Gönderen Konu: Sulun Avi Turkiyede Serbestmi ?  (Okunma sayısı 4954 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Enes AHMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Sulun Avi Turkiyede Serbestmi ?
« : 17 Eylül 2013, 20:11:57 »
Selamlar abilerim bir sorum olacakti, Turkiyedeki avlaklardaki serbestlikten henuz ben anlam cikartamadim  ;D Belirli bazi yerlerde keklik avi yapiliyor, bazi yerlerde keklik yasak diye duydum limitleri degisiklik falan gosteriyor galiba ? Peki ya sulun butun Turkiye genelinde yasakmi ? Bu hayvanin avini yapani hic gormedim o yuzden merak ettim ?
1993 Gümülcine
"Hiçbir taklidin şaheser olma şansı yoktur."

resim yüke

Çevrimdışı Onur ÇELİKOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Sulun Avi Turkiyede Serbestmi ?
« Yanıtla #1 : 17 Eylül 2013, 20:24:34 »
Doğal sülün yok ki avı serbest olsun.
Uşak Kızılhisar da avlak var.. Orada para ile sülün ve keklik saldırtıp avını yapabilirsiniz.. 
  • Ata Arms Venza 12 Kalibre 71 cm Yarı Otomatik
  • Kral Azarax 71 cm Y.Oto - Sarsılmaz Trapper Trap Tüfeği
  • Akkar Churchill 12 Kalibre 71 cm Süperpoze Av Tüfeği
  • Deustch Kurzhaar EFE & English Pointer TOMMY
Onur ÇELİKOĞLU  A rh +
1994 İzmir / Bayındır
Bayındır Avcılar Derneği
Trap Shooting

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı Enes AHMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 17 Eylül 2013, 20:32:01 »
Anladim. Bizim burda (Gumulcinede) bi universite var bayagi bi buyuk alana sahip milli park gibi kullaniliyor. Iceride Sulun,keklik,tavsan,karaca vs hayvanlar yasamakta ve bunlari ormaniye koruma altina alip belirli yerlere yem birakarak besliyor, tellerin disina cikip dagilan hayvanlardan dolayi onun etrafinda populasyon oldukca yuksek limit olarak 1 sulun, 2 keklik olmak uzere avlari serbest. Sadece burdada degil tum yunanistan genelinde limitler ayni
1993 Gümülcine

resim yüke

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 17 Eylül 2013, 20:33:08 »
Selamlar abilerim bir sorum olacakti, Turkiyedeki avlaklardaki serbestlikten henuz ben anlam cikartamadim  ;D Belirli bazi yerlerde keklik avi yapiliyor, bazi yerlerde keklik yasak diye duydum limitleri degisiklik falan gosteriyor galiba ? Peki ya sulun butun Turkiye genelinde yasakmi ? Bu hayvanin avini yapani hic gormedim o yuzden merak ettim ?

olsa boş durmazlar avlarlardı yok ki  :D 

Çevrimdışı Onur ÇELİKOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 17 Eylül 2013, 20:44:08 »
Anladim. Bizim burda (Gumulcinede) bi universite var bayagi bi buyuk alana sahip milli park gibi kullaniliyor. Iceride Sulun,keklik,tavsan,karaca vs hayvanlar yasamakta ve bunlari ormaniye koruma altina alip belirli yerlere yem birakarak besliyor, tellerin disina cikip dagilan hayvanlardan dolayi onun etrafinda populasyon oldukca yuksek limit olarak 1 sulun, 2 keklik olmak uzere avlari serbest. Sadece burdada degil tum yunanistan genelinde limitler ayni

Hocam Yunanistan diyorsun.. Burası Türkiye... Burada avlaktan bir tane karaca kaçacak , Onun arkasından bütün köylü bütün avcılar sürek avı düzenler o derece..  Bizim burada her şey kökünü kurutana kadar yapmaya yönelik oluyor.  Hey yavrum hey :)
  • Ata Arms Venza 12 Kalibre 71 cm Yarı Otomatik
  • Kral Azarax 71 cm Y.Oto - Sarsılmaz Trapper Trap Tüfeği
  • Akkar Churchill 12 Kalibre 71 cm Süperpoze Av Tüfeği
  • Deustch Kurzhaar EFE & English Pointer TOMMY
Onur ÇELİKOĞLU  A rh +
1994 İzmir / Bayındır
Bayındır Avcılar Derneği
Trap Shooting

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 17 Eylül 2013, 21:49:34 »
Hocam Yunanistan diyorsun.. Burası Türkiye... Burada avlaktan bir tane karaca kaçacak , Onun arkasından bütün köylü bütün avcılar sürek avı düzenler o derece..  Bizim burada her şey kökünü kurutana kadar yapmaya yönelik oluyor.  Hey yavrum hey :)

aynen katılıyorum sana Onur çok haklısın bu konuda..

Çevrimdışı Enes AHMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 17 Eylül 2013, 22:26:54 »

"Oyle" avcilara yabanci degiliz be ustad, ama cidden Turkiye ile buradaki denetim ve caydiricilik farki varki orda asiriya kaciliyor. Burda yasak olan bir tek seyi avla varya hayatin kayar 10bin euro civari maddi ceza, tufek ve arabaya el konuluyor ayni gun birki saat icindede mahkemeden geciyorsun. Hadi gorelim bakalim o babayigitligi :D
1993 Gümülcine

resim yüke