Gönderen Konu: REMİNGTON İTALYAN VE REMİNGTON TÜRK YAPIMI ( MESLEK EDİNİLMİŞ)  (Okunma sayısı 27140 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
 AVCI DOSTLAR BUYRUN BURDAN YAKIN. GECEN SENEDEN BU ZAMAN KADAR SİZİNLE PAYLAŞMAK İSTEMİŞTİM NASİP BU GÜNE İMİŞ
 BUYRUN SİZE ORJİNAL REMİNGTONLARIN  ÇAKMASI İTALYAN REMİNGTON ( ÇOK MEMNUNUM BAŞKA FİŞEK ATMAM ÖRDEĞE ASLA)
 VEDE İTALYAN REMİNGTON VE ONUNDA ÇAKMASI TÜRK REMİNGTON :)
  YAPMAYIN BUNU TÜRK MİLLETİNİ KANDIRMAYIN. . NEDİR YANİ NEDEN YAPIYORSUNUZ. NEDEN ÇALMA ÇIRPMA DERDİNDESİNİZ .  . BÜTÜN YERLİ FİRMALAR HEP AYNI OLAYI YAŞATIYOR BİZE ÖRNEKLER ÇOK.. İLLA İLK SENE SÜPER FİŞEK SONRA TUTULUNCA HEMEN KÖTÜ BARUT KÖTÜ SAÇMA KÖTÜ KAPSÜL VSVSVSV. YAPMAYIN EN KALİTESİNİ YAPIN YALAN DOLAN İŞLERİ BIRAKIN

mesafe aynı :  az saçma olan foto açık renk remington çakmanında çakması
                         çok saçma olan italyan yapımı
« Son Düzenleme: 04 Ağustos 2015, 16:04:44 Gönderen: Adem KOCA »
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

The following users thanked this post: Gürkan ONAT, Ergin KORKUT

Çevrimdışı Osman ALP

• Müdavim Üyemiz
Adem Bey, bu çakma Türk dediğiniz Remington'u nereden ve nasıl temin ettiniz? Görerek ve bilerek mi aldınız bizlerle paylaşmak için, ya da internet üzerinden alış veriş mi yaptınız? Ayrıca Türk yapımı olduğunu nereden anladınız? Yani Yunan, Bulgar v.s. yapımı olmadığını? Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler.
Osman ALP
16.11.1970 - İZMİR
Browning Auto5, Sauer Beretta s56, Remington 1187 Special Purpose, Remington Model 11, Remington 870 Express Combo, JP Sauer&Sohn Royal Çifte, Üzümlü Koop. Poze, Retay Masai Mara, Derya MK-12, Rubans Anglais Dolma Çifte

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
.
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2017, 06:34:12 Gönderen: Hüseyin ÜSTÜN »
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Adem Bey, bu çakma Türk dediğiniz Remington'u nereden ve nasıl temin ettiniz? Görerek ve bilerek mi aldınız bizlerle paylaşmak için, ya da internet üzerinden alış veriş mi yaptınız? Ayrıca Türk yapımı olduğunu nereden anladınız? Yani Yunan, Bulgar v.s. yapımı olmadığını? Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler.
  biz her sezon ekip olarak 10 koli remington alırız. kolileri açmayız ne olabilirki düşüncesi ile. neyse sırayla kullanmaya başladık bi baktık aaa 3 koli farklı deneem atışları yapıldı rezalet göstersem fotoları yıkılırsınız bu ne derseniz. bilerek almak gibi durum olurmu koliler açılında bizde aman deyip trap havaya uçara kaçaar attık gecen sezon . bulgar yapımı veya türk yapımı firma tedarik eden kişi sonuçta türk firması. ve izmirden türkiyeye yayılıyor  en azından bu grub böyle. ve eminim bulgarbile olsa  ucuz diye o taraftan alınmıştır. ama sonuç satan türkiye iç piyasasına süren izmir firması
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

The following users thanked this post: Gürkan ONAT

Çevrimdışı Özkan ÇETİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Sn. Adem KOCA;

Yazdıklarınızın aslı astarı nedir, doğrudur değildir tartışmayacağım ama sebebi ne olursa olsun üç kuruşluk fişek bahanesi ile ki bunun hiçbir geçerli mazereti olamaz! Asaletinden sual olunmaz yüce TÜRK milletine hırsız yakıştırması yapamazsınız. Hata insanlara mahsustur; madem ki müdavim üyesiniz, forum takipçisi olarak hatanızı bir an önce telafi etmenizi istiyorum.

Olaki yazının sahibi hatasını düzeltmez yada bir süre forumu takip etmeyecek durumda ise sayın forum yöneticilerinden bu soruna bir çözüm bulmalarını rica ediyorum.

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: 04 Ağustos 2015, 15:54:26 Gönderen: Özkan ÇETİN »
Özkan ÇETİN
Gebze-Karabük 1979
Gürcistan

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN, Enes MERT

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Sn. Adem KOCA;

Yazdıklarınızın aslı astarı nedir, doğrudur değildir tartışmayacağım ama sebebi ne olursa olsun üç kuruşluk fişek bahanesi ile ki bunun hiçbir geçerli mazereti olamaz! Asaletinden sual olunmaz yüce TÜRK milletine hırsız yakıştırması yapamazsınız. Hata insanlara mahsustur; madem ki müdavim üyesiniz, forum takipçisi olarak hatanızı bir an önce telafi etmenizi istiyorum.

Olaki yazının sahibi hatasının düzeltmez yada bir süre forumu takip etmeyecek durumda ise sayın forum yöneticilerinden bu soruna bir çözüm bulmalarını rica ediyorum.

Saygılarımla.
ÖZKAN kardeş bana kimse türkcülüğü milliyetciliği türk sevgisini öğretmeye kalkmasın sende öyle. herkezden daha fazla türk sevdalısı millet ine aşık biriyim. benim vurgulamak istediğim olayı kafanızda nasıl şekillendirdiyseniz bilmiyorum ama senin beynindeki düşünce yapısı yok bende merak etme . gayet açık net.   
        3 kuruşluk fişek dediğiniz şey ben tekil kişi olarak 3 kolisini aldım türkiye geneline vurursan bu dönen parayı hile sen düşün. sonra dedki yok canım hırsızlık yok sadece gözden kaçmış bilerek yapılmamış gibi savunmaya geç.  benim anlatmak istediğim neden kardeşim neden buna gereksinim duyuluyor.  bana biri bunu açıklasınç. fiyat olarak ucuz olsa anlayacam aynı paraya satıyorsun sonuçta .italyan yapımı bu buda bir düşüğü daha de daha ucuz de bile bile alırım sonra yorum bile yapmam ucuz diye aldım derim.

1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

The following users thanked this post: Gürkan ONAT, Enes Sadık BALI, Mesut ÖZKAN, Ergin KORKUT

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
YİNEDE DAHA FAZLA ANLAMSIZ DİALOG OLMASIN OLAY FARKLI YORUMLARA GİTMESİN DİYE GEREKLİ DÜZELTME YAPMA GEREĞİ DUYDUM.     
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Gürsel KARABAY

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Adem bey ben her zaman yerli ürün kullanmaktan yanada olsam sizden rica edelim bu hilebazlığı yapan firmanın adını buradan paylaşınki forumu takip eden diğer arkadaşlarımızda sizin düştüğünüz sıkıntıya düşmesin ,en azından bu hilebazlığı yapan kişi afişe olarak camiada saygınlığını yitirsin.
  • Ata Neo 12
  • Akdaş 412 L
  • Pointer , 13 adet Setter Della Bassana
1971 istanbul

Çevrimdışı Özkan ÇETİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
ÖZKAN kardeş bana kimse türkcülüğü milliyetciliği türk sevgisini öğretmeye kalkmasın sende öyle. herkezden daha fazla türk sevdalısı millet ine aşık biriyim. benim vurgulamak istediğim olayı kafanızda nasıl şekillendirdiyseniz bilmiyorum ama senin beynindeki düşünce yapısı yok bende merak etme . gayet açık net.   
        3 kuruşluk fişek dediğiniz şey ben tekil kişi olarak 3 kolisini aldım türkiye geneline vurursan bu dönen parayı hile sen düşün. sonra dedki yok canım hırsızlık yok sadece gözden kaçmış bilerek yapılmamış gibi savunmaya geç.  benim anlatmak istediğim neden kardeşim neden buna gereksinim duyuluyor.  bana biri bunu açıklasınç. fiyat olarak ucuz olsa anlayacam aynı paraya satıyorsun sonuçta .italyan yapımı bu buda bir düşüğü daha de daha ucuz de bile bile alırım sonra yorum bile yapmam ucuz diye aldım derim.

ADEM kardeş; 3 koli değil istersen  arabanı sat da al o fişekleri ama kelimelerini dikkatli seç (milyon değil, milyarların önemi olmaz söz konusu olan VATAN, MİLLET,BAYRAK olunca ki zaten son dönemde cennet vatan zor günlerden geçiyor ve biz buna seyirci kalmak durumunda kalıyoruz, her gün bir şehid haberi alıyor  bir gurbetçi olarak Afrikadan göz yaşı döküyoruz, kalbimiz sizinle çarpıyor - KAFAMDA CANLANDIRDIĞIM DA TAM OLARAK BU; BU HASSAS GÜNLERDE YAŞANAN ONCA ACI OLAYIN ÜZERİNE BİR DE "TÜRK MİLLETİNİN KANINDA VAR HIRSIZLIK" DİYE CÜMLE KURMAK HAK VERİRSİN Kİ ELBETTE KABUL EDİLEBİLİR BİRŞEY DEĞİL  ! Eğer gerçekten Türk milletine sevdalıysan "hata etmişiz affola dersin" ortada konuşmaya gerek mevzu kalmaz.
Özkan ÇETİN
Gebze-Karabük 1979
Gürcistan

Çevrimdışı Osman LİMAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Sayın Özkan bey işim gereği o kadar çok hırsız, dolandırıcı, üç kağıtçı görüyorum ki anlatamam. bu işin türkü lazı kürdü çerkezi yok. her milletten her türlü insan çıkıyor. Adem bey iyiye iyi ,kötüye kötü  ,diyen  bir arkadaşımızdır. ve bu çakma fişiklere nereden aldıysa onuda gerek özelden gerek genel olarak burdan nasıl uygun görürse açıklar.
  • Huğlu 401 b
  • Sarsılmaz charles daly
  • Vursan 92a
  • Drahtar (dişi),pointer(erkek)
Osman LİMAN
1980 Karaman
Artık ANAMUR...

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: REMİNGTON İTALYAN VE REMİNGTON TÜRK YAPIMI ( MESLEK EDİNİLMİŞ)
« Yanıtla #10 : 04 Ağustos 2015, 16:46:16 »
ADEM kardeş; 3 koli değil istersen  arabanı sat da al o fişekleri ama kelimelerini dikkatli seç (milyon değil, milyarların önemi olmaz söz konusu olan VATAN, MİLLET,BAYRAK olunca ki zaten son dönemde cennet vatan zor günlerden geçiyor ve biz buna seyirci kalmak durumunda kalıyoruz, her gün bir şehid haberi alıyor  bir gurbetçi olarak Afrikadan göz yaşı döküyoruz, kalbimiz sizinle çarpıyor - KAFAMDA CANLANDIRDIĞIM DA TAM OLARAK BU; BU HASSAS GÜNLERDE YAŞANAN ONCA ACI OLAYIN ÜZERİNE BİR DE "TÜRK MİLLETİNİN KANINDA VAR HIRSIZLIK" DİYE CÜMLE KURMAK HAK VERİRSİN Kİ ELBETTE KABUL EDİLEBİLİR BİRŞEY DEĞİL  ! Eğer gerçekten Türk milletine sevdalıysan "hata etmişiz affola dersin" ortada konuşmaya gerek mevzu kalmaz.
  işte tamda anladığım gibi olayı o boyuta çekmişsin . o duyguların düşüncelerin paylaşılacağı konu değilki benim açtığım mevzu.  düşündüğüm gi,bi kafanda kurmuşsun zannettinki ben  o tarafın adamıyım o tarafta bezim var. yoookkk babacımm yokkkk yanlış anlamışsın  ben vatanuı milleti için her daim göreve hazır olan ve bu düşünceyi koruyan herkeze saygısı olan biriyim.
   o başka mevzu bu başka mevzu.
 şimdi olay açığa çıkmıştır sorun kalmamıştır. uzak diyarlarda mesleki olarak ne görev yapıyorsunuz bilmiyorum ama kolay gelsin .
     ama şunuda demeden geçemiyorum neden hep bu tarz işlerde nedne bizim insanmız hırsız ya allahım her konuda diyorum. bu vatanımı sevmiyorum milletimi sevmiyorum anlamına gelmez esnafız ve bunun gibi nice olaylar gördük yaşıyoruz.  ve kusuru bakmayınki türkiyede yaşıyorum ve  bu tarz olaylaır yapanlar hep türkiye sınırlarında yaşayan kişiler :)
 neyse sağlık olsun bol şans dilişyorum hayatınıda
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 04 Ağustos 2015, 16:47:20 »
Sayın Özkan bey işim gereği o kadar çok hırsız, dolandırıcı, üç kağıtçı görüyorum ki anlatamam. bu işin türkü lazı kürdü çerkezi yok. her milletten her türlü insan çıkıyor. Adem bey iyiye iyi ,kötüye kötü  ,diyen  bir arkadaşımızdır. ve bu çakma fişiklere nereden aldıysa onuda gerek özelden gerek genel olarak burdan nasıl uygun görürse açıklar.
  osman bey çok tşk ederim. arkadaş beni tanımıyor iyi düşünceleriniz için çok teşk ederim. beni tanıyanlar bilirler nasdıl bir kişilik sahibi olduğumu. saygılar sağlıkla kal inşallah sezonu açıyoruz artık bol şans :)
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Özkan ÇETİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 04 Ağustos 2015, 16:51:07 »

Osman Bey;

Adem Bey'in, Sizin ya da kendimin dürüstlüğünden hiç şüphe etmem. Her milletten çakallar çıkar elbet ama bunu mensubu oldukları milletlere mal edemeyiz. Firma yada dolandırıcılığı ayyuka çıkmış şahısların afişe edilmesinden de kesinlikle rahatsız olmam. Paylaşımıyla forum kullanıcılarını bilgilendirdiği için kendisine ayrıca teşekkür ederim. Ben de eğriye eğri doğruya doğru diyen birisi olarak beni rahatsız eden bir konuyu dile getirdim, sağolsun kendisi gerekli düzeltmeyi yaptı. Geçen zaman zarfında  eminim kendisi de hak vermiştir.

Saygılarımla.
Özkan ÇETİN
Gebze-Karabük 1979
Gürcistan

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #13 : 04 Ağustos 2015, 16:57:43 »
Arkadaşlar burada aynı keyfi paylaşan kişiler olarak bulunuyoruz. Birbirimiz kırdıktan sonra tüfeğin de, fişeğin de, köpeğin de kıymeti yok diye düşünüyorum. Görüşlere, yazılanlara itiraz edebiliriz ama bana kalırsa bunu yaptıktan sonra birilerini kıracaksak yazmasak daha iyidir.

Doğrudur, burada o fişekleri satan ve/veya ithal eden zan altında kalmış olabilir ama isterlerse cevap hakkını da kullanabilirler. İstiyorsanız bu fişekleri ithal eden her kimse onlara haber verin, cevap haklarını kullansınlar, neyse doğrusu onu açıklasınlar. Fakat bunu onların yerine biz yapmayalım.

Ayrıca özellikle rica ediyorum, birbirimizi milliyetçilik, vatanseverlik ve benzeri konularda yargılamayalım. Bu forum kurallarına da uymuyor. Saygılarımla.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Özkan ÇETİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 04 Ağustos 2015, 17:09:55 »
  işte tamda anladığım gibi olayı o boyuta çekmişsin . o duyguların düşüncelerin paylaşılacağı konu değilki benim açtığım mevzu.  düşündüğüm gi,bi kafanda kurmuşsun zannettinki ben  o tarafın adamıyım o tarafta bezim var. yoookkk babacımm yokkkk yanlış anlamışsın  ben vatanuı milleti için her daim göreve hazır olan ve bu düşünceyi koruyan herkeze saygısı olan biriyim.
   o başka mevzu bu başka mevzu.
 şimdi olay açığa çıkmıştır sorun kalmamıştır. uzak diyarlarda mesleki olarak ne görev yapıyorsunuz bilmiyorum ama kolay gelsin .
     ama şunuda demeden geçemiyorum neden hep bu tarz işlerde nedne bizim insanmız hırsız ya allahım her konuda diyorum. bu vatanımı sevmiyorum milletimi sevmiyorum anlamına gelmez esnafız ve bunun gibi nice olaylar gördük yaşıyoruz.  ve kusuru bakmayınki türkiyede yaşıyorum ve  bu tarz olaylaır yapanlar hep türkiye sınırlarında yaşayan kişiler :)
 neyse sağlık olsun bol şans dilişyorum hayatınıda

"Dostun attığı Gül'den yaralıyız" Aklıma kesinlikle karşıt fikirlerde olduğumuz düşüncesi gelmemişti aslında, ben de 1986-2003 yılları arasında Samsun belediye evleri mahallesinde çocukluk ve gençlik yıllarının bir kısmını geçirmiş  biri olarak son günlerin de hassasiyetiyle hemşeri kabul ettiğim bir insan olduğunuz için alınmıştım açıkçası.

Vesile ile tanışmış olduk.

HAyırlı günler dilerim.
Özkan ÇETİN
Gebze-Karabük 1979
Gürcistan

Çevrimdışı Ergin ŞİMŞEK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 04 Ağustos 2015, 17:31:09 »
abilerim dostluğunuz daim olsun her türlü fişek bulunurda dostluk kardeşlik bulunmaz
1984 SAMSUN/BAFRA  *****HAYALİN KADAR YAŞAR CESARETİN KADAR BÜYÜR ADAMLIĞIN KADAR ANILIRSIN*****

The following users thanked this post: Adem KOCA, Özkan ÇETİN, Enes Sadık BALI

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 04 Ağustos 2015, 17:40:42 »
Adem bey abicim bu fişeği bende 1-2 senedir ördek ve tavşan avlarımda kullanıyorum,hala kenarda 2 kutu var gayette güzel avlarımız oldu,ama artık almam dediklerine de  aynen katılıyorum,gecen sezon aldıklarım hiç iyi cıkmadı,ilk aldıklarımın kovanları daha koyu renk onlar cok iyidi, ama acık renk kovan olanlar pek iyi değil sonradan farkettim durumu bende,Cünkü aradaki fark avda ve atış denemelerinde gercekten ortaya cıktı.
« Son Düzenleme: 04 Ağustos 2015, 17:41:46 Gönderen: Berkay TOPUZ »
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

Çevrimiçi Ceyhun SÖNMEZER

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 04 Ağustos 2015, 18:28:17 »
Ben geçen sezon için remington fişek almistim bir koli gerçekten çok vasat bir fisekti. Bu açık renk kovan olanlardan tekrar aynı fisekten asla kullanmam.
  • Ata Neo12 Max5
1987 Adana

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 04 Ağustos 2015, 18:45:13 »
"Dostun attığı Gül'den yaralıyız" Aklıma kesinlikle karşıt fikirlerde olduğumuz düşüncesi gelmemişti aslında, ben de 1986-2003 yılları arasında Samsun belediye evleri mahallesinde çocukluk ve gençlik yıllarının bir kısmını geçirmiş  biri olarak son günlerin de hassasiyetiyle hemşeri kabul ettiğim bir insan olduğunuz için alınmıştım açıkçası.

Vesile ile tanışmış olduk.

HAyırlı günler dilerim.
özkan kardeşim alınmayın deidğim gibi tanımadığın için farklı düşündün ama şidi herşey yoluna sorun yok. daima önce vatan önce millet .  saygılar tanışmak vesile oldu evet . kolay gelsin
 ve diyorumki allahım polis ve askerlerimize şahin bakışı mangal gibi yürek versin. allahım koruyucu melekleri daima yanlarında olsun.
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

The following users thanked this post: Gürkan ONAT, Özkan ÇETİN

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 04 Ağustos 2015, 18:50:22 »
Adem bey abicim bu fişeği bende 1-2 senedir ördek ve tavşan avlarımda kullanıyorum,hala kenarda 2 kutu var gayette güzel avlarımız oldu,ama artık almam dediklerine de  aynen katılıyorum,gecen sezon aldıklarım hiç iyi cıkmadı,ilk aldıklarımın kovanları daha koyu renk onlar cok iyidi, ama acık renk kovan olanlar pek iyi değil sonradan farkettim durumu bende,Cünkü aradaki fark avda ve atış denemelerinde gercekten ortaya cıktı.

kesinliklee ben remington fişeğinde asla yanılmam. 6 yıldrı aralıksız italyan yapımı fişek kullanıyorum. beni yaklaşık 2 senedir rahatsız ediyordu bu durum gecen seneki koliler bambaşka açık yeşil gelince dedim tamamm disbiritör ya izmirde dolduruyor yada firmaya kendi özel basit yaptırıyor. yaa kardeşim hadi yaptrıdın biri 25 tl ise kötü yaptığını 15 tl deki bilelim biz karar verelim ucuz eti alalalım yada parayo bol verelim iyisini alalım.
 vede kesinlikle söylüyorum orjinal remington iel italyan arasında ben fark göremiyorum orjinmalde atıyorum . emin olun kesinlike almayın orjinal italyan yapımları koyu yeşil olanlar  çok iyi. kullanan biri olarak
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Murat ÇELİKBAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 04 Ağustos 2015, 22:59:04 »
Ya arkadaşlar, türkiyede kaliteli üretim yapayımda türk avcısıda keyifle avlansın diyen mi var. ceplerini düşünme davasında herkes. bakıyorlar ki fişeklere türk ismi koysak, millet kalitesiz mala aha işte türk malı diyecek almayacak, bari yabancı merakını nasıl kar'a dönüştürürüz deyip, yerli üretim yabancı isim veriyor piyasaya sürüyorlar yabancı meraklıları farkı anlamazya, yerseeeeeeen. Alıyor millet te valla. helal olsun.
Murat ÇELİKBAŞ
1970 ANTALYA

Çevrimdışı Doğu GÜÇLÜ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 05 Ağustos 2015, 13:15:23 »
Adem selamlar,

Aslında çakma dediğin italyan remingtonlar da çakma değil bildiğim kadarıyla.Remington pazar stratejisi,nakliye ve işçilik sebebiyle bu fişekleri italyada üretiyor.Yani üretilen makine de aynı barutta saçma da.Tek fark eskiler Amerika'da üretiliyordu.

Ona bakarsan Browning senelerdir Belçika'da üretiliyor kimse çakma demiyor :)

Bi de ne gerek var remingtona al 10 koli zuber itele gitsin,fişeğin iyisi kötüsü olmaz,patlayanı bir de patlamaya nı olur :)
1982-Mersin

The following users thanked this post: Ahmet ÖZTÜRK, Çağrı ECE

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 05 Ağustos 2015, 13:55:39 »
Ya arkadaşlar, türkiyede kaliteli üretim yapayımda türk avcısıda keyifle avlansın diyen mi var. ceplerini düşünme davasında herkes. bakıyorlar ki fişeklere türk ismi koysak, millet kalitesiz mala aha işte türk malı diyecek almayacak, bari yabancı merakını nasıl kar'a dönüştürürüz deyip, yerli üretim yabancı isim veriyor piyasaya sürüyorlar yabancı meraklıları farkı anlamazya, yerseeeeeeen. Alıyor millet te valla. helal olsun.
  murat bey bunada katılmıyor . üretilen malın kalitesini piyasa belirler. yurt dışına çıkan ürünler ile ülke içi  ürün kalitesi çok farklı . bizim insanımızda yerli ucuz işi seviyor ancak kalite ararken  hemen oo yerliye bu kadar para verilirmi diyor ve firmalarda alın size yerli ucuz ürün siz talep ettiniz biz veriyoruz diyorlar. çoğu firma ile görüşüyorum hepsi firmalar bunu söylüyor talebe göre ülke içi piyasa ürünle yapıyoruz.    örnek : benim elimde avrupa tüfeklere taş çıkartan artemis yapımı dünada eşi olmayana özel yapım tüfek var. etkisi inanılmaz ve 1.sınıf işçilik ile ypılmış. satıyorum onu herkezin dedeği :  yerli markaya o kadar para verilirmi yaa o fiyata avrupa alırım :) bu en yakın örnek
   sadece yanlış olan türkiye içinde firmaların yaptığı. kardeşim tamam ucuz isteyen ucuz fişek yap alın size aynı marka ucuz fişek. ama aynı marka 1. sınıf pahalı ürün verki tercih bende olsun yerli olsun ama kalitesi ile avrupaya baş tutsuun ve fiyatıda ona göre olsun.  ama hem sahtecilik yapıpda hemde fiyat yüksek tutarsa firma o zaman iş sahteciliğe giriyor
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 05 Ağustos 2015, 14:01:45 »
Adem selamlar,

Aslında çakma dediğin italyan remingtonlar da çakma değil bildiğim kadarıyla.Remington pazar stratejisi,nakliye ve işçilik sebebiyle bu fişekleri italyada üretiyor.Yani üretilen makine de aynı barutta saçma da.Tek fark eskiler Amerika'da üretiliyordu.

Ona bakarsan Browning senelerdir Belçika'da üretiliyor kimse çakma demiyor :)

Bi de ne gerek var remingtona al 10 koli zuber itele gitsin,fişeğin iyisi kötüsü olmaz,patlayanı bir de patlamaya nı olur :)
a.s kardeşim :  bu konuya katılmıyor orjinal remingtonlar var piyasada .   bunlar 2. sınıf fişekler italya yapımları.   bu nda bir yanlışlık yok. biliyorum italyan olduklarını . fotoya bakarsan onunda 3. kalitesini yapmışlar başkaları veya yanalardan türk yetkililer almış ama satarken aynı fiyata satılıyor sorun orda. denmiyor bu 3. kalite daha ucuz demiyor.  işte ana sorun burda
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 05 Ağustos 2015, 14:52:17 »
.
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2017, 06:34:31 Gönderen: Hüseyin ÜSTÜN »
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980