Gönderen Konu: genç huğlu mu aman haaaaa  (Okunma sayısı 4067 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emre AK

• AvlakForum Üye
  • *
genç huğlu mu aman haaaaa
« : 23 Ekim 2018, 12:19:17 »
2018 Mayıs ayında Kayseride bir bayiden sözde çok temiz ikinci el genç huğlu çifte aldım.
Dış görünümü tüfeğin hiç kullanılmamış kadar temiz fakat  10-15 fişek atınca biraz sert fişeklerde tüfeğin zor açıldığını ve fişekleri şişirdiğini fark ettim ayrıca namlu baştan başa dalgalı…
Fabrikaya gönderdim ısrarla tüfeğin yatağında sorun olduğunu söylememe rağmen önemli bir sorun olmadığını gerekeni yaptıklarını söylediler. tüfek geldiği gün denedim sorun aynı devam ediyordu, video çekip yolladım önce hatayı kabul etmediler vazgeçmeyince, sezon sonuna kadar kullan sonra gönder gerekeni yapalım dediler. bu arada sezon açıldı ve tüfeğin çift patlattığını da fark ettim ve hemen fabrikaya yolladım, tüfeği ikinci el aldığım için namludaki dalgalanma dışındaki sorunların imalat hatası olduğunu kabul etmediler(tüfek kesinlikle çok az ve temiz kullanılmış üzerinde çizik dahi yoktu) ve ancak maliyet fiyatına namlu yapabileceklerini söylediler.bunu da kabul ettim sabit şoklu namlu istedim çünkü şok yerleri bayağı şişkin duruyor ama sabit şoklu 20-25 güne anca çıkar mobil şoklu yaklaşık 10 güne çıkar dediler,sezon ortası malum ben de mobil şoklu olsun dedim.
Bugün tüfeği göndereli 1 ay oldu hala göndermediler hep bir bahane buluyorlar ve ya cevap vermiyorlar verince de kurumsallıktan uzak bir dille hep karşı tarafı suçlar gibi konuşuyorlar, ama haklılar şuç ben de niye kendini ispatlamış büyük firmaların tüfeğini almıyorum ki daha kendini hiçbir konu da ispatlamamış genç huğluyu tercih ediyorum…
  • Setter (body,sunny,oskar)
  • franchi vs 610
  • huğlu 901 g
  • genç huğlu çifte

Emre AK
1983-Muş

DOĞA İLE İLGİLİ HERŞEY...

The following users thanked this post: Halis UZEL

Çevrimdışı Kenan ÇAVDAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ynt: genç huğlu mu aman haaaaa
« Yanıtla #1 : 23 Ekim 2018, 13:11:07 »
Seri üretim daha cok rant daha cok para daha cok seri üretim.
  • Huğlu SR112KE
1986 - Bartın

Çevrimdışı Yaşar KÖKÇEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 23 Ekim 2018, 14:10:19 »
Geçmiş olsun. Namlu dalgalı derken namlu içindeki halkalardan mı bahsediyorsunuz?
1980-Antalya

Çevrimdışı Rıza BOZOKLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 23 Ekim 2018, 14:19:38 »
Geçmiş  olsun . Benzer  sorunlar   büyük firmalarda da çıkıyor. hemde   hiç tahmin edemeyeceğiz   kadar  hatalar  oluyor.
Bu tüfek işinin  büyük  firma  küçük firma   olayıyla alakası yok. Üretilen 1. kalite tüfekler  hep ama hep yurdışına,  hatalı, kusurlu tüfekler de hep  yurtiçine veriliyor.
Yurtiçine    1. kalite tüfek   verilmiyor mu derseniz yurtdışı talep  karşılanınca  artan  tüfekler    ancak  yurt içine veriliyor.
Onun için  bu sitede  kaç kere, kaç  kere yazdım, denemeden tüfek  almayın,  almayın, almayın,  diye.
Piyasa  envai çeşit  kusurları olan tüfeklerle  dolu.Bu gerçeği   kabul edin artık.İnanmıyorsanız  tüfekten anlayan  birileri ile  bayiileri gezin tüfekleri   inceleyin.

« Son Düzenleme: 24 Ekim 2018, 08:59:37 Gönderen: Rıza BOZOKLU »
1974 İnebolu/KASTAMONU

Çevrimdışı Mehmet AKKUŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 23 Ekim 2018, 15:26:40 »
Maalesef bu  ve benzeri sorunlar örnekleri saymakla bitmezzz.Birkaç güzide firmayı tenzih etmekle beraber av tüfeği sanayimizin hali bu
  • Webley Scott (AKUS) SxS 20/66
  • Akus SxS 12/66
  • Özkanlar FX017 12/66
Mehmet AKKUŞ
1973 Kemaliye-ERZİNCAN

Çevrimdışı Emre AK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 23 Ekim 2018, 17:32:34 »
Geçmiş olsun. Namlu dalgalı derken namlu içindeki halkalardan mı bahsediyorsunuz?
sağolun yaşar bey namlu dışardan dalga dalga şok yeri de bayağı şişkin.
  • franchi vs 610
  • huğlu 901 g
  • genç huğlu çifte

Emre AK
1983-Muş

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 23 Ekim 2018, 19:18:11 »
Geçmiş  olsun . Benzer  sorunlar   büyük firmalarda da çıkıyor. hemde   hiç tahmin edemeyeceğiz   kadar  hatalar  oluyor.
Bu tüfek işinin  büyük  firma  küçük firma   olayıyla alakası yok. Üretilen 1. kalite tüfekler  hep ama hep yurdışına,  hatalı, kusurlu tüfekler de hep  yurtiçine veriliyor.
Yurtiçine    1. kalite tüfek   verilmiyor mu derseniz yurtdışı talep  karşılanınca  artan  tüfekler    ancak  yurt içine veriliyor.
Onun   bu sitede kaç kere kaç  kere yazdım denemeden tüfek  almayın,  almayın, almayın,  diye.
Piyasa  envai çeşit  kusurları olan tüfeklerle  dolu.Bu gerçeği   kabul edin artık.inanmıyorsanız  tüfekten anlayan  birileri ile  bayiileri gezin tüfekleri   inceleyin.

Yahu yurt dışına en iyileri gitse ne olur.
Bu tüfekler iyi olduğundan değil ucuz olduğundan talep görüyor.
Kaliteli bir tüfek üretebilsek bir markamız olmaz mıydı ?
« Son Düzenleme: 23 Ekim 2018, 19:19:16 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Fatih COŞKUNÇAY

• Müdavim Üyemiz
  • Dirilerin Başında Koşmayan Ölülerin Peşinde Yürür.
    • Avcıların buluştuğu nokta
« Yanıtla #7 : 23 Ekim 2018, 20:43:48 »
Emre bey sezon başında konuşmuştuk hâlâ probleminizin çözülmediğine sizin adınıza üzüldüm. İnşallah hallolur diyeceğim ama bende böyle bir problem yaşadım başka bir yabancı firma ile halledilse bile insanın tüfeğe karşı şevki kalmıyor.
  • Ata Neo Modern Gold 3 oto 12 cal.
  • Genç Huğlu Custom Shop SxS 12 cal.
  • Huğlu 701 gb oto 20 cal.
  • Remington 11-87 Premier 12 cal
  • Franchi 20-12 cal. U/A
  • Deutsch Drahthaar(Üstün Alman Mühendisliği Harikası)
M.Fatih COŞKUNÇAY
1983 KAYSERİ

Çevrimdışı Emre AK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 23 Ekim 2018, 23:20:05 »
Aynen öyle fatih bey sağolun,hiç anlamı kalmadı artık en Son göndermeyin yakın gitsin dedim.
  • franchi vs 610
  • huğlu 901 g
  • genç huğlu çifte

Emre AK
1983-Muş

Çevrimdışı Yaşar KÖKÇEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 23 Ekim 2018, 23:33:43 »
Dışı dalgalı namluyu nasıl satışa sunarlar, hayret?
1980-Antalya

Çevrimdışı Rıza BOZOKLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 24 Ekim 2018, 09:06:44 »
Yerli firmaların   yurtiçi müşteriye  karşı genellikle    saygısı yok.
Yani   tüfek üreticilerinin  çoğunun gözünde  bizler  basit, önemsiz  ve  değersiz görülüyoruz.
Bizi  değersiz, önemsiz  gören insanların  bilinçaltında  "yurtdışı satış daha önemli,  bizimkiler  nasıl olsa  yerli tüfek almaya mahkum.Benden  almasa   öteki üreticiden alacak, ondan almasa  benden  alacak.Neden  kaliteli üretip de  kendimi  ve kafamı yorayım ki"  düşüncesi var.
Kalite  kontrol birimleri  sağlam olsa   piyasaya sürülen tüfeklerin çoğu  elenirdi.
« Son Düzenleme: 24 Ekim 2018, 11:44:28 Gönderen: Rıza BOZOKLU »
1974 İnebolu/KASTAMONU

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN

Çevrimdışı Emre AK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 24 Ekim 2018, 10:04:28 »
Yerli firmaların   yurtiçi müşteriye  karşı genellikle    saygısı yok.
Yani   tüfek üreticilerinin  çoğunun gözünde  bizler  basit, önemsiz  ve  değersiz görülüyoruz.
Bizi  değersiz, önemsiz  gören insanların  bilinçaltında  "yurtdışı satış daha önemli,  bizimkiler  nasıl olsa  yerli tüfek almaya mahkum.Benden  almasa   öteki üreticiden alacak, ondan almasa  benden  alacak. neden  kaliteli üretip de  kendimi  ve kafamı yorayım ki"  düşüncesi var. Kalite  kontrol birimleri  sağlam olsa   piyasaya sürüşen tüfeklerin çoğu  elenirdi.
Dışı dalgalı namluyu nasıl satışa sunarlar, hayret?
evet buna rağmen imalat hatası yok diyorlar kaldı ki namlu baştan sona hatalı bunu anlamak içinde tüfekten falan anlamaya da gerek yok...
rıza bey kesinlikle saygıları yok artı ya kendileri üretici oldukları halde bişeyden anlamıyorlar yada bizi eşek yerine koymaya çalışıyorlar.

• franchi vs 610
  • huğlu 901 g
  • genç huğlu çifte

Emre AK
1983-Muş

The following users thanked this post: Rıza BOZOKLU

Çevrimdışı Ersin ALTUNTAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 30 Ekim 2018, 11:06:57 »
Benimde genc huglu ciftem var yanliz genc huglunun oyle birsey yapacagina inanmiyorum cok
 ilgi ve alakalilar 2 tufegimide yaptirmayi dusunuyorm ....
  • Akdaş ak 212
  • Genc huglu
1998 - Bayburt

The following users thanked this post: Enes Furkan BARUT

Çevrimdışı Emre AK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 08 Kasım 2018, 21:45:54 »
Benimde genc huglu ciftem var yanliz genc huglunun oyle birsey yapacagina inanmiyorum cok
 ilgi ve alakalilar 2 tufegimide yaptirmayi dusunuyorm ....
isterseniz inanmayın ama durduk yere kimseye iftira atacak değiliz tüfeğim 45 gün sonra geldi bu bile ne kadar ilgili olduklarını gösteriyor kaldı ki tüfek sanki çöpten çıkmış bir vaziyette geldi el kundağının ucu kırılmış emniyet laşkalaşmış  gönderdiğimde sıkıntı yoktu şimdi kendiliğinden kapanıyor ve yeni yaptırdığım namlu eğri duruyor.
Sanırım buralara yazdığım için bilerek yapmışlar ben tüfeği zaten gözden çıkarmıştım aldığım yere geri göndereceğim ama genç huğlunun reklamını her yerde yapmaya devam edeceğim.
  • franchi vs 610
  • huğlu 901 g
  • genç huğlu çifte

Emre AK
1983-Muş

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #14 : 15 Ocak 2019, 09:22:01 »
14 Ocak 2019, 17:32:34 tarihinde .................... tarafından rapor edilmiş. Rapor sebebi:

Firmanın ismini karalamaya yönelik yazı yazılmış. Kullanıcımız defalarca aynı yer bozuk dedi fakat hiçbirşey yoktu. Ustalarımız ondan çok daha iyi bilirler.
KONUYLA İLGİLİ ALDIĞIMIZ MODERATÖR RAPORU
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN