Gönderen Konu: KANUN TASARISI: 4915 SAYILI KARA AVCILIĞI KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR  (Okunma sayısı 13233 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
Kara Avcılığı Kanununda ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı

« Son Düzenleme: 03 Haziran 2017, 06:38:21 Gönderen: İbrahim AYSU »
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Hüsnü DİLMEN

• Müdavim Üyemiz
çok çok önemli bir bilgilendirme.teşekkürler hocam
Hüsnü DİLMEN
1968 ISPARTA   0 533 389 79 79

Çevrimdışı Yusuf KARAMANLI

• AvlakForum Üye
  • *
  • avcılık Hz. Adem'den beri vardır ve var olacaktır.
sonuç olarak*?
Yusuf KARAMANLI
1977 kadıköy/istanbul

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
Yusuf Hocam Herkes sessiz kaldığına göre güzel olacak  ???  >:(  :'(  :o
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Hüsnü DİLMEN

• Müdavim Üyemiz
sebebi nedir bilemiyorum ama nedense bir kabullenme ve teslimiyet mantığıyla tüm avcı arkadaşlar MAK kararlarıyla ilgili yazılarda ve konularda inanılmaz duyarsızlar. acaba bu sene kararlardan ne çıkar diye ben stres oluyorum.inanın uykularım kaçıyor çünkü her geçen sene bir önceki seneyi aratır hale geldi artık.   avcılık elden gidiyor diyoruz milletin umru değil. demekki çoğu arkadaş avcı görüntüsünde bohçacılık yapıyor nasıl olsa denetim yok ben istediğim gibi avlanırım bana birşey olmaz diyor galiba...
Hüsnü DİLMEN

Çevrimdışı Fazlı BOZ

• Müdavim Üyemiz
Sevgili Hocam bu güzel bilgilendimenden dolayı teşekkür ediyorm.Devletimiz kuralı koyuyor,uygulamakta bizlere düşüyor.Öyleyse bizlerin yARARINA OLMIYAN KANUNLAR ÇIKTIĞINDA YASAL YOLLARDAN HAKKIMIZI ARAMAMIZDA DOĞAL HAKKIMIZ OLMALI SANIRIM.
Ancak avcılar arasında birliği sağlarsak,şu ana kadar sağlıyamadığımız gün gibi aşikardır.
Avını avcısını ve de doğasını seven dostlara selam olsun.
Fazlı BOZ
1949 Eynesil GİRESUN

Çevrimdışı Mehmet YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
adamlar kanunu hazırlıyor parayı veren düdüğü çalacak diyor bizde anca oturuyoruz malesef inşallah iyi günlere kalırız ama benim umudum malesef yok artık parası olanların avlarını tv den izler iç çekeriz :(
Mehmet YILMAZ1979 Denizli ikamet Afyon

Çevrimdışı Eşref YILDIZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • POİNTER HERZAMAN :)
ESREF YILDIZ SAMSUN CARSAMBA 1987

resim yülke

Çevrimdışı Bora TANKUL

• AvlakForum Üye
  • *
sonuç olarak*?

21 sayfalık yazının özeti şu şekilde:

1. Avlaklara evcil hayvan bırakanlara ceza geliyor
2. Muhbir mekanizması devreye giriyor. Kaçak ve yasadışı avlananları ihbar eden muhbirler ve bunları yakalayan kolluk kuvvetleri ödül alacaklar. Yasadışı avda kullanılan araç, gereç, silah, av hayvanı satışından elde edilen hasılatın yüzde 20'si muhbire, yüzde 30'u ele geçiren kolluk kuvvetine, kalan yüzde 50'si ise döner sermayeye ait olacak.
3. Bundan böyle hayvan barınakları orman arazilerine kurulacak.
4. Devlet ormanlarında madencilik faaliyetleri serbest bırakılıyor. Bu madde ile artık Çevre Ormandan izin alanlar devlet ormanlarında maden arayabilirler.

En önemli 2 madde bana göre muhbir mekanizması ile orman arazilerinin madenciliğe açılması gözüküyor. Muhbir mekanizması kapsamında sadece jandarma ve ormancılar değil aynı zamanda köy tüzel kişilikleri de bu işten nasipleniyorlar. Orman arazilerinin madenciliğe açılması ise tek kelime ile avcılık adına felaket bir sonuç.

• Stoeger M3000 Peregrine
  • Huğlu 103 DE
  • Deutch Kurzhaar
Bora TANKUL
1969 - İstanbul
Stoeger M3000 Peregrine, Max5
Huğlu 103 DE

Çevrimdışı Metin GÖRGÜLÜ

• Müdavim Üyemiz
  • yelkili
Kanunu hazırlıyorlar, parayı veren düdüğü çalacak diyorlar, bizde ancak susup oturuyoruz.
Ne yazık'ki  evet malesef böyle ve inşallah iyi olur, ama benim umudum yok eh artık parası olanların avlarını tv den izler iç çekeriz.
Yada mecburen av suçu işler,belkide bohçacı oluruz.
Çok çok önemli bir bilgilendirme.teşekkürler. Hocam
METİN GÖRGÜLÜ-1969- YELKİ KÖYÜ-İZMİR
TECRÜBE ÖĞRETMEN'LERİN EN İYİSİDİR.
YALNIZ OKUL MASRAFI AĞIRDIR.

resim yükle

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
Bu sefer işler karışık gibi :( yani öyle bir tasarı varki tamamen Bürokrat, Siyasetçiler ve hatta en kötüsü rantçılar tarafından yönetilelecek bir avcılık ve avlak sistemi gibi geliyor bana, tabi bu dediğim felaket sahnesi :)  Aksi olup her şey mükemmel olsa eyvallah deriz, belki sindirebiliriz, bu sefer gerçekten avcılar çok yalnız ve çaresiz,
birlik beraberlik zaten yok
yeni kararlar zengin avcıların ve bazı çevrelerin ekmeğine yağ sürüyor sessiz sedasız işimizi bitirecekler galiba !
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Yusuf KARAMANLI

• AvlakForum Üye
  • *
  • avcılık Hz. Adem'den beri vardır ve var olacaktır.
öyle kararlar varki bazılarına iyi olur diyorsun, ama bazıları tam bir felaket.özellikle maden adına yapılacak katliamlar. istanbul un karadeniz sahillerinin durumunu zaten biliyoruz. hertaraf çukur içi su birikintisi etrafında bir iki çam ağaçları ne oldu maden aradık sonra ağaçlandırdık ama avlanamassın özel mülk, bu sene nerdeyse adamlarla çatışmaya girecektik. adam kendi sınırının dışındaki serbest bölgede burası benimdiyor. bunlarla sık sık karşılacağız gibi görünüyor.
ama şunun bilinmesi lazım ki, insanları özgürlüklerinden nekadar kısıtlarsanız,zamanla o insanlar sizi kısıtlar.

selamlar saygılar...
Yusuf KARAMANLI
1977 kadıköy/istanbul

Çevrimdışı Nazım AKGÜN

• Müdavim Üyemiz
köpek ,tüfek tartrışmasında mangalda kül bırakmıyoruz   her kez bilim adamı kesiliyor ama avcılığın geleceği hakkındaki konularda tık yok adamlar yavaş yavaş istedikleri projeleri avcılarımızın pasifliğinden yararlanarak hayata geçirmeye başlamış durum dalar bi kaç sene sonra anca bilgisayar başında yaparız avcılığı !!!
Nazım AKGÜN  12.03.1984 ortakentyahşi /BODRUM 0537.439.61.82

Çevrimdışı Hüsnü DİLMEN

• Müdavim Üyemiz
Hüsnü DİLMEN
Uye

PARAYI VEREN DÜDÜĞÜ ÇALACAK
« : Kasım 21, 2009, 10:32:39 ÖÖ » Alıntı Değiştir Sil  

--------------------------------------------------------------------------------
Evet arkadaşlar yanlış duymadınız aynen dediğim gibi paralı avcılık ve özel avlaklar artık av hayatımıza girmek üzere.
19-11-2009 perşembe günü saat 14 te il çevre ve orman müdürlüğü av ve yaban hayatı başmühendisleriyle toplantı yaptık. Ankaradan bakanlıktan gelen yazı üzeride konuştuk,tartıştık,artısı-eksisi ne olur nasıl olur vs vs vs...........

konuyu size kısaca şöyle özetleyeyim.
Çevre ve orman bakanlığı il müdürlüklerine yazı yazmış ve
 HER İL 2010-2011 AV DÖNEMİ MAK KARARLARINDA İLAN EDİLMEK ÜZERE ENAZ 1 DEVLET VEYA GENEL AVLAK TESCİL ETMELERİ VE İL MÜDÜRLÜĞÜ SINIRLARI İÇERİSİNDEKİ TÜM AVLAKLARIN TESİS VE TESCİL İŞLEMLERİNİN 2015-2016 AV DÖNEMİNDEN ÖNCE BİTİRİLMESİNİ VE GEREĞİNİ RİCA EDERİM
diye devam eden av ve yaban hayatı genel müdürü PROF.DR.M.KEMAL YALINKILIÇ imzalı  ruhumu karartan yazıyı sizlere haber vereyim dediM.

Türkiye avcısının en çok takip ettiği ve benimde üye olduğum bu değerli site sakinlerden rica ediyorum
LÜTFEN BIRAKIN ŞU KÖPEK TÜFEK YARENLİKLERİNİ. BU KONUDA NELER YAPILABİLİR BUNLARI TARTIŞIN VE ÖNÜMÜZDEKİ SENE TOPLANACAK MAK TOPLANTISININ YAPILACAĞI YERDE TOPLANMA İŞLERİNİ ORGANİZE EDİN.
YOK ARKADAŞ BENİM PARAM ÇOK BASARIM PARAYI HERYERDE AVIMI YAPARIM DİYORSANIZ O ZAMAN TAMAM.
AMA BEN ISRARLA DİYORUMKİ;
BU KONU ÜZERİNDE ÇALIŞALIM VE MAK TOPLANTISINDAN ÖNCE BU İŞİ  KÖPEKCİSİ,TÜFEKCİSİ,İTHALATÇISI,AV BAYİSİ,YABAN TV Sİ,AVCISI,ÇOBANI,KISACASI BU İŞE GÖNÜL VERMİŞ TÜM AV VE DOĞA  TUTKUNLARI OLARAK
  B U  S E  N  E    BU İŞİ HALLEDELİM.

Elimdeki yazı 16-09-2009 tarih B.18.0.DMP.03.01.500.10-02-96/7927 SAYILI YAZIDIR.

üç senedir söylemekten dilimde tüy bitti
YETER ARTIK YETER!!!!!!!!!   EY TÜRK HALKI VE AVCISI UYANIN.  EĞER BU SENE YAPILACAK OLAN MAK TOPLANTISINA TÜM TÜRKİYEDEKİ AVCILAR VE BU SEKTÖRDEN PARA KAZANAN İTHALATÇI VE BAYİLER ÇIKIP GELİP ORADA SESLERİNİ DUYURMAZSA  A V C I L I Ğ I M I Z   NE YAZIKKİ ÇOĞU İNSAN İÇİN BİTİYOR
NASRETTİN HOCANIN DEDİĞİ GİBİ  

PARAYI VEREN DÜDÜĞÜ ÇALAR    

« Son Düzenleme: Kasım 21, 2009, 10:35:57 ÖÖ Gönderen: Hüsnü DİLMEN »  Moderatöre Bildir    78.163.166.91  

--------------------------------------------------------------------------------
Hüsnü DİLMEN
1968 ISPARTA   0 533 389 79 79

BEN BU UYARIYI  21 KASIM 2009 DA YAPMIŞTIM. ALLAH AŞKINA BİR BAKIN  KONUYU KAÇ KİŞİ OKUMUŞ KAÇTANESİ DUYARLI DAVRANMIŞ. KAHROLUYORUM.  BU KADAR MI BEYNİMİZ UYUŞTU ???
Hüsnü DİLMEN

Çevrimdışı Sedat PAZAR

• Müdavim Üyemiz
Arkadaşlar bunlara hazırlıklı bunlara göre avcı camiası sağılı ...... ne isterlerse alıyorlar nasılsa yarında bakmışınızki bütün avlak sağaları bakanlar tarafından kiralanmış olarak karşımıza çıkmazsa dua edin.Avcılar bu memleketin gönüllü askeridir.Avcının gezdiği hangi dağda terör görülmüş askeriyenin ayak basmadığı yerlere avcı ayak basıyor bide buna karşılık avcı kışkırtıyorlar.arkadaşlar bütün suç bizim.Arkadaşlar üst formdaki imza benim değil bu bitmiştir.

Sedat PAZAR
1977 AMASYA
TEL : 0530 609 76 67

boldor

• Ziyaretçi
hüsnü bey slm lar nerden başlıycaz söyleyın bayilerdenmi ithalatcılardanmı ımalatcılardanmı bu sektörden para kazananların haberi bile yoktur emın olun sadece pul zamanı gelince haberleri oluyor  bizim bir atıcılık fedrasyonumuz war evlere şenlık bizi temsil edecek devletin görev verdigi ve bütce ayırdıgı bir bölüm önce bizi bu tip bölumler sahıp cıkacak sonra yerel kulupler her il ve ilcedeki kulupler uyelerini toplayıp bu harekete katkıda bulunacak ki cark dönmeye başlasın kulup başkanları ve yönetıcılere buyuk görev düşüyor.avcı ve avcı adaylarıda destek verecek .. şimdi ne yapmalıyız nasıl organıze olmalıyız öncelıkle  tüm av avcılık faiyeti gösteren sitelere bu taslagın metnını mail olarak yaymalıyız .her av bayisi  vs vs bu metni eşine dostuna müşterisine iletmeli en azından eline tutuşturmalı yerli üreticiler fişek tüfek köpek vs vs en cok  görev olara düşer diye düşünüyorum bu işi yayıp yayınlamak ve her ile ilceye görev dagıtmak lazım ki bu işi görev kabul edip caba gösterilsin günü geldiyınde de nerede haykıracaksak orada olalım 3,4 senedır yazıp cızıyoruz havada kalıyo herkes işine bakıyo benım nacızhane fikrim tüm kulupler bir sürü şenlık yapıyo bir  seferde  her kulup bir otobus kıralasın sesımızı duyaracagımız yere  gidilsin herkes gelir  en azından denemiş oluruz denemeden bılemeyız başaramazsakda denemeye devam etmelıyız biraz özveride bulunalım..şimdi bıze bu işi organıze edecek  bir başkan lazım.bizde arkasından gelelim nacizhene fikrim budur hüsnu bey ..bir lider bulalımmm slm lar saygılar

boldor

• Ziyaretçi

Çevrimdışı Akif ARSLAN

• AvlakForum Üye
  • *
Bu olay sadece avcıyı mı ilgilendiriyor bilmiyorumki.Tüfek fişek vs üzerine devasa bir ekonomi var.Dedikleri olursa avcı avından olurda daha önemlisi bir çok kişi işinden ekmeğinden olur. Asıl onların sesi neden çıkmıyor anlamıyorum.Ama şunu da belirteyim ki ülkemiz demokrasi ve hukuk alanlarında son sıralarda dünyada.bu kadar millet hakkını arasa da hiç birşey olmaz.kimlerin ocağına incir ağacı dikildi de kimin sesi çıkıyor çıkabiliyor.Demokrasi ülkesi değil burası.Av bir zevktir.Ava gelene kadar daha hayati konular da neremiz doğru,neyi düzelttik de avı düzelteceğiz.Bırakalım birlik beraberlik palavralarını.hepimiz biliyoruz neyi ne kadar yapabileceğimizi. Artık bu ülkede sadece av değil zevk konumuna giren her şeye parası olan sahip olacak.Zamlar yolda,yeni vergiler yolda.Bu işin temeline inmek yada öncesinde bir önlem almak lazım.Bile bile lades diyoruz.Bu avı bu hale getireceklerini bile bile aynı kişilerin orada bulunmasına izin veren bir çok arkadaşımız ahkam kesiyor bu konuda yukardakilere benzer("yukarıdakilere" derken isimleri tenzih ederim konuları ifade etmek isterim).Beni anlayan anlamıştır.Toplu birlik beraberlikten önce şahsi olarak olarak niyetimiz le amelimizi bir araya getirelim..
Akif ARSLAN
1980 KARAMAN

Çevrimdışı Hüsnü DİLMEN

• Müdavim Üyemiz
arkadaşlar,
bu yazıyı yazdığımız tarih yani bugün itibariyle yapacak birşey yok malesef. bu gün 17 haziran ve MAK toplanalı 5 gün oldu. yani bu sene tren yine kaçtı.
ancak beni sevindiren ise sizler gibi duyarlı insanların birşeyler yapmak istemesi. keşke avcılıkla ilgili internet sitelerinde ve av camiamızda bizim gibi düşünen insanlar artsada işler lafta kalmasa.
Muhittin bey bize bir lider lazım diyorsunuz size katılıyorum ve bu konuda fikrimi söyleyeyim. bence bölge federasyonları vasıtasıyla bu işi konfederasyon organize etmeli, yaban tv bu organizasyonu enaz reklamları yaayınladığı kadar yayınlamalı, biz avcılarda her ilden enaz 10 kişilik guruplar halinde MAK toplantısının yapılacağı yerde toplanmalıyız
zaten bu oluşumu 1 defa başarabilsek bütün sorunlar aşılma noktasına gelecektir.

bu işi avcılar 2015-2016 av sezonundan önce çözemezlersede  bu tarihten sonra herhangi birşey yapmalarına zaten GEREK KALMAYACAKTIR.
Hüsnü DİLMEN

boldor

• Ziyaretçi
hüsnü bey kardeşim bizim öncelikle bu duyuruyu .insanların gözüne sokarcasına yayınlalamız lazım sitemizin ana sayfasına  buyuk  puntalarla yanar döner yazmamız lazım öncelıkle site üyelerinin bu olayı görmesi ve benımsemesı lazım hımm bak böyle bir konu warmış  gibi ..mesela insan kendi inanmadıgı benımsemedıyı bir konuyu anlatamaz biz site içinde inanacagız ki inandıralım.her hangi bir tv kanalında bu işe hayır diyeceklerini sanmıyorum yapsalar bıle önü kesilir 50 kişi arar bu işi son wer diye  malum tv bu olayı hızlandırmış ve etıketlendırmış aksı yonde bır reklam  bır duyuru yaparlarsada şaşırmam neredeyse yuz yılları önune katıp gelen av avcılık sistemi  deyişmek özere tamam dünyada deyişti ülkemızde deyişti  fakat  bir sürü acmaz ve carpık lıklarla dolu ee dünyada sistem böyle tamamda biz dünyanın neresinde ve hangi pozizyonundayız sabaha kadar yazsak bitmez sevgili husnu bey av ve avcılık sitelerine bu işi yaymalıyız bu bölümde yazmamız bir şey ifade etmıyor görüyosunuz siz söylediniz bu konuya bakan okuyan kac kişi war diye  bu yazıda unutulur gider ..kendi işimizi kendimiz görelim  biz örnek olalım bızım site öncü olsun naciz hane fikrim ateş yokki duman cıksın yaşarsak gürücez yıne bu tip kunuları yazmaya dewam ederiz slm lar saygılar

Çevrimdışı Erol KARAKUŞ

• AvlakForum Üye
  • *
haydi haydi haydin hareket başlasın
Erol KARAKUŞ
1960 istanbul

boldor

• Ziyaretçi
erolabi oku oku başım döndü birde  anlam vermeye calışıyorum  daa kımsecikler yok ne okuyan war nede yazan.hareket 2 anlamda mı 1 cisi bır lider bulamadık 2cisine olacaksa olsunmu .yoksa sezon gelsın görlimmi ..güncellllllllllll