDE MODELİNİ KULLANIYORUM 61 NAMLU HER AVADA GÜVENLE ATARIM ,ARIZA OLARAKTA SADECE KURMA KOLU KIRILDI ONU DEĞİŞTİRDİM BİRDE GEÇENYIL GAZ PİSTONUNUN ÜZERİNDEKİ LASTİK CONTAYI. BEN KENDİ ELİMDEKİNİ BİLİRİM AMA ŞU AN İTİBARİYLE BENDE ANISI ESKİ AVCILARIN ANLATTIKLARI BELÇİKA, RUS VB.TÜFEKLERİNKİNİ KATLADI,AVRUPA DEĞİL YERLİ SARSILMAZ BİR OTOMATİĞİM VARDI DİYE BAŞLAYACAĞIM MUHABBETLERDE 1.SIRADA.....:)))
  Hasan ÖZTÜRK-EDREMİT/1974

Çevrimdışı Gökhan ÖZCAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 05 Haziran 2013, 21:32:26 »
Amin :) Sıfır aldıysanız kafanızı yormayın. Ve.. Hoşgeldiniz.
hoşbulduk ..çok teşekkürler sıfır aldık
GÖKHAN ÖZCAN / MALATYA
sarsılmaz concorde lx

Çevrimdışı Ahmet OĞUL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 18 Haziran 2013, 23:10:50 »
bende concort s var en iyi b&p de vuruyor uzak mesafelerde harika
1988-İZMİR