Gönderen Konu: YILDIZ KAPAMA TEK KURŞUN GRUPMAN DENEMESİ(video)  (Okunma sayısı 949 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tevfik GÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
YILDIZ KAPAMA TEK KURŞUN GRUPMAN DENEMESİ(video)
« : 09 Eylül 2018, 20:31:45 »
Merhaba değerli arkadaşlar.
Aslında belli bir amacı yok ama aklıma gelmişken yapayım dedim tapalarını ve kendilerini modifiye ettiğim özkara brennekelerin ağızlarını yıldız kapama yaparak kapattım ve ağız kıvırma aletinden geçirdim.
Bu yöntemin iki faydası olacağını umuyorum.
1-Tek kurşun fişeklerin içine yabancı cisimlerin(ot parçaları, yaprak,çamur vs.)Girişini engellemek.
2-Kurşunun kovandan daha stabil ayrılmasını sağlamak.
İyi seyirler.

« Son Düzenleme: 09 Eylül 2018, 20:34:19 Gönderen: Tevfik GÜN »
1978 Eğirdir-Isparta

The following users thanked this post: Volkan KÖYDEMİR, Berhan PINAROĞLU, Yaşar KÖKÇEN, Mustafa AYKUTOĞLU

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ynt: YILDIZ KAPAMA TEK KURŞUN GRUPMAN DENEMESİ(video)
« Yanıtla #1 : 10 Eylül 2018, 01:54:12 »
Bence çok güzel fikir. Böyle yıldız kapamalar görmüştüm ama bunların ağızları nasıl yaptıysanız, girdap gibi... Bu şeklin düz yıldıza nazaran kovan bütünlüğünü daha iyi koruyacağı intibaını edindim. Sizin belirttiğiniz gibi, daha stabil ayrılır diye de düşünebiliriz. Fakat süratler inanılmaz. Bunu yapabilecek barut ülkede var mıymış? Krono hayırlı olsun, yivsiz avcılarının çok rağbet ettiği bir model.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

The following users thanked this post: Tevfik GÜN

Çevrimdışı Mustafa AYKUTOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #2 : 10 Eylül 2018, 02:17:37 »
Tevfik bey ;

Yine herzamanki gibi harika atışlar ve kurşunlar. Yıldız kapamalarda ayrı bir  güzel olmuş! Yolun başındayım Sizden öğreneceğim çok şey var! Elinize Emeğinize sağlık !

« Son Düzenleme: 21 Eylül 2018, 23:50:31 Gönderen: Mustafa AYKUTOĞLU »
  • Armsan Phenoma slug 12ga Cantilever
  • Armsan Rs-X1 12ga
  • Aksa Crossfire 410ga
1983 Tokat

The following users thanked this post: Tevfik GÜN

Çevrimdışı Tevfik GÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 10 Eylül 2018, 02:18:24 »
Bence çok güzel fikir. Böyle yıldız kapamalar görmüştüm ama bunların ağızları nasıl yaptıysanız, girdap gibi... Bu şeklin düz yıldıza nazaran kovan bütünlüğünü daha iyi koruyacağı intibaını edindim. Sizin belirttiğiniz gibi, daha stabil ayrılır diye de düşünebiliriz. Fakat süratler inanılmaz. Bunu yapabilecek barut ülkede var mıymış? Krono hayırlı olsun, yivsiz avcılarının çok rağbet ettiği bir model.
Teşekkür ederim Volkan Bey.
Şimşek makinenin yıldız kapama kısmını biraz hassas kullanıp sonrada ağız kapama aletinden geçirdim bu ağılıktaki bir kurşunla bu hızlara tektip barutla 28 gram fişeğin basınç konforunda ulaşmak zor ama iki farklı barutu belli oranlarda ve belli bir dizilimle sıralayarak ve bu işi daha az basınçla elde etmek mümkün hatta çok daha yükseklerini elde etmek mümkün benbu dolumda tecna + başka bir barut daha kullandım.
Hocam krono olmada kör dövüşü gibiydi şimdilik işimizi görüyor ama daha önce iyi bir veri setine sahipmişim krono olmadan hesapladığım değerler krono değerleri ile  5-20 m/s geçmiyor.

Tevfik bey ;

Yine herzamanki gibi harika atışlar ve kurşunlar. Yıldız kapamalarda ayrı bir  güzel olmuş! Yolun başındayım Sizden öğreneceğim çok şey var! Elinize Emeğinize saygılık!

Teşekkür ederim Mustafa Bey
Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Saygılarımla...
« Son Düzenleme: 10 Eylül 2018, 02:46:24 Gönderen: Tevfik GÜN »
1978 Eğirdir-Isparta

The following users thanked this post: Mustafa AYKUTOĞLU