Gönderen Konu: AQUİLA FİŞEKLER HAKKINDA ŞİKAYET  (Okunma sayısı 1449 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Burak ZENGİN 34

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
AQUİLA FİŞEKLER HAKKINDA ŞİKAYET
« : 20 Haziran 2017, 10:49:46 »
Sevgili forum üyeleri,
Hepinize Merhaba,
Ben yeni üyeyim ama, aslında uzun zamandır formu takip etmekteyim.
Fişekler hakkında pek çok şeyi sayenizde bu forumdan öğrendim ve öğrenmeye de devam ediyorum. Çoğunlukla yabancı menşei fişekleri tercih ediyorum. Ama stoğumda bazı yerli fişekleri de bulunduruyorum.(Meca - Sterling ve Yaf gibi). Çoğu yorumlarda da söylendiği gibi bence de yerli üretecilerimizin sorunu standartları ya yok yada standartlarından şu yada bu sebeple çok kolay vazgeçebiliyorlar.
İstanbul Kadıköy tarafında ikamet ediyorum. Malum artık internetten fişek alamadığımız için çevremdeki av mağazalarından alışveriş yapmaktayım. En son alışverişimde hiç kullanmadığım ama çok sık duyduğum Aquila marka (34 gr. 5 numara) fişeği mağazanın da tavsiyesiyle denemeye karar verip 2 kutu aldım. 34gr. 5 no yu fişekleri çok başarılı buldum. Bunun üzerine birde 30 gram Sporting T2 yi de almaya karar verdim. İki fişeğide ameliyata aldım. 2 fişek arasında inanılmaz farklar vardı. 34 gr da saçmalar düzgün ve farklı barut varken. 30 gr da saçmaların nerdeyse hepsi deforme olmuş, sanki 2-3 kere atılıp toplanmış sonra tekrar doldurulmuş gibi, barut da farklı, tapa kaliteleride faklı. 30 gramın tapası bayağı sararmıştı.
Bende resimleyip YAF firmasına mail attım (Aquilanın ithalatçı firması Yaf mış). Kendilerine de acaba bu sahte olabilirmi diye de sordum. Yaklaşık 3 gün bir ses çıkmayınca aradım. 2 üç kişi birbirine bağladı enson bir bayana aktardılar. Bana mail atın dedi. Kendisine mail attım ve ertesi gün de aradım. İncelendiğini mutlaka bana dönüş yapacaklarını söylediler. 10 gün olmuştur henüz dönüş yok, dönüş olursa mutlaka sizlere bildireceğim.
Aynı marka ithal iki fişeğin arasında bu kadar standart farkı olması bana ithal olmadığı havası verdi. Dediğim gibi diğer ihtimal sahte olması ki sahte yapacak olsalar bu markayı yapmazlar diye düşünüyorum.
Hem sizleri bilgilendirmek, hem de bu fişeği kullanan ustaların yorumlarını rica ediyorum.
Teşekkür ederim.
1971 - İstanbul

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN, Doğan ATEŞ, İbrahim TUTKUN