Gönderen Konu: Ferrari Gibi Tüfek Yaptılar.....  (Okunma sayısı 39690 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Ferrari Gibi Tüfek Yaptılar.....
« Yanıtla #75 : 17 Ocak 2017, 00:20:26 »
Av bayiymiş ama pek tüfekten anlamadığı kesin.O tüfeğin hayal kırıklığı olduğunu ilk bakışta anlaması gerekti neyse yaşayarak öğrenmiş geçmiş olsun
Biga tüfekte çok seçicidir,merkez avcılar derneğinde ve yeşilada derneğinde tüfeğin bu hali duyulmuşsa daha da bu tüfek Biga ya girmez..
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Metin BADILLI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #76 : 30 Ocak 2017, 15:32:11 »
Değerli avcı abilerim ve arkadaşlarım hani bunlar diyo ya arge çalışmasıymış vb şaçma yalanlar bunlar browning maxux u alıp 3d makine ile kopyalayıp aynısını yani taklitt yapmışlar benim şahsi görüşüm ben olsam bu tüfeğe 3000 tl vericeğime gide 3000 daha ekleyip orjinal maxux u alırım ve ömür boyu kulanırım geçenlerde SAİGA 12 nin Benelli vincinin bile kopyasını çıkardıla yakında browning a5 in kopyası çıksa şaşmayın
  • BROWNİNG A5 COMPOSİTE
  • FN 5.7x28 mk3 mrd

Çevrimdışı Zati AKSU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #77 : 18 Şubat 2017, 11:31:35 »
NE FİYASKO BEE hele bide askı kayışını övüşü var kopmalık valla :laugh: biz karadeniz de ona köstek diyorujz inek gibi büyük baş hayvan bağlamaya yarıyo r :P
« Son Düzenleme: 18 Şubat 2017, 11:34:28 Gönderen: Zati AKSU »
1988 ORDU FATSA AKKAR CHURCİLLE SUPER POZE ARMSAN PHENOMA

Çevrimdışı Soner ANT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #78 : 25 Nisan 2017, 22:44:08 »
Patent hakkı olmayan , kopyalanmış emitasyon bir av tüfeğini , av camiasının temsil edildiği YABAN TV de reklamı , tanıtımı yapılıyor ve YABAN yetkilileri buna alet oluyorsa her sebeble ise , YAZIKLAR OLSUN....Her şey satılık???
  • Fabarm XLR 5 71 cm 18.7
  • Yıldız SP over under 71 cm Special ME
  • Suhl Bühag Handmade side by side 71 cm
  • Robust 222 side by side 66 cm
Soner ANT
1973 ANTALYA
533 544 44 43

The following users thanked this post: Zülküf ÖZDUMAN, Zafer YILDIRIM

Çevrimdışı Murat ÇELİKBAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #79 : 25 Nisan 2017, 23:46:51 »
Üstadlar bende  av bayilerindeki ters ve bilgisiz tavırlarla karşılaşmış birisi olarak bende bir iki görüş paylaşmak istiyorum.

1.si adam eline biraz para geçmiş ne yapsam diye düşünüyor bakkal market mi açsam telefon yedek parça aksesuarcı mı açsam diyor sonra çevresinde 1-2 avcı görüyor aha ben bu işi yaparım diyip hoop 2-3 yerli tüfek, boş fişek kutuları al sana av bayii. kapıdan giriyorsun tüfek inceleyeceksin bakabilirmiyim diyorsun '' alacaksanız vereyim diyor '' başka tüfek soruyorsun o sana pahalı olur diyor , bugün 10 tl dediği fişeğe yarın 15 tl diyor. Diyeceğim o her işte olduğu gibi ekmek yediğin tekneni bir tanı bilmiyorsan kendini geliştir, müşteri nedir velinimet nedir biraz düşünmek lazım.

Ülkede ciddi işsizlik ve geçim sıkıntısı varken esnaflıkta gerçekten çok zor küçük esnafın allah yardımcısı olsun. Herkes doğal olarak ekmek parası kazanmak istiyor ama gönül vererek yapmayınca bu kadar oluyor.

Neyse çok yazdım bunalttım sizi.

2.si üreticiler için bu ükle bana şunu öğretti merak etmeyin yapar biz bu millete mutlaka satarız zihniyeti olduktan ve alıcı da bulduktan sonra daha çooook kaliteden uzak ürünler olur. Benim avcım en iyisine layık avrupa ya muhtaç etmem ben milletimi hatta onlardan da iyisini üretirim zihniyeti olmadıktan sonra zor. Biraz kaliteyi arttırayım diyen de kar marjını uçurunca onada avcı dostumun gücü yetmiyor.

Bir dikkatimi çeken konuda büyüyen firmalar Yurtiçi avcı ile büyümediği için yerli avcıyı çok önemseyen yok gibi geliyor. Hayırlısı bakalım içkim sigaram bar pavyon bilmem bir doğa aşığı ve av merakım var. İnşallah hayırlısı olur avcı milletim hakkında.

Sonuna kadar okuyup sıkıldıysanız affola..
Murat ÇELİKBAŞ
1970 ANTALYA

The following users thanked this post: Ahmet ÖZTÜRK, Murat SOYALTUN, Yavuz YILDIZ, Bilal AYDIN

Çevrimdışı Şükrü AKKAVUK

• AvlakForum Üye
  • *
  • Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #80 : 04 Mayıs 2017, 16:49:51 »
Tüfeğin fiyatı 3200 tl hadi pazarlıkla 3000 tl ye alırsın franchi affinity plastiği  ile hemen hemen aynı fiyat makul oşsa düşünebilirdim
Şükrü AKKAVUK
1970 istanbul

Çevrimdışı Cem BRAVO

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #81 : 03 Haziran 2017, 11:58:13 »
ben yerli otomatiğe artık kuruş vermem her aldığım yerli otomatik sorunlu çıktı ya soğukta fişek patlatmadı mekanizma geride kurulu kalıp sıkıştı yada boş fişek sıkıştı dışarı atılmadı hemde hep çok övülen yerli markaları kullandım
Cem BRAVO
1980 İSTANBUL

Çevrimdışı İdris MOĞOL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #82 : 05 Haziran 2017, 11:32:22 »
  O0
Konuyu yeni gördüm ama çarşıyı karıştırmış  ;D

önce yazıyı okudum aklımda neler neler dönüyor anlatamam :) görsellere bakıyorum maxus klonu .

maxusun birebir aynısını yaptık avcımız çok para vermesinler diye söylese daha samimi gelecek.
  • ARMSAN PHENOMA aura 20 ga
  • SARSILMAZ SÜPER VURUCU 0/U
  • GARANTİE CESKA TEK KIRMA
1986 KAYSERİ   / ADANA

The following users thanked this post: Rıza BOZOKLU

Çevrimdışı Ali KAZIRLAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #83 : 07 Eylül 2017, 13:45:42 »
Tanıtım videosu gerçekten çok amatörce ve içler acısıydı. İki kelimeyi bir araya getirip teknik konularda bilgi veremeyen sözde ar-ge müdürü ve sürekli onu destekleyen, kullanıcıları bilgilendirici soru soramayan milli atıcı. Trajikomik

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
1974 - İstanbul

Çevrimdışı Yener KAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #84 : 23 Kasım 2017, 18:34:34 »
18 aylık ar-ge çalışması sonucu Browning Maxus’un kopyasını yapmayımı başarmşlar ?
  • Browning Maxus Ultimate Ducks 76 cm
  • sarsılmaz mega champion 71cm
  • TOZ 16 cal 78 cm
  • stoeger x50 syntetic
1983 - Trabzon

Çevrimdışı Ayhan ATAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #85 : 24 Kasım 2017, 13:11:41 »
 :) :) + 1
  • Beretta a 300 outlander
  • Fias Sp 67 4-2
  • Akdaş AE 312
  • İngiliz setter bleu belton
1972 istanbul

Çevrimdışı Mustafa GÖNEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #86 : 25 Kasım 2017, 01:28:33 »
Tanıtım videosu gerçekten çok amatörce ve içler acısıydı. İki kelimeyi bir araya getirip teknik konularda bilgi veremeyen sözde ar-ge müdürü ve sürekli onu destekleyen, kullanıcıları bilgilendirici soru soramayan milli atıcı. Trajikomik

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
+1
  • Akdaş AH212 Kamuflaj 71 cm Yarı Otomatik
  • Yıldız SPZ ME Steel 71 cm Üst/Alt Çifte
1988 - Fethiye/Muğla - Bayramiç/Çanakkale

Çevrimdışı Mustafa GÖNEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #87 : 25 Kasım 2017, 01:29:49 »
...
maxusun birebir aynısını yaptık avcımız çok para vermesinler diye söylese daha samimi gelecek.
+1
  • Akdaş AH212 Kamuflaj 71 cm Yarı Otomatik
  • Yıldız SPZ ME Steel 71 cm Üst/Alt Çifte
1988 - Fethiye/Muğla - Bayramiç/Çanakkale

Çevrimdışı Coşkun SEZER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #88 : 17 Aralık 2018, 23:22:50 »
tüfeğe ilk baktığımda aha maxum bu dedi.sanırsam yurt dışı firmalar çıkan ürün artık açık piyasalarda yer bulabilmesi için telif hakkını verebiliyorlar.burada beni ilgilendiren kötü bir kopyamı yoksa bire bir kopyamı?eğer birebir kopya ise maxus alacağıma bunu alırım neden 2 kat para vereyim 8)                                                                                                                               

Yarı fiyatına maxus almış olurum tabi bire bir kopya ise malzeme kalitesi dahil.sanıyorum namlu konisi vermediğine göre namlu dışarıdan geliyor izlenimi oluşturdu bende.fiyatı ikinci elleri piyasaya düşmeye başlamıştır 2000 lere kadar düşer.ama kasada değişiklik yapılması gerekiyor zannımca.önyargılardan uzak bakmak gerekir...maxus a heves edipte alamayanlara gün doğmuş gibi...  :afro:
  • torun prestij
1986 İzmir

Çevrimdışı Coşkun SEZER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #89 : 19 Aralık 2018, 03:24:28 »
Belki browningle anlaşmalılardır,benim aklıma direk bu geldi. Yoksa yani brwning bukadarına ses çıkarmazmı?
Mesela adam gidip deseki,arkadaş senin tüfek türkiyeye gelene kadar çok pahalanıyor,bana çizimleri ver bende kar payı vereyim demiş olabilirmi. Yoksa ben olayı anlıyamadım ya. Gerçekten anlıyamadım. Yinede hoşuma gitti,taklit maklit,yerlisinide gördükya oda yeter:)

vala benimde aklıma o geldi direk.inceleyenler bire bir aynı demiş.eğer doğruysa brovning maxus u 3000 liraya farklı bir marka adı altında alınabilecek demektir...zira maxus meraklıları çıkarıp 10 bin lirayı nereden bulacak.inceeyenler bu konuda aydınlatırsa kafalardaki soru işaretleri ortadan kalkabilir...avcıarın gelir durumu belli belki yerli bir marka adı altında üretimine izin verilip telif alınıyor olabilir.parçaları dışardan gelip burada montaj yapılıyorsa ne ala ama parçalarıda yerli üretimse sağlamlık konusunda sıkıntı olabilir.birde namlu teknolojisini söylememesinin sebebi namlu teknolojisinin browning tek elinde olmasından olabilir..tabiki bunlar tahmin ...
  • torun prestij
1986 İzmir

Çevrimdışı Yusuf KESKİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #90 : 19 Aralık 2018, 08:39:29 »
Belli markaların gazlı veya kinetik sistemlerin çalışma sistemini kopyalarsın veya benzerini yaparsın anlarım fakat dış tasarım: el kundağı,dipçik, kasa ve silah hatları gibi detaylarda özgün olmaya çalışın çok mu zor?

Birde 18 ay arge yapmışlar arge demek araştırma ve geliştirme demek,neyi araştırdınız neyi geliştirdiniz.

Amacım yerli silah sanayisini gömmek değil mesela vursan 92a benelli m1 lisanslı kopyası ama çalışma prensibi anlamında yoksa vursanı elinizde aldığınızda aha bu benelli çakması demezsiniz degilmi?

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
« Son Düzenleme: 19 Aralık 2018, 08:40:30 Gönderen: Yusuf KESKİN »
1995 - Erzurum

Çevrimdışı U.Temel ÖZKEFELİ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCI AYNI ZAMANDA BİR İZCİDİR
« Yanıtla #91 : 09 Ağustos 2020, 14:29:20 »
Bu tüfeği kötüleyenler hikaye konuşuyor bu tüfeği beğenip alıp kullanmış biri olarak her yönden mükemmel diyorum avda grupman olarak mesafe olarak öldürücüğü olarak harika göl avlarında biçer döğere benziyor av 2 saçma alsın yeter namlu gogo kamışına çatpsa çin çin ses çıkartıyor buda çelik in kalitesini gösterir yani tüfek i alinize alış 2 -3ayış yapın öyle konuşun tamam makus un aynısı fakat onu aynı kaliteyle yapmakta bir ayrıcalıktır biri on beş bin tl biri aşağı yukarı aynı kalitede 3 bin tl emeğe saygı göstermek lazım
Ufuk Temel ÖZKEFELİ
1971-Samsun