Gönderen Konu: beretta xplor a400 uniconun sevdiği fişekler  (Okunma sayısı 25207 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Aptullah AKMAN

• AvlakForum Üye
  • *
beretta xplor a400 uniconun sevdiği fişekler
« : 25 Ocak 2011, 20:06:41 »
arkadaşlar beretta xplor a400 unico otomatik almak istiyorum fakat kararsızım bu tüfek hakkında bilgisi olonların ve kullananların yardımını istiyorum fişek seçimi çalışması nasıl uygun uzatma şok bulunabiliniyormu namlu iç çapının dar olması nedeniyle toplu atıyormu 89 yataklı olması nedeniyle 24 gr fişeklerde sorun yaşatıyormu 32 gr fişekte etkisi nasıl avda kullanım yönünden nasıl veya aklınıza gelen diğer yönleri hakkında yorumlarınızı bekliyorum ve yapacağınız yorumlar için şimdiden çok teşekkür ederim
« Son Düzenleme: 02 Ağustos 2011, 10:16:29 Gönderen: Aptullah AKMAN »
Aptullah AKMAN
1982 çanakkale

Çevrimdışı Ümit YAŞAR

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: beretta xplor a400 unico hakkında yardım
« Yanıtla #1 : 25 Ocak 2011, 23:00:00 »
Kullanıcısı olarak mükemmel bir silah.Bu sezondaki avlarımda vurdugum tavşanlara ikinci fişegi attırmadı.Hep tek atışta vurdum.Silahın vuruş gücü mükemmel.

« Son Düzenleme: 26 Kasım 2011, 23:07:19 Gönderen: Tuncay KANDEMiR »
Avcılık bir tutkudur.     Ümit YAŞAR
1974 KONYA

Mustafa Kabadayı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 27 Ocak 2011, 11:12:21 »
valla kullanmadım ama o tüfeğin seni yarı yolda bırakacağını da sanmıyorum.ölüsü yeter.nede olsa beretta.başka söze ne hacet.iyi şanslar...

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #3 : 27 Ocak 2011, 11:12:44 »
Sayın Akman,
Öncelikle silah overbore yani namlu çapı standart namlu çapı olan 0.723-0.725 inch değil 0.730 luk Geniş namluya sahip..
24 gramları bayram şekeri gibi tüketiyor..
Şokları Beretta Optima HP diye sınıflandırılıyor Optima plus şoklar maalesef uymadı cahilliğin gözü kör olsun.:)
391 e göre tepmesi biraz daha fazla ama bunda hafifliğininde etkisi büyük..
3.5 inchlik fişek yatağına sahip olması bu tüfeği safkan Waterfowl tüfeği yapmaz yapamaz fazla kibar ve narin..
Selam ve saygılarımla
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 27 Ocak 2011, 20:40:17 »
abi beretta xplor hakkında başka bilgisi olan ve paylaşan olursa sevinirim kick-off lu modellerde aklıma birşey takıldı dipçiğin kick-off olan arka kısmı incedir buda zamanla kırılma çatlama yapar diye aklıma geliyor tabi bu benim düşüncem ve ben bu silahı yakından hiç görmedim
Aptullah AKMAN
1982 çanakkale

Çevrimdışı Ümit YAŞAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 27 Ocak 2011, 22:48:51 »
Aptullah kardeşim gel Akşehire ben göstereyim sana... :D
Avcılık bir tutkudur.     Ümit YAŞAR
1974 KONYA

Mustafa Kabadayı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 28 Ocak 2011, 15:44:57 »
aptullah kardeş kafanı bulandırmak gibi olmasın ama browning maxus uda bir incelemeden karar verme bence.beretta dizayn olarak müthiş kabul ama maxus da çok kaliteli be abi.esgeçilecek gibi değil yani.bak benim profil resmine.benim yabancı tüfek alacak kadar param olmadığı için ben bana göre en iyi yerli otomatiği ( tabi benim düşüncem bu) armsan ı aldım ve hiç pişman olmadım.herşeyiyle harika.kalitesi ve estetiğiyle de beretta v.s  aratmıyor...sana kolay gelsin... ;)
« Son Düzenleme: 28 Ocak 2011, 15:49:06 Gönderen: Mustafa KABADAYI »

Çevrimdışı Ali AKTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 29 Ocak 2011, 22:35:45 »
maksus ne kadar acaba?
Ali AKTÜRK 1977 KAYSERİ
Sözün bilmez bazı nâdan elinden
Yol ağlar, usûl ağlar, erkân ağlar...

Çevrimdışı Cengiz AKKIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 29 Ocak 2011, 22:53:48 »
NAMLU İÇ ÇAPLARI DAR DEĞİL 18.6 DIR BİLGİLERİNİZE.AYRICA TÜRKİYEDE ARTIK 76 MM FİŞŞEK YATAKLISIDA GELMİŞTİR.BAKALIM TÜFEĞİ KULLANANLAR ARTILAR VE EKSİLERİYLE MASAYA YATIRABİLECEKLERMİ

Cengiz AKKIN
1981-Antalya
 0533 638 7116

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 30 Ocak 2011, 13:15:02 »
SEVGİLİ TUNCAY KAHRAMAN dostumun sahip olduğu ve kullandığı bir tüfek onun anlatımlarından ve izlenimlerinden algıladığım bilgilere göre gaz operasyonlu tüfeklerde DEVRİM niteliğinde bir silah yapmış BERETTA ,, sevgili TUNCAY iflah olmaz bir benellici olarak ,, benelli s90 ve crio comfertec,ten sonra memnun olduğuna göre ,, yeni namlu yapım teknolojisi tek gaz portlu namlusuyla ,, seriliğiyle ,, uygun mühimmatlar ile harikalar yaratan bir tüfek olduğunu duyuyorum... herkese selamlar....
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Hüseyin ZORLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 31 Ocak 2011, 09:06:17 »
2 hafta oldu alalı ilk hafta ördeğe gittim winchester 34 gr special chasse 4 ni ile güzel sonuçlar aldım,bu hafta sonu ise tahtalı avına gittim,ben tahtalıda düşük gramaj kullanmam 42 gr nsi ve 57 gr remington kullandım harika sonuçlar aldım,bu fişeklerle 5 çintik şok kullandım,ben bir browning hastasıyım ama bu tüfek gerçekten çok güzel tavsiye ederim selamlar
HÜSEYİN ZORLU 
1980 BUCAK

Çevrimdışı İkbal PEKER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 31 Ocak 2011, 10:06:11 »
Benim A400 ile ilgili izlenimim;391 kullanıcısı olarak parça sayısının çokluğu.Eminim hepsinin ayrı bir özelliği ve güzelliği vardır...Ama ben 391 e çok alıştım ve çok beğeniyorum.
Saygılar
İkbal PEKER
1978 Osmaniye

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 31 Ocak 2011, 11:13:44 »
ali abi bildiğim kadarı ile maxus daha türkiyeye gelmedi bu arada herkese yorumları için çok teşekkür ederim
Aptullah AKMAN
1982 çanakkale

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #13 : 31 Ocak 2011, 11:14:50 »
Hernekadar namlu çapı 18.60 olarak yazsada tam olarak  .730 inch..18.54 mm..Bu çap özellikle iri saçma taneleri ve ağır gramajlı fişeklerde daha iyi pattern veriyor..Çivrilde ördeklerde dün Porsukta ördekte yine aynı izlenimim devam etti..
Sayın Peker 391 e göre parça sayısı az fazla değil.Üstelik mekanizma icra yayının üstüne kaynaklı bütün şekilde..Diğer tüfeklerdeki gibi sökünce elinizde birton parça olmuyor..
Gerçekten çok hızlı tüfek hoş bu hız farkının pratikte ava kattığı birşey yok ama düşük gramajda çok istikrarlı ve istekli bir çalışma prensibi var..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 31 Ocak 2011, 21:00:48 »
abi buraya yorum yapma zahmetine giren abilerime çok teşekkür eder bütün avlarında bol şanşlar dilerim
Aptullah AKMAN
1982 çanakkale

The following users thanked this post: Metin POLAT

Çevrimdışı Ayhan YOLCU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 19 Nisan 2011, 20:00:44 »
aptullah kardes xplorun hayirli ve ugurlu olsun benim koymus  ilanima aldigini yazmissin iyi gunlerde nasip olur insallah bende almayi dusunuyorum bakalim hayirlisi
Ayhan YOLCU
1974 suudi arabia

ugurozdemir01

• Ziyaretçi
Ynt: beretta xplor a400 uniconun sevdiği fişekler
« Yanıtla #16 : 05 Aralık 2012, 00:54:42 »
arkadaşlar  merhaba adanada yaşıyorum size bir kaç sorum olacak yardıcı olursunuz umarım ben yeni beretta xplor unıcco aldım ve sadece ördek avı yapıyorum kaç numara fişek hangi marka ve hangi şoku kullanmam gerketiğini bir türlü şeçemedim av bayileride sürekli farklı fikirler sunuyor bu tüfeği kullanan birinede denk gelmedim geçenlerde 5 numara 34 gram winchester kullandım 5 ayrı ördekte hepsi yaralı düştü. rc s4 ve rc sipe 4 numara kullandım verim alamadım elmde mirage,bp,34 gram 4 numara var zaten ördek zor denk geliyor ama ondada yaralı kaçıınca veya vuramayınca insan kötü oluyor saçm sapan lazer marka 20 yıllık tüfekle vurduğum avları bunla vuramamak beni çok soğuttu o kadar para verdim tüfeğe
denemeler yaptım ağır gramaj adanada kullanılmaz diyorlar almadım bende en fazla 36 gram remington long range kullandım oda kiriğe havada sıktım düştü kağııtta denedim dağılımı güzeldi ama ağır olur kullanma dedikleri için kullanmıyorum yardımcı olmanız dileğyle

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #17 : 05 Aralık 2012, 16:24:30 »
Niye kullanma diyorlarki? Maksat av yapmak değil mi? 36 g fişek 32 g olandan 4 gram ağır :) Hepsi o. Hangi fişeğin iyi olacağını siz bilebilirsiniz. Yalnız kundağın size uyumunda bir sorun belki vardır. Araştırmanız gerek.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

ugurozdemir01

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : 05 Aralık 2012, 21:45:47 »
Oylede burda hava sicak agir gelir falan diyorlar anlayaadim  birde buoverbore yani 18.60.cal.namlulara  sok secimi nasil oluyor onuda cozemedim genis namlu full sok cokmu istikrarsizlastiriyor sacmayi armsan phenoma tufegimin sok olculeri ile xplorinkilerde ayni biri normal biri
 genis namlu

Çevrimdışı Hüseyin ZORLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #19 : 24 Aralık 2012, 12:37:34 »
uğur arkadaşım sana tavsiyem nikel saçmalardan şaşma bu tüfeği ben de kullandım çivrilde,winchester 40 gr 4 no nikel kullanırım her zaman ve daha yaralı düşeni görmedim  selamlar...
HÜSEYİN ZORLU 
1980 BUCAK

Çevrimdışı Ceyhun SAKARYA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 27 Aralık 2012, 21:23:30 »
arkadaşlar  merhaba adanada yaşıyorum size bir kaç sorum olacak yardıcı olursunuz umarım ben yeni beretta xplor unıcco aldım ve sadece ördek avı yapıyorum kaç numara fişek hangi marka ve hangi şoku kullanmam gerketiğini bir türlü şeçemedim av bayileride sürekli farklı fikirler sunuyor bu tüfeği kullanan birinede denk gelmedim geçenlerde 5 numara 34 gram winchester kullandım 5 ayrı ördekte hepsi yaralı düştü. rc s4 ve rc sipe 4 numara kullandım verim alamadım elmde mirage,bp,34 gram 4 numara var zaten ördek zor denk geliyor ama ondada yaralı kaçıınca veya vuramayınca insan kötü oluyor saçm sapan lazer marka 20 yıllık tüfekle vurduğum avları bunla vuramamak beni çok soğuttu o kadar para verdim tüfeğe
denemeler yaptım ağır gramaj adanada kullanılmaz diyorlar almadım bende en fazla 36 gram remington long range kullandım oda kiriğe havada sıktım düştü kağııtta denedim dağılımı güzeldi ama ağır olur kullanma dedikleri için kullanmıyorum yardımcı olmanız dileğyle

TÜFEKDENDE AVDANDA SOĞUMA KARDEŞİM SABIR OKADAR PARA VERDİN ALDIN Bİ ALIŞ ŞIKIR ŞIKIR VURMAYA ALIŞACAKSIN
BENDE BU SENE BERETTA URİKA 2 ALDIM BENDE VURAMIYORUM YARALI GÖNDERİYORUM AMA SOĞUMADIM İNADINAAAAAA DEVAM
BENDE TORUN FANTOM VARDI TAKIR TAKIR VURUYORDUM AMA BERETTA DA ALAY KONUSU OLACAM NEREDEYSE VURAMIORUM
ELBET ALIŞACAM
AZ BUÇUK ALIŞTIK FİŞEK ŞOK DENEMELERİ ALIŞMALARIM DEVAM EDİYO
MİLLETİN TÜFEĞİ İNDİRDİĞİ YERDE KALDIR AT DİYOLAR BANA
BİZ İNDİRELİM SEN ARDINDAN AT DİYOLAR AMA BEN VURAMIYOM DAGILAMA PENETRASYONUNUDA ÖLÇTÜM AMA BENDE VURAMIYORUM YARA YARALI GİDİYO SEN GİBİYİM YANİ
AMA Bİ BAŞKASINA VERİYORUM TÜFEĞİ ATTI DÜŞÜYO ATTIGI DÜŞÜYO
SABIR ALIŞMAN GEREK
Ceyhun SAKARYA
1985 ankara

Çevrimdışı Ceyhun SAKARYA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 27 Aralık 2012, 21:25:31 »
Benim A400 ile ilgili izlenimim;391 kullanıcısı olarak parça sayısının çokluğu.Eminim hepsinin ayrı bir özelliği ve güzelliği vardır...Ama ben 391 e çok alıştım ve çok beğeniyorum.
Saygılar

NASIL ALIŞTIĞINI BİDE BANA SÖYLESEN SAYIN KARDEŞİM BİDE BİZ ALIŞSAK
NAPMAK GEREK :)
Ceyhun SAKARYA
1985 ankara

Çevrimdışı A.Kadir KILIÇ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 08 Nisan 2013, 20:36:51 »
Namlusuna dikkat et çok çabuk küflenebiliyor.
1978-Balıkesir

Çevrimdışı Tamer DUYSAK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: beretta xplor a400 unico
« Yanıtla #23 : 28 Ekim 2014, 23:59:36 »
Merhaba arkadaşlar sahip olanlara ve olacaklara hayırlı olsun iyi günlerde kullansınlar benimde iki arkadaşımda var ikiside sonuçlarından çok memnun hatta bende ızh 27 em 1 c 72.5 cm. namlulu var ördek avında mükemmel sonuçlar aldığım halde arkadaşımın silahı A 400 xplor unico kickof 66 cm. 3 numaralı şok ile 42 gr.baby magnum 5 no ile ve federal 2.3/4 inç 6 no saçma ile mükemmel sonuçlar alıyor,namlu çıkış çapı ve saçma dağılımı uçar avcıları için ideal 66 cm. namlu uzunluğuda gayet yeterli mobil şoklar ile saçma dağılımını ayarlamak denemelerle mümkün zaten ,bende hayran kaldım bu tüfeğe her av için ayrı tüfek kullanılacağına tek modele alışarak çok daha iyi sonuçlar alınabileceği düşüncesindeyim (kimse yanlış anlamasın şahsi düşüncem) Allah kısmet ederse 2015 temmuz gibi sahip olmayı düşünüyorum  tüm avcı arkadaşlara bol avlar diliyorum.
1975 KIRKLARELİ

Çevrimdışı Hasan TÜRKMEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 10 Ocak 2015, 21:52:25 »
Öncelikle herkese merhaba.Ben 1 Yıldır A400 kullanıyorum.89 yatak kick of.silah çok güzel fakat bakımına dikkat etmek gerekiyor.geçen hafta ördeğe gittim.tüfek tutukluk yaptı avı vurmadı.çok sinir oldum.sonra gaz Odası'nı temizlemediğim aklıma geldi.buyüzden performans alamadım.bakımını çok iyi yapmak gerekiyor arkadaşlar.yoksa tüfek birinci sınıf bir tüfek 8 tane tüfeğim var en çok bunu hatta sadece bunu kullanıyorum.bundaki keyfi hiçbirinden alamıyorum
1984 BURSA