Gönderen Konu: A 400 ACTİON NAMLUSUNDA NEDEN TSE YAZIYOR BİLEN VAR MI?..  (Okunma sayısı 3908 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ali DELİOĞULLARI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
A 400 ACTİON NAMLUSUNDA NEDEN TSE YAZIYOR BİLEN VAR MI?.. TEŞEKKÜRLER... KUŞ ÖLDÜRÜMÜ NASIL KULLANAN VAR MI?...
  • Beretta S56E
  • Beretta Ultralight DELÜX
  • Benelli Raffaello Standart
  • Franchi Black Magic
  • Retay Masai Mara
  • Franchi black magic
1985 KONYA

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
Ynt: A 400 ACTİON NAMLUSUNDA NEDEN TSE YAZIYOR BİLEN VAR MI?..
« Yanıtla #1 : 01 Ocak 2016, 19:50:15 »
Takip
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #2 : 01 Ocak 2016, 21:17:03 »
TSE testinden geçmiş..Benim A400 light tada var..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 01 Ocak 2016, 21:43:41 »
TSE İLE TM karıştıranlar var....Adam diye biliyor stoger de yapılmış  diye.
« Son Düzenleme: 02 Ocak 2016, 15:58:43 Gönderen: Gökhan KAN »
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 02 Ocak 2016, 11:40:35 »
Slm Tuncay abi elinizden birçok tüfek geçmiş yorumlardan anladığım size bir soru sorabilir miyim? A 400 ACTİON TAVSİYE EDERMİSİNİZ AV ÖLDÜRMESİ NASILDIR?... namlu iç çapı 18.6 dır. daha önce namlu iç çapı 18.3 olan A303 VE 391 TEKNİSY STONECOAT KULLANDIM BU İKİ TÜFEĞİNDE PERFORMANSI AYNI İDİ. A400 dede bunlar gibi randıman alabilir miyim? TEŞEKKÜRLER...
  • Beretta S56E
  • Franchi Black Magic
  • Retay Masai Mara
  • Franchi black magic
1985 KONYA

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #5 : 02 Ocak 2016, 11:59:19 »
Alman'lar bu yazıyı ve benzer şeyleri kabul etmediği için Merkel'ler ülkeye girerken bir sürü sorun çıkarıyorlar işte. 19 tane Merkel yaklaşık 4 ay gümrükte bekletildikten sonra, fabrikaya iade edilmek zorunda kalınmış. Türk Standartları'na uyan tüfek yapamadıkları için!

Üreticiden talep eden Türkiye distribütörü firma. "Tüfeği satın alabilmem (ülkeye sokabilmem) için tüfeğin üzerine şunları yaz, bunları çiz" diye tüfekler daha gelmeden, direkt üreticinin yapması gerekenleri belirtiyor... İtalyanlar, "istersen tüfeğin üzerine Atatürk resmi bile çizeriz" diyorlar ;D O kadar sadıklar yani kendi standartlarına... :D
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Özgür UYAR, Feyyaz ÇETİN

• Expert Üye
« Yanıtla #6 : 02 Ocak 2016, 12:54:25 »
Ali bey kardeşim,
Tüfeklerin pattern ve penetrasyonları bireyseldir..Çünkü yivsiz av tüfeğinde standart diye bir kavram yoktur..A400 ve diğer Optima Bore High Performance namlu kodlu ürünlerin fabrika verisi iç çap .730 inch..Yani 18.54 mm ortalama..Üzerinde yazanı önemsemeyiniz..İyi bir örneğine denk gelip gelememektedir tek mevzu..
Mümkün olduğunca deneyerek almaya gayret ediniz..Ben pattern ve penetrasyonuna bakmadan denemeden tüfek almam..O Kadar çok ağzım yandıki..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 02 Ocak 2016, 13:40:55 »
Ali bey kardeşim,
Tüfeklerin pattern ve penetrasyonları bireyseldir..Çünkü yivsiz av tüfeğinde standart diye bir kavram yoktur..A400 ve diğer Optima Bore High Performance namlu kodlu ürünlerin fabrika verisi iç çap .730 inch..Yani 18.54 mm ortalama..Üzerinde yazanı önemsemeyiniz..İyi bir örneğine denk gelip gelememektedir tek mevzu..
Mümkün olduğunca deneyerek almaya gayret ediniz..Ben pattern ve penetrasyonuna bakmadan denemeden tüfek almam..O Kadar çok ağzım yandıki..
S.a tuncay bey..Benim merak ettiğim hangi bayi tüfeği denemeyi kabul ediyor bende ordan alayım :) :) bizim buralarda tüfeği aldınmı deneyip beğenmeyip tekrar işletmediğimiz halde iade etmek memleket meselesi oluyor..Zaten bildiğim kadarıyla tüfeğe ruhsat kesildikten sonra işlettirmek için verilen 1 hafta mühlet denemek için..
Ama maalesef deneyelim dediğimizde sıkıntı oluyor..Bir sorun olduğunda ise sıfır tüfeği servise göndermek zorunda kalıyoruz ve tüfekten soğuyoruz..Siz deneyebiliyor iseniz ne mutlu size ve o bayiye..
  • BENELLİ CRİO COMFORT 71
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66
ERSİN ORBAY-ADANA-HATAY ..SAĞLIKÇI..1978..
GERÇEK AVCI AVA DA ŞANS TANIYANDIR..

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #8 : 02 Ocak 2016, 16:37:30 »
Aleyküm selam Sn.Orbay,
Allah'tan bir iki tanıdık bayii var..Tabiki deneyebildiklerim stoktaki ürünler..Yada ikinci el alıyorum..Deneyerek..
Yoksa sizin için distribütörden özel getirilmiş bir ürünü kül kömür kabul ediyorsunuz..Kanun tüketiciden yana ama bayi arkadaş 100-200 lira kar etmek için size özel tüfek alınca  boynunuz bükük kalıyor..
« Son Düzenleme: 03 Ocak 2016, 19:10:19 Gönderen: Tuncay KAHRAMAN »
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 03 Ocak 2016, 18:55:29 »
Saygıdeğer abilerim son derece doğru yazdıklarınız, ben 2014 mart ayında 391 TEKNİSY STONECOAT aldım, aldığımda mekanizmada bir takılma hissettim, bayiye bu sorun olmasın dedim olmaz dedi, tabi Orbay abimizin dediği gibi denemek ne mümkün. sonra bu tüfeği aldım (tüfek sıfır). ruhsata işlettikten sonra deneme atışlarında tutukluk yaptığını gördüm videoya aldım, bayi aracılığıyla STOEGER e gönderdik 3ay sonra tüfeği yaptık diye gönderdiler, gittik denemeye arızanın giderilmediğini fark ettik. tekrar STOEGER e gönderdik, bu işlere bakan ÜMİT BEY var. o dedi ki bu parça değişmesi gerekiyor ama elimizde yok yurt dışından gelecek. 3 ay bekledik sezon açılacak artık ağustos ayı oldu hala parça gelmemiş, dedi ki biz buna URİKA parçası takalım sezonda tüfeksiz kalma, sezon bitimine kadar parça gelir ozaman tüfeği gönderirsin parçayı takarız dedi. tamam dedik. urika parçasıtakılan (kaşık) tüfeğimiz geldi ama sorun devam ediyor. sorun şu: 45 derece yukarıya yan atışlarda tekliyor. bu tüfek ile bir sezon geçirdik. 2015 Mart ayında tekrar STOEGER e gönderdik İTALYA ya gönderilsin diye. STOEGER deyapılamayacağını anladım , tamam gönderelim dediler. 2015 ağustos ayında son durum nedir diye sordum dediler ki izin bekliyoruz. KASIM ayına kadar izin bekledik, sonra dediler ki bu tüfeği değiştirelim.. tamam dedim. tüfeğin sıfırını bulamadılar, 2011 den sonra üretilmez olmuş, komando ve yazıcılardada bulamadılar. o zaman yurt dışına çıksın diye direttim. Dediler ki A400 LE DEĞİŞTİRELİM ama farkını vermem şartıyla bende dedimki zaten ben A400 ü istemiyorum çünkü zaten ben TEKNİSY i aldığımda liste fiyatı 6300 TL İKEN  A 400 ACTİON LARIN LİSTE FİYATI 5400 TL idi , ben A400 ü kabul ederek zaten kaliteyi düşürüyorum dedim. yurt dışına gönderme konusunda ısrarcı oldum. sonrasında fiyat farkı olmaksızın ACTİON ile değiştirelim dediler OLAYLARI ÇOK KISACA ANLATIYORUM SON ÜÇ AYDIR HERGÜN YARIM SAAT TELEFON GÖRÜŞMESİ YAPIYORDUM.. özetle, 30 ARALIK 2015 te ACTİON geldi şimdi av bayide duruyor, ŞİMDİ RUHSATA İŞLETSEM Mİİİ? İŞLETMESEM Mİİİİİ? DÜŞÜNÜP DURUYORUMM... ARIZA ÇIKAR İSE BU 21 AY SÜREN İŞLEME TEKRAR BAŞLAMAK VAR, YADA MEMNUN KALMAZ İSEM TEKRAR SATMAKLA UĞRAŞACAM, "TSE" YAZISIDA KAFAMI KARIŞTIRIYOR.. HERHALDE BİDAHA SIFIR TÜFEK ALMAM!...
  • Beretta S56E
  • Franchi Black Magic
  • Retay Masai Mara
  • Franchi black magic
1985 KONYA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 03 Ocak 2016, 19:11:39 »
Saygıdeğer avcı arkadaşlarıma, abilerime, kardeşlerime tecrübelerim sonucunda şu öneride bulunuyorum, Avrupa tüfek kullanmak çok iyi, iyide eğer arıza çıkıpta STOEGER in eline düşerseniz Allah yardımcınız olsun burnunuzdan fitil fitil getirtirler.. Hele STOEGER satış sorumlusu ama tüfekten ZERRE kadar anlamayan NİHAN Hanımın eline düşerseniz, yada Komando avdaki tilki gibi kurnaz Muhasebeci MESUT beyin eline düşerseniz ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN... (Sayın Mesut Bey stoeger e A400 ACTİON GUN POD luya fiyat farkı çıkarıp, bana GUN POD suzunu gönderdi. Nasıl olsa Nihan Hanım işten anlamıyor ya!...).... Allah var STOEGER tamir bölümündeki ÜMİT BEY çok yardımcı oldu...
  • Beretta S56E
  • Franchi Black Magic
  • Retay Masai Mara
  • Franchi black magic
1985 KONYA

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 03 Ocak 2016, 19:26:14 »
Saygıdeğer avcı arkadaşlarıma, abilerime, kardeşlerime tecrübelerim sonucunda şu öneride bulunuyorum, Avrupa tüfek kullanmak çok iyi, iyide eğer arıza çıkıpta STOEGER in eline düşerseniz Allah yardımcınız olsun burnunuzdan fitil fitil getirtirler.. Hele STOEGER satış sorumlusu ama tüfekten ZERRE kadar anlamayan NİHAN Hanımın eline düşerseniz, yada Komando avdaki tilki gibi kurnaz Muhasebeci MESUT beyin eline düşerseniz ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN... (Sayın Mesut Bey stoeger e A400 ACTİON GUN POD luya fiyat farkı çıkarıp, bana GUN POD suzunu gönderdi. Nasıl olsa Nihan Hanım işten anlamıyor ya!...).... Allah var STOEGER tamir bölümündeki ÜMİT BEY çok yardımcı oldu...
Ali bey okurken ben sıkıntılara düştüm ya :) avrupa silahinda işte burasi kötü dediginiz kisileri cok iyi taniyorum ve haklisiniz :) ben av bayiligi yaptigim zamanlar anlattiklarinizi cok yasadim ve evet Ümit abinin hakki yenmez. Ama ben silahlari önce merakimdan zaten kendim denerdim :) :) halada bayiligi biraksamda bi elim orda denemeden almam her silahi ama bunu  cok kisi mağlesef yapamiyor ve sizin gibi ömründen ömür gidiyor insanin. Lakin siz o A400  ü birakmayin derim alin kullanin ve bayii arkadasda bu yaşananlara niyet artik deneme firsati verir size yani.
« Son Düzenleme: 03 Ocak 2016, 19:27:55 Gönderen: Özgür UYAR »
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 12 Ocak 2016, 21:35:38 »
A 400 ü aldım avda denedim performansını beğendim... Bilgilerinize...
  • Beretta S56E
  • Franchi Black Magic
  • Retay Masai Mara
  • Franchi black magic
1985 KONYA