Gönderen Konu: REMİNGTON İTALYAN VE REMİNGTON TÜRK YAPIMI ( MESLEK EDİNİLMİŞ)  (Okunma sayısı 27059 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: REMİNGTON İTALYAN VE REMİNGTON TÜRK YAPIMI ( MESLEK EDİNİLMİŞ)
« Yanıtla #25 : 05 Ağustos 2015, 15:18:19 »
selamünaleyküm  ^-^
adem bey konu şimdi maksadına ulaşmış
ucuz olsun diyen, yerli malı okadar para verilirmi deyipte
kalite üretim yaptırtmayan biz kullanıcılarız ^-^
üreticilerimizde sütten çıkmış akkaşık degiller hani ;)
1. sınıf fişek üret ederini iste pahalı olsun ama tercih benim olsun
isteyen istediğini kullansın talebe göre üretim yap

ben 10 koli fişek almış olsam aldıgım firmayı bu konuda bu forumda
gerekli açıklama yapmaya davet ederdim izahını versinler
fişekleri aldıgınız firmadan böyle bir talebiniz oldumu
  bi adem kocayı kim ipler yaaa. adamlar türkiyeye satıyor :) alma kardeşim deyip geçerler :)
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #26 : 05 Ağustos 2015, 15:55:58 »
  bi adem kocayı kim ipler yaaa. adamlar türkiyeye satıyor :) alma kardeşim deyip geçerler :)

İplerler Ademciğim sen merak etme,en iyi reklam müşteri memnuniyeti.Satışlar yarıya düşerse bak nasıl iplerler    :) Sen paylaş kimden aldın,distribütör kim,gerisini onlar düşünsün  ;)
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

The following users thanked this post: Hüseyin ÜSTÜN, Mesut ÖZKAN

Çevrimdışı Mesut ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #27 : 05 Ağustos 2015, 16:18:15 »
Erol bey ÇOK  HAKLI  adem bey
  • d-docxarms dcx 16 otomatik
  • akdaş ak 212 s otomatik
  • tek kirma
1981 MUŞ

Yokluktan değil,adaletsizlikten çıkar bu dünyada sorunlar.....

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #28 : 05 Ağustos 2015, 20:54:09 »
.
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2017, 06:34:44 Gönderen: Hüseyin ÜSTÜN »
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

Çevrimdışı Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 06 Ağustos 2015, 10:12:34 »
Sonuç olarak şunumu diyeceğiz; açık renkli remingtonlar sahte, koyu renkliler orjinal doğrumu?
  • Stoeger 2000
1973
memleket fethiye-iş burdur

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #30 : 06 Ağustos 2015, 11:22:57 »
 adem kardeşim evvela merhabalar,

2 yıl evveli o tufaya bende düştüm yakın kalkan kekliğe 5 no 32 gr remigton çakmasını kullandım bayi ısrarı ile almıştım attım şöyle düştü attım böyle düştü diye 21 tl için değermi buna allahtan bir paket almıştım,.. bayinin biletini kestim şikayetimide ilettim velakin aladağlardan serin ,''ben çok av vurdum'' gibi kelimelerle savunmada iyide ben bu fişekle vuramadım normal mesafede kalanlarıda kayada denedim saçma sapan dağılımı vardı. ben sürdüğüm atıda gittiğim yoluda biliyorum ilk sefer av yapmıyorumki o merada,..

20 metrede iyi cansız aldığım hayvanı biraz açıldımı aram bi türlü alamaz oldum tek keklikle döndüm o gün en acemi arkadaşlarım limit doldurdu ben baka kaldım.

o gün bugündür tövbe dedim her konusu açıldımı anlatırım çakma remigtonu. es aşkıma devam rc spei / rc s4 gerisi boş bana istikrarı elden bırakmıyor kolay kolay yaptığım avlarda beni tatmin ediyor arkadaşlarında dediği gibi en iyi notu bizler tüketici olarak veriyoruz yaşamadan olmuyor işte geçmiş olsun ne demeli bilmem ama biz millet olarak sahtecilik ve kandırmaya meyyilli bir toplumuz paragözler ve gözünü hırs bürüyenleri eğitemezsek bu böyle gider ne ticari nede insani ahlak kalmaz bu güne şükür her geçen zaman dejenerasyon yolunda hızla çığ gibi büyüyerek yol katediyor bu konularda,..

rabbim biz türk milletini,  kötünün kadının ve şeytanın şerrinden korusun.

mersinden sevgi saygı ve enderin selamlarımla.
« Son Düzenleme: 06 Ağustos 2015, 11:29:22 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #31 : 06 Ağustos 2015, 14:01:41 »
İplerler Ademciğim sen merak etme,en iyi reklam müşteri memnuniyeti.Satışlar yarıya düşerse bak nasıl iplerler    :) Sen paylaş kimden aldın,distribütör kim,gerisini onlar düşünsün  ;)
  tam ismini öğreneyim gerekeni yaparız . :)
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #32 : 06 Ağustos 2015, 14:03:41 »
Sonuç olarak şunumu diyeceğiz; açık renkli remingtonlar sahte, koyu renkliler orjinal doğrumu?
şimdi çıkar biri derki italyan yapımlarıda orjinal değil çakma. ama diyorumki ben ve herkez bunun italyan yapımı olduğunu bile bile alıyoruz. ama açık renkde olanlar ne yapımı bilmiyorum. firma deseki açık renkli olanları türkiye iç piyasaya göre yaptırıyoruz fiyatıda italyanlardan biel ucuz 15-17 artık neyse. alırsam bile bile ama sen kutunun için açmadım diye bunu bana veremezsin deidğime çıkar.
   açık renk olanları almayın açın kutuya bakın koyu renk italyan yapımı yazısından bile belli kalitesi dikkta edin
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #33 : 06 Ağustos 2015, 14:04:22 »
abicim en yakın zamanda gerekeni yapacaz yazarım
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #34 : 06 Ağustos 2015, 14:08:21 »
adem kardeşim evvela merhabalar,

2 yıl evveli o tufaya bende düştüm yakın kalkan kekliğe 5 no 32 gr remigton çakmasını kullandım bayi ısrarı ile almıştım attım şöyle düştü attım böyle düştü diye 21 tl için değermi buna allahtan bir paket almıştım,.. bayinin biletini kestim şikayetimide ilettim velakin aladağlardan serin ,''ben çok av vurdum'' gibi kelimelerle savunmada iyide ben bu fişekle vuramadım normal mesafede kalanlarıda kayada denedim saçma sapan dağılımı vardı. ben sürdüğüm atıda gittiğim yoluda biliyorum ilk sefer av yapmıyorumki o merada,..

20 metrede iyi cansız aldığım hayvanı biraz açıldımı aram bi türlü alamaz oldum tek keklikle döndüm o gün en acemi arkadaşlarım limit doldurdu ben baka kaldım.

o gün bugündür tövbe dedim her konusu açıldımı anlatırım çakma remigtonu. es aşkıma devam rc spei / rc s4 gerisi boş bana istikrarı elden bırakmıyor kolay kolay yaptığım avlarda beni tatmin ediyor arkadaşlarında dediği gibi en iyi notu bizler tüketici olarak veriyoruz yaşamadan olmuyor işte geçmiş olsun ne demeli bilmem ama biz millet olarak sahtecilik ve kandırmaya meyyilli bir toplumuz paragözler ve gözünü hırs bürüyenleri eğitemezsek bu böyle gider ne ticari nede insani ahlak kalmaz bu güne şükür her geçen zaman dejenerasyon yolunda hızla çığ gibi büyüyerek yol katediyor bu konularda,..

rabbim biz türk milletini,  kötünün kadının ve şeytanın şerrinden korusun.

mersinden sevgi saygı ve enderin selamlarımla.
eyvallah abicim gayet açık ve net. ( ya sen avcılığı unuttun yada vuruşların iyi değil yada tüfeğin kötü  ama hiçbiri değil atan kişi aynı tüfek aynı  eskisi gibi hedef iyi vuran biri isen demekki sorun fişekde . bazen çıkar tüfek fişek vurmaz atan vurur böyel cevap verende çıkar . boşveriyorum cevap bile vermem bunu söyleyenler.  teneke atışıma iyi bakın. bi,r tanesi açık renk fişek ile aynı teneke mesafeye 3-4 saçma var herşeyi aynı. diğer tenekede ise koyu yeşil italyan yapımı bildiğimiz 6 senedir aralıksız kullandığım fişek saçma sayısına dağılımına bir bakın. aradaki farkı inanmayan lar görsün diye attım oraya fotya bakılsın.

1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #35 : 11 Ağustos 2015, 14:52:36 »
eyvallah abicim gayet açık ve net. ( ya sen avcılığı unuttun yada vuruşların iyi değil yada tüfeğin kötü  ama hiçbiri değil atan kişi aynı tüfek aynı  eskisi gibi hedef iyi vuran biri isen demekki sorun fişekde . bazen çıkar tüfek fişek vurmaz atan vurur böyel cevap verende çıkar . boşveriyorum cevap bile vermem bunu söyleyenler.  teneke atışıma iyi bakın. bi,r tanesi açık renk fişek ile aynı teneke mesafeye 3-4 saçma var herşeyi aynı. diğer tenekede ise koyu yeşil italyan yapımı bildiğimiz 6 senedir aralıksız kullandığım fişek saçma sayısına dağılımına bir bakın. aradaki farkı inanmayan lar görsün diye attım oraya fotya bakılsın.

gayet net ve açık fotolar emeğine sağlık,

bunları sen ben ve ben gibiler zaten biliyor konuyu görünce katılmak ihtiyacı farz oldu yaşamadan bilemiyoruz ,..

iyiki yazmışsın bundan sonra konuyu okuyanlar, bizim düştüğümüz hataya başkalarıda düşmesinler.

mersinden selam ve saygılarımla.
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• AvlakForum Üye
  • *
  • VATAN SEVDALISI
« Yanıtla #36 : 21 Ağustos 2015, 12:00:52 »
Aslında burda bir markayı kötülemek gibi bir amacım yok ama bu yazıyı gördükten sonra bende 2 farklı kutudan aldım ve dediği gibi tamamen açık ve üst metalünden vurma pirinçine kadar farklılıkları var sadece bunlada kalmadı gerçek aldığımda kendi remington hep vardı bizim burda açarken paketteki mührü açardım diğerinde ufak bantı açtım bayiye çaktirmadım ancak bayide orijinal olanları iyi belirliyor Yabanın kendi bayisinden alırken bunu fark ettim sizi uyarmak istedim saygılar
1953 Kırklareli Lüleburgaz

The following users thanked this post: Mesut ÖZKAN

Çevrimdışı Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Fişek kolisini karıştırırken 5 tane remington buldum 3 tane koyu kovanlı  2 tanede açık yeşil renkli. orjinalde reminton yazısıyla 12 ga arasında - (tire) var, birde saçma noları farklı yerlerde yazıyor.Orjinalde saçma numarası Shurshot field yazısının hemen altında, açık renkli olanda  ne malıysa artık ( çakmamı her neyse) saçma nosu yan tarafta yazıyor
  • Stoeger 2000
1973
memleket fethiye-iş burdur

Çevrimdışı İbrahim ÖZTÜRK 27

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
ADEM kardeş; 3 koli değil istersen  arabanı sat da al o fişekleri ama kelimelerini dikkatli seç (milyon değil, milyarların önemi olmaz söz konusu olan VATAN, MİLLET,BAYRAK olunca ki zaten son dönemde cennet vatan zor günlerden geçiyor ve biz buna seyirci kalmak durumunda kalıyoruz, her gün bir şehid haberi alıyor  bir gurbetçi olarak Afrikadan göz yaşı döküyoruz, kalbimiz sizinle çarpıyor - KAFAMDA CANLANDIRDIĞIM DA TAM OLARAK BU; BU HASSAS GÜNLERDE YAŞANAN ONCA ACI OLAYIN ÜZERİNE BİR DE "TÜRK MİLLETİNİN KANINDA VAR HIRSIZLIK" DİYE CÜMLE KURMAK HAK VERİRSİN Kİ ELBETTE KABUL EDİLEBİLİR BİRŞEY DEĞİL  ! Eğer gerçekten Türk milletine sevdalıysan "hata etmişiz affola dersin" ortada konuşmaya gerek mevzu kalmaz.
konuyu cok detaylı okumadımda sapına kadar bı turk olarak 20 yıl avrupada yasamıs bırı olarak soyluyorum her turlu duzenbazlık sahtekarlık bızde
1976 gaziantep

The following users thanked this post: Hüseyin AKGÜN

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
bu remingtonları orijinal denen 25-27 lira gibi piyasada olanları (Amerikanlar çok daha pahalı)
B&P doldurmuyormu.

Bence ha bp dolumu remington ha bp hiç kendimi riske almam bp alırım (kutu üzerlerinde b&p adresi var)
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Sahte olduğunu zannettiğinizle, hakiki olduğunu düşündüğünüz birer fişeği kesip içindekilerin fotoğrafını ve saçma ile özellikle barut ağırlıklarını da dahil ederek biriniz paylaşabilir mi acaba; bir görelim.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

The following users thanked this post: Ahmet ARIKAN, İbrahim AYSU, Hüseyin ÜSTÜN

Çevrimdışı Gürkan ONAT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI

İpletiriz abicim birlikten kuvvet dogar bendede var 2 kutu ilk fırsatta goturup bayinin kucagina birakiyorum ve favori fisegimi alip cikiyorum bukadar basit.

resİm yÜkleme
Gürkan ONAT
1982  SAMSUN / ANKARA
STOEGER MODEL 2000 DELUXE 71

The following users thanked this post: Hüseyin ÜSTÜN

Çevrimdışı Ali AKIL

• AvlakForum Üye
  • *
Rotweil tiger modelinde bu değişiklik var kapsül  metal kovan yazisi
  • BERETTA 690 Field lll
  • BERETTA S686 L SIPECIAL
Ali AKIL
1986-Antalya

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
Ufak bir araştırma yaptım,net olmamakla birlikte çakma Rem.lerin Kıbrıs ta yapıldığını öğrendim..iddia etmiyorum çünkü remingtonu kullanmıyorum,me-ca ya devam..bir kolide zuber attımı eve değmeyin keyfime..
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Muharrem AK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
sayin KOCA, bence de firmayi paylasmalisiniz..bende ozellikle ayni iklimi paylastigimizdan ve sizin gb tecrube etmis birinin kullanmasi dolayisiyla bu fisegi denemeyi düsünüyordum,ne zaman ki yazinizi gordum vazgectim..paylasinki ayni tuzaga bizde düsmeyelim.cevremizde arastirmayan ama bizlerle fikir alisverisi yapan arkadslarimizida  uyaralim,üc bes kurus kar yapayim derken bak o zaman ne kadar kaybediyorlarmis bu sorumsuzlar..  o zaman belli olur iplerlermi iplemezlermi!!!!
« Son Düzenleme: 18 Ekim 2015, 16:26:12 Gönderen: Muharrem AK »
  • Fabarm L4S
  • Remington 11-87 purpose
  • Drahthaar (juliet)
  • breton (romeo)
1976 Sakarya

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2017, 06:35:01 Gönderen: Hüseyin ÜSTÜN »
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

The following users thanked this post: Ahmet ÖZTÜRK

Çevrimdışı İbrahim ÖZTÜRK 27

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
selamünaleyküm  ^-^
adem bey konu şimdi maksadına ulaşmış
ucuz olsun diyen, yerli malı okadar para verilirmi deyipte
kalite üretim yaptırtmayan biz kullanıcılarız ^-^
üreticilerimizde sütten çıkmış akkaşık degiller hani ;)
1. sınıf fişek üret ederini iste pahalı olsun ama tercih benim olsun
isteyen istediğini kullansın talebe göre üretim yap

ben 10 koli fişek almış olsam aldıgım firmayı bu konuda bu forumda
gerekli açıklama yapmaya davet ederdim izahını versinler
fişekleri aldıgınız firmadan böyle bir talebiniz oldumu
bu yaklasımda dogru degıl bence elın adamı euroyla ıscı muhendıs calıstırıp naklıyesını gumrugunu odeyıp bı rc yada bp marka fısegı 25 tl ye  rafa koyuyorsa yerlı malı aynı kalıtede 20 tl olmalı bence he o zaman almıyorsak suc bız kullanıcıların
1976 gaziantep

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Aslında burda bir markayı kötülemek gibi bir amacım yok ama bu yazıyı gördükten sonra bende 2 farklı kutudan aldım ve dediği gibi tamamen açık ve üst metalünden vurma pirinçine kadar farklılıkları var sadece bunlada kalmadı gerçek aldığımda kendi remington hep vardı bizim burda açarken paketteki mührü açardım diğerinde ufak bantı açtım bayiye çaktirmadım ancak bayide orijinal olanları iyi belirliyor Yabanın kendi bayisinden alırken bunu fark ettim sizi uyarmak istedim saygılar
mrb. gecen seneden kalan fişekleri denedim tekrar atılsaınlar diye. resmen   kuru sıkı atıyor gibiydim hayvan  resmen ses fişeği atmış gibi idim. geri kalşan 1 arma o kötü çakmanında çakması fişekleri kaldırıp attım. arkadaşlar alın atın havaya boşa dedim. çok kötü çokkk
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Fişek kolisini karıştırırken 5 tane remington buldum 3 tane koyu kovanlı  2 tanede açık yeşil renkli. orjinalde reminton yazısıyla 12 ga arasında - (tire) var, birde saçma noları farklı yerlerde yazıyor.Orjinalde saçma numarası Shurshot field yazısının hemen altında, açık renkli olanda  ne malıysa artık ( çakmamı her neyse) saçma nosu yan tarafta yazıyor
dikkat edin çok kötü fişek. sadece demek istediğim türk firmalar yapmayın bu hileyi yazıkk çok yazıkkk
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
2. fişektende detaylı kesip inceleme fotoları atalım . bende hala bakmadım. neden kesip bakmadıysam .
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82