Gönderen Konu: Winchester special chasse 34 gr  (Okunma sayısı 15458 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Winchester special chasse 34 gr
« Yanıtla #50 : 19 Nisan 2018, 17:00:27 »
Remington Federal Winchester ABD nin en iyi fişek üreticilerinin ilk 3 ü bu firmalar.
Üretici bir fişeğin kovan,kapsül barut,gibi malzemelerini değiştirebilir.
Bunlar normal olması gerekenler.Bu malzemeler değişirken tabiki hız ,enerji gibi balistik özellikleride inceleniyordur.
Ama memleketim insanı gözüne farklı gelen bir malzeme olduğu zaman bu sahte ya da orijinal değil diyor hemen.
Wichester da ürünlerinin hir kısmını B&P gibi bir firmaya da yaptırabilir.
Sonuçta bu onun kalitesiz olacağı anlamını vermez.
B&P 200 yıllık deneyimli ve her malzemesini kendi üretebilen çok köklü bir firma.Bu markanın da bir prestiji var sonuçta.Winchester a da fişek yapsa  iyi bir ürün olacağını düşünüyorum.
Başka bir yerlerde de Winchester fişeklerini sahtesinin üretileceğine de  inanmıyorum.
Dediklerinizin hepsi dogru aslinda,benimdemek istedigim;ulkemizdeki firsatcilik.Gerek forumda gerekse farkli ortamlarda bir cok fisek markasinin sahtesi uretildigi konusunda gorusler ve iddialar var.Elimdeki winchester marka fiseklerin kapsullerinin farkli renklerde olusu bu konuyu hatirlamama neden oldu.Winchester fisekler icin Kibris ueretiminin oldugunu okumustum bir yerlerde.

Sn TATAR
Ben kendi adıma bu forumdan çok şeyler öğrendim.
Öğrenmeye de devam ediyorum.
Sorun şu ki silah üreticileri artık karşısındaki insanların da bilgili olduklarını anlamak zorundalar.
Yok efendim sarı su,fitil ,elektriklenme gibi aslı astarı olmayan bir sürü hurafeyi artık avcılarımız inandırıcı bulmuyor.
İnsanlar bilinçlendi artık.Ancak bir kaç üretici hariç hala
bir kısmı kara düzen üretime devam ediyor.
Ben BPS firmasının bir çok  fişeğini kullanmadan elimden çıkardım.
Koli koli.
Sebebi de kendilerini ikaz etmeme rağmen bizleri kandırmaya ya da aldatmaya  devam ettikleri için.
Değişiklik yapılan bir ürün hakkında bilgimizin olması biz tüketicilerin en doğal hakkı.
Sonucunda para veriyoruz bu hakka da sahibiz.
Ama siz bizi aldatmaya ya da kandırmaya kalkarsanız ben de sizi ifşa ederim.
Aynı şekilde ARMSAN da yaşadığım sorunları ifşa ettiğim gibi,STOEGER in üst vurduğunu rahatlıkla yazabildiğ gibi.
Firma burada işini layıkıyla yapamıyorsa ve ürününe sahip çıkamıyorsa ben kimseden çekinmeden doğru olan neyse yazarım.
Çünki ben bu ülkede kolay para kazanamıyorum.
Benim paramı alan üreticinin ürünününde sonuna kadar hakkını vermesini istemem en doğal hakkım olduğunu düşünüyorum....

« Son Düzenleme: 19 Nisan 2018, 17:04:06 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979