Gönderen Konu: Tutku'nun en büyüğü (keklik avı)  (Okunma sayısı 2339 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bülent ERDEM

• Müdavim Üyemiz
Tutku'nun en büyüğü (keklik avı)
« : 14 Temmuz 2016, 13:56:54 »
Arkadaşlar , bir çoğunuz gibi benim'de en sevdiğim av keklik avı'dır . bu avın bendeki baskınlığını şu cümleler'lede açıklaya bilirim . av sezonu , şahsım için keklik avı açılış tarihi ile başlar , kapanış tarihi ile biter . hayatımın seyrini keklik avı'na göre şekillendirdim dersem  abartmış olmam . o kısa 2,5 ay da önce av - sonra ev/iş/aş :)

ölü sezon'da bir kaç foto paylaşımın'da bulunmak istiyorum .

resim gönder

2 köpeğim var , her ikiside en az benim kadar baskın keklik avcısıdır .

en mulu olduğu an , kınalı kuşun kendi himayesi ve kontrolü altında olduğu anlardır .

bkz;alttaki foto :)

resim upload

resim yülke

resim yülke

resim

büyük köpeğim baron ; 1,5 ay sonra on bir yaşına girecek . salt bir av kanı , kendisini tanıtmaya çalışayım ! mehmet arı hocanın meşhur köpeği linda'nın aynı anne-baba dan olma bir üst batın abi'sidir . başından geçenleri yazsam roman olur . şu an yaşıyor olmasını önce allaha sonra konya veterinerlik fakültesi sn prof Mehmet MADEN hocama borçluyum . geçirdiği hastalığın neticesinde normal'de fakülte dekanının direktifi doğrultusunda ötenazi  edilmesi gerekirken , bizimde köpek sevgimizin çok farkında olan , güzel insan sevgili hocamın 90 gün boyunca kendi gözetiminde uyguladığı günlük tedavi sonucu ve yoğun gayretleri ile hayatına devam etmektedir .
baron , bana bir avcı olarak nitelik katan daha önce hiç bir köpeğin yaşatmadığı ve bundan sonra da yaşatamayacağı keyifli anları ve zevkleri yaşatmış bir köpektir . hastalığı sonrası av performansı hiç bir zaman eskisi gibi olmasada , yanımda olması ve varlığı benim için çok değerli .

bmp resim yükle

av arkadaşım , kadim dostum "çöl kaplanı" ninja mehmet ve ben :)

resim yüke

hızlı resim yükle

resim yüke

gif upload

ustam , hayatımda çok farklı bir yeri olan , kendisinden keklik avında çok şey öğrendiğim , büyük tecrübe , ulu insan Mehmet doğan

resim

resim yülke

yükle resim

resim

resim gönder

jpg upload

arkadaşlar foto atmanın kolay ve hızlı yolunu bulamadım . o yüzden çok vakit kaybediyor oyalanıyorum . müsadenizi istiyorum :)

nicelerinde buluşmak umudu ile

hep rastgelir inşallah

Bülent ERDEM
1977 Alanya

Çevrimiçi Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Tutku'nun en büyüğü (keklik avı)
« Yanıtla #1 : 14 Temmuz 2016, 15:33:21 »
Bülent bey paylaşımınızı için çok teşekkürler, keklik avı gerçekten adrenalini en yüksek av benim içinde. Köpeğiniz Baron konusunda Mehmet Bey'e ayrıca teşekkür ederim. Benim için av, köpek konusunda köpekle av benim için daha önemlidir. Merada gözüm av nereden kalkacak değil de köpeği takip acaba ne zaman ferma verecek nerden ne zaman kaldıracak diye. :D O yüzden köpeksiz av düşünemiyorum :D
Ayrıca paylaşımlarınızı zevkle takip ediyorum. Fethiye'den selamlar.
« Son Düzenleme: 14 Temmuz 2016, 15:34:22 Gönderen: Gökhan AKDOĞAN »
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

The following users thanked this post: Bülent ERDEM, Selim UYGUN

Çevrimdışı Bülent ERDEM

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 14 Temmuz 2016, 16:22:19 »
ben teşekkür ederim Gökhan kardeşim , köpek konusundaki yorumunuza %100 katılıyorum . iyi ve donanımlı bir av köpeğini merada izleyerek avlanan avcının köpeksiz ava çıkma şansını hiç görmüyorum . benim köpeklerimle heyecanım sadece av sahasında değil , avın akşamında başlar . çok düzenli ava gittiğim için heralde köpeklerim akşamdan his eder.
gece yarısı av macerasının startı verilinceye kadar mızılamaları hiç kesilmez . ne onları ne beni uyku tuttmaz .
arabaya biniş esnasındaki zirve yapan o adrenalin'leri eminim sadece beni değil bitün gönül dostlarını iştahlandırıp motive ediyordur.
arazide tüm konsantrasyonu ile 4 nala avını arayan stilli bir köpeğin , kokuyu yakaladığı andan itibaren sergilediği görsel zenginliği yaşayıp , o köpeğin arkasında hedefe sürüklenmenin verdiği hazı dünya üzerinde bana başka bir şeyin vere bileceğini düşünmüyorum .

selam ve sevgilerim'le
Bülent ERDEM
1977 Alanya

The following users thanked this post: Kurtuluş KARATAY

Çevrimdışı Sabahattin KARAHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 17 Temmuz 2016, 13:43:20 »
 Güzel kareler avınız muhabetiniz daim olsun :) :)
  • YILDIZ A71 YEDEK NAMLULU
  • YILDIZ SPZ ME 66
Sabahattin KARAHAN 1974 VAN
İnsanları tanışırken değil,tartışırken tanırsınız.
Çünkü, öfke saklanan kişiliği ortaya çıkarır.

The following users thanked this post: Bülent ERDEM

Çevrimdışı Bülent ERDEM

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 17 Temmuz 2016, 18:58:02 »
Güzel kareler avınız muhabetiniz daim olsun :) :)

Teşekkür ederim kardeşim , bütün gönül dostlarına bol muhabbetli avlar dilerim.
Bülent ERDEM
1977 Alanya