Gönderen Konu: kral s.poze hakkında  (Okunma sayısı 14770 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Okan AYDOĞAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
kral s.poze hakkında
« : 21 Haziran 2013, 19:40:09 »
Bugün bir tanıdıgımın av bayinise gittim bir tane s.poze almak istediğimi söyledim bana kralın aliminyum kasasını söyledi bende daha önce yorumlardan okudugum üzere kralı pek begenmiyorlar dedim av bayisi tanıdıgım bana dediği tabi beğenmezler aliminyum kasa tüfeğe 40 gr mermi atıyor bi seferden bişey olmaz diyip ondan sonra tüfek yarıldı diye geliyorlar dedi.Bana bunu al yarı yolda bırakmaz dedi atacagın fişekler 28-30-32 gram bunun dışında sıkma dedi hafifliğiyle ün salmış bi tüfek falan filan yani anlacağınız baya bi övdü bu konu hakkında kral marka s.poze kullananlarının düşüncelerini almak istedim yardımcı olursanız sevinirim iyi günler.
1995 Malatya/merkez

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: kral s.poze hakkında
« Yanıtla #1 : 21 Haziran 2013, 21:00:09 »
Sevgili Okan kardeşim.Kısa bir süre ben sözünü ettiğin tüfeği kullandım.O tüfek 28 gr. fişeklerle dahi oldukça fazla tepiyordu.Ayrıca çift patlatma ve ejektörleri de çok sorun çıkarıyordu.Kimsenin malını kötülemek istemem ama benim yaşadıklarım bu şekilde.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 21 Haziran 2013, 22:03:18 »
bende geçen sezon sattım hafif ve alimunyum alışımlı poze tavsiye etmem
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #3 : 21 Haziran 2013, 22:22:04 »
Bende var öylesinden. Pek kullanamadım daha ama şimdilik ejektör, çift patlama sorunu olmadı. İçini de açıp kurcaladım ve kısa vadede böylesi sorun çıkaracak gibi görünmüyor. Yani bendeki için böyle. Fakat ben de tepmesinden biraz dertliyim. 28 g fişekte bile rahatsız ediyordu. Gerçi sonra sonraki atışlarımda önceki kadar tepmiyor gibi hissettim. Ya ben tutuşum vs ile alıştım veya her neyse artık. Belkide ağır tüfekten geçiş yaptığım için öyle gelmiştir. Kışın falan kalın giysilerle daha da az hissedileceği kesin ama hafif tüfekle 32 g üzerine çıkmak da doğru değil bence. Bir de namlu içi kromunu pek beğenmedim. Alacak olursanız iyice inceleyin ve bir iki deneme atışı yapıp güzelce temizledikten sonra tekrar kontrol edin. Satıcı kabul eder mi, etmezse ne düşünürsünüz bilemem.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 21 Haziran 2013, 22:35:52 »
Bende var öylesinden. Pek kullanamadım daha ama şimdilik ejektör, çift patlama sorunu olmadı. İçini de açıp kurcaladım ve kısa vadede böylesi sorun çıkaracak gibi görünmüyor. Yani bendeki için böyle. Fakat ben de tepmesinden biraz dertliyim. 28 g fişekte bile rahatsız ediyordu. Gerçi sonra sonraki atışlarımda önceki kadar tepmiyor gibi hissettim. Ya ben tutuşum vs ile alıştım veya her neyse artık. Belkide ağır tüfekten geçiş yaptığım için öyle gelmiştir. Kışın falan kalın giysilerle daha da az hissedileceği kesin ama hafif tüfekle 32 g üzerine çıkmak da doğru değil bence. Bir de namlu içi kromunu pek beğenmedim. Alacak olursanız iyice inceleyin ve bir iki deneme atışı yapıp güzelce temizledikten sonra tekrar kontrol edin. Satıcı kabul eder mi, etmezse ne düşünürsünüz bilemem.
demekki marka farketmiyor bendeki huğlu eagle pozeydi 28 gr fişek ile bile omuzumu morartıyordu
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

Çevrimdışı M.Nasır AÇIK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 21 Haziran 2013, 23:37:25 »
aynı tüfekten bende var iki sezondur kullanıyorum gayet memnunum biraz tepmesi var ama tufeği tutma pozisyonunda önemli ayrıca çok hafif bi tüfek browning auto 5 te var bende ondan sonra zaten çok hafif geldi kesinlikle tavsiye ederim
Mehmet Nasır AÇIK
1978-AĞRI/PATNOS

selçukkaygısız

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 22 Haziran 2013, 00:52:38 »
demekki marka farketmiyor bendeki huğlu eagle pozeydi 28 gr fişek ile bile omuzumu morartıyordu

özgür abi ben eagle 33 bornaghi atıyorum öyle tepme filan yok,bi de sen benden kalıplısın şaşırdım kaldım :)

Çevrimdışı Okan AYDOĞAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 22 Haziran 2013, 01:05:17 »
demek ki şans işi sordugum av bayiisi ben arkasındayım diyor eğer memnun kalmazsan getir dedi bakalım ne olacak
1995 Malatya/merkez

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 22 Haziran 2013, 01:14:22 »
ucuz etin suyu kara olur bu paraya ful bi tüfek alıpta sorunda çıkarmadımı ondan iyisi yok olur yani, enjektörlü mobil şoklu sellektörlü tek tetik.kralın saçması avı yani iyidir gayet iyidir 24 28 gr atıcan hafif tüfekle ztn daha fazla gramaj atarsan iş yapmaz av ölmez soğukta ancak 32 gr gider. arıza yapar enjektör çalışmaması çok görülen bi arızadır bazen doluyuda atar patlamadan:) ama o paraya bu kadar yani
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Okan AYDOĞAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 22 Haziran 2013, 01:17:44 »
doluyu sormadım onu iyi hatırlattınız yarın onuda bi sorayım ama dediği avı iyidir taşınması rahat olur falan en iyi çelik kasa+enjektörsuz en azından bozulurmu bozulmazmı kaygısı olmaz :)
1995 Malatya/merkez

Çevrimdışı Mehmet AKKUŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 22 Haziran 2013, 09:37:04 »
Uzak durun paranızı boşa çöpe atmayın.Huğlu koop-Yıldız-Akus harici kırma tüfeklerden uzak kalın.Hafif tüfek olayı geçen sene Brownınıg 525 hunter light 2850 g tüfek ile haziran ayında 24 g trap fişeği attım tepmesinden omuzum mahvoldu.hafif tüfek avrupada olsa beyşehirde olsa teper önemli olan havaya uygun ava uygun grmajı bulabilmektir
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2013, 09:42:17 Gönderen: Mehmet AKKUŞ »
  • Webley Scott (AKUS) SxS 20/66
  • Akus SxS 12/66
  • Özkanlar FX017 12/66
Mehmet AKKUŞ
1973 Kemaliye-ERZİNCAN

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 22 Haziran 2013, 11:16:19 »
özgür abi ben eagle 33 bornaghi atıyorum öyle tepme filan yok,bi de sen benden kalıplısın şaşırdım kaldım :)

selçuk hocam öyle bir kaç tane atınca birşey olmuyor ben tek kurşunda attım 2 tane ama istersen şimdi çık araziye 1 kutu 28 gr fişek al at arka arkaya bak sonra omuzun nasıl oluyor gör ben tek elimlede omuzuma dayamadanda attım denemek için fark daha net belli oluyor ama sen istersen 10 tane rc sipe ile deneyebilrsin sonra bana hak vericen ben silahi kayınçoya verdim bir kaç atış yap diye onunda omuzu morarmış istersen yatarak destekli at farketmez :)
Özgür ATAŞ

selçukkaygısız

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 22 Haziran 2013, 11:27:28 »
selçuk hocam öyle bir kaç tane atınca birşey olmuyor ben tek kurşunda attım 2 tane ama istersen şimdi çık araziye 1 kutu 28 gr fişek al at arka arkaya bak sonra omuzun nasıl oluyor gör ben tek elimlede omuzuma dayamadanda attım denemek için fark daha net belli oluyor ama sen istersen 10 tane rc sipe ile deneyebilrsin sonra bana hak vericen ben silahi kayınçoya verdim bir kaç atış yap diye onunda omuzu morarmış istersen yatarak destekli at farketmez :)
özgür abi şimdi anlaşıldı tabiki arka arkaya atılınca bi ağri meydana gelir,ama avda pek zararı olacağnı sanmıyorum,yanlız şunu gözlemledim,1 nolu şokta 33 gr ve üstü attığımda baya bi şahlanma olmuştu.bu yüzden hafif tüfekler su kuşu avlarına uygun değil diğer avlarda problem yok hatta avantajlı òzellikle keklik avında.

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 22 Haziran 2013, 11:39:02 »
özgür abi şimdi anlaşıldı tabiki arka arkaya atılınca bi ağri meydana gelir,ama avda pek zararı olacağnı sanmıyorum,yanlız şunu gözlemledim,1 nolu şokta 33 gr ve üstü attığımda baya bi şahlanma olmuştu.bu yüzden hafif tüfekler su kuşu avlarına uygun değil diğer avlarda problem yok hatta avantajlı òzellikle keklik avında.
tabiki avda çok fişek atmadıkdan sonra çok sorun değil ayrıca biz burda trap makinası ile arada trap atışları yapıyoruz en iyi neticeyide arkadaşdaki eagle poze ile aldım( tabi omuzda morlukları saymassak)
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2013, 11:40:27 Gönderen: Özgür TAŞ 45 »
Özgür ATAŞ

selçukkaygısız

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 22 Haziran 2013, 12:28:28 »
valla özgür abi hala eagle tüfeğimin arkasında duruyorum,bana çok uyumlu çok güzel nişana geliyor,inşllah ileride sattığına pişman olmazsın,onunda fişeğini bulucam elbet :)

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 22 Haziran 2013, 13:32:13 »
valla özgür abi hala eagle tüfeğimin arkasında duruyorum,bana çok uyumlu çok güzel nişana geliyor,inşllah ileride sattığına pişman olmazsın,onunda fişeğini bulucam elbet :)

benim bölgemde bana uygun bir tüfek değilmiş hocam nerdeyse her av da domuzlarla karşı karşıa geliyoruz iki seferde köpekleri yaraladı  o yüzden ben değiştirmeye karar vermiştim tercihimin dogru olduğunu düşünüyorum en azından şimdilik
Özgür ATAŞ

Çevrimdışı Serkan ONARGAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #16 : 15 Temmuz 2013, 22:34:39 »
kral süperpoze hangi sıkıları ve kaç gr sıkıları seviyor
Serkan ONARGAN
1978 MUĞLA YERKESİK

Çevrimdışı Can EMiR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Kırmızı ve Beyaz
« Yanıtla #17 : 16 Temmuz 2013, 02:56:13 »
Bütçeniz ona yetiyor ise bir şey diyemem, malum çerez parasına silah satıyorlar Kral ve Torun, ben av bayisiyim sorunlarından dolayı satmama kararı aldım. Sizin yerinizde olsam, Artemis düşünürdüm, daha ilerisi, Akkar, Akdaş, Huğlu.

O satıcı arkadaş biraz sallamış, ne demek yani canım istedi 40 gr. atacağım, onu ilgilendiren tarafı yok ki:)

Bir de aldığınız silahı hangi avlarda kullancaksınız orasıda var, bıldırcın için ise idare eder, bol bol 14 ve 28 gr. atarsınız. Ama keklik ve ördek işin içine girerse bu seferde bol bol ejektör sorunu verir, ilerleyen zamanlarda kasa laşkalaşır silah elinizde kalır. Silahta çelik kasa taraftarıyım, 1050 kasalar var oralama 66 cm. namlu 3000 gr. gelmekte.

http://www.buyukhuglu.com/turkce/superpoze.asp?u=7

http://www.akkar.com.tr/churchill-hunting-o227082xp,1,366

Hafif çelik silahlar.
Avcılık Merhamet ve Vicdan Gerektiren Bir Sorumluluktur. İkisini Bir Arada Taşımayana Avcı Değil, İNSAN Bile Denemez. EMİR

https://www.facebook.com/kirmizivebeyaz
0542 560 EMiR

Çevrimdışı Okan AYDOĞAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 18 Temmuz 2013, 00:45:42 »
peki can bey 2.el baikal yada yerli sizin önereceğiniz bir tüfek varmıdır bir av bayisinden fikir almak benim için önemlidir yorumlarınız içim teşekkürler.
1995 Malatya/merkez

Çevrimdışı Can EMiR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Kırmızı ve Beyaz
« Yanıtla #19 : 20 Temmuz 2013, 18:08:40 »
peki can bey 2.el baikal yada yerli sizin önereceğiniz bir tüfek varmıdır bir av bayisinden fikir almak benim için önemlidir yorumlarınız içim teşekkürler.

Geçen hafta bir tane elimiz de vardı, ama şahsi kannatim Baykal yerine Huğlu düşünün derim.

Armsan A612, Phenoma yeni çıkacak Ata Venza düşünülebilir, Akdaş 212, Yıldız Auto, Akkar Altay.

Poze derseniz, Yıldız, Akdaş, Büyük Huğlu,  Akkar tavsiyelerim. Hangi avda kullanacağınız da önemli. Bizim buralar gibi bol Keklik avına gidiyorsanız 3000 üzeri silah sizi epey yorar, bende Huğlu 104 A vardı ağır olduğu için sattım, istediğim performansı alamadım.

Sizin yerinizde olsam 66 bir poze veya çifte alırım. Bunu Bıldırcın, Keklik vb. yürüme avlarında kullanırım, bir tanede 71 otomatik alıırm bunu da Ördek avları için kullanırım.

Telefon numaram imzamda yer almakta çekinmeden arayabilirisiniz.

Saygılarımla
« Son Düzenleme: 19 Ekim 2013, 20:12:18 Gönderen: Can EMiR »
Avcılık Merhamet ve Vicdan Gerektiren Bir Sorumluluktur. İkisini Bir Arada Taşımayana Avcı Değil, İNSAN Bile Denemez. EMİR

https://www.facebook.com/kirmizivebeyaz
0542 560 EMiR

Çevrimdışı Okan AYDOĞAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 24 Temmuz 2013, 03:55:42 »
71 otomatik var fakat s.poze veya çifte arıyorum bakalım nasip araştırıyoruz 2.el bulursak almayı düşünüyorum iyi günler.
1995 Malatya/merkez

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 11 Ekim 2013, 23:58:53 »

Merhaba avcı kardeşlerim ve ustalarım avcılığa yeni başlayan biriyim bu sene başlarında büyük bir heycanla ilk av tüfeğim çelik kasa tek tetik ejektörlü kral süper poze tüfeğini aldım öncelikle belirmek isterim fiyatına göre güzel bir tüfek şaçma yakıcılığı cok iyi fakat iş domuz kurşununa gelince biraz değişti 15 metreden yaptığım zuber palla ve yaf speedy slug atışlarında kursunun alt üst 5 no şok takılıyken bile bir karış sola çektiğini fark ettim en son kullanıdğım kursun ise rc palla 32 gramdı rc fişeğini kral süper pozelerde kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmem rc 32 gr tek kurşun atışında omuzumun yerinden çıktığını hissettim muazzam bir geri tepmesi var bu tefeğin eski bir avcı ustama sorduğumda dediği 71 namlu bir süper pozede yivli kurşunların sapma yapmasının normal olduğunu ve yine yivli kurşunların şoklardan rahat geçemediğini ve benim tek misket kursun kullanmamamı tavsiye etti misket kursunun sapmasın cok daha av olacağını söyledi ve bende bizzat denedim gerçektende misket kursunda sapma neredeyse sıfırdı kral süper pozeler için başka söyleyeceklerim bu tüfek kesinlikle ağır gramajlı ve Avrupa fişekleri kesinlikle sevmiyor 28   30  32 en ideal fişek bu tüfeklerde dikkat ettiğim diğer konuda ejektör arızası ve çif patlama bendede oldu Avrupa ve ağır gramajlı fişeklerde maalesef ejektör sıkıştıryor ve çift patlaama oluyor şaçma atışı olarak  bir çok marka fişek denedim meca yaf zuber bu tüfek bu fişekleri çok seviyor özellikle zuberde çok rahat atışlar yapıyorum

1985
BURSA

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : 12 Ekim 2013, 00:22:44 »
yaramaz tüfek..namlularıda büyük ihtimal boru tipi namlu..öyle olmasa 300,500 liraya tüfek satmazlar..4140 delme çelik namlunun maliyeti o kadar zaten yedek namlu yaptırdınmı...ama av bayilerinin sitelerinde hep 4140 delme namlu yazıyor kralın.sakız olmuş artık ağızlarında bir 4140 delme namlu..önüne gelen her tüfeğin altına bunu yazıyor.bal gibide boru tipi..soba borusu bide mübarek..ne şoka ne namluya bir adet saçma değmeden çıkıp gidiyor namlu ucundan..nereye gittiği belirsiz saçmaların..torun daha iyi kat kat iyi vurdumu oturtuyor en azından..kralı tavsiye etmem ben aldım 2 ay dayanamadım sattım kurtuldum.. tüfekle ateş ettiğim kuşlar yaralı bile kalmıyordu.direk el sallayıp gidiyordu..stoğu bitirdim şu markamı bu fişekmi derken..yeniden tamamladım sezon öncesi.

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #23 : 12 Ekim 2013, 21:27:23 »
Namlunun iki yanındaki fırlatıcıları çıkarabilirseniz söktükten sonra yatağını gresleyerek takıp denemenizi öneririm. Çünkü fırlatıcı(ejektör) yataklarında tesviye yongaları kalmış olabilir. Bir ihtimal yatak kenarları iyi tesviye edilmemiş ya da fazla toleranslı kesilmiş de olabilir ama bunları halletmek anca tecrübeli tamircinin harcı.

İsabet konusunda; kimi zaman şokların açılışında hata olduğunda nişan aldığınız yere isabet etmeyebilir. Büyük kağıda saçma atışı yaparak dağılım merkezinin attığınız yer olup olmadığına ve ne kadar uzağında olduğuna bakmanızı da öneririm. Bazen çok sapma yapabiliyor. Açıkcası avı ıskalamak da, isabet alanın çelgin düşmesi de mümkün. Bunları analiz etmeden ava çıkarsanız saç baş yoldurabilir. Ama her tüfekte geçerli bu.
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2013, 21:28:38 Gönderen: Volkan KÖYDEMİR »
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 13 Ekim 2013, 01:35:48 »
tekrardan merhabalar değerli yönetici abilerim avcı ustalarım yorumalrınızı okudum aldığım sıfır  kral süper pozenin değeri şuan 700 lira civarında dediğim gibi fiyatına göre çok güzel bi tüfek özelllikle saçma yakıcılığı mükemmel 45 metreden 9 numara şaçmayla kırlangıcı vurdum vurdum anında yere düştü bu mesfeden bu numara saçmayla kusu indire biliyorsa bu tüfek güzel demektir tabi ben 71 namlulu bir pozeyi domuz kurşununda denedim ne kadarda şaçmada iyi olsada tek kursunda 61 üzeri namlulurda isabet almak hayli zor bunu anladım  700 liralık bir pozeden tabi huğlu yıldız sarsılmaz baratta gibi tüfeklerin performansını beklemek şaçma olur bu fiyata bu kadar performans olur anca bü yüzden kralın diğer güzel yarı otomatik 3+1 av tüfeği kral eskortu almaya karar verdim ve kesinlikle combo set alıcam saçma namlulusuyla artık kursun atmayı düşünmüyorum şeritli 71 namlu ve 61 cm sulug namlu yaptıracam kral eskorta domuz avında beni yarı yolda bırakmasını istemem bu arada suan elimde olan kral süper pozem satılıktır dengi cıvarı otomatikle yada kral eskort otomatikle takas olur pozemiz  71 namlu  3'76 mm magnum yataklı tek tetik ejektör selektör özelliği vardır
1985
BURSA