Gönderen Konu: YETİŞKİN KURZHAARIMIN YÜZME SORUNU YARDIM!  (Okunma sayısı 1005 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
YETİŞKİN KURZHAARIMIN YÜZME SORUNU YARDIM!
« : 20 Mayıs 2020, 01:23:44 »
Değerli dostlar bu sene sezon ortasında arkadaşımın iyi kandan gelme,fakat az ava gitmiş 2.5 yaşındaki kurzhaarını sahiplenmiştim.bana gelene kadar 10 tane ava gitmemiştir.arkadaşım belgeli ama çok az ava giden biri acemi.aşağıdaki topikteki sorunu hallettim.hatta arkadaşlarım bile şaşırdı gelişime, eğitim konusunda yardım isteyen isteyene :)

http://avlakforum.com/frm/index.php?topic=202652.0

enik olarak köpek alıp yetiştirmek kolay ,bir çok köpek yetiştirdim. fakat yetişkin bir köpeği eğitmenin zorluğu hepimizin malumu ;) bu konuyu açmamdaki niyetim orjinal fikirler çıkabilir ve hatta tek bir kelime ufuk açabilir.
yaşadığım sorun suya girmekteki korkusu bende suya girip soktuğum halde paniklemesi ve teknik olarakta iyi yüzememesi,şöyleki yüzerken suya gitgide dik pozisyona gelip,panik yapıyor(ilerleyen günlerde video çekerim nasipse)
bu güne kadar hep herşeyi full köpeklerle avlandım,bu konularda biraz mükemmelliyetçi bir yapım var. yeni sezona kadar bu sorunu halletmem lazım allahın izniyle,yardımlarınızı ve hatta mümkünse  ekstrem olanları rica ediyorum,saygılarımla.

« Son Düzenleme: 20 Mayıs 2020, 01:47:10 Gönderen: Fatih S.M.YAPAR »
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimiçi Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: YETİŞKİN KURZHAARIMIN YÜZME SORUNU YARDIM!
« Yanıtla #1 : 20 Mayıs 2020, 12:01:46 »
Hava tam yaz olsa beraber denize girerseniz yada ilk siz girip biraz acildiktan sonra onu yaniniza gelmenizi tesvik edecek sekilde cagirmaniz bu korkusunu yenmesine yardimci olabilir.
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

The following users thanked this post: Fatih S.M.YAPAR

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
Ynt: YETİŞKİN KURZHAARIMIN YÜZME SORUNU YARDIM!
« Yanıtla #2 : 20 Mayıs 2020, 13:02:10 »
Hava tam yaz olsa beraber denize girerseniz yada ilk siz girip biraz acildiktan sonra onu yaniniza gelmenizi tesvik edecek sekilde cagirmaniz bu korkusunu yenmesine yardimci olabilir.
denizde eiğitim planlarımda var gökhan kardeşim büyük suda alışırsa küçük su kanalları ve çipillerde hiç korkmaz diye düşünüyorum. çok nazlanıyor zorlanıyor bakalım bi kaç gün deniz sorunu çözebilir veya hafifletebilir deniycem teşekkürler
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin