Gönderen Konu: AV BİS EGE BÖLGESİ AYDIN BÖLGESİNE HAYIRLI OLSUN. YAZIKLAR OLSUN AV KLÜBLERİNE.  (Okunma sayısı 7311 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tolga SÖZER

• AvlakForum Üye
  • *
 2016-2017 Av sezonunda BOZDOĞAN da hiç avcı kalmayacak,şuan vergisini yatırıp pul almayanlar var.Seneye görünen o ki milli parklar dağda terörist arar gibi avcı arayacaklar.
Tolga SÖZER
1980 aydın/bozdoğan

The following users thanked this post: Ahmet KAZICI

Çevrimdışı Ahmet KAZICI

• Müdavim Üyemiz
  • keklik avcısı
hadi gitsin milli parklar doğu illerinde pul sorsun vatandaşa göreyim.vize sorsun takoz sorsun av bis,e soksunlar bu bölgeyi . her,sey batıya özgü.biz buraların üvey evlatlarıyız vizemizi yaptırırız pulumuzu alırız devlete katkımız olur yardımcı olacaklarına ellerinden gelen hertür,lü olumsuz şeyleri, yasal vatandaşa yüklerler.
  • Ata
  • Ata
  • Sarsılmaz
  • 1-seter 2 kuttzaar 3- pointer
Ahmet KAZICI
1970 Söke AYDIN

The following users thanked this post: Ahmet GÜÇLÜ

Çevrimdışı Ahmet ÖZSAN

• AvlakForum Üye
  • *
Aslında milli parkların avcı yakalarkanki başarısından dolayı dağda teröristlerle mücadelede yararlanılabilir.mili parklar biz avcılara sanki terörist yakalamış tavrıyla kontrol ediyor
« Son Düzenleme: 07 Eylül 2015, 00:54:58 Gönderen: Ahmet ÖZSAN »
Ahmet ÖZSAN
1973 Yatağan MUĞLA

The following users thanked this post: Ahmet KAZICI, Umut TUNA

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
Burada milli parklarda toplantı yapıldı

Uzunca bir süre Avbis detayları tartışıldı söz aldıktan sonra bizim bunun detaylarina değil

Bütün olarak avbise karşı olduğumuzu Avbisin bizim gibi bu işe gönül vermiş vergisini odeyip

Ava giden avcıları LAV ederek yerine bohcaci vede belgesiz yeni Avcı jenerasyonu oluşturacağını

Uzwrine basarak defalarca anlattim çözüm yeri burası değil kanunu biz koymadik dediler

Bende öyleyse Edirnede güneş panellerine bağlı teypler nasil sabaha kadar otup aksma kadar

Limitsiz vede yasal olmayan av yapılıyorsa buradada gerekli kolaylığı en azindan belgeli avcilara gostermelerini istedim

Bunun yolu belge iptalidir.
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

The following users thanked this post: Ahmet KAZICI

Çevrimdışı Seçkin BİLTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
Sayın Ahmet Kazıcı öncelikle "keklik düşmanı" etiketinizi eleştirerek başlayayım.Düşmanın kelime anlamı: Birinin kötülüğünü isteyen, ondan nefret eden, ona zarar vermeye çalışan kimsedir.Keklikler hakkında bunu mu hissediyorsunuz?
Gelelim ikinci konuya:Derneklere,federasyonlara yazıklar olsun diyorsunuz.Siz hiç ilçe veya il av komisyonu toplantılarına katıldınız mı? MAK toplantılarında neler olduğunu,bu yapının ne kadar antidemokratik olduğunu bilmiyor musunuz?Yapılan hiç bir oylamayı kazanmak mümkün değil.Yukarıdan ne emredildiyse bütün bürokrasi onu yapıyor.Derneğiniz bir federasyona üye mi?Ülkede 1600 civarında dernek olduğunu ancak bunların %80'den fazlasının herhangi bir federasyona üye olmadığını bilmiyor musunuz?
Kotalı avcılık sistemini ülkeye getiren Orman ve Su işleri bakanıdır yani siyasi iktidardır.Herhangi bir milletvekilinin veya siyasinin karşısına  geçip bunun yanlışlığını anlatmayı denediniz mi?Ya da bu işi yapmaya çalışan dernek başkanına yada federasyon başkanına katılarak destek oldunuz mu?
1 milyon kişi olduğu söylenen yurdum avcısının yüzde 80'den fazlası belgesiz avcı.Geri kalan belgeli avcıların tümünün yasalara uygun avlandığını söyleyebilir miyiz?Parasını ödemiş olmak bize istediğimiz gibi avlanma hakkını verir mi?
Göçmen kuşlar sadece bizim değil göç yolları üzerindeki tüm ülkelerin üzerinde hakkı olduğu kadar sorumluluğu olan hayvanlar. Arap ülkelerinde merkezi bir otorite yok,insanlar canının derdinde,hukuk ve kanunlar rafa kalkmış diye ya da ülkemizin doğusunda devlet gücü aşındırıldı diye biz de oradakiler gibi mi davranalım?
Bütün bu soruları oturup bir düşünün ve şikayetçi olduğunuz konularda masa başında oturup yazıp çizmekten başka ne yapabilirsiniz bir değerlendirin ve gereğini yapın.İşte o zaman bu ülke sorunlarını çözmeye başlayacaktır.Selamlar,Saygılar...
Seçkin M. BİLTEKİN
1966 Aliağa/İZMİR

Çevrimdışı Ahmet KAZICI

• Müdavim Üyemiz
  • keklik avcısı
1-SEÇKİN M.BİLTEKİN sanane benim keklik düşmanlığımdan.keklik öncelikle bir canlı bunu öğren .birisi diyerek sanki insanmış gibi yorumlar yazma.sen keklik vurmuyorsunda ona çiçekmi atıyorsun.
2- Bu keklik düşmanını yazısını ben seneler önce internet kulllanmasını bilmediğim ve bu işi bilen bir arkadaşım tarafından avlak sitesinden bana alıvermiş olduğu üyeliğin yanında kendisinin keklik düşmanı diye oraya yazmış olduğu bir yazıydı kaldıki size ne oluyor bunu sorma hakkına sahipmisin.
3-orman su işleri ve bakanlığı benim annem babammı ona her gittiğim yeri bildireceğim izin alacağım.Eski köye yeni adetmi getiriyorlar.
4-Avbis yapıyorsan tüm türkiyede yapacaksın, aydın,da varda, şurda yok, öyle yağma yok. her yerde yapsın bak daha ne kavgalar çıkacak.
5- herkez kendi işine baksın.benim yazdığımın içinde ne kırıcı nede başka bir şey var.hakkımızı arayamıyoruz diye yazıda yazmayacakmıyız.saygılar selamlar.
« Son Düzenleme: 07 Eylül 2015, 20:24:05 Gönderen: Ahmet KAZICI »
  • Ata
  • Ata
  • Sarsılmaz
Ahmet KAZICI
1970 Söke AYDIN

Çevrimdışı Ahmet KAZICI

• Müdavim Üyemiz
  • keklik avcısı
EWT emin bey size katılıyorum belgeleri iptal ederek belki birilerinin dikkatini çeker.bu benim değil buradaki tüm avcıların ortak noktada görüşünün birleştiği yer.
  • Ata
  • Ata
  • Sarsılmaz
Ahmet KAZICI
1970 Söke AYDIN

Çevrimdışı Seçkin BİLTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
*Sayın Ahmet Kazıcı birisi sizinle "siz" diye konuşuyorsa saygı gereği sizinde öyle konuşmanız lazım.Yasal sınırlar içinde avlanan bir avcının kendisini "keklik düşmanı"olarak lanse etmesi camiaya zarar verir.Avcı avıyla bir düşmanlık ilişkisi içinde değildir.Canını aldığımız hayvanlar  bizim düşmanımız değillerdir.
*Sizden öğrenilebilecek bir bilgi olsa seve seve öğrenirim.
*Orman ve Su işleri Bakanlığı eski köye yeni adeti ilk defa mı getiriyor.Avcılık eğitim kursu,avlanma pulu ve avcılık belgesi avcılık hayatına sonradan giren kavramlar.Son uydurdukları ise kotalı avcılık.Benim eleştirdiğim nokta şu.Ne zaman zararını görüyor o zaman feryat etmeye başlıyor bizim insanımız.Kotalı avcılık Söke'ye yeni gelmiş olabilir ama 2013 yılından beri gündemde olan bir uygulama bu kotalı avcılık.Dernekler,federasyonlar ve Konfederasyon uygulamanın kaldırılması konusunda onlarca eylem yaparken ruhu duymayanlar kendi canı yandığında öyle olmaz,böyle olmaz diye kendince ahkam kesiyor ve bununla da yetinmiyor kavga çıkarmaktan bahsediyor.
*Sosyal medyada bir fikir paylaştığınızda karşı eleştirilere açık olacaksınız.Madem ki görüşlerinizi halka açıyorsunuz o zaman herkes kendi işine baksın diyemezsiniz.
*Geçen sene avcılar belgelerini iptal ettirdiklerinde bir katkınız olmuş muydu acaba."Susma sustukça sıra sana gelecek"diye bir slogan var.Görüldüğü kadarıyla sıra size de gelmiş ve 2015 yılı sonunda ülkenin tamamı avlak haline getirilecek.Bugün bu sorunla karşılaşmayanlara da çok kısa zamanda sıra gelecek unutmayın.
*Benim sizinle şahsi bir sorunum olamaz.Benim derdim avcının aklını başına alması ve tek ses haline gelmesidir.Bunun yöntemi de dernek-federasyon-konfederasyon zincirini kurmak ve bu yapıya sahip çıkmaktır.Selamlar,saygılar...

Seçkin M. BİLTEKİN
1966 Aliağa/İZMİR

Çevrimdışı Ahmet KAZICI

• Müdavim Üyemiz
  • keklik avcısı
para vermedende avlanırız biz siz kafanıza takmayın seçin bey.maden suçumuz vergi vermek usulüne göre avlanmak.hiç bir şey almadan avlanan var.bizde ulu orta yerlerde avlanmayız,az avlanır öz avlanırız.
  • Ata
  • Ata
  • Sarsılmaz
Ahmet KAZICI
1970 Söke AYDIN