Gönderen Konu: Özkanlar fx017  (Okunma sayısı 17479 defa)

0 Üye ve 61 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ümit BULUT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Özkanlar fx017
« : 24 Mayıs 2018, 22:52:17 »
selçuk polat özkanlar fx017 tüfek tanıtımına devam ediyor
1998 - Sakarya

The following users thanked this post: Selçuk POLAT

Çevrimdışı Ümit BULUT

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Özkanlar fx017
« Yanıtla #1 : 24 Mayıs 2018, 23:06:14 »
Vidyomuzun yorum kısmını okumanızı rica ediyoruz video ile ilgili bilgilendirme tamamıyla bulunmaktadır lütfen okuyarak yorumda bulunalımm #emege saygı cercevesinde yorumlamanızı istemekteyiz
1998 - Sakarya

Çevrimdışı Elver ENGİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Amaç spor
« Yanıtla #2 : 25 Mayıs 2018, 01:34:53 »
Elinize sağlık devamlarınıda bekliyorum

KARŞIYAKA İZMİR
[email protected]

• YILDIZ SPZ-ME
  • ÖZKANLAR FX17
1976 İZMİR KARŞIYAKA ÖRNEK AVCILAR DERNEĞİ

Çevrimdışı Ümit BULUT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 25 Mayıs 2018, 02:00:03 »
Teşekür ederiz
1998 - Sakarya

Çevrimdışı Orhan KÖSEOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 31 Mayıs 2018, 22:11:31 »
   bu tüfeğin avdaki marifetini bekliyorum sabırsızlıkla. şu an 30 gr ile dahi katır gibi tepiyor ama kış gelince soğuk havalarda atış konforu biraz daha düzelir.
   çalışma olarak bir sıkıntı yok görünüş olarak da çok hoşuma gidiyor. ancak ainesi avdır tüfeğin lafa bakılmaz misali avdaki performansı benim için çok önemli.
    vursan 92a'nın performansı kadar olsun yine yeter. çünkü vursan 92a vazgeçemeyeceğim bir tüfek. özellikle keçe-bior ve dispersante tapalı fişeklerle çok güzel avlar yaptırıyor. tek eksiği çok ağır olması ve 30 gr fişeği bile atmaması. fx017 de böyle bir sorun yok şu ana kadar.
  • vursan 92a
  • phenoma
  • fx017
1974 samsun çarşamba
insan söylediği sözün kefili, söylemediği sözün esiridir.

Çevrimdışı Elver ENGİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Amaç spor
« Yanıtla #5 : 31 Mayıs 2018, 22:58:56 »
   bu tüfeğin avdaki marifetini bekliyorum sabırsızlıkla. şu an 30 gr ile dahi katır gibi tepiyor ama kış gelince soğuk havalarda atış konforu biraz daha düzelir.
   çalışma olarak bir sıkıntı yok görünüş olarak da çok hoşuma gidiyor. ancak ainesi avdır tüfeğin lafa bakılmaz misali avdaki performansı benim için çok önemli.
    vursan 92a'nın performansı kadar olsun yine yeter. çünkü vursan 92a vazgeçemeyeceğim bir tüfek. özellikle keçe-bior ve dispersante tapalı fişeklerle çok güzel avlar yaptırıyor. tek eksiği çok ağır olması ve 30 gr fişeği bile atmaması. fx017 de böyle bir sorun yok şu ana kadar.
Orhan bey bir fx017 sahibiyim ama daha bir fişek atmak bile nasip olmadı
Sizin atışlarınıza veya denemelerinize ait görsel video ve daha fazla yorum alabilirmiyim
bu tüfek ne tür fişek sever kaç Gr kaç numara sever gibi şimdiden teşekkürler

KARŞIYAKA İZMİR
[email protected]

• YILDIZ SPZ-ME
  • ÖZKANLAR FX17
1976 İZMİR KARŞIYAKA ÖRNEK AVCILAR DERNEĞİ

Çevrimdışı Orhan KÖSEOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 01 Haziran 2018, 14:58:13 »
Orhan bey bir fx017 sahibiyim ama daha bir fişek atmak bile nasip olmadı
Sizin atışlarınıza veya denemelerinize ait görsel video ve daha fazla yorum alabilirmiyim
bu tüfek ne tür fişek sever kaç Gr kaç numara sever gibi şimdiden teşekkürler

KARŞIYAKA İZMİR
[email protected]

Elver bey merhabalar.
  fx017 yi ben de avda deneyemedim. sadece hedeflere atış yaptım. ancak şu kesin. her kinetik tüfek gibi bu da ağır gramaj ve basınçlı fişekleri sevmiyor. örnek verecek olursak 34 gram sterlig ile namlu 50 cm havaya şahlandı. 30 gr sterling denedim çok fazla oranda dağıttı.
  ancak rc titano, bps keçe 32 gram ve yaf bior ile hem atışlar çok konforlu idi hem de fazla dağıtmadı. tabi soğuk havalarda çok daha fazlası olacaktır.
  vursan 92a tüfekten edindiğim tebrüce ile keçe bior tapa fişekleri kullanacağım. çullukta da dispersante. f2 ve long range uzak atışlar için kullandığım diğer fişekler. tepmesi bu fişeklerin daha az.en azından bana öyle geliyor.
  elver bey fx017 yi bu sezon inşallah kullanacağım. keçe ve bior tapa fişeğim önceki yıllardan kalma yeterince var. bu yıl da biraz takviye ettim. keçe veya bior tapa fişek bulursanız temin edebilirseniz bunları denemenizi tavsiye ederim. ben gündüz ördek avında dahi bior tapa kullanıyorum. f2 ve long range fişeklerden 4 sezonda 3 kutu ancak atmışımdır. gerek duymadım vursan 92a ile. umarım fx07 ile de gerek duymam.
   umarım siz de tüfeğinize uygun fişek bulursunuz ve güzel avlar yaparsınız.
  • vursan 92a
  • phenoma
  • fx017
1974 samsun çarşamba
insan söylediği sözün kefili, söylemediği sözün esiridir.

Çevrimdışı Selçuk POLAT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 12 Temmuz 2018, 15:32:09 »
Selamünaleyküm. Arkadaşlar 2017.2018 kış şartları Sakarya bölgesinde bu sene çok hafif geçti.32 gr 6 numara farklı yerli fişekleri tahtalı avlarında denedim 3şok 66 namlu fx017 le çok güzel mesafelerden vuruşlarım oldu..Akşam beklerinde Parlama avlarında da ördek te de yavaşçalar keçe 34gr 5 ...34gr 6 numarayla da çok güzel sonuçlar aldım.sezonda 8 tane yeşilbaş ördek vurdum yaralı düşen olmadı şimdilik memnunum .birtek kurşun atmak nasip olmadı inşaAllah yakın zaman da deniycem.Normalde huğlu 1985 model çifte kullanıcısıyım her tüfeğin saçmasını beğenmem .Bu sezon inşaAllah avcılık bereketli geçer bizde tecrübelerimizi hepberaber paylaşırız..
  • Huğlu 1985 çifte
  • Avkar G.A.O otomatik gazlı
  • Özkanlar fx017
  • Setter
1985-Sakarya

Çevrimdışı Özkan KÖK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 29 Aralık 2020, 12:21:21 »
özkanlar fx017 bu ara çok gözüme batmaya başladı. en son bana da aldıracaksınız bundan. :=)

1988 SAKARYA

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 31 Aralık 2020, 21:08:57 »
özkanlar 10 yildir kullaniyorum  en soğuk havalarda bile 32 gr 5 no  fişek atarim .gayet güzel silahdir özeliikle satiş sonrasi  sorunlarda hizli çözüm sağliyorlar  NAMLU lar
 İTAYA dn getiriyorlar içi türkiyede işleniyor .istediğiniz ölçülerde dipcik  yapiyorlar.isterseniz  aliminyum ister çelik mekanizma   yapiyorlar. akrep ,fx15 .fx17 ve son cikan fx19  harika silahlar .tavsiyem fx 19  (mekanizma namluda fx19)

« Son Düzenleme: 31 Aralık 2020, 21:11:53 Gönderen: Veli TOKCAN »
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR