Gönderen Konu: AV SEZONU BİTTİ AMA BİZ GENE DE ORMANDAN NASİBİMİZİ ALDIK...  (Okunma sayısı 5580 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı A.Okan ÇETİN

• AvlakForum Üye
  • *
Bİ ÇEŞİT MANTAR TÜRÜDÜR.. BİZİM BURALARDA KUZUGÖBEĞİ
DİYE ADLANDIRILIR...

A.OKAN ÇETİN
1984-İZMİR
05432432317

Çevrimdışı Tarık ÖSTLÜER

• Onursal Üyemiz
  • zordur dağcı olmak
Limit aşımı var gibi :)
Tarık ÖSTLÜER
1982 MANİSA

Çevrimdışı A.Okan ÇETİN

• AvlakForum Üye
  • *
limitler dahilindedir ;D ;D ;D
A.OKAN ÇETİN
1984-İZMİR
05432432317

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
maşallah güzel bir av günü olmuş  daim olsun  :)

yaw bu sene bu her yerde erken çıkmış gibi ,bizde kuzu göbeği deriz piyasada kilosu ,100,150,liraya alıcı buluyor ,,yalnız topraktan koparırken kökünü sökmemek gerekiyor ,kesmek daha iyi ,keserseniz her yıl aynı yerde bulursunuz..
Ramazan HAK  1971  ARH+  Muğla

Çevrimdışı Fatih ERKAN

• AvlakForum Üye
  • *
Bulgaristanda geçimini sadece bu mantardan sağlayan köylülerle tanışmıştım. Kurutarak saklayıp gram hesabı sattıklarından bahsediyorlardı.
1990
Elazığ - Sofya

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
evet aydın muğla nın bazı köylerinde sabahtan akşama kadar dağda bu mantarı arıyorlar ailece ve çok iyide para kazandıklarını biliyorum ,,mevsimde ilk çıkınca 150 tl den başlıyor bolarınca bile 50 tl den aşağı düşmüyor fiyatı ,,ve ipe dizilip kurutuluyor kilosu binleri buluyor yanılmıyorsam avrupaya ihraç ediliyor ve ilaç yapımında kullanılyormuş diye duymuştum ,ayrıca avrupada çok lüx restauranlarda oldukça pahalı bir menü sü varmış..

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
evet aydın muğla nın bazı köylerinde sabahtan akşama kadar dağda bu mantarı arıyorlar ailece ve çok iyide para kazandıklarını biliyorum ,,mevsimde ilk çıkınca 150 tl den başlıyor bolarınca bile 50 tl den aşağı düşmüyor fiyatı ,,ve ipe dizilip kurutuluyor kilosu binleri buluyor yanılmıyorsam avrupaya ihraç ediliyor ve ilaç yapımında kullanılyormuş diye duymuştum ,ayrıca avrupada çok lüx restauranlarda oldukça pahalı bir menü sü varmış..

Vay be... :)
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
Çulluktan iyi yani :)
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
;D ;D

geçen sene 25 tl den alıyordum kilosunu :)
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
oradan alıp burada satmak lazım o zaman  burada 100 gr 20 tl den satıyorlar :D ,ben satıcı değilim yiyicilerdenim  ;D

Çevrimdışı M.Ali ERDEM

• Müdavim Üyemiz
Ormana gidipte nasibini almayan olurmu hiç..(: (: (: Hey maşallah..
Mehmet Ali ERDEM
1975 MENDERES / İZMİR

Çevrimdışı A.Okan ÇETİN

• AvlakForum Üye
  • *

bizim buralardada kilosu  100-150 tl aras gidiyo mantar bollaştkça  fiyat aşaği  iniyo   benim en sevdiğim mantar çeşitidir. bende yiyiciyim :) :)
A.OKAN ÇETİN
1984-İZMİR
05432432317

Çevrimdışı Latif DEMİRAYAK

• Müdavim Üyemiz
  • Öyle birini sev ki sen ölünce hiç yaşamasın..
evet kuzu ğöbeği bulması zahmetlidir gözü alışık olmayan göremez geçen sene yaş olanı denizlide 80 tl.. idi maşallah iyi toplamışınız bu sene biraz erken çıkmış asıl zamanı nisan ayıdır ne diyeyim afiyet şifa olsun...

Latif DEMİRAYAK
1967-Denizli
0542 797 60 27

Çevrimdışı M.Kemal ATEŞSAL

• AvlakForum Üye
  • *
Yazılanlardan zehirli olmadığı anlaşılıyor.  Bugüne kadar zaman zaman bazı mantar çeşitlerine rastladık, açıkçası toplamaya dahi cesaret edemedik. Birbirine benzeyen ama birinin zehirli diğerinin zehirsiz olduğu türlerden de söz edilmekte, bu mantarın da benzeri ama zehirli olanı varmıdır.
  • Beretta urika 2 71 namlu
  • Franci Oto 67 namlu
M.K. ATEŞSAL   1951 ANKARA
0 RH (+)

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
dün bir ağbimiz bu mantarın  asıl adının KUDRET HELVASI DIR kURANDA ALLAH  c.c İSRAİL OĞULLARINA İNDİRDİĞİ 7. NİMET olduğunu söyledi ,bende bilmiyordum öğrenmiş oldum ,internetten araştırdım bazı bilgiler edindim,,kemal bey , sizin oralardada varsa gönül rahatlılığla yiyebilirsiniz  çok lezletli bir mantardır..pişirilmeden önce iyice yıkanır ve 5 dakika kaynar suda haşlanır ,ve suyu sıkılarak ayrı bır kaba alınır,,bir tavaya zeytin yağ ve soğan kıyılarak kuzu göbeğide ilave edilir ,,pişmek üzere olduğunda ,mısır gibi pat pat ses çıkarmaya başlar ve içine yumurta kırılır ve servis edilir ,,biz burada böyle yapıyoruz,,belki farklı pişiriliş şekli vardır..

https://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&ved=0CDMQFjAB&url=http%3A%2F%2Fyukarikayalar.wordpress.com%2F2010%2F04%2F12%2Fisrailogullanna-kudret-helvasi-ve-bildircin-etinin-inmesi%2F&ei=OOMWU_eoLeuBywP43oFQ&usg=AFQjCNEtBVrgysHrVqz8ojyb9NlRr4DDVw&sig2=LSpKdu-9xDduaBkns7GNHQ&bvm=bv.62286460,d.bGQ

« Son Düzenleme: 05 Mart 2014, 11:02:41 Gönderen: Ramazan HAK »

Çevrimdışı Sabri KARAOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
maşal iyi  mantar toplamışsınız afiyet olsun  okan yenihaberim ol du babanı kaybetmişsin başınsagolsun
Sabri KARAOĞLU
1968 İZMİR

Çevrimdışı M.Kemal ATEŞSAL

• AvlakForum Üye
  • *
Ramazan Kardeşim verdiğin bilgilere teşekkürler. Özellikle pişirme tarifin mükemmel. Eğer kısmet olur da  bulabilirsek tadına bakar, sizi de anarız.
  • Beretta urika 2 71 namlu
  • Franci Oto 67 namlu
M.K. ATEŞSAL   1951 ANKARA
0 RH (+)

Çevrimdışı Yasin MUTLU

• AvlakForum Üye
  • *
aman ha  dikkatli paylaşım yapalım ,
 birileri çıkıp bununda belgesi olsun herkes gidip dağdan toplamasın,kotası olsun ,sistemden izin alıp limit ve kotalar dahilinde sadece o bölgede toplansın, mantar bulamayan başka bölgede o gün içinde mantar aramasın falan derler mazallah.

televizyon (belgesel ) kanallarının duayenleri (!) de önce albümlerinden eski resimleri çıkarıp kuzu göbeğiyle 198 yazıp sonrada bizim zamanımızda boldu, bu aralar yok, korumaya alınsın, toplanması izne tabi olsun, hatta belge de yetmesin özel  mantarlıklarda paralı toplansın derlerse başımıza gelecekleri siz düşünün artık.

şaka bir yana güzel paylaşım olmuş. elinize sağlık. bu mantarın nohutlu yemeği de harika olur...
İNSANIN TAMAMEN DEĞİŞTİREBİLECEĞİ TEK ŞEY
KENDİSİDİR.

Yasin MUTLU 1980
SINIF ÖĞRETMENİ MANAVGAT

Çevrimdışı A.Okan ÇETİN

• AvlakForum Üye
  • *
evet kuzu ğöbeği bulması zahmetlidir gözü alışık olmayan göremez geçen sene yaş olanı denizlide 80 tl.. idi maşallah iyi toplamışınız bu sene biraz erken çıkmış asıl zamanı nisan ayıdır ne diyeyim afiyet şifa olsun...

evet latif abi doğru tespit gözü alışkın olmayan zor görür bu mantarı  avın kapalı olduğu bu dönemde avdan aldığim kadar olmasada araması toplamaşı uğraş ister zevk verir insana
A.OKAN ÇETİN
1984-İZMİR
05432432317

Çevrimdışı Hüseyin YUVANÇ

• Müdavim Üyemiz
paylaşım  için  teşekkürler  rastgele
Hüseyin YUVANÇ (ZAZA hüseyin)
1954 Buca İZMİR            0537 2567299

Çevrimdışı Şenay YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
İyi idmam olmuş.
  • huğlu kop g601 yoto 71 namlu
  • huğlu kop 104 A 76 mamlu
  • Sarsılmaz Leopard y oto 71 namlu
istanbul  Çatalca 1971                                                                         5354139014l