Gönderen Konu: winchester sxp defender extreme  (Okunma sayısı 1933 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Oğuz YALÇIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
winchester sxp defender extreme
« : 24 Ağustos 2015, 12:17:10 »
öncelikle herkese iyi günler! forumda yeniyim ve siz deneyimli, bilgili arkadaşlardan biraz bilgi almak istiyorum.aslında biraz temel bilgiler de diyebiliriz çünkü ilk tüfeğimi alıcam henüz.daha önce merak ettiklerimi araştırıp bilgi edinmeye çalıştım ama tam olarak öğrenmek istediklerimin karşılığını bulamadığım için tek başlık altında sormak istiyorum,müsaadenizle.

almaya niyetlendiğim tüfek başlıkta da belirttiğim gibi winchester sxp defender extreme. 89 mm fişek yataklı, 12 cal pompalı tüfek.47 cm slug namlusu var ve tek kurşun atımı için çok uygun bir tüfek olduğu söyleniyor.ben de daha ziyade tek kurşun atmayı düşünüyorum zaten.şimdi benim öğrenmek istediklerim;

1)89mm değil de daha kısa fişekleri de kullanabiliyoruz sanırım.peki bu tüfek 89 mm 5+1 fişek alırken daha kısa fişeklerde daha fazla mı fişek alıyor?yok değilse bu defa boşluk kalmıyor mu?

2)daha kısa ve hafif gramajda fişekleri sorunsuz kullanabilir miyiz? (otomatik olmadığı için boşları atmada da sıkıntısı olmaz herhalde?)mesela kauçuk dolu fişekleri ya da kuru sıkı ses fişekleri sorunsuz kullanılabilir mi?

3)tekirdağ ya da çorlu civarlarında bu tüfeği bulabileceğim bi satıcı biliyor musunuz?ya da en kötü ihtimalle istanbul avrupa yakasında?

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim
1983 Tekirdağ