Gönderen Konu: Muş'ta Keklik Avı Böyle Yapılıyor!!!  (Okunma sayısı 8521 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Aslan POLAT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Muş'ta Keklik Avı Böyle Yapılıyor!!!
« : 08 Mart 2017, 09:51:31 »
Sâhipsiz olan memleketin batması haktır;
Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktır.

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı İbrahim YILDIRIM

• AvlakForum Üye
  • *
  • Avcılık Bir Spor değil, Atıcılık Bir Spordur ...
Ynt: Muş'ta Keklik Avı Böyle Yapılıyor!!!
« Yanıtla #1 : 08 Mart 2017, 10:28:51 »
Av falan yapılmamış neyse forum kuralları gereği ... diyoruz
Ayrıca Resime bakıldığında ölçeklendirme yapılmış gibi duruyor
bu kadar katliamı yapan adamlar Muş'un ve kainatın en iyi avcısı olma yolunda ilerleme kaydederken
böylesi yarım yamalak bir resimle ense çizdirmezler. Sen dünyanın en iyi avcısı moduyla bunca avı vur sonra makinanın karşısına geç ayak pozu ver.
Bu fotoğrafı nerden aldınız kim çekmiş biliyormusunuz
  • SİYAH İNCİ- 4+1 71 cm SABİT FULL ŞOK
  • KRUPP SAUER AYA 71 cm ÇİFT KIRMA 3/1
1986 "SÜRDÜRÜLEBİLİR TAVŞAN VE KEKLİK AVI İÇİN AVA AVCI GİTSİN KÖPEĞE HAYIR"

The following users thanked this post: Hüseyin BAŞARIR, Selim UYGUN

Çevrimdışı Suat ORAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 08 Mart 2017, 10:50:42 »
ASLAN POLAT KARDEŞİM GÖZÜNLE GÖRDÜNMÜ  ŞAHİT OLDUNMU BÖYLE BİR KATLİAMA EĞER GÖRDÜNSE ŞİKAYET ETMEDİNSE SENDE BUNLAR KADAR ŞUÇLUSUNDUR.
DİĞER İLLERDEN GELİP AV YERİNE KATLİAM YAPTIKLARINI BİLİYORUZ FAKAT BİR TÜRLÜ DENK GELEMEDİK MUŞLU BİR AVCI OLARAK DİĞER İLLERDEN GELEN AVCILARA SESLENİYORUM MERALARIMIZI KURUTUKTAN SONRA NE YAPACAKSINIZ MERAK EDİYORUM.
Suat ORAN
1986 MUŞ-HASKÖY

The following users thanked this post: Celal KALABALIK, Selim UYGUN

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #3 : 08 Mart 2017, 10:51:08 »
YAZIK  >:(
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Aslan POLAT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 08 Mart 2017, 10:56:09 »
ASLAN POLAT KARDEŞİM GÖZÜNLE GÖRDÜNMÜ  ŞAHİT OLDUNMU BÖYLE BİR KATLİAMA EĞER GÖRDÜNSE ŞİKAYET ETMEDİNSE SENDE BUNLAR KADAR ŞUÇLUSUNDUR.
DİĞER İLLERDEN GELİP AV YERİNE KATLİAM YAPTIKLARINI BİLİYORUZ FAKAT BİR TÜRLÜ DENK GELEMEDİK MUŞLU BİR AVCI OLARAK DİĞER İLLERDEN GELEN AVCILARA SESLENİYORUM MERALARIMIZI KURUTUKTAN SONRA NE YAPACAKSINIZ MERAK EDİYORUM.

Ah ben bir bilsem, bir denk gelseydim! Şikayet etmediğim yer kalmazdı. Onlar gerekli cezayı alıncaya kadar her yere müracaat ederdim..

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #5 : 08 Mart 2017, 10:59:21 »
Forum kuralları gereği sürekli büyük harf ile yazmıyoruz,lütfen dikkat edelim. (4.18)

http://avlakforum.com/frm/index.php?topic=3.0
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

The following users thanked this post: Celal KALABALIK, Selim UYGUN

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 08 Mart 2017, 12:13:44 »
Bazen diyorumki şu hayvanların nesli kurusada  kurtulsalar.
Hep beraber kurtulsak.
 Yıllar içerisinde  üveyik ,bıldırcın,çulluk,ördek  gibi göç hayvanlarının birvcurnatası denk gelir  limitler aşılabilir.
Bunu anlayabiliyorum.Doğru mudur ?Kesinlikle değil.Ancak göç kuşu bu gün var yarın yok.
Hepimize denk gelmiştir illaki böyle manzaralara.

Ancak aşağıdaki yerli  bir kuşumuz.Her daim meralarımızda  olabilecek nadide bir tür.
Korunmalı kollanmalı.
Malesef yukarıdaki resime bakıp av yapılmış demeye dilim varmıyor.
Bir grup hastalıklı canavarın  vicdanını rafa kaldırıp yapmış oldukları katliam.

Ahlaktan,edepten ,insanlıktan uzak  bir katliam.
Tabi herkes böyle bir  vahşeti yapamayacağı için anı da ölümsüzleştirmişler.

Yazık diyemiyorum malesef çünki yazık kelimesi bu vahşetin karşılığı değil....

• HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Hüseyin BAŞARIR, Necdet GÜNEY, Murathan VAR, Selim UYGUN

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #7 : 08 Mart 2017, 16:26:20 »
Aslan Bey kardeşim bu tip fotoğraflara kesinliği olmadan itibar etmemek lazım..
Facebookta arapların av sayfası var bu fotoğrafı orada görmüştüm sanki öyle hatırladım.. Türkiyede bukadar keklik vuran avcı (varsa) ve aklı başındaysa fotoğrafını internet ortamına yüklemez, yüklese bile bu şekilde olmaz, zaten fotoğrafta ölçeklendirme yapılmış ve hangi amaçla olduğu malum gibi. Çünkü  bu tür şeylerle avcılara yönelik propoganda yapılabiliyor sosyal medyada örneklerine şahit oluyorum.
Çok çeşitli fotoğraflar var, aynı şekilde ölçeklendirme yapıp Türk avcısı gibi göstermek hiç de zor bir olay değil..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Bilal AYDIN

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • (Keklik Uzmanı)
« Yanıtla #8 : 08 Mart 2017, 17:40:41 »
Facebookta arapların av sayfası var bu fotoğrafı orada görmüştüm sanki öyle hatırladım.. Türkiyede bukadar keklik vuran avcı (varsa) ve aklı başındaysa fotoğrafını internet ortamına yüklemez, yüklese bile bu şekilde olmaz, zaten fotoğrafta ölçeklendirme yapılmış ve hangi amaçla olduğu malum gibi. Çünkü  bu tür şeylerle avcılara yönelik propoganda yapılabiliyor sosyal medyada örneklerine şahit oluyorum.
Çok çeşitli fotoğraflar var, aynı şekilde ölçeklendirme yapıp Türk avcısı gibi göstermek hiç de zor bir olay değil..
  • Falcor 958 (Robust) (Poze) (70)
  • Vursan 92 A Europa (65)
  • Vursan 92 A Europa (71)
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • İngiliz Setter (MARKO)
Emin OLGAÇ B Rh (+)  1967 TEİAŞ/MARDİN  

Çevrimdışı Hüseyin BAŞARIR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 08 Mart 2017, 17:44:32 »
''Bazen diyorumki şu hayvanların nesli kurusada  kurtulsalar.
Hep beraber kurtulsak.''

Bence temenniniz çok yanlış Suat Bey!

Ben şöyle temenni ediyorum. 'Keşke hep beraber olsakta şu vicdansızlardan kurtulsak ve bu zavallı hayvanları kurtarsak.'
       Sizin temenniniz hiç bir şey yapmadan teslim olmayı gerektiriyor. Benim temennim ise çok zorlukları göze almayı ve mücadele etmeyi gerektiriyor. Sizin temenninizin neticelerini görerek yaşadım. Toylar, bağırtlaklar, kazlar, çil keklikler yok olup gitti bizim oralarda.. Sadece tavşan ve keklik kaldı onlarda çok az..

Yok etmek çok basit, var etmek ise çok zor. Bir kibritle bir ormanı yok edersiniz. Peki onu tekrar var etmek için ne kadar zaman ve masraf gerekir?

Biliyorum kızdığınız için böyle yazıyorsunuz. Ben de nefretle kızıyorum böylelerine.. Fakat çare bu değil.. Elimizi taşın altına koymadıkça kızmaya hiç hakkımız yok. Hangimizin çevresinde değişik yasadışı avcılık yapılmıyor??? Kaç kişi bunun mücadelesine ve derdine düşüyor???

Temenni ediyoruz sadece!!! Yazık bize...
1980-Antalya

Çevrimdışı Şenay YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 08 Mart 2017, 21:39:07 »
Bunları gõrūpte sessiz kalan varsa.
yazıklar olsun. ...
  • huğlu kop g601 yoto 71 namlu
  • huğlu kop 104 A 76 mamlu
  • Sarsılmaz Leopard y oto 71 namlu
istanbul  Çatalca 1971                                                                         5354139014l

The following users thanked this post: Mesut ÖZKAN, Selim UYGUN

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #11 : 08 Mart 2017, 23:16:44 »

emrah adamlar arap kollarından ve giydikleri terliklerden analiz yaptım bizde böyle terlikli adamlar olmaz asla  ;D baksana kapkaralar
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #12 : 08 Mart 2017, 23:30:47 »
emrah adamlar arap kollarından ve giydikleri terliklerden analiz yaptım bizde böyle terlikli adamlar olmaz asla  ;D baksana kapkaralar
Samet, alttaki fotoğraf ortadoğu menşeili bir av sayfasına ait.. Şimdi bunu alttaki gibi ölçeklendirip, kafana göre bir şehir ismi sallarsın,
ördeği kırmış vicdansızlar diye sanki Türkiyede yapılmış bir av gibi lanse edersin. Al sana propaganda..
Aslında anlatmak istediğim şey bu..

• Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Celal KALABALIK

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • (Keklik Uzmanı)
« Yanıtla #13 : 09 Mart 2017, 00:02:23 »
Samet, alttaki fotoğraf ortadoğu menşeili bir av sayfasına ait.. Şimdi bunu alttaki gibi ölçeklendirip, kafana göre bir şehir ismi sallarsın,
ördeği kırmış vicdansızlar diye sanki Türkiyede yapılmış bir av gibi lanse edersin. Al sana propaganda..
Aslında anlatmak istediğim şey bu..

• Falcor 958 (Robust) (Poze) (70)
  • Vursan 92 A Europa (65)
  • Vursan 92 A Europa (71)
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • İngiliz Setter (MARKO)
Emin OLGAÇ B Rh (+)  1967 TEİAŞ/MARDİN  

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 09 Mart 2017, 00:47:15 »
Fotoğraf Arapların av fotolarindan olabilir.yalniz şöyle bir durum var.birkac gün önce bir TV kanalında 2016-2017 av sezonun da Türkiye de kesilen ceza rakamları ve kişi sayıları,el konulan silah, araç rakamları verildi.esimle beraber seyrederken rakamları duyunca şaşırdım.. İnternette yaptığım araştırmada rakamların her yıl arttığını öğrendim.. Kayıtlı Avcı sayısı kanalın belirttiğine göre 229 bin olmuş.2016 da 16 Bin kişi daha kurs görmüş..
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Mesut ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 09 Mart 2017, 00:56:45 »
     Ah ben bir bilsem, bir denk gelseydim! Şikayet etmediğim yer kalmazdı. Onlar gerekli cezayı alıncaya kadar her yere müracaat ederdim..
fotoğraf alıntı muşla muşlularla bir alakası yok...bende muşluyum vede avcıyım ama daha böylelerine denk gelmedik kardeş kimseyi savunduğum yok ama eğer biliyorsan vede gerekli yerlere söylemiyorsan o katlıam yapanlardan ffarkın yok ...( not: keklik avında karşılatığım avcılardan birisi bitlisli olduğunu vede hafta sonları değilde avcıların gelemediği pazartesi salı perşembe günleri avlandıklarını söyluyorlardı kendi meralarını kuruttular sıra muştaki kekliklerde )
« Son Düzenleme: 09 Mart 2017, 00:58:56 Gönderen: Mesut ÖZKAN »
  • d-docxarms dcx 16 otomatik
  • akdaş ak 212 s otomatik
  • tek kirma
1981 MUŞ

Yokluktan değil,adaletsizlikten çıkar bu dünyada sorunlar.....

Çevrimdışı Fatih COŞKUNÇAY

• Müdavim Üyemiz
  • Dirilerin Başında Koşmayan Ölülerin Peşinde Yürür.
    • Avcıların buluştuğu nokta
« Yanıtla #16 : 09 Mart 2017, 08:38:40 »
zaten kuşlar kınalı değil arkadaşlar. bunlar berberi keklik. bizim kınalılarımızın yandaki çizgileri ve kafa rengi böyle olmaz.
  • Ata Neo Modern Gold 3 oto 12 cal.
  • Genç Huğlu Custom Shop SxS 12 cal.
  • Huğlu 701 gb oto 20 cal.
  • Remington 11-87 Premier 12 cal
  • Franchi 20-12 cal. U/A
  • Deutsch Drahthaar(Üstün Alman Mühendisliği Harikası)
M.Fatih COŞKUNÇAY
1983 KAYSERİ

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN, Mesut ÖZKAN

Çevrimdışı Aslan POLAT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 09 Mart 2017, 09:28:21 »
      Arkadaşlar fotoğrafı Muşlu ve avcılıkla uğraşan birinin facebookundan aldım. Orda bu avın Muş'ta yapıldığını yazıyordu. Maksadım sadece bu bölgede yapılan yasadışı avcılığın boyutlarını bilmeyenlere göstermek. Belki yetkilileri önlem almaya sevkeder; gerçek avcılarıda ava, doğaya sahip olmaya teşvik eder diye düşündüm.

Şimdi ister Muş'ta olsun, isterse olmasın. Bu bölgede böyle katliamlar yapılıyormu, yapılmıyormu? Günde 50 keklik vuran varmı, yokmu? Beni suçlar ve itham eder şekilde yazan Muşlu abilerime soruyorum özellikle.

Denk getiremedik bir türlü diyorlar ya. İşte adamlar denk getirmiş... İsteyen denk getirebilir demek ki. Ama kendi de o işi yapıyorsa...

Çevrimdışı Gökmen TAŞAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 09 Mart 2017, 10:20:00 »
Boş işler bu işler....

Gökmen TAŞAR-1979
Korkuteli-Kumluca-Finike
Antalya

The following users thanked this post: Hüseyin BAŞARIR

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #19 : 09 Mart 2017, 14:53:04 »
      Arkadaşlar fotoğrafı Muşlu ve avcılıkla uğraşan birinin facebookundan aldım. Orda bu avın Muş'ta yapıldığını yazıyordu. Maksadım sadece bu bölgede yapılan yasadışı avcılığın boyutlarını bilmeyenlere göstermek. Belki yetkilileri önlem almaya sevkeder; gerçek avcılarıda ava, doğaya sahip olmaya teşvik eder diye düşündüm.

Şimdi ister Muş'ta olsun, isterse olmasın. Bu bölgede böyle katliamlar yapılıyormu, yapılmıyormu? Günde 50 keklik vuran varmı, yokmu? Beni suçlar ve itham eder şekilde yazan Muşlu abilerime soruyorum özellikle.

Denk getiremedik bir türlü diyorlar ya. İşte adamlar denk getirmiş... İsteyen denk getirebilir demek ki. Ama kendi de o işi yapıyorsa...
Bilgi:
Bu resimdeki kişi bir zamanlar sitemize üyeydi.
Konu Milli Parklara kadar gitti. Soruşturma geçirdiler.
Avcı sayısının fazla olduğunu ve Avın Limitler dahilinde olduğunu ispatladılar ve ceza almadılar.

Fotoğraftaki görüntü hoş olmadığı için, ne zaman böyle bir konu açılsa bu resim mutlaka gündeme gelir.
Bilgilendirme gereği duydum.
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı Suat ORAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #20 : 09 Mart 2017, 16:46:01 »

Sen bölge avcılarını katliamcı gibi göstermen? ve bölgeyi söylemen hiç hoş bir davranış değil ayrıca mesut arkadaşımın dediği gibi biz bu bölgede ve köylülerle yaşadığımız bütün sıkıntılar bitlisli avcılardan dolayı yaşıyoruz.Bütün avcılar bir değil ama bunu bilmeni istedim.
Suat ORAN
1986 MUŞ-HASKÖY

Çevrimdışı Aslan POLAT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #21 : 09 Mart 2017, 17:41:03 »

Sen bölge avcılarını katliamcı gibi göstermen? ve bölgeyi söylemen hiç hoş bir davranış değil ayrıca mesut arkadaşımın dediği gibi biz bu bölgede ve köylülerle yaşadığımız bütün sıkıntılar bitlisli avcılardan dolayı yaşıyoruz.Bütün avcılar bir değil ama bunu bilmeni istedim.

Sorumun cevabı bu değil. Ben sadece resim yükledim ve avın Muş'ta yapıldığını yazdım. Bölge avcılarını katliamcı göstermedim. İstanbul'dan gelen birileride vurmuş olabilir. ''Muş avcıları vurdu.'' diye bir ifade nerde geçiyor acaba?

''Bölgeyi söylemen hoş değil.'' demişsin. Bunun neresi, neden hoş değil ben anlayamadım. Gerçekten anlamadım. İzah ederseniz sevinirim.

''MUŞ'TA BİLİNÇSİZ AVCILAR 3 TOY KUŞUNU VURDU
Dünya üzerinde nesli tükenen ve Muş Ovası'nda 300 tane olduğu düşünülen toy kuşlarının üçünü bilinçsiz avcılar vurdu. İhbar üzerine arazide ele geçirilen iki avcıyla ilgili gerekli işlem başlatıldı
Tarım arazilerinin ve sulak alanların hızla betonlaşmasıyla doğal hayatın da yok olmakta olduğu Türkiye'de çevre duyarsızlığı da o nisbette artıyor. Dünya üzerinde nesli tükenen ve Muş Ovası'nda 300 tane olduğu düşünülen toy kuşlarının üçünü bilinçsiz avcılar vurdu. İhbar üzerine arazide ele geçirilen iki avcıyla ilgili gerekli işlem başlatıldı.
Dünya üzerinde 3 bin tane olduğu düşünülen toy kuşları Türkiye'de sadece Muş Ovası'nda yaşıyor. Ovadaki nüfusu 300 olduğu düşünülen toy kuşları bilinçsiz avcılar tarafından avlanıyor. Muş Ovası'nda iki avcının bilinçsizce avladığı 3 toy kuşu ölüsüne Doğa Koruma Milli Parklar Muş Şube Müdürlüğü el koydu. İhbar üzerine araziye giden müdürlük yetkilileri toy kuşlarını vuran kişilere suçüstü yaptı. İki avcı konusunda idari ve maddi suç duyurusunda bulunan Müdürlük toy kuşlarını da basına gösterdi.
“DIŞARIDAN GELEN AVCILAR KUŞLARI AVLAMAKTADIR”
Muş’ta toy kuşlarının avlanması gelenek olarak günah sayıldığından, avlanması yapılmadığını belirten Doğa Koruma Milli Parklar Muş Şube Müdürü Haydar Taşdemir, özelikle dışarıdan gelen avcıların bu tür avlanmaları yaptıklarını söyledi. Vatandaşlardan duyarlılık beklediklerini kaydeden Taşdemir, “Nesli tükenmekte olan toy kuşları için avlanma yasağı olmasına rağmen, bilinçsiz kişiler bu kuşları öldürmektedir. Bu kuşlar uçabilen en büyük kuşlar arasında yer almaktadır. Kuşların ağırlığı yaklaşık 18 kilogramı, kanat açıklığı 260 santimi bulmaktadır. Yani bu kuşlar uçtuğunda devasa gövdeleri ortaya çıkmaktadır. İlimizde toy kuşlarının avlanması gelenek olarak günah sayıldığından, avlanması yapılmamaktadır. Fakat dışarıdan gelen avcılar kuşu avlamaktadır. Bizler konuyla ilgili olarak Kara Avcılık Kanununun gerektirdiği maddi idari tüm işlemleri yapıyoruz. Fakat bu konuda avcıların yani vatandaşımızın daha duyarlı olması gerekli” şeklinde konuştu''

Yukarıdaki paylaşımı facebook hesabınızdan aldım. Hoş bir davranış değilse siz neden paylaştınız???

''Bitlisli avcılar'' diyerek bütün Bitlisli avcıları zan altında bırakıyorsunuz. Benim inancımda Bitlisli, Muşlu yok. Kürt, Türk, Çerkes yok.

Varsa bir kuyruk acınız orası beni ilgilendirmiyor!!!

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #22 : 09 Mart 2017, 18:17:50 »
Arkadaşlar birbirimizi suçlayarak biryere varamayız.
Lütfen birbirimizi kırmadan,suçlamadan bildiklerimiz varsa onları paylaşalım.
Bu konuda neler yapılabilir,nezaket kuralları içerisinde onları tartışalım.
Konu bu gidişle amacından saparsa,kilitlemek zorunda kalacağız.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

The following users thanked this post: Celal KALABALIK

Çevrimdışı Celal KALABALIK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 09 Mart 2017, 18:36:27 »
Benim kanaatim yaban TV ve çevre ormanın da desteğiyle son zamanlarda bir av kültürü Türkiye de oluşmaktadır. Eskiye nazaran daha bilinçli avlar yapılmaktadır.Bu sene kış koşulları bölgemizde çetin geçtiği için çevre ormanın katkılarıyla pekçok avcı ve köylü kendi bölgelerinde keklik için yemleme yaptılar.yine vicdan sahibi avcıların kar yağdıktan itibaren kekliğe tüfek doğrultmadığına ve kekliği koruduğuna şahit olduk ve duyduk.Bunlar olumlu örneklerdir ve devam etmesi gereklidir.Bu fotoğrafların Türkiye de çekildiğine inanmıyorum ve katılmıyorum. Avımızı korumazsak  tüfek patlamadan eve döndüğümüz günleri yaşarız.yaban TV de Bilecik ilinde kekliğin eskilerde ne kadar çok olduğunu ve bugün de olmadığını anlatırlar.Bunun gibi örnekleri yaşamamak için avımızı koruyalım.
  • Akkar Altay silver 12ga 71cm
  • Stoeger m2000 deluxe 66 cm
  • Robust çiftkırma 16 ga 71 cm
1979 BİNGÖL

Çevrimdışı Mesut ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 09 Mart 2017, 20:37:34 »
      Sorumun cevabı bu değil. Ben sadece resim yükledim ve avın Muş'ta yapıldığını yazdım. Bölge avcılarını katliamcı göstermedim. İstanbul'dan gelen birileride vurmuş olabilir. ''Muş avcıları vurdu.'' diye bir ifade nerde geçiyor acaba?

''Bölgeyi söylemen hoş değil.'' demişsin. Bunun neresi, neden hoş değil ben anlayamadım. Gerçekten anlamadım. İzah ederseniz sevinirim.

''MUŞ'TA BİLİNÇSİZ AVCILAR 3 TOY KUŞUNU VURDU
Dünya üzerinde nesli tükenen ve Muş Ovası'nda 300 tane olduğu düşünülen toy kuşlarının üçünü bilinçsiz avcılar vurdu. İhbar üzerine arazide ele geçirilen iki avcıyla ilgili gerekli işlem başlatıldı
Tarım arazilerinin ve sulak alanların hızla betonlaşmasıyla doğal hayatın da yok olmakta olduğu Türkiye'de çevre duyarsızlığı da o nisbette artıyor. Dünya üzerinde nesli tükenen ve Muş Ovası'nda 300 tane olduğu düşünülen toy kuşlarının üçünü bilinçsiz avcılar vurdu. İhbar üzerine arazide ele geçirilen iki avcıyla ilgili gerekli işlem başlatıldı.
Dünya üzerinde 3 bin tane olduğu düşünülen toy kuşları Türkiye'de sadece Muş Ovası'nda yaşıyor. Ovadaki nüfusu 300 olduğu düşünülen toy kuşları bilinçsiz avcılar tarafından avlanıyor. Muş Ovası'nda iki avcının bilinçsizce avladığı 3 toy kuşu ölüsüne Doğa Koruma Milli Parklar Muş Şube Müdürlüğü el koydu. İhbar üzerine araziye giden müdürlük yetkilileri toy kuşlarını vuran kişilere suçüstü yaptı. İki avcı konusunda idari ve maddi suç duyurusunda bulunan Müdürlük toy kuşlarını da basına gösterdi.
“DIŞARIDAN GELEN AVCILAR KUŞLARI AVLAMAKTADIR”
Muş’ta toy kuşlarının avlanması gelenek olarak günah sayıldığından, avlanması yapılmadığını belirten Doğa Koruma Milli Parklar Muş Şube Müdürü Haydar Taşdemir, özelikle dışarıdan gelen avcıların bu tür avlanmaları yaptıklarını söyledi. Vatandaşlardan duyarlılık beklediklerini kaydeden Taşdemir, “Nesli tükenmekte olan toy kuşları için avlanma yasağı olmasına rağmen, bilinçsiz kişiler bu kuşları öldürmektedir. Bu kuşlar uçabilen en büyük kuşlar arasında yer almaktadır. Kuşların ağırlığı yaklaşık 18 kilogramı, kanat açıklığı 260 santimi bulmaktadır. Yani bu kuşlar uçtuğunda devasa gövdeleri ortaya çıkmaktadır. İlimizde toy kuşlarının avlanması gelenek olarak günah sayıldığından, avlanması yapılmamaktadır. Fakat dışarıdan gelen avcılar kuşu avlamaktadır. Bizler konuyla ilgili olarak Kara Avcılık Kanununun gerektirdiği maddi idari tüm işlemleri yapıyoruz. Fakat bu konuda avcıların yani vatandaşımızın daha duyarlı olması gerekli” şeklinde konuştu''

Yukarıdaki paylaşımı facebook hesabınızdan aldım. Hoş bir davranış değilse siz neden paylaştınız???

''Bitlisli avcılar'' diyerek bütün Bitlisli avcıları zan altında bırakıyorsunuz. Benim inancımda Bitlisli, Muşlu yok. Kürt, Türk, Çerkes yok.

Varsa bir kuyruk acınız orası beni ilgilendirmiyor!!!
kardes derdin ne anlamadim eger boyle birsey varsa gerekli yerleri ara sikayet et ...ama ikide bir musta yapilan yasadisi avlari paylasma bunlarin musta yasandigi asikar ama kimler tarafindan vuruldugu bilinmiyor kimseyi tohmet altinda birakma hakkin yok..en az senin kadar av doga yaban hayati sevdalisiyim eger bir derdin varsa musta ve bizim ilcede dernegimiz var iletisime gercersen yardimci oluruz kardes..uslubun ve paylasimlarin cok yanlis

« Son Düzenleme: 09 Mart 2017, 20:39:55 Gönderen: Mesut ÖZKAN »
  • d-docxarms dcx 16 otomatik
  • akdaş ak 212 s otomatik
  • tek kirma
1981 MUŞ

Yokluktan değil,adaletsizlikten çıkar bu dünyada sorunlar.....