Gönderen Konu: Mühimmatlarım  (Okunma sayısı 1107 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sinan ŞAHİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Mühimmatlarım
« : 27 Haziran 2020, 14:00:02 »
Seneler önce avcılık kursunun ortasında yarım kalan maceramdan dolayı saçma almadım hiç. Poligon atışları ve güvenlik sebebi ile bir 20ga tek kurşun/şevrotin stoğu oluşturdum. 3 kayınçomun da avcı olması ve yüzlerce fişeklerin hep ev de bulunmasından etkilenmiştim sanırım.

Stoeger 20ga bir de slug tüfek yaptırdım geçen sene. Yerli fişekleri poligon ve antreman için, ithal fişekleri kötü gün için saklamak için toplamıştım.

Geçen yılın fiyatları ile tüfeğimi 2400 TL ye yaptırıp ayrıca 5000 TL nin üzerinde fişeklere para vermek ilginç bir tecrübe oldu.

800 üzerinde kurşun ve şevrotin var. İthaller Remington, Winchester, BP. Yerli kurşunlar YAF

Aslında ilan vermek amacı ile girmiştim. Sanırım toplu ilan verilmiyor. O yüzden vazgeçtim. Son senelerde çıkan yasalar olmasa tüfek ve fişekleri beraber ilan verirdim.

Paylaşım olsun diye ekliyorum. Her zaman arkadaşlarım arasında konuşulmuştur. Ne kadar fişek stoğunuz var diye. Arkadaşlarım arasında eivinde 10 fişeği olanda var yüzlerce fişeği olan da var. Gerekirse satın alırım diyerek önemsemeyen de var. Ben sanırım sağlam stoğu olunca huzurlu olan kısımdanım.

1975 İSTANBUL

The following users thanked this post: Fuat ARANMAZ, Sabahattin KARAHAN, Özhan ÖZBAY

Çevrimdışı Yusuf KESKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ynt: Mühimmatlarım
« Yanıtla #1 : 21 Temmuz 2020, 07:58:25 »
Sinan bey yaf tek kurşunların isabet ve menzilleri nasıl çok düşme yapıyormu
1995 - Erzurum

The following users thanked this post: Muhammed DALGALI