Gönderen Konu: Cesa Süperpoze  (Okunma sayısı 8865 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Arda TAŞDİZEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Cesa Süperpoze
« : 04 Mayıs 2016, 14:12:35 »
Cesa süper  poze almayı düşünüyorum , stoeger m3000 ,  71 namluya sahibim birde poze bir tüfeğim olsun istiyorum . Konu şu ki 66 namlu mu 61 namlu mu alsam diye düşünüyorum . Genelde keklik , bıldırcın için kullanıcam pozeyi ve ya çulluk 61 namlu düşününce çok kısa geliyor keklik avında randıman alınıp alınamayacağı konusunda şüphelerim var . Gönlüm 66 dan yana ama 71 namlu otomatikle 66 namlu poze arasında bi fark kalmıyıcak o zamanda ağırlıkları da aynı üstelik iki tüfeğinde .

Düşüncelerinizi öğrenmek isterim ?
  • Stoeger M3000
1993-Eskişehir

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Cesa Süperpoze
« Yanıtla #1 : 04 Mayıs 2016, 14:49:36 »
bende pozelerde kısa namluyu sevmiyorum illa 71 olucak ama otamatik 61 de olsa olur :)
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

Çevrimdışı Engin TARHAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 04 Mayıs 2016, 15:41:09 »
uygun şok ve fişek kombinasyonu ile 61 cm de olabilir ama her zaman değil tabi 66 yada 71 cm olsa kaçmazdı
dedirtebilir size
stoeger e 61 cm namlu da yaptırabilirsiniz
1976  istanbul

Çevrimdışı Arda TAŞDİZEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 04 Mayıs 2016, 19:36:46 »
Süper poze istiyorum , namlu yaptırmak benim de aklımda vardı ancak bıldırcın avına otomatikle gitmek etik gelmiyor bana açıkçası . CESA da şu an en kaliteli ve öğrenciye uygun olarak bulduğum tüfek bizzat fabrikaya gidip dipçik ölçüsü aldırıp yaptırmayı düşünüyorum

• Stoeger M3000
1993-Eskişehir

Çevrimdışı Gürsel KARABAY

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 04 Mayıs 2016, 20:32:44 »
Süper poze istiyorum , namlu yaptırmak benim de aklımda vardı ancak bıldırcın avına otomatikle gitmek etik gelmiyor bana açıkçası . CESA da şu an en kaliteli ve öğrenciye uygun olarak bulduğum tüfek bizzat fabrikaya gidip dipçik ölçüsü aldırıp yaptırmayı düşünüyorum
Aynı fikirdeyim bende Arda bey galiba fiyatlarıda bayağı ekonomik.
  • Ata Neo 12
  • Akdaş 412 L
  • Pointer , 13 adet Setter Della Bassana
1971 istanbul

Çevrimdışı Samed KÖKÇÜ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 07 Mayıs 2016, 20:22:56 »
Tanidigim bir abim 55 namluyla bile guzel keklik avi yapiyordu 25-30 metrelerden.Burada onemli olan köpek.Kopeginiz varsa ve guveniyorsaniz fermasina kokusuna ben olsam 61 namlu yaptirirdim.Ustelik mobil şoksuz,4/2 veya 4/3 sabit şoklu

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Benelli Montefeltro Yarı Otomatik
  • Bayard Pieper Bütün Çakmak Çifte
  • Antonio Zoli Ritmo Superpoze
  • English Setter Hektor
1985-İZMİR-05323949744

Çevrimiçi Atagan YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AV DOĞA YAŞAM..
« Yanıtla #6 : 07 Mayıs 2016, 20:38:50 »
İleriki Zaman'larda envanterime Cesa marka süperpoze almayı bende düşünüyorum.
Oldukça hoş işçiliği,kaliteli malzemesi ve ekonomik fiyatı ile yerli rakiplerinin içinde açık ara önde bence.
Bence 66 cm namlu uzunluğuna sahip ve uygun şok ölçülerine sahip bir süperpoze sizin fazlasıyla işinizi görücektir.
« Son Düzenleme: 07 Mayıs 2016, 21:16:51 Gönderen: Atagan YILDIZ »
  • -Česka Zbrojovka CZ 550 Lüx .308 Win
  • -Smıth&Wesson 5906 9x19 Parabellum
  • -Fabrıque Nationale Herstal Belgıque Browning HP 9x19 Parabellum
  • -Baikal NK 43 E S&S
  • -Churchıll 206 Silver O&U
  • -Winchester 1300 Defender Pump Action

***Kastamonu Avcılar Ve Atıcılar Spor Klubü***

Çevrimdışı Arda TAŞDİZEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 08 Mayıs 2016, 00:06:28 »
Mobil şok mu önerirsiniz kendinden şoklu mu ?
  • Stoeger M3000
1993-Eskişehir

Çevrimiçi Atagan YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AV DOĞA YAŞAM..
« Yanıtla #8 : 08 Mayıs 2016, 00:17:56 »
Mobil şoklu alırsanız avantajınız olur,avın mesafesine göre şok tüplerini değiştirirsiniz.
  • -Česka Zbrojovka CZ 550 Lüx .308 Win
  • -Smıth&Wesson 5906 9x19 Parabellum
  • -Fabrıque Nationale Herstal Belgıque Browning HP 9x19 Parabellum
  • -Baikal NK 43 E S&S
  • -Churchıll 206 Silver O&U
  • -Winchester 1300 Defender Pump Action

***Kastamonu Avcılar Ve Atıcılar Spor Klubü***

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 08 Mayıs 2016, 03:51:07 »
Ah birde ejektör özelliği olsa kralın yeni pozelerinin 1000 küsür lira satıldığı bu piyasada satış rekorları kırardı dipçik kundak gövde namlu kalitesiyle sarsılmazı aratmayan bir tüfek cesa
1985
BURSA

Çevrimdışı Ayhan ATAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 08 Mayıs 2016, 13:28:43 »
Bu işler düze bir mantıkla yürümez bence yenilik ve değişim şart hep aynı üretim. Cesa firması av tüfeği üretmeye devam edecekse
 ki etsin isteriz, daha hafif ve ejektörlü bir tüfek üretebilir.şimdiki av tüfekleri ortalama 3.300 gr daha hafif bir tüfek istesen yok.
  • Beretta a 300 outlander
  • Fias Sp 67 4-2
  • Akdaş AE 312
  • İngiliz setter bleu belton
1972 istanbul

Çevrimdışı Arda TAŞDİZEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 08 Mayıs 2016, 15:38:59 »
Ağırlık bu kadar sorun değil benim için ,bu kadar da sorun edilmesi ilginç geliyor bana 300 - 400 GR için çok takılınıyor , sanki avcıların biraz nazından kaynaklanıyor :)
  • Stoeger M3000
1993-Eskişehir

Çevrimdışı Mustafa KABADAYI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 12 Mayıs 2016, 15:08:12 »
merhaba.bende henüz yeni almış olduğum fias-cesa model 1800 favorit var.71 mobil şoklu + 61 kaval şoklu olmak üzere combo bir tüfek yaptırdım.1000 tl lik bir fiyat bu tüfek için bedava sayılır.elinize alır almaz anlıyorsunuz bunu.gövde çeliği ve namlu kalitesi cezbediyor adeta.Tuğper Bey çok ilgilendi sağolsun.bu tüfek tam bir fiyat kalite şampiyonu.alırken fazla düşünmeyin.işçiliğine hayran kalırsınız.fiyatına göre kundak vs çok hemde çok iyi.2 numara ceviz kundak takımıyla göz alıcı duruyor.ayrıca 3 kg ın üzerindeki muazzam ağırlı ilede ben buradayım diyor.kısacası güven veren bir tüfek üretmiş cesa.sizin konunuza gelirsek; ben olsam 66 namlu valment tercih eder her ava giderdim.sen neden combo aldın derseniz ben tüfeği genelde atış amaçlı kullanacağım için 71 namluyu trap plakları için , 61 kaval şoklu namluyu ise hedefe tek kurşun atışları için aldım.61 ile tek kurşun atışları kendi sıkılarımla mükemmel sonuç verdi.merak edenler için şunu belirteyim  bu tüfekle sabahtan akşama kadar tek kurşun atsanız yine bişey yapamazsınız.cesayı şiddetle herkese tavsiye eder , kazasız bol avlar dilerim.iyi forumlar arkadaşlar.burada olmak benim için büyük keyif.rasgeleeee..
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2016, 15:17:46 Gönderen: Mustafa KABADAYI »
  • Beretta S56E Süperpoze
  • Fias-Cesa 1800 Favorit Süperpoze
Avcılık bir yaşam tarzıdır.Babadan oğula geçen bir mirastır.

The following users thanked this post: Erol KABA

Çevrimdışı Ergin ŞİMŞEK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 12 Mayıs 2016, 17:36:34 »
Cesa süper  pozenın namlu iç çapı kaç bilen varmı
1984 SAMSUN/BAFRA  *****HAYALİN KADAR YAŞAR CESARETİN KADAR BÜYÜR ADAMLIĞIN KADAR ANILIRSIN*****

Çevrimdışı Salih ASLANTAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 12 Mayıs 2016, 22:48:30 »
18,4
1973 ödemiş
Cesa poze
Akdaş ak212 otm.

Çevrimdışı Mehmet ÖZYAVRU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 03 Haziran 2016, 08:48:25 »
merhaba.bende henüz yeni almış olduğum fias-cesa model 1800 favorit var.71 mobil şoklu + 61 kaval şoklu olmak üzere combo bir tüfek yaptırdım.1000 tl lik bir fiyat bu tüfek için bedava sayılır.elinize alır almaz anlıyorsunuz bunu.gövde çeliği ve namlu kalitesi cezbediyor adeta.Tuğper Bey çok ilgilendi sağolsun.bu tüfek tam bir fiyat kalite şampiyonu.alırken fazla düşünmeyin.işçiliğine hayran kalırsınız.fiyatına göre kundak vs çok hemde çok iyi.2 numara ceviz kundak takımıyla göz alıcı duruyor.ayrıca 3 kg ın üzerindeki muazzam ağırlı ilede ben buradayım diyor.kısacası güven veren bir tüfek üretmiş cesa.sizin konunuza gelirsek; ben olsam 66 namlu valment tercih eder her ava giderdim.sen neden combo aldın derseniz ben tüfeği genelde atış amaçlı kullanacağım için 71 namluyu trap plakları için , 61 kaval şoklu namluyu ise hedefe tek kurşun atışları için aldım.61 ile tek kurşun atışları kendi sıkılarımla mükemmel sonuç verdi.merak edenler için şunu belirteyim  bu tüfekle sabahtan akşama kadar tek kurşun atsanız yine bişey yapamazsınız.cesayı şiddetle herkese tavsiye eder , kazasız bol avlar dilerim.iyi forumlar arkadaşlar.burada olmak benim için büyük keyif.rasgeleeee..

Mustafa bey 71 namluyu trap için kullanıyorum demişsiniz .Acaba tüfeğin bant genişliği ve trap için grupmanı hakkında bilgi alabilir miyim,memnunmusunuz  trapta grupmandan? Saygılar...

« Son Düzenleme: 03 Haziran 2016, 08:52:00 Gönderen: Mehmet ÖZYAVRU »
1985 Mersin

Çevrimdışı Nezih TUTAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 04 Haziran 2016, 01:28:56 »
Merhaba, forumdaki paylaşımları merakla takip ediyorum. Özellikle kullanmakta olduğum tufekler hakkında paylaşılan tecrübeler dikkatimi çekiyor. Fias Cesa Favorit 71 cm namlu boyu, mobil şoklu olan bir tüfeğim var. 2014-15 Sezonunda çulluk avında kullandım. Çok sık ağaçlı alanlarda ani parlamalarda hızlı ve rahat bir şekilde atış yapma fırsatım oldu. Geçen sezon  genellikle tahtalı ve ördek avına gidince Çifsan 71 cm namlu boyu olan yarı otomatikten avda kullanma sırası gelmedi. Ancak bu yıl farklı zamanlarda iki defa Fias Cesa ile trap attım. Tabi benim kötü atıcılığım dışında bu tüfeği seviyorum, daha iyisini çalışarak bu tüfekle yapabilirim diyorum. Elime aldığımda değişik bir hisse kapılıyorum, 'sıradaki plağı vurabilirim, evet' dedirtiyor.. Bant genişliği 8 mm sanırım, bu yıl inşaallah avlaklarda daha fazla kullanmak nasip olur. 76 cm namlusu olan bir Fias Cesam daha olsun isterdim :) Keyifli paylaşımlar.
  • Çifsan Y.Oto
  • Fias Cesa 1800 Favorit
1976 Sakarya

Çevrimdışı Mustafa KABADAYI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 11 Haziran 2016, 02:38:11 »
Benim için sorun değil ama bu tüfek daha hafif olabilirdi diye insan bazen düşünmeden etmiyor da değil.lakin elde güven verdiği de aşikar.bu ağırlığı kurşun atarken çok işe yarıyor.ben çok alıştım cesa ya.geçen hafta sonu kendi sıkıladığım tek kurşunlarla harika işler çıkardı.sevdim bu tüfeği ben.beretta ma nasıl bakıyorsam bunada aynı itinayı gösteriyorum.merak edenler için ; kurşunlarıma 1,50 ölçeğinde barut koydum.önceden 1,70 gr yapardım ama deneme amaçlı tepmeyi azaltmak için bu defa barutu 1.50 gram yaptım ve iyi de sonuç aldım.barut sterling marka.bu kurşunlar ile yaklaşık 50m civarından hedef olarak diktiğim trap plaklarını vurmayı başardım.dedim ya sevdim bu tüfeği.herkese rasgele.
  • Beretta S56E Süperpoze
  • Fias-Cesa 1800 Favorit Süperpoze
Avcılık bir yaşam tarzıdır.Babadan oğula geçen bir mirastır.