Gönderen Konu: DOMUZ AVINDA KULLANILABİLECEK REMİNGTON MODELİ  (Okunma sayısı 1752 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Haluk ERTEKİN

• Müdavim Üyemiz
DOMUZ AVINDA KULLANILABİLECEK REMİNGTON MODELİ
« : 22 Ocak 2019, 17:42:16 »
Arkadaşalar öncelikle tüm arkadaşlara slm,Remington tüfek markasının hangi modelini domuz avı için önerirsiniz.Şindiden yorum yazan arkadaşlara teşekkürler.En ağır doluları atabailecek seri hangisidir.
Haluk ERTEKİN 1971 TOKAT

Çevrimdışı Samed KÖKÇÜ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: DOMUZ AVINDA KULLANILABİLECEK REMİNGTON MODELİ
« Yanıtla #1 : 22 Ocak 2019, 17:44:54 »
Remington 11-87 için domuz avında kullanan arkadaşlar iyi diyorlar ama ben kullanmadım.
  • Benelli Montefeltro Yarı Otomatik
  • Bayard Pieper Bütün Çakmak Çifte
  • Antonio Zoli Ritmo Superpoze
  • English Setter Hektor
1985-İZMİR-05323949744

The following users thanked this post: Alkan YOKSUL

Çevrimiçi Mustafa YAKAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 22 Ocak 2019, 19:35:17 »
11 87 premier modelini kullanıyorum suan  slug namlusu ile daha iyi oluyor  tabi  uzak atacaksanız  sabot namluda kullanabilirsiniz  gerçi 71 -76 namlularınıda  kullanabilirsiniz  ama 51 slug ile güzel isabetli atışlar oluyor .etkisini zaten söylemeye gerek yok .dezavantajı çok agır kollarını yoruyor çok 4000gr üzerinde benim tüfek .bunların lıght counter olanları var 3600gr. birde purpoze olanları var  onları bilmiyorum ne kadar .premier ve light olanları    parlak  domuz avında cizilebiliyor  plastik getirtilebilir abd den ama yuksek fiyatları   reddot takılıyor .agırlığı yuzunden  bende satmayı dusunuyorum  ama şimdi değil birkaç domuz vurduktan sonra .ama denemeni tavsiye ederim iyi tüfekler .52gr fişek attım yuksek grlı savrotinde kullandım gr sıkıntısı yok .remingtonun karnını doyurman lazım. tabi 76mmfişekten fazlası  sıkıntı cıkarır
« Son Düzenleme: 23 Ocak 2019, 13:41:14 Gönderen: Mustafa YAKAR »
  • Baikal 54 ussr
  • baikaltoz34 sscb
  • valmet finland
  • remington 11-87 premier
  • toztula 16 ussr vursan a92
  • franchi 48 al ,franchi prestij ,beretta 303
Mustafa YAKAR
1985 EDİRNE

Çevrimiçi Levent KARSLIOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #3 : 23 Ocak 2019, 13:12:18 »
ben 870 express magnum pompalıyı öneririm uzun süre kullandığım bir tüfek 51 slug namlu ile domuz avında çok keyif alırsınız rastgele
1980 - Ankara

Çevrimdışı Semih MAVİLİ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 12 Eylül 2019, 10:42:14 »
Öncelikle merhaba, domuz avcısı değilim ama etrafımda cok domuz avcısı var,
Okuduklarımdan ve gördüklerimden hareketle

1- Remington yivli düşünülebilir, ama fiyat ve harcı çok pahalı,ayrıca
orman içinde,çalılık ve yüz metreye kadar kısa mesafelerde( Türkiyedeki avlaklar genelde böyle) yivli verimli olmayabilir.

2-12 kalibre veya 20 kalibre rifle slug namlulu Remington, bence Türkiye şartlarında domuz avcısı için çok uygun ,100-150 metreye iş görür,
ilk alımı biraz pahalı senelik harcı yok , yerli bps sabotla çok iyi işler yapıyor,ama kanuni kısıtlamaları var,
Ayrıca Amerikanın bazı bölgelerinde, bizim ülke gibi sık çalılık ve ormanlık bölgede yivli yasaktır ve rifled slug serbesttir,
Amerika da, eğer pahalı olmayan,güvenilir bir sabot tüfek ararsanız, ilk seçenek Remingtondur. Eğer pahalı seçeneklerde
için içine girerse Benelli ve Winchester sx3ten sonra en iyisidir.

3-Ne yazık ki ülkemiz şartlarında, mecburen kullanılan,12 kalibre  yivsiz tüfek, bence son tercih olmalıdır ama şartlar Türkiye de bunu zorlamaktadır. Belki dünyada çok az ülke domuzda yivsiz kullanıyordur, tabi ki birazda çaresizlikten kullanılıyor. Güvenilirlik açısından remigton 870 pompalı iyi fakat ilk atıştan sonra nişan hattı bozulabilir, Reminton 11-87 ve 11-00 güvenilir ve iyi silahlar, tutukluk yaptığını duymadım, uygun fiyatlara da alınabilir.Biraz ağır olabilir ama bek avlarında harikadırlar.

Benim tercihim Türkiye şartlarında, maliyet,domuzu durduruculuk, güç, güvenilirlik hepsi  birden Remington 11-87 veya 11-00 olurdu,
mümkünse rifled slug olanından... O0
« Son Düzenleme: 13 Eylül 2019, 14:39:18 Gönderen: Semih MAVİLİ »
  • benelli cordoba
  • beretta çifte
  • benelli super 90
Drsalih Semih mavili
1981
Dostluğumuz ebedidir, menfaate tahvil olmaz, menfaat için dost görünende uzak durmalı.
[/ur

The following users thanked this post: Alkan YOKSUL, Osman ALP

Çevrimdışı Haluk ERTEKİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 21 Ocak 2020, 14:37:36 »
Yorum yazan tüm arkadaşlara teşekkürler.
Haluk ERTEKİN 1971 TOKAT