Gönderen Konu: Avcılık Klübü nasıl kurulur  (Okunma sayısı 14588 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hüseyin ÇATALYÜREK

• Veteriner Hekim
  • AvlakForum Üye
  • *
    • www.catalyurek.com
Avcılık Klübü nasıl kurulur
« : 02 Aralık 2007, 00:34:15 »
Arkadaşlar
Halen çalışmakta olduğum kasabadaki avcılar avcılık klübü kurarak faaliyete geçirmeyi istiyorlar.
Avcılık klübü kurulması için yapılması gereken prosedürler nelerdir.
Yanlış bilmiyorsam bir tüzük te gerekecek (eğer dernekler gibi kuruluyorsa) böyle olması halinde elinde örnek bir tüzük bulunan arkadaşlarında yardımlarını bekliyoruz.
Veteriner Hekim
Hüseyin ÇATALYÜREK
1978 SİVAS

Çevrimdışı Yakup ŞENTÜRK

• Müdavim Üyemiz
  • Zaman bir olma zamanı bizim için...
Ynt: Avcılık Klübü nasıl kurulur
« Yanıtla #1 : 02 Aralık 2007, 01:02:01 »
Hüseyin Bey, mail adresinize derneğimizin tüzüğünü yolladım. Yapılması gerekenler zaten az çok belli.

Önceliikle acele olarak bir geçici yönetim kurulu oluşturulmalı. (5-7-9 kişiden)

Tavsiyem 5 kişiyle kurulması böylece imza işleri, toplanma vs daha kolay olur. Derneğin geçici de oolsa bir adresi tesbit edilmeli.

Bunların dışında yasal olarak yapılması gerekenlerle ilgili bir link ekliyorum aşağıya.

Arkadaşlarımız bu linkte yazılı olanları sırasıyla yaptıkları takdirde bir sıkıntıyla karşılaşmadan derneklerini kurabilirler.

Federasyon ve konfederasyonlara katılmayı düşünüyorlarsa mutlaka ve mutlaka tüzüklerinde bununla ilgili bir ibare olmalıdır. ( Bu madde gönderdiğim tüzükte mevcuttur.)

Şimdiden hayırlı olsun...

http://www.dernekler.gov.tr/_Dernekler/Web/Gozlem2.aspx?sayfaNo=79

Yakup ŞENTÜRK
A Rh + 1977 ANKARA
Ankara Gölbaşı

Çevrimdışı Hüseyin ÇATALYÜREK

• Veteriner Hekim
  • AvlakForum Üye
  • *
    • www.catalyurek.com
« Yanıtla #2 : 02 Aralık 2007, 21:07:25 »
Yakup Bey verdiğiniz bilgiler ve gönderdiğiniz belge için teşekkür ederim elleriniz dert görmesin.
Veteriner Hekim
Hüseyin ÇATALYÜREK
1978 SİVAS

Çevrimdışı Ramazan GÜNEYSU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 05 Ocak 2012, 18:41:05 »
yakup şentürk abi bizim burda avcılar külübü var ama ben birtane daha açmayı düşünüyorum bunu için ne yapmam lazım külübün adını kurzhaar külübü diye açacam lütfen yardımlarınızı bekliyorum böyle bi külüb olurmu açabilirmiyim...??
Ramazan GÜNEYSU
1982 SİNOP