Gönderen Konu: Browning maxus sizce nasıl ?  (Okunma sayısı 86102 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı M.Kemal ATEŞSAL

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Browning maxus sizce nasıl ?
« Yanıtla #125 : 09 Şubat 2014, 15:07:12 »
Volkan Hocam bu aletle ölçme işi nasıl yapılıyor, teknik olarak biraz açıklarmısın. Teşekkürler...
  • Beretta urika 2 71 namlu
  • Franci Oto 67 namlu
M.K. ATEŞSAL   1951 ANKARA
0 RH (+)

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #126 : 09 Şubat 2014, 22:32:50 »
Elbette Kemal Abim,

Bu kronograflar üzerindeki iki nokta arasından geçen cisimlerin süratlerini ölçüyor. Ortalama sürati hesaplamak için yol ve süre bilinmesi yeterli olduğu için ve bu cihazda iki sensör arası mesafeyi bildiğimiz için(~30 cm), geriye sadece geçiş için geçen süreyi öğrenmek kalıyor. Onu da demin dediğim, ötedeki ve berideki her iki anten çatalı altındaki hassas sensörler ölçüyor. Anten dedim de, aslında anten değil. Onlar güneşli havalarda ölçümün doğru yapılması gerekli gölgelemeyi yapan siperliklerin destek ayaklarıdır. Sensör şöyle çalışıyor; önünden cisim geçtiğinde içeride bir sayaç çalışmaya başlıyor ve cisim diğer sensör üzerinden geçerken de duruyor. Bir nevi kronometre. Gerisi, iki sensör arasındaki mesafeyi demin ölçülen süreye bölerek neticeyi ekrana yazmak. Sürati isteğe göre feet/s (fps) veya m/s birimlerinden biriyle gösterebiliyorlar. Aklımda kaldığı kadarıyla %2 hata payıyla ölçüp ekrana gösterebiliyorlar. Fakat bu aletleri kullananlar -esasen her tür ölçümde geçerli- defalarca ölçtükten sonra ortalamasını hesaplıyorlar. Standardı 10 ama üzerinde ayet yok. Bu aygıtların bu sürat verileri dizisini bellekte tutabilen ve hatta ileri düzey istatistik hesaplarını (Standart Deviasyon, min., max., ort. ve daha fazlası) yapabilen, bilgisayara çıkış verilebilen modelleri de var. En babaları Oehler firmasının ürettikleri(33P, 34P, 35P). Avcı, okçu, havalı tüfek atıcısı gibi kişisel kullanıcılar ekonomik olanlar içinden Chrony, Pro Chrono gibileri tercih ediyorlar. Tabi bunların da alt modelleri var ve ona göre fiyatlar değişiyor. Anladığım o ki, ne kadar çok atışın ortalaması alınırsa farklı cihazların ölçüm ortalamaları arasındaki fark da o denli azalıyor. Bu cihazlar bilhassa havalı tüfek ve kendi mermilerini dolduran yivli kullanıcıları için oldukça elzem. Daha fazla detay da var aslında.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı M.Kemal ATEŞSAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #127 : 10 Şubat 2014, 10:43:45 »
Volkan hocam,  sayende bir şeyin daha doğrusunu öğrendik, sonsuz teşekkür...
  • Beretta urika 2 71 namlu
  • Franci Oto 67 namlu
M.K. ATEŞSAL   1951 ANKARA
0 RH (+)

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #128 : 10 Şubat 2014, 22:29:23 »
Rica ederim Kemal Abi, zevkle. Saygılarımla
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Bahadır EYÜP

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #129 : 08 Kasım 2014, 22:29:49 »
Bende almak istiyorum ama burdaki Browning Maxus http://avsitesi.com/browning-maxus-ozellikleri.html Hangi modeli bilgi verebilirmisiniz ?
Bahadır EYÜP
1980 UŞAK

Çevrimdışı Mustafa GÜRHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #130 : 08 Kasım 2014, 22:45:43 »
 Browning maxus stalker. Alttaki linkte satışı var

http://www.hilalav.com.tr/default.asp?git=9&urun=3768
Mustafa GÜRHAN
1980 istanbul / ataşehir

Çevrimdışı Selim AKDEMİRCİ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #131 : 27 Kasım 2014, 10:03:47 »
Merhaba avcı kardeslerım öncelıkle kesın bılgısı olupta yazan galıba bır elın parmaklarını gecmez, ben ıyı bır av haveslısı doga dostu bırıyım yıvsız av tufeğı ruhsatım da dort adet sılahım mevcuttur bırı yerlı olmak uzere uçu yabancı yanı avrupa tufeklerımdır. Tufeklerımı bırcok teste tabı tutmuş bırcok deneyımden gecmış ve bızzat şaıt olarak sızlerle paylaşmak ıstemısım dır yapılan yorumlara karşılık,tufeklerim remigkton,betetta,brownıng ve huğlu dur ruhsatımda son bır sılah yaza bıleme hakına sahıbım aldıgım taktırde ve alacak olsam yınede brownıng maxus alırım oncelık sılahın gorunusune verırsek yapılmıs en ıyı gorunuse sahıp hafıf elde çıp duruşu ıle en on safta yer almak tadır tabı bunlar avda cok faktor olmasada avdakı durumunu değerlendırmek gerekırse backbored dıye adlandırılmış 18,8 iç çapa sahıp sılahlarım la yapmıs oldugum testlerde dıger sılahlarıma nazaren cok daha ıyı sonuc aldıgım bır gercek bazı yorumlardakı kalın veya ınce sacma konusuna gelırsek kesınlıkle hıc bır farkın olmadıgını gordum saçma gurupmanındakı ustun performansı dıkkat cekısı hedeftekı saçma sayısının bır haylı fazla oldugunu gordum şunu soylemem gerekırse sacma hızındakı konumunda dıger sılahlarıma nazaran cok belırgın olmasada yavaslıgı soz konusu bunun sebebının gurupman dakı belırgınlıgıdır penetrasyonda yanı delıcıözelıgı sılahın dusuk oldugu yazılmaktadır oysakı boyle bır vurguya hıc raslamadım yaptıgım testlerde bırdıger konuysa bu sadece kendı sılahlarımdan değıl bır cok sıllahlardan bıle belırgın bırsekılde serılıgı tetık ve mekanızma konusu onemlı nokta mukemmel hızlı calısması fısegı mekanızmaya alısı cok ıyı baska bır test ıse benım ıcın goz onunde bulundurulması gereken testlerden bırı de canlı hedef,dorder canlı hedefe yanı ava denedım maxus busayının hepsını cansız bırsekılde ele alırken dıger sılahlarımda cansız sayısı ıkıyı gecmemektedır avların yanı canlı hedeflerın 30m ile 45m mesafede uzaklıgında değismekteydi. Herkese ıyı avlar arkadaslar.
1986-Rize

Çevrimdışı Cüneyt ÖZDEMİR 06

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #132 : 27 Kasım 2014, 10:37:37 »
selim hocam bende de browning phoneix var back bore namlu tüfeğime meke avında bp 32 gr 3 no 3 şok ile biraz zayıf kaldı armusa aldım şimdi onu denicem önerebilceğin fişek var mı başka meke ördek için
  • Breda süper poze
  • Wizard otomatik
  • Deutsch drahthaar Darko
Cüneyt ÖZDEMİR
1985 AFYON-ANKARA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #133 : 27 Kasım 2014, 18:12:25 »
cüneyit hocam ben kulln madım hiç kendı tüfejimle ama arkadasımın maxus tufegıyle sadece ıkı denemem de ınanılmaz bı sonuc verde jk6 kullan bırde derım hafta sonu bende almayı dusunuyorum serı sacma konbılasyonlarından jk6 ıyı remington Pheasant Loads lar ıyı rc2 denemenı tafsıye ederım.
1986-Rize

Çevrimdışı Hakan UYAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #134 : 27 Kasım 2014, 18:56:32 »
  Cüneyt Bey soğuk havalarda gramajı biraz yükseltebilirsiniz.Full şok deneyebilirsiniz.İspanyol fişekleri (Armusa,Rio vb) daha iyi netice verebilir.
 Browning Maxus da iyi bir yarı otomatiktir...
  • Beretta A400 Xplor Unico
  • Franchi Affinity Wood
1974 ÇANAKKALE

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #135 : 27 Kasım 2014, 20:00:47 »
Bu konu baya eskidi diye yorum yazmadim ama gene hala devam ettigi icin yazim 1 aydir elimde maxus gr2 var avdada hedef uzerindede denedim mükemmeldi hatta bana göre yani benim istedigim gibi 26 derece lodostada 6 derece poyrazdada hic fisek secmeden ayni randimani veriyor 32 gr rc bp mirage winchester 34 gr rc winchester kullandim her sekilde sonuc ayni av havada caput oluyor cansiz düşüyor cok cok yakindan vurdugum avlar parcalanmiyor epey gergin attigim avlarda cansiz düşüyor cok begendim herkese tavsiye ederim. Silah 3215 gr gelmesine ragmen o kadar dengeliki kimin eline verdiysem tahmin eden herkez 3100 ün üstüne cikmadi ve gercekten şahlanması çok az yani harika bir atis konforuna sahip 56 gr yavascalarin magnumlarinla denedim harika hic bir silahta bu konforu görmedim. Bana göre bir kusuru kundak orjinal ölçüsü biraz düşük tam yatinca arpacik kayboluyor ama yedek pullarla istediginiz gibi çözülebilecek sorun bide sistemi geregi her maxus el kundagi biraz oynuyor onun haricinde güzel silah düsünenler  tereddüt etmesin bence. Cepten yazdigin icin yazim hatalari oluyor kusura bakmayin daha detayli aciklama yapmak isterdim ama tlfndan pek olmuyor. Saygilar.
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2017, 22:49:09 Gönderen: Özgür UYAR »
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #136 : 27 Kasım 2014, 20:06:36 »
selim hocam bende de browning phoneix var back bore namlu tüfeğime meke avında bp 32 gr 3 no 3 şok ile biraz zayıf kaldı armusa aldım şimdi onu denicem önerebilceğin fişek var mı başka meke ördek için

aynını bende kullanıyorum 34 gr yapın birde öyle deneyin bakın cüneyt bey.
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Cüneyt ÖZDEMİR 06

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #137 : 28 Kasım 2014, 08:59:23 »
cevaplar için teşekkürler özkursan 36 gr 3 no sipariş de etmiştim ki son anda bp 34 gr a çevirdim birde armusa siparişi verdim
  • Breda süper poze
  • Wizard otomatik
  • Deutsch drahthaar Darko
Cüneyt ÖZDEMİR
1985 AFYON-ANKARA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #138 : 28 Kasım 2014, 17:05:51 »
cuneyt hocam özkursa kulanmanı kesınlıkle tafsıye etmıyorum sonuc olarak benım testlerde sınıfta kalmıstır özkursa sacma ozelıgı %80 celık olmak la bunu tammlayabılecek kalıtede barut bulanılmamak tadır maxus atıcılarına nazaran mermı yatagı 89 ve 76 sılahlarda kotu olcude ız bırakmaktadır. ıyı sılahta ıyı fısek kullanmak en dogrusudur dıger çelık ozellıklı kalıtelı fıseklerı denemenı tafsıye ederım.
1986-Rize

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #139 : 24 Aralık 2014, 15:57:53 »

silah gercekten sadıbını gururlandırıyor muhteşem vurusuyla bıryana durusu gozardı edımemelı burdayım ve tekım dıyor.
« Son Düzenleme: 24 Aralık 2014, 16:01:04 Gönderen: Selim AKDEMİRCİ »
1986-Rize

Çevrimdışı Yener KAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #140 : 24 Ekim 2016, 10:51:37 »
browning maxus kullanan arkadaşlar av sezonunuz nasıl geçiyo,  memnun kaldığınız fişekleri yazarsanız memnun olurum, rast gele
  • Browning Maxus Ultimate Ducks 76 cm
  • sarsılmaz mega champion 71cm
  • TOZ 16 cal 78 cm
  • stoeger x50 syntetic
1983 - Trabzon

Çevrimdışı Yiğit BAŞARAN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #141 : 09 Nisan 2017, 15:15:47 »
Kardeşim henüz avda kullanma şansım olmadı fakat, trap atıyoruz buaralar ve harikalar yaratıyor. 89mm yataklı sentetik model kullanıyorum. Grupman penetrasyon testleri harika benim için. Alacak arkadaslara hiç düşünmeden almalarını tavsiye ederim.
  • Browning b25 gold
  • Browning b525
  • Browning maxus camo max 5
  • El reno ispanyol çifte
1988 -  İSTANBUL-ATAŞEHİR/AKSARAY

The following users thanked this post: Mustafa YILMAZ 01

Çevrimdışı Serhat KURTOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #142 : 19 Nisan 2017, 11:09:37 »
sevgili dostlar bu maksus ve new a5 aynı namluya sahip tüfekler ben new A5 kullanıcısıyım ince saçma sevmediği dericilik olmadığı şehir efsanesi al at gör neticeyi gurupman testim fişekler hakkında herşey bölümünde var inceleyebilirsiniz saygılarımla serhat kurtoğlu
1979 istanbul

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #143 : 19 Nisan 2017, 11:21:16 »
Ben New A5 kullanıyorum diye demiyorum ama Allah meraklısı olan herkese nasip etsin bu tüfeklerden bir tane gerçekten çok güzel browning firması babamın oğlu değil ama bu işi yapmış adamlar.
1979 istanbul

Çevrimdışı Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #144 : 19 Nisan 2017, 13:02:58 »
Herkese nasip olur inşallah bizlerede olur :)
1988-Denizli

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #145 : 20 Nisan 2017, 10:15:21 »
amin kardeşim
1979 istanbul

The following users thanked this post: Alp BALABAN

Çevrimdışı Alp BALABAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #146 : 25 Aralık 2017, 08:43:53 »
Maxus un internet sitesindeki yeni modelleri Türkiye ye ne zaman gelir?
Alp BALABAN
1984-Manisa

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #147 : 28 Aralık 2017, 10:26:32 »
alp kardeşim bu tüfekler komando av mega grup firmaları getiriyor türkiye'ye onlar bilir telefon aç

Mega Grup Av Malzemeleri San Ve Tic Ltd Şti Balıkesir
« Son Düzenleme: 28 Aralık 2017, 10:28:31 Gönderen: Serhat KURTOĞLU »
1979 istanbul

The following users thanked this post: Alp BALABAN