Gönderen Konu: akdaş 312 se süper poze geldi  (Okunma sayısı 34319 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa POLAT

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: akdaş 312 se süper poze geldi
« Yanıtla #50 : 16 Ağustos 2016, 15:22:46 »
A
« Son Düzenleme: 16 Ağustos 2016, 15:28:23 Gönderen: Mustafa POLAT »
  • Sarsılmaz apollo
  • Ata otomatik
  • Akdaş superpoze
  • Setter
1989 - Tokat

Çevrimdışı Mustafa POLAT

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #51 : 16 Ağustos 2016, 15:27:55 »
 O0
« Son Düzenleme: 06 Eylül 2016, 11:39:33 Gönderen: Mustafa POLAT »
  • Sarsılmaz apollo
  • Ata otomatik
  • Akdaş superpoze
  • Setter
1989 - Tokat

The following users thanked this post: B.Ulaş EREN, Ersin ŞİMŞEK

Çevrimdışı İsmail CEYLAN 16

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #52 : 17 Ağustos 2016, 12:22:31 »
Eger 3450 geliyorsa akdas silahta maximum 3300 deyip fazla gonderiyorsa akdas silahi arayip anlattiginizda bu problemi cozmuyorsa onlarin ayibi omer akdasi bu konu hakkinda bilgilendirmeye ve sizin probleminizi cozmeye davet ediyorum bende 712 el var dun uveyik avinda bi kusa iki fisek atmadim ata fisek diye atar demis 312 yi biraz abartili olmus :)
  • Akdas 712 elit superpoze 66cm
  • Huglu 103 c 71cm
  • Genc huglu cne203 66cm
  • Sarsilmaz concorde x 68 cm
İsmail CEYLAN
1988/BURSA

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #53 : 17 Ağustos 2016, 13:28:39 »
Sn POLAT bazı markalarla sıkıntılar yaşamamız onları hiç bir zaman kötü yapmaz.

Temennimiz tabiki  hiç yaşamamak yada bu tarz sorunlarda ilgili birilerine en çabuk şekilde  ulaşabilmek.

Bu tüfek şunu ikiye katlar ,içine fişek diye sokar vs vs gibi gerek firmayı gerek kullanıcılarını rencide edici konuşmak yanlış bir davranış.

Kaldıki hangi marka olursa olsun  karşımızdaki kişinin tüfeğini küçümsemek rencide edici bir şekilde yazı yazmak forum kuralları gereği yasaktır.

Saygı ve sevgi çerçevesinde eleştirilerimizi yapabiliriz.

Lütfen hoş olmayan sevgi ve saygı çerçevesini zorlayan hitaplardan kaçınalım.

Kaldıki mevzuda  bahsi geçen  marka  sahibi Türkiyede kalitesini ispatlamış belli bir kariyer yapmış duayen bir kişidir.
Zaman zaman kendimde eleştirsemde Sadık AKDAŞ  bu sektörün duayenlerindendir.

Mağdur arkadaşların mağduriyetini gidereceğine inanıyorum.

« Son Düzenleme: 17 Ağustos 2016, 16:42:14 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Ersin ŞİMŞEK

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #54 : 17 Ağustos 2016, 16:36:28 »
Eger 3450 geliyorsa akdas silahta maximum 3300 deyip fazla gonderiyorsa akdas silahi arayip anlattiginizda bu problemi cozmuyorsa onlarin ayibi omer akdasi bu konu hakkinda bilgilendirmeye ve sizin probleminizi cozmeye davet ediyorum bende 712 el var dun uveyik avinda bi kusa iki fisek atmadim ata fisek diye atar demis 312 yi biraz abartili olmus :)
Ismail kardes sitelerinde 2900-3300 arasi yaziyor zaten 400 gr tolerans vermisler ama tolerans disi olan bu tufegi en son kontrolde mudahale etmeleri gerekir ... silahin kalitesine sozum yok gorsel olarakda cok guzel ama agirligi sikinti fabrika 50 gr cok olsa 100 gr traslama yapilir diyor ...
  • dede yadigarı huğlu kop 16 cal tek kırma
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
  • Fabarm l4s grey hunter 71 namlu
1989 mersin (mut)
İstanbul

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #55 : 17 Ağustos 2016, 21:32:19 »
Ersin kardesim bende bu kadar agir olmamasi gerekir diyorum boyle bu telorans sistemi yok +- 50 gr olur ortada nerdeyse 300 gr oynama var buda fazla ama eger tufekten memnunsan kundak ve cevizinden hic elletme
  • Huglu 103 c 71cm
  • Genc huglu cne203 66cm
İsmail CEYLAN
1988/BURSA

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #56 : 17 Ağustos 2016, 22:06:50 »
Ersin kardesim bende bu kadar agir olmamasi gerekir diyorum boyle bu telorans sistemi yok +- 50 gr olur ortada nerdeyse 300 gr oynama var buda fazla ama eger tufekten memnunsan kundak ve cevizinden hic elletme
işin açıkçası kardeşim  kundak deseninden ve renginden çok memnunum ama fabrika gerçekten ayıp etti ağırlık konusunda uyarmama rağmen  fabrikayı aradığımda ise gönder istenilen değere düşürürüz cevabını beklerken 50-100 gr arası traşlama olur ancak denilince bende sezon açıldığı için göndermek istemedim
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #57 : 19 Ağustos 2016, 10:49:51 »
Bence hic gerek yok 50 gr icin degmez simdu boyle bisey cevizi kavak agaci gibi gonderseler biseye benzemiyo numarali gonderseler boyle seyler yasaniyo en iyisi gidicen fabrikya koyucan tartiya istedigin tufegi alican
  • Huglu 103 c 71cm
  • Genc huglu cne203 66cm
İsmail CEYLAN
1988/BURSA

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #58 : 19 Ağustos 2016, 21:04:19 »
Bence hic gerek yok 50 gr icin degmez simdu boyle bisey cevizi kavak agaci gibi gonderseler biseye benzemiyo numarali gonderseler boyle seyler yasaniyo en iyisi gidicen fabrikya koyucan tartiya istedigin tufegi alican
dün akdaşın satış yetkililerinden ziya uslu abi ile tesadüf bizim bayide karşılaştım durumu anlattım kendisi de damarlı kundaklarda 200 300 gr fark olur dedi sana çok kaliteli bir ağaç yaptık ziyan etme kullan bu şekilde dedi ... o arada 2 tane 312 se yi bayiye bıraktı onlara baktım pek de hoşuma gitmedi kundakları ...
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

The following users thanked this post: İsmail CEYLAN 16

Çevrimdışı Mennan CANSEVER

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #59 : 24 Ağustos 2016, 00:57:50 »
Ismail bey numarali kundak olarak kullanilan akdasin standart  alt sekment 312 se madelinde 2 numara .. ben farkli numara istemedim sadece koyu renli olsun dedim gelen tufek gorsel olarak cok guzel asla bu konuda lafim yok lakin 3100 gr ayni ozellikte buyuk huglu ... ata vb diger firmalarimizda var  benim kizdigim nokta sitede 2900 ile 3300 gr arasinda agirlik yazmislar bu agirligi neye gore yazilmis ben 3100 gr gelen tufegide gordum simdi egri oturup dogru konusalim 2900 ile 3300 gr zaten agac yogunluguna bagli olan degerler diye fabrika soyluyor  peki 3450 gr gelen tufegi sen son kontrolde mudale edip soyledigin degerler arasina indirmen lazim heleki agirlik konusunda fabrikayi ozellikle uyarmama ragmen

Ersin hocam dediklerine ben de katılıyorum dediğin doğru şayet sitesinde bir aralık verilmişse buna riayet edilmesi gerekiyor, ancak ben bu konuyu Ömer beyle konuştum bunun farkında olduklarını söyledi bu konuyla ilgili düzenleme yapacaklarını dile getirdi yani bunun da arkasında duruyorlar fabrika da bizzat iki farklı kundağı elime aldım bariz ağırlık farkının olduğunu gördüm ikisi  arasında. sadece 2 farklı dipçik gösterdiler ve nereden baksan 200 gr fark vardı. ve ağır olan dipçiğin daha kaliteli olduğu bariz belliydi. Ayrıca Ömer bey yurt dışından 3.250  kg mı altında tüfek göndermeyin dediklerini söyledi yani ağır tüfeğin daha dengeli olacağını dile getirdi hak verdim ben de tabi siz de biliyorsunuzdur bunları. akdaş firması samimi, iyi niyetli müşteriyi yarı yolda bırakmıyor gerçekten ilgililer.
  • AKDAŞ 312-SE
  • AKKAR ALTAY CAMO
1995 - Konya

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #60 : 24 Ağustos 2016, 14:07:48 »
Ersin hocam dediklerine ben de katılıyorum dediğin doğru şayet sitesinde bir aralık verilmişse buna riayet edilmesi gerekiyor, ancak ben bu konuyu Ömer beyle konuştum bunun farkında olduklarını söyledi bu konuyla ilgili düzenleme yapacaklarını dile getirdi yani bunun da arkasında duruyorlar fabrika da bizzat iki farklı kundağı elime aldım bariz ağırlık farkının olduğunu gördüm ikisi  arasında. sadece 2 farklı dipçik gösterdiler ve nereden baksan 200 gr fark vardı. ve ağır olan dipçiğin daha kaliteli olduğu bariz belliydi. Ayrıca Ömer bey yurt dışından 3.250  kg mı altında tüfek göndermeyin dediklerini söyledi yani ağır tüfeğin daha dengeli olacağını dile getirdi hak verdim ben de tabi siz de biliyorsunuzdur bunları. akdaş firması samimi, iyi niyetli müşteriyi yarı yolda bırakmıyor gerçekten ilgililer.
aynen Mennan kardeşim geçen gün bizim bayiye 2 tane 312 se geldi bi baktım kundaklara benim tüfeğin kundaklarıyla renk ve damarlaşma olarak çok aşağıda damar yok desem yeridir .. gel gelelim ki benm tüfeğin yanında hafif ...ama dipçiğin içinden biraz traşlama yapsalar birde el kundağinı biraz inceltseler 200 gr düşse çok daha güzel olcak
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

The following users thanked this post: Mennan CANSEVER

Çevrimiçi Zülküf ÖZDUMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #61 : 24 Ağustos 2016, 20:16:51 »
Ersin kardeş merhaba, aynı tüfeğin (W&S)  ejektörsüz modelini 5 yıldır keklik-tavşan avlarımda severek kullanıyorum.  Benim tüfeğim 3270 gram geliyor. Eğer bek avlarında kullanacaksanız 200 gram daha ağrı olması, yüksek gramajlı fişek kullanımında daha stabil atış imkanı verir. Zaten dünyada ördek ve kaz avcılarının yıllarca kullandıkları Browning A5 ve Remington yarı otamatikler de 3500 gram ve hatta daha ağır tüfekler değilmiydi? Ancak benim gibi uçar (upland) av yapacaksanız kesinlikle fabrikayla görüşüp ağırlığı200-250 gram düşürmenizde fayda var.
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #62 : 24 Ağustos 2016, 22:03:10 »
Ersin kardeş merhaba, aynı tüfeğin (W&S)  ejektörsüz modelini 5 yıldır keklik-tavşan avlarımda severek kullanıyorum.  Benim tüfeğim 3270 gram geliyor. Eğer bek avlarında kullanacaksanız 200 gram daha ağrı olması, yüksek gramajlı fişek kullanımında daha stabil atış imkanı verir. Zaten dünyada ördek ve kaz avcılarının yıllarca kullandıkları Browning A5 ve Remington yarı otamatikler de 3500 gram ve hatta daha ağır tüfekler değilmiydi? Ancak benim gibi uçar (upland) av yapacaksanız kesinlikle fabrikayla görüşüp ağırlığı200-250 gram düşürmenizde fayda var.
zülküf abim ben keklik avcılıgı yaptığım için tüfegin 3450gr olması çok sıkıntı bek avı yapmıyom ... fabrikayı aradım  çok olsa 100 gr traşlama yapılır .. senin kundak kaliteli o yuzden ağır diyorlar 200-250 gr düşer deseler hemen gönderirim de 100 gr için gerek duymadım ... fabrikanın agırlık konusunda tutarsızlığı çok kötü bende 3300 gr çifsan var 30 yıllık .. adamlar 30 yıl önce şimdinin teknolojisinden düşük teknolojiyle daha hafif yapmışlar ... bu şekilde giderse kullanmadan satacam çünkü ağırlık çok rahatsız edici bizim meralar zorlu taşımakta zorlanıyoruz ... bazen çifsan bile ağırlaşıyor heleki akdaş aman aman 
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

Çevrimiçi Zülküf ÖZDUMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #63 : 24 Ağustos 2016, 22:11:44 »
Aslında valmet namluya dönüştürmeyi kabul edersen ahşabı traşlama ile birlkte 200-250 gram düşürebilirler ancak bu işlemden masraf talep edebilirler. Bu da senin de belirttiğin gibi, hiç uğraşmadan tüfeği satıp başka tüfek almanın daha avantajlı olacağını düşündürüyor.
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #64 : 24 Ağustos 2016, 22:29:32 »
Aslında valmet namluya dönüştürmeyi kabul edersen ahşabı traşlama ile birlkte 200-250 gram düşürebilirler ancak bu işlemden masraf talep edebilirler. Bu da senin de belirttiğin gibi, hiç uğraşmadan tüfeği satıp başka tüfek almanın daha avantajlı olacağını düşündürüyor.
valment namlu hoşuma gitmiyor zülküf abi ..görünen o ki ağırlığından dolayı av yapamaycağım için satacam veya daha hafif tüfekle takas etcem akdaş defterinide kapatcam sırf ağırlığından dolayı çok müşteri kaybeder böyle giderse
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

The following users thanked this post: İsmail ÇINAR 10

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #65 : 24 Ağustos 2016, 23:46:23 »
valment namlu hoşuma gitmiyor zülküf abi ..görünen o ki ağırlığından dolayı av yapamaycağım için satacam veya daha hafif tüfekle takas etcem akdaş defterinide kapatcam sırf ağırlığından dolayı çok müşteri kaybeder böyle giderse

tam olarak ağırlık ne kadar acaba tüfeğin ? 3450 kg mı ?

Ben 312 Se 66 namlu kullandım ve benimki 3260 gr filandı net ağırlığı numaralı ceviz vardı..

açıkçası 3450kg  ise 200 gr için o tüfeği satmazdım.. Ben çok keyif alıyordum pozeden ve çok yakın bir arkadaşa verdim forumdan tüfeği otomatiğe geçiş yaptım ag serisine malum uçar avcısıyız..
« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2016, 23:48:37 Gönderen: Samet BİRİCİK »
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #66 : 25 Ağustos 2016, 12:53:52 »
tam olarak ağırlık ne kadar acaba tüfeğin ? 3450 kg mı ?

Ben 312 Se 66 namlu kullandım ve benimki 3260 gr filandı net ağırlığı numaralı ceviz vardı..

açıkçası 3450kg  ise 200 gr için o tüfeği satmazdım.. Ben çok keyif alıyordum pozeden ve çok yakın bir arkadaşa verdim forumdan tüfeği otomatiğe geçiş yaptım ag serisine malum uçar avcısıyız..
samet ustam ağırlık net hassas terazide tartım yapıldı 3450 gr ... şimdi 200 250 gr çok fazla değil gibi görünüyor ama  keklik avı yaptığım için bizim burada arazi şartlarıda zor  hele 3 4 saat kekliği aradığım zaman keklik kalktığında tüfeği kaldıracak güç kalmıyor 3300 gr çifsanda bu durumu yaşadım ..akdaş ki 3450 gr çok daha zorlayacağını düşünüyorum tüfek görüntüsü olarak güzel ... ama numaralı da olsa sonuçta benm tüfek 5 numara ceviz değil standart 2 numara veya  2.5 numaradır ağaç yoğunluğundan 500 gr oynaması çok kötü.. acaba akdaş 2900 gr ağırlığı neye göre yazdı merak ediyorum ben hiç 2900 akdaş poze duymadım da görmedim de
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

Çevrimdışı İsmail BİLİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #67 : 25 Ağustos 2016, 23:38:53 »
samet ustam ağırlık net hassas terazide tartım yapıldı 3450 gr ... şimdi 200 250 gr çok fazla değil gibi görünüyor ama  keklik avı yaptığım için bizim burada arazi şartlarıda zor  hele 3 4 saat kekliği aradığım zaman keklik kalktığında tüfeği kaldıracak güç kalmıyor 3300 gr çifsanda bu durumu yaşadım ..akdaş ki 3450 gr çok daha zorlayacağını düşünüyorum tüfek görüntüsü olarak güzel ... ama numaralı da olsa sonuçta benm tüfek 5 numara ceviz değil standart 2 numara veya  2.5 numaradır ağaç yoğunluğundan 500 gr oynaması çok kötü.. acaba akdaş 2900 gr ağırlığı neye göre yazdı merak ediyorum ben hiç 2900 akdaş poze duymadım da görmedim de

ersin  bey kardeşim merhaba konuyu baştan sonra okudum akdaş kalite olarak çok iyi diyorlar her ne kadar kullanıcısı olmasamda artı numaralı ceviz fakat 250 gr heleki keklik avında tahmin bile edemiyorum 250 gr öğleye kadar olur elinde 5 kg tabi tercih senin bnde huğlu 202b çifte var 3150 gr diyor hassas tartmadım ki senin poze kadar ağır olacağını zannetmiyorum çifte sonuçta onu bile 2 saatin sonunda elimden atasım geliyor seni yanıltmak  istemem tercih senin ...
  • Huğlu 202 B
  • Huğlu 201 A
1987 balıkesir

asadas74

• Ziyaretçi
« Yanıtla #68 : 26 Ağustos 2016, 01:20:34 »
Biz ne yapalim. Düşündüğün şeye bak.
Hasas terazi. SR112KE 2710 Gr cik.
 ;)

Hic dert etmedim agirligi.
Aklima bile gelmiyor.
Sanayi calisaniyiz ondan midir ne.
250 gr daha olsa gene takmam her halde.

Sagi solu guzel mi.
2 tane lazerli fisek al tak namluya.
2 tane de tüfeğe gore max gr daki fisegi bi salla.

Ben 40 gr salladim 1 kutu. Tik demedi
Selektör enjektor bi kotrol et
Gerisini saliver gitsin.

Cok diyen arkadaslarda. Ayni tufekten var sanirim.
Dipcik kundak sökup bi agirligi tartin ne olacak bakalim. Demir yogunlugu da degisebilir. Kim ne derse desin. Binde bir de olsa takilan yay ws vida bile agirlikta fark atar.

Hayirli olsun.

250 gr polemik yapmayin.

Kus gibi denen silahla da 28 gr fisek atarken bünyeye göre hip hop yapmayin.

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #69 : 26 Ağustos 2016, 09:42:57 »
ersin  bey kardeşim merhaba konuyu baştan sonra okudum akdaş kalite olarak çok iyi diyorlar her ne kadar kullanıcısı olmasamda artı numaralı ceviz fakat 250 gr heleki keklik avında tahmin bile edemiyorum 250 gr öğleye kadar olur elinde 5 kg tabi tercih senin bnde huğlu 202b çifte var 3150 gr diyor hassas tartmadım ki senin poze kadar ağır olacağını zannetmiyorum çifte sonuçta onu bile 2 saatin sonunda elimden atasım geliyor seni yanıltmak  istemem tercih senin ...
ismail abim bende de 3300 gr çifsan var ben keklik avında bu ağırlığın sıkıntısını çekiyorum  heleki sarp yamaçta biraz keklik peşinde koşup önünden keklik kalkınca tüfeği savuracak hal kalmıyor kaldıki 3450 gr akdaş mümkün değil en azından kullanmadan biraz indirim yaparak bir bek avı yapan avcı arkadaşa yarar diye düşünüyorum
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #70 : 26 Ağustos 2016, 09:47:45 »
Biz ne yapalim. Düşündüğün şeye bak.
Hasas terazi. SR112KE 2710 Gr cik.
 ;)

Hic dert etmedim agirligi.
Aklima bile gelmiyor.
Sanayi calisaniyiz ondan midir ne.
250 gr daha olsa gene takmam her halde.

Sagi solu guzel mi.
2 tane lazerli fisek al tak namluya.
2 tane de tüfeğe gore max gr daki fisegi bi salla.

Ben 40 gr salladim 1 kutu. Tik demedi
Selektör enjektor bi kotrol et
Gerisini saliver gitsin.

Cok diyen arkadaslarda. Ayni tufekten var sanirim.
Dipcik kundak sökup bi agirligi tartin ne olacak bakalim. Demir yogunlugu da degisebilir. Kim ne derse desin. Binde bir de olsa takilan yay ws vida bile agirlikta fark atar.

Hayirli olsun.

250 gr polemik yapmayin.

Kus gibi denen silahla da 28 gr fisek atarken bünyeye göre hip hop yapmayin.
kenan abim ağırlık dert yapılmıyacak gibi değil 2900-3300 yazıyor dedim haydı  gelen tüfek olsun 3100 fakat fabrikayı uyarmama ragmen ağırlığı 3200 geçmesin dememe ragmen 3450 gr verdikleri tolerans aralığının dışında bir ağırlık bu şekilde insanları yanıltmış oluyorlar  doğrusu neyse onu yazsınlar
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

asadas74

• Ziyaretçi
« Yanıtla #71 : 26 Ağustos 2016, 16:40:37 »
Hms simdi huğluya baktim. 2500 +-200 gr yaziyo.
Bendeki max limit  :)

Huğlu belirtmis

Bu saaten sonra ne yapacan.

Her zaman derler kundak dipcik ws diye.

Acaba metal aksam ne kadar.

Deseler ki metal aksam 3kg. Arti kundak daha aciklayici olurdu. Kundak dipcik bu kadar fark atarmi. Traslayinca tipi gider.

Yanakli kundaklar daha agir basar o zaman.

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #72 : 26 Ağustos 2016, 19:57:44 »
yaa işte firmanın bu konudaki tutarsızlığı .. şimdi deseler ki bizim tüfek 3500 gr gelebilir ben bi daha düşünürdüm ve almazdım .. ben ağırlıgından dolayı 103fe den vazgeçtim  en azından aynı ağırlıkta kapaklı gravürlü tüfeğim olurdu ... demekki akdaşın 712 kapaklı modeli 150 gr da kapak desen 3600 gr dan aşağı kalmaz trap tüfeğimi av tüfeğimi belli değil .. böyle durumları görünce yerli firmaya gelde iyi düşünceler besle .... biz paramız dışarı gitmesin dedikçe olan bize oluyor
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

Çevrimdışı Yasin TORAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #73 : 26 Ağustos 2016, 21:52:14 »
ersin bey bide yıldız vardı galiba bunla 2 oldu :). Bide şansınızı huğlu ventus la deneyin isterseniz.
  • Franchi affinity 12 / 66
  • Sarsılmaz super champion 12 / 71
  • Atüs tek kırma 36 / 71
  • Huglu tek kırma (stetienne namlu ) 12 / 71
Antalya- Konyaaltı 1992

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #74 : 26 Ağustos 2016, 22:05:05 »
ersin bey bide yıldız vardı galiba bunla 2 oldu :). Bide şansınızı huğlu ventus la deneyin isterseniz.
aman yasin kardeş kalsın  ;D ;D ;D tüfeğin diğer bölümlerine diyecek sözüm yok  benm derdim ağırlıkla şöyle 3100 gr olsa tadından yenmez   :D   yıldızla yaşadıklarım aman aman akdaşta böyle bir durum olmadı şükür .... hani bana deseler ersin gönder akdaşı 3100 gr yapalım valla hemen göndercemde 50 gr anca iner demeleri canımı sıktı yolum düşerse gelirim fabrikanıza elden getirrim belki dedim ama onla ugraşamam allahtan 3100 gr sarsılmaz magicim varda keklik için onu kullanacam akdaşı da bilmiyom isteyen olursa satarım veya daha hafif poze ile takas ederim
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

The following users thanked this post: Yasin TORAN